CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tatod

Minta Pelanggan Menari Untuk Dapat Khunafa, Premis Kena Tutup

Edited by Lagubestbest at 20-8-2023 05:59 PM
B40tastePosh replied at 20-8-2023 05:51 PM
Melayu tak satu karakter pun yang diorg boleh bangga.

Contoh dlm ceramic takda pattern Melayu pun ...

tak boleh pattern melayu asal kita ada unsur2 mistik jin jelir lidah logo starbucks apa bagai semua.

Bingkai gambar gajah haram okay gantung kat dinding bagi isle.

Kiter buat sendiri kunafa, lagi sedap blh letak byk cheese

Edited by B40tastePosh at 20-8-2023 06:02 PM
Lagubestbest replied at 20-8-2023 05:52 PM
sbb arab awal2 lagi dah nabi cuci otak clear bersih semua. kita.. hmm.. takes time la.. nak bakor  ...

Aku tak sentuh bab agama pun...aku sebut kebudayaan.

Masa aku pergi Expo Orang Asli...aku collect banyak pattern anyaman dari Suku Jakun (Proto Malay) ...aku cakap dalam hati ini lah kebudayaan Asli Melayu tanpa pengaruh Arab, India dan Cina....aku akan buat sesuatu untuk angkat kebudayaan suku Jakun sebagai budaya sebenar Melayu.

Macam Tulisan Jawi tu memang tak boleh buat ape dah sebab dah mengakar dan menyebar seluruh Nusantara....so apa damage yang dah berlaku susah nak repair

Ni beberapa pattern orang Jakun (Melayu Tua) yang semua wajib  kena tahu dan angkat dlm daily life

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by Lagubestbest at 20-8-2023 06:11 PM
B40tastePosh replied at 20-8-2023 05:59 PM
Aku tak sentuh bab agama pun...aku sebut kebudayaan.

Masa aku pergi Expo Orang Asli...aku collect ...

uish hang bidang ni? dah kalau takde sape angkat, hang la angkat. buat skirt buat karpet gaming sticker laptop stail gini.

ni tengok bideo bawah ni. awal2 sembang sejarah tunjuk patung2 hasil orang lama dah tak market dah apa bagai tapi muncul generasi baru mula jual design baru.

Award-winnning contemporary monkey king effigy.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by B40tastePosh at 20-8-2023 06:14 PM
Lagubestbest replied at 20-8-2023 06:02 PM
uish hang bidang ni? dah kalau takde sape angkat, hang la angkat. buat skirt buat karpet gaming st ...

Aku nak buat barangan dapur macam pinggan mangkuk cawan, dari pattern Proto Malay.

Aku banyak baca sejarah Renaissance..macam mana Kebangkitan Itali Renaissance, France Renaissance, Dutch and Flemish Renaissance, English Renaissance.....kalau melalui politik Melayu takkan boleh bangkit....kecuali ada satu kesedaran dan kebencian terhadap kebudayaan dan barangan bangsa asing.

Renaissance bermula dari rasa kebencian dan kemudian melahirkan rasa persaingan kemudian kebanggaan....ilmu sains dan teknologi masa tu gereja gereja yang rekod, kaji dan kembangkan untuk industri.

B40tastePosh replied at 20-8-2023 06:11 PM
Aku nak buat barangan dapur macam pinggan mangkuk cawan, dari pattern Proto Malay.

Aku banyak bac ...

Buat sekarang terus, design pastu upload order kat photobook test tengok camne end produk nye. kemudian jual kat shopee/ amazon.

Follow Us
Alhamdulillah..  Dah tutup pun kedai arab xsenonoh tu..  Harap arab tu blk negeri..  Syukur arab2 kondo aku dah pergi x kenb

manisan ereb manis terlampau. ai iz kenot. sedap lg kuih makmur susu. tiber

giler manis benda alah ni macam nganga mulut curah gula sekilo pun ada yg minat.
tgk buat pun gerun...boh cheese sebeban siram plak air gula

Terbaik DBKL...teruskan usaha2 yg cemerlang itu...

Tekak aku xblh nk relan Khunafa ni. Mungkin sbb aku xminat benda2 yg terlalu manis kut

B40tastePosh:  Edited by B40tastePosh at 20- ...
Betul. Ak ni kerap jugak la pergi Langkawi. Latest ak pergi tahun lepas, sampai sana ak terkejut, makin byk kedai2 makan arab buka. Esok lusa, langkawi tu jd "daerah arab" laaa..

Aku pi 2 bulan lepas beli turkish delight kt sini sebab akak aku suka sgt.. tapi aku beli siang, so x der org time tu. Tak tau lak aku nak beli kena menari2 dulu.. actually tak der lah sesedap yg betul2 dari Turki , dah lah manis…

B40tastePosh replied at 20-8-2023 06:11 PM

Aku banyak bac ...

Kalau sejarah Renaissance kena gi Florence. Merasa aura dia. Tgk Sungai Arno yg mengalir. Family Medici antara yg memain peranan dlm kebangkitan Renaissance. Design roccoco dan flamboyant pada gereja. Gi Duomo mmg terteleng2 kepala tengok siling leonardo da vinci lukis pasal hari pembalasan.

Kentot_Wangi replied at 20-8-2023 10:46 PM
Betul. Ak ni kerap jugak la pergi Langkawi. Latest ak pergi tahun lepas, sampai sana ak terkejut, m ...

Memang dah berlambak kedai Arab kat belakang Bukit Bintang.

Aku boleh terima diorg ni berniaga kat dalam Mall..atau High End Restaurant/Fine dining macam restaurant Jepun dan South Korea..tapi kalau berniaga kat shoplot dengan pemandangan macam kat Kaherah, Syria memang too much la...lepastu menjaja kat kaki lima, kat gerai2... melampau.

dani-rox replied at 20-8-2023 08:10 PM
manisan ereb manis terlampau. ai iz kenot. sedap lg kuih makmur susu. tiber

Aku pernah makan biskut raya yg pensyarah Arab Aku bawa ke kelas. Tapi bukan kelas bahasa arabla. Dia cakap bini dia buat. Besar biskut dia. Manis giler. Setengah biskut pun Aku tak boleh nak habiskan.

sharlenetexas replied at 20-8-2023 10:57 PM
Kalau sejarah Renaissance kena gi Florence. Merasa aura dia. Tgk Sungai Arno yg mengalir. Family M ...

Hebat la uols ....

Grand Duke Francesco de Medici memang meols sangat admire dia....kenapa takda satu pun Sultan² Melayu macam Keluarga Medici?

Kalau panjang umur Grand Duke Francesco de Medici memang satu dunia ni kita akan dipengaruhi dengan budaya Itali.

Lagubestbest replied at 20-8-2023 05:52 PM
sbb arab awal2 lagi dah nabi cuci otak clear bersih semua. kita.. hmm.. takes time la.. nak bakor  ...

Iols bela kucing kadang2 nyala stick. Nak hilang bau dan harap2 kuman pun sama mati. Nak cari kat kedai jaffar rawas bukhoor mana yg best. Boleh test kat situ. Nak beli online tak reti sgt tak tau nak pilih apa.

B40tastePosh replied at 20-8-2023 11:02 PM
Hebat la uols ....

Grand Duke Francesco de Medici memang meols sangat admire dia....kenapa takda  ...

Cer uols cari buku salman rushdie the enchantress of florence. Nk kata best pun, tapi banyak sejarah dlm buku tu. Pertembungan budaya itali dan india. Pertembungan family medici dan family maharaja agra (kalau tak silap).

Dear JIM
Please deport & ban them from entering this country, for good
Enough is enough!