CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ndiyana

Little Caliphs

islamic kindy module skarang ni yg tgh glamer ialah little caliphs, CIC, genius aulad  n few more..

kalau ditanya bagus x sillybus little caliph..saya jawab : bagus..anak2 boleh perform solat dengan baik di usia yg sangat muda..saya hantar anak masa umur dia 5 tahun..lepas sebulan dia boleh praktik gerakan solat n hafal surah..

kalau masalah teacher x bagus, kindy admin n such tu..saya rasa x boleh nk dihujah atau dicomparekan utk buat keputusan... tadika jenama apa pun kalau org yg run nye x cerdik, xde diplomasi dan parents attitude yg x berapa alert ngan arahan pung..sama jek akan bagi hasil yg x puaskan hati n complain sana sini...hehehe... peace yo..

insyallah setelah 2 tahun anak yang sulung tinggalkan little caliphs... adiknya 4tahun tahun depan pula insyallah menyusul..
minggu depan baru nak abik borang.. tempat LC akaknya dulu fees dah naik... berubah angin g LC tempat lain...tapi
area s.alam juga... :-)..sesi memunggah uniform and etc yang boleh diguna pakai pun sudah di buat...

baru ambik borang untuk tahun depan..umur anak thn depan 5thn....harap ok la tadika ni..

Salam.. anak saya 6 thn,seorang yang pendiam dan pemalu sgt di sekolah. Mula sekolah di LITTLE CALIPH TTDI JAYA pd jun 2012 sbb berpindah.Sangatlah menghampakan dengan cikgu2nya semuanya sangatlah tidak ceria dan tak happening. Terlebih lagi dgn principalnya yg jenis kurang sabar, anak saya yg pendiam tu slalu je kene bentak dan marah. Digeleng2kan kepalalah, di campaknya buku dpn anak saya. Walaupun pendiam,anak sy bercerita semua perihal di sekolah semasa dirumah. Saya tahu sememangnya anak saya suka termenung2 di kelas dan biasa tak habis kerja di dlm kelas, tp setidak2nya janganlah bentak2 gitu,budak jadi takut dan tk gemar ke sekolah.
Cikgu2nya semuanya jenis tk friendly..dgn ibu bapa pun takde beralas bila bercakap..'direct' je. Sms principalnya,jarang sgt reply atau lambat reply. Call pon jarang sgt diangkat!
Pasal homework pulak, sering sgt bagi homework yg berlambak2,jenis nak cepat2 habiskan syllabus je! Terakhir sy kena tolong anak sy buat kerja die..hai..
Bila tanya makan ape td kat sekolah..mesti jawab cucur,cekodok,roti dan sejenisnya..pdhal bayaran yuran, makan dan sbgnya bukan main beriya2 mahalnya! Bagilah makanan yg berkhasiat sikit!berbeza sgt dgn little caliph di melati utama dulu masa jan-jun 2012 haritu, makanannya mesti berat2 seperti nasi lemak, nasi goreng, mi goreng dan roti canai sbgnya.
Satu hal lagi murid2nya disini sgt ramai dan cramp..

Harap ibu/bapa disini dpt pertimbangkan dulu sebelum menghantar anak ke tadika.

ellayali posted on 27-9-2012 03:20 PM
Salam.. anak saya 6 thn,seorang yang pendiam dan pemalu sgt di sekolah. Mula sekolah di LITTLE CALIP ...

Ye ke..?
sya hantar anak LC - shah alam seksyen 7 platinum..
so far memang berpuas hati sgt dengan ckgu dan pgetuanya...(Pn. Jamaliah - memang friendly sangat)
sampai skg sya x lupa dengan t.engku (umur 50+)...memang terlalu penyayang...
memula hantar umur anak 3+thn...terus mesra...
tp skg t.engku dah x ada...huhuhu...
skg anak sya dah 7 tahun..
Now tgah usha nak hantar anak k2 dkt sna...tapi fees agak mahal (410 sbln..)
bila g intenet tgok ada 1 lagi LC dkt seksyen 7 dkt uitm..
fees RM340..ok kot...
kebetulan anak yg sulung sek sri pintar..dkt sgt dgn LC n...
insyallah bln 10 baru buka pendaftaran...
harap2 LC - tadika rama2 n sama le dengan yg dahulu..

saya antara yg hantar anak ke LC, alhamdullilah nampak sgt perubahan kat die...i start hantar bila die 5 tahun ...
boleh la solat, doa die hafal, baca, petang die ade klass mengaji selalu nya...

Follow Us
anak saya sulung, thn lepas 5 thn & thnni 6 thn di LC..alhamdulillah saya puas hati dgn perkembangan dia...membaca english pon dah laju...
and hari tu pergi ambil test kemasukan utk ke srai, alhamdulillah terpilih...

adiknye pon same masuk thn ni, umur 4 thn...dah boleh membaca ...balik sekolah happy jer bercerita hari ni buat ape kat skolah ...

so basically, i think it's more of the school punya mgmt & teachers & how they handle the classes, not the LC program itself...
LC anak2 saya, one class is limited to 12 children only ...

Yup,,semuanya sebenarnya bergantung sepenuhnya pada pihak principal dan owner cawangan tadika tersebut. Sy tk nafikan memang bagus sgt syllabus LC ni, tapi sayang..selalunya org bawahan ni yang  buat onar..hmmph..

ada sesapa yang hantar LC Kota Damansara tak? nak gak tau performance this branch.. kl ada rezeki ingat nak antar yg bungsu kat sini.

aisyah_hadi:boleh i tahu u hantar anak2 u kat LC branch mane....

nak tumpang lalu....sy pun ada hantar anak 5y kat LC...Alhamdulillah...byk perkembangan positif....cikgu2 pun baik sgt....Insyallah semua anak sy akan hantar kat LC...

little caliph kat putrajaya cmne pula? any experience?

Sesiapa ada pengalaman hantar ank ke LC Bt 3 @ sec 20?

insyallah anak bungsu saya tu akan bersekolah di LC KD.. sabtu lepas pegi tgk terus booking tempat.  satu kelas max 15 students - more than that dia akan pecahkan into 2 classes katanya.  harap harap okay lah

lc ni brp yuran dia yek?

zimm posted on 1-10-2012 04:33 PM
aisyah_hadi:boleh i tahu u hantar anak2 u kat LC branch mane....

sory late reply...lame tak jenguk thread ni...saya hantar LC Prima saujana kajang ..
and this year dorg opened another kindy di Puncak Saujana kjg...tapi bukan program LC...but adopting the same approach & concept  ditambah dgn silibus govt..tgk cam ok jer...
next year ni, thinking of nak tukarkan adik nye kat kindy yg Puncak Saujana plak..cos seems syllabus nye lagi broad...and still an islamic kindy...

gdah posted on 19-11-2012 02:28 AM
lc ni brp yuran dia yek?

depends pada tiap2 kindy tu rasanya....
diff kindy even though under the LC program, can have diff charges....
yg mane ada offer day care, mmg lain charge...
n yg ada extra iqra' classes, aikido classes, swimming classes...tu sume additional cost lagik ...
i'm paying rm250/month...with additional iqra' class rm50..

crysT@|| posted on 26-10-2011 12:56 AM
Post Last Edit by crysT@|| at 10-11-2011 14:57

Little Caliphs Bdr Sri Permaisuri Cheras

area/dkt2 dgn kdai apa yea LC bdr pmsuri ni....

ellayali posted on 27-9-2012 03:20 PM
Salam.. anak saya 6 thn,seorang yang pendiam dan pemalu sgt di sekolah. Mula sekolah di LITTLE CALIP ...

astaghafirullah... xsangka lak mcmtu kak...
tapi saya rasa bergantung pada sekolah jugak kan..mcm manusia lah, iman tak dapat diwarisi dari seorang ayah yang bertakwa...
even mcmane hebatnya program tu, setiap tadika yg praktik atau cuba praktik akn jadi tak sama..lumrah...mungkin ada yang hebat, mungkin ada yg "ok lah", biasa2 je..mungkin ada yg OMG..dat was awful...etc...

anak saya baru 1 tahun 5 bulan...boss saya hantar a.k.a promote LC ni sbb dia hantar anak dia kat situ...area ampang...saya x pasti kindi yg mane..mmg saya kagum dgr pkembangan anak2 dia.. xtau lah tempat lain mcmane...risau juga, sbb actually saya bminat nak hantar anak saya kat situ, samaada kat jalan enggang or setiawangsa..sbb saya tggl area jalan ampang.

bila dgr citer akak2 yg dah bpengalaman ni..seriusly, rasa kecewa.. sbb...org islam,ala2 islamik, run kindi mcmtu..sangat2 mendukacitakan..

belum masuk bab makan tu kan..cekodok?cucur?roti...dgn bayaran 200++ utk makan (correct me if i'm wrong), kalau nak dibanding kan dgn tadika kemas yg monthly 30 hengget tu boleh makan bihun syp, nasi goreng...emmmm..

anak saya dah msk lc kd sejak awal tahun lagi.. dia baru 5 thn. rasanya part education tu okay la kot.. not expecting wonders pun.. tapi sy kurang puas hati dengan cara mereka bila students sampai.  untuk 3 anak-anak sy sebelum nih, seme ke q-dees.. tiap kali students sampai, someone akan come and collect the students dari parents at the main gate.  yg lc nih.. xde nyer.. at times xde org pun kat pintu rumah tu.. seme dok kat dalam.. kl ada pun dia berdiri je kat pintu tu and at times with the eyes sticking to the tv.  may be this is very petty matter tapi it gives some impression to how you handle the kids gak lah..