CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: badai007

Homestay Business [MERGE]

ye beto tu...jimat ckit sbb mula2 kan
gua sokong non ct
Originally posted by ctredzuan at 8-4-2009 16:14
btul tu housekeepng wat sendiri jimat, jenguk sesekala

aku pun dengar biz ni memang untung sbb kos overhead dia rendah sangat....adik aku cite adik ipar dia ada 2 bijik homestay kat Terengganu.....bisnes ni mudah sbb bukan kena buat apa pun...bagi kunci rumah je kat orang tu pastu jenguk la sekali sekala....bukan nak kena sedia makan pun....

Kebetulan ari tu Terengganu ada election kat Kuala Terengganu.....ramai la orang UMNO dan reporter yang turun....Reporter tu ambik dua2 rumah tu untuk seminggu.....satu hari RM300.......total RM4,200 tu....dah cover installment rumah untuk setahun....hehehe.....dah tu...reporter tu bukan duduk sangat pun....balik dah tengah malam untuk tidur je....sah2 api air ciput je.....

projek homestay aku akan bermula 2010.. InsyaAllah...
plan dah ada... tunggu baby azzalynn turunkan hujan emas

Ada satu homestay kat daerah tangkak, johor tu mereka bermula dengan 6 bilik sahaja, lepas tuh tambah few bilik lagi. sekarang ni dah buat bangunan 3 tingkat (kalau tak silap) belakang rumah dia untuk business homestay ni.

memang nampak maju.

memang menarik bisnes nih

asalnya aku nk buat rumah utk orang tua aku duduk
tp bila pikir2.. buat rumah besar depa tak nk duduk...
takut sbb besar sgt.

so at last aku bincang adik beradik tuk
buat rumah 9 bilik. Tp tak siap lg laa
masih dalam pembinaan.

www.ccyber5-homestay.blogspot.com

projek homestay aku akan bermula 2010.. InsyaAllah...
plan dah ada... tunggu baby azzalynn turunkan hujan emas
tuna_sandwic Post at 9-4-2009 16:25

wah.....kat mana tu????

Follow Us
insyaAllah beberapa minggu lagi..full throttle-satu di kemaman & maybe 2 di JB

insyaAllah beberapa minggu lagi..full throttle-satu di kemaman & maybe 2 di JB
maratussolehah Post at 19-12-2009 12:15

kemaman kat mana tu? ct nak gori boleh tak?hehe.. dan di jb pun ct ada plan nk sewa kalau nora jadi buat, sbb ada plan tour produk ctredzuan.

kemaman kat mana tu? ct nak gori boleh tak?hehe.. dan di jb pun ct ada plan nk sewa kalau nora jadi buat, sbb ada plan tour produk ctredzuan.
ctredzuan Post at 19-12-2009 18:26

hehe boleh takde masalah

kemaman Lot 144 berdekatan bandar chukai...blkg sekolah sultan ismail sederet dgn masjid Sultan Ahmad...tenant lama dah keluar tinggal nak masuk perabot shj...tergendala seketika sbb banjir (kota tinggi n mersing)...kene ikut JB-KL-LPT klu nak gi sana.

JB insyaAllah satu di taman daya & satu di Bukit Dahlia pasir gudang -dua2 dlm bandar JB.

29# maratussolehah

lot 144..jalan delima berapa kak?

JB insyaAllah satu di taman daya & satu di Bukit Dahlia pasir gudang -dua2 dlm bandar JB.
maratussolehah Post at 19-12-2009 23:19

salute utk nora & hb..!! cayalah..pelaburan yg bagus! utk jb ct nak tau cuma tunggu banjir serekk.. nk tanya nora kalau ke jb dr kb lalu kut mana biasanya jalan hb nora ambik?

29# maratussolehah

lot 144..jalan delima berapa kak?
faridali Post at 20-12-2009 03:10

kak?..errm boleh panggil bro kot sbb akak nora jarang2 online...skrg ni suami dia (arman) yg overtake (take over) semua

Lot 144 #10612 jln delima 7 rasanya.

salute utk nora & hb..!! cayalah..pelaburan yg bagus! utk jb ct nak tau cuma tunggu banjir serekk.. nk tanya nora kalau ke jb dr kb lalu kut mana biasanya jalan hb nora ambik?
ctredzuan Post at 20-12-2009 03:12

haritu pergi kelantan lepas raya haji..masa tu tgh musim banjir di kota, mersing....pahang semua..jadi ikut KL....sambil jalan2 sebenarnya:

pasir mas-jeli-gerik-kuala kangsar-hiway plus ke JB. 8 pagi dr kelantan, 2 pagi sampai JB... (singgah dlm 2 jam di UTP tronoh..tak termasuk sesat 1/2 jam di bandar ipoh haha )

klu dr Kelantan ni jln yg biasa kami ambil:

Pasir mas-tanah merah-Jerteh-kuala ganu-kemaman-kuantan-endau/rompin-mersing-kota tinggi -JB (est. 770km...dlm 12 jam perjalanan kelajuan biasa termasuk berhenti2)

kuantan ke JB shj dlm 340km dlm 4-5 jam perjalanan. jln dr kuantan ke JB ikut mersing cantik. walaupun 2 hala tp jalan besar. (tiada tol)..cuma banyak lori balak dr endau ke arah selatan JB...klu tersangkut dgn convoi diorang mmg tambah lg 1 jam.

klu nak cepat & tak kisah kos lebih ikut LPT.

dari kuantan-karak-gombak/KL dlm 230km lebuhraya LPT(2.5 jam klu ikut hadlaju hiway)
dari KL- JB 330km lebuhraya PLUS (3.5 jam ikut hadlaju hiway)

jarak mmg jauh..tambah kos tol lagi (LPT & karak dlm rm30, PLUS hiway rm43 klu tak silap) ...tapi MASA hampir sama. klu speeding lagi la cepat.

dari kelantan biasa juga org buat ikut hiway bukit besi (tak jumpa kemaman). terus turun ke kuantan - gambang - segamat-masuk hiway PLUS ke JB.... dah lama tak jalan ikut route ni sbb nak singgah kemaman setiap kali ke kelantan.

tp takpe..klu penat nnti boleh tido kemaman..takpun nak terus ke JB pon boleh...boleh guna homestay kami

haritu pergi kelantan lepas raya haji..masa tu tgh musim banjir di kota, mersing....pahang semua..jadi ikut KL....sambil jalan2 sebenarnya:

pasir mas-jeli-gerik-kuala kangsar-hiway plus ke JB.  ...
maratussolehah Post at 20-12-2009 12:42

mekaseh dedi arman!

Macammana nak buka homestay?

Salam kawan2..
Saya nak tanya macammana cara2 nak buka sebuah homestay.. saya ada sebuah rumah yg sekarang saya bagi sewa.
Saya cadang nak buat rumah tersebut homestay, lokasi baik dan sesuai. Perlukah saya mengambil lesen perniagaan, kalau ya di mana? dan bagaimana? Lagi apa yg perlu saya buat dan sediakan. Bagi mereka yang berpengalaman tolonglah ceritakan sedikit pengalaman anda membuka homestay. Bagi yg sudi membantu saya ucapkan ribuan terimakasih.

homestay di bawah kementerian pelancongan dan pejabat daerah anda

g tanya kat kementerian pelancongan

yg i nampak kat iklan2 homestay di mudah.my tu, tuan rumah kena sediakan perabut & kelengkapan menginap yg asas.

perlu lesen ke? dah tgk pmc.resort ke apa camtu? diorang dah byk homestay

kalau ada homestay yg provide wifi mmg elok bangat espescially yg travel selalu..  

kalau tengok kat website kementerian pelancongan, byk betul benda nak kena sediakan..bed & breakfast pon antara yang di gemari...

buka website kementerian pelancongan, ada lengkap cara cara etc.  apa apa hal pun, lesen mohon direct ngan kementerian pelancongan. Referlah web dia tu...