CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Tak Dilayan Kerana Pakai Baju Buruk, Uncle Terus Beli Harley Davidson Secara Cas

Smartnya motor uncle tu...

Yang penting uncle x judi n minum arak okehhh....

Hebat la pakcik ni bleh kumpul duit byk mcm tu. Smart kot moto die.

Pernah terkena masuk kedai songket popular .. kita mintak nak tgk kain yg berderet atas para, peniaga cuma ckp harga jer, tak bawak turun .... bila email aduan, kita balik yg kena marah..pastu. siap ajak jumpa depan2 kt kedai mamak... zero customer service....

aku tgk kat bank selalu jer apek2 pakai selekeh masuk jumpa manager tp melayu kalau bisnes kemain kene beli merc nak dpt projek

tp bukan super mahal pun k tt.. byk lg motor lagi mahal

iols ada kenalan...
abang leman....

kat luar..
nampak sengkek dengan motor buruk kulur kilir penuh dengan plastit barang ntah hape hape..
tapi sebenarnya kat ofis dia..dia ada jawatan gred gaji tinggi..nak pencen duit berkepuk..

tak kawin...
jarang sakit...kalau sakit..org masukkan dia  spital bayau sebab ada insurans...
tapi dia kuau nak masuk spital melaka..
sebab dia kata spital bayau sunyi..

setahun...asyik la bercuti
sekali pi bercuti jalan jalan cari makan, dia bawak geng yang bukan orang senang..
dia sponsor semua...hotel, kenderaan, makan..

bila bulan puasa pun macam tu..
open table berbuka puasa tuk satu group geng dia yang pun bukan org senang..
bersama sama dengan anak-anak yatim..

iols mmg salute dengan dia..
kalau kat luau..memang nampak buruk nau dia..
tapi...hakikatnya..
duit berkepuk dan sangat pemurah..

Follow Us
gaji diorang pun bukannya hebat sangat..layan orang macam taik padahal sepatutnya kejar komisen

mana2 pun sama.. aku kalau pegi kedai pakai seluar track, selipar jepun, tudung bawal pasar malam, tshirt ala2 lusuh warnanya tu... heyyy jgn haraplah org nak layan! tanya harga pun buat bodoh aje... gelegak jugak hati gue lho!

kemudian di suatu hari yg indah lagi mendamaikan, ak aim nk beli jgk kasut clark kat kedai tu. so aku pegi lps waktu kije. pakai baju batik sutera (kbtln hari khamis kan pakai batik lah) ngn tudung cantik2 sikit beserta mekap flawless gtu. kasut kulit (bukan brand clark) high heel bila jalan bunyi ketak2 kuat gtuh.

ooo kemainnya bagi perhatian kat aku start aku turun kereta lagi.(parking depan kedai).. see? tanya itu tanya ini, siap ambik kasut dan suggest mcm2 lagi.

last2 ak ckp x pelah x bkenan dan ak pun blah. hahaha... ambik ko, mse ak dtg hari tu korang x layan ak sikit pun, kte tanya ape pun x nak jawab, buat bodoh, duk sembang..

yg aku perhatikan, budak2 salesgirl/salesman ni, yg kerek2 ialah melayu.. pdhal ko kije ngn org je pun, bukan ko majikan kedai. berbeza ngn cina, diorg cepat2 tanya mau beli apa, siap bagi perhatian lagi kalau kite belek2. kdg2 tauke sendiri yg dtg dekat kita. hinggakan kte plk segan sb just dtg survey2 x beli pun but deols ckp x pe xpe tgk2 je kalau x beli no hal. siap senyum dan bila kite beredar selamba je ckp nt dtg la maaaa...

sedih ngn bangsa sendiri yg bajet bagus.. bila tgk org tu dtg bpakaian selekeh, terus booo layan sb xde duit pada pandangan matanya yg terhijab tu

Beli cash, salesman dapat komisyen ciput jah~

Saya cadangkan lelaki Thailand tu patut pandu motosikal Harley Davidson yang baru dibeli tu ke semua kedai yang memandang rendah kat dia, sebagai pengajaran buat jurujual yang bersikap buruk.

paling tak boleh belah .. suka hati je salesgirl/salesman address kita "kak", "makcik" .. susah sgt ke nak gunakan "cik" or "puan"?
same goes to pekerja2 opis sekarang ni .. haiiihhhh

Sebab tu jangan cepat judge orang dari luarannya saja.  Dah banyak kali jumpa orang cam ni yang betul2 jutawan pun ada tapi dressing nampak cam pakcik makan pencen je.  Sekali keluar duit nak bayar tu dia berkepuk keluar dari poket.  Juga pernah jumpa pakai punya smart kemas tapi mencuri pakaian dipasaraya.

aku kalo jadi jurujual aku layan je sume...da banyak kisah camni netizen share..tak amek iktibar ke...

sembang banyak..hehe

seriously aku kalo kerja saleman dan pakcik ni masuk showroom aku tak layan...

aku macam orang malaysia lain gak

Edited by URUHA at 3-5-2017 12:45 PM

Kt Malaysia pun apa kurangnya. Meols pun pnah terkena dgn salesgirl kt kedai apple @ aeon melaka. Mentang2 ler dress up time tu sempoi, layan pun nak x nak & pandang meols sebelah mata je. Tlg la jgn judge org based on penampilan semata2. Kdg2 ramai je org yg ada2 tp humble & suka b'penampilan sederhana.

itulerrrr... bknnya mcm biar papa asal bergaya

aku xla menilai org sangat..tp kalau dah selekeh mcm ni ddk ke jln sebelah aku mmg la aku seriau..nak2 lagi kalau muka agak creepy..takut org gila beb...kalau org gila naik syeikh x pasal2 kena tikam ke apa..ehh choii..lagi2 la org gila ada licence to kill...choii touchwood..

aku xla menilai org sangat..tp kalau dah selekeh mcm ni ddk ke jln sebelah aku mmg la aku seriau..nak2 lagi kalau muka agak creepy..takut org gila beb...kalau org gila naik syeikh x pasal2 kena tikam ke apa..ehh choii..lagi2 la org gila ada licence to kill...choii touchwood..

eleh kauorang yang menghentam salesgirl bagai ni...

entah2 kauorang jumpa orang pakai selekeh pun korang tengok dengan pandangan jijik kan..

jujur aku cakap kalau aku jumpa orang yang selekeh dan nampak busuk dengan rambut macam tak mandi pun aku akan pandang jijik juga

sebab itu first impression penting...
kadang2 bukannya masalah sebab kau pakai t-shirt lusuh dan seluar buruk ja,
tapi sebab penampilan dan konfiden kau tu rendah.

pengalaman aku jadi part-timer di hypermarket, butik dan f&b,
selalunya aku dan kawan2 tak judge orang pada pakaian,
kami judge orang pada tahap kerek mereka
kalau kauorang rasa ramai promoter yang lagak sombong tak sapa customer..
kau tak tahu lagi RAMAI customer yang berlagak nak mampus depan promoter/salesgirl.
Padahal shopping kat giant je pun..

La ni ramai yang biar papa janji bergaya..  janji di mata orang hebat .. cuba nengok hutang credit card berapa ? Itu belum lagi pinjam sana pinjam sini .. bersyukurlah dengan apa yang ada .. janji hebat di hadapan Allah dari manusia ..