CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zorrosantana

Cane nak pujuk pasangan anda utk rajin workout

alamakkkkkk... terase i...ahahaha
tp aku takde la melayan tv 24 jam..
cuma malas nak bersenam...

memang camtulah kebanyakan..memang liat,.. kalo salah sorg je yg rajin.xjalan gak.xsenang nak educate people, cam ak sebelum kawen pun memang dua2 jenis g gym.. jaga badan then lepas kawen xsusah nak g sama..now dah ade anak umo  7 bulan.. aku bawak sekali heret g gym...normally kitaorg g gym pkl 8 sampai 9am..pastu mandi2 start buka kedai..

atau cmni lah.. cube masukan dia dalam kelas zumba ke..zumba ni menarik sbb ade lagu2, ad geng2..memang kalo konsisten memang cepat shrink, dalam terkinja2 kalori byk keluar.....aku pun suka..cuma ak n suami lebih suka lifting weight..cardio pun kadang.. jaga kesihatan stamina ni dtg dari diri sendiri..kalo dipaksa kalo dalam diri sendiri tak de perasaan, niat, semangat nk berubah heret cmne pun memang susah juga. dah selesa dgn keadaan sedia ada

pelik la pompuan yang biarkan diri sendiri gemuk xfit
laki cari lain nanti baru tau erti penyesalan

zorrosantana replied at 25-5-2016 05:24 PM
Ni aku larik topik sikitlah..

Umo aku 35 thn. Kwn2 sama batch universiti dgn aku dulu, yg tak kaw ...

ya setuju dengan pendapat ko....

hubby n wife kena sama2 main peranan klau nk sihat....

why not ask wife joint zumba dpt ramai kawan baru...xla boring sgt buat sorang2......
lagu pon best2......dpt trainer yg kelakar lg happening...

KO NIKAH JE SORANG LAGI.ITU JAM......

haha..suka lak dgn tt ni..aku rasa dia mcm lelaki perfect..
haah..aku pun perasan kawan2 aku yg pompuan keje gomen..badan makin lama makin mendebab..
asik la upload sape mkn sedap..bosan aku..
tapi aku rasa ko takda cara lain la wei..
ko kena tegur jugak suh fitkan badan..
ko ckpla nanti byk penyakit..kolestrol tinggi ke ape..

Follow Us
zorrosantana replied at 25-5-2016 05:24 PM
Ni aku larik topik sikitlah..

Umo aku 35 thn. Kwn2 sama batch universiti dgn aku dulu, yg tak kaw ...

ye zorro..
iolls pun ada sorang kawan yang jenis selalu bagi advice pasal workout macam ni dulu..
lelaki, dulu time dia diploma sangat la gemuk chubby macam tong..
memang chubby giler, terkejut weols tengok student card dia..
pastu dia mendapat hidayah, ter'exercise' juga la, jaga makan, cheat day, supplement, kevin zahri, gym semua la..
by degree dia da kurus, fit, kemas dan tetiba hensem hahaha..

so,sejak tu, setiap kali class, before lecturer masuk mesti budak laki ni akan duduk join dengan kitaorang dan akan mulakan ceramah/nasihat kesihatan dia tu,
tak pernah jemu ada je tips2 baru yang dia akan share dengan weols yang gegurl ni tiap2 hari..
dia tak smoking, so dia kurang campur dengan boys dalam class yang bau rokok melekat sepanjang masa..
siap ajar workout apa utk pagi petang,
pastu kalau dok kat kerusi macam mana,
pastu dia kata kalau malas sangat, workout sambil baring pun boleh,
pastu dia ajar pulak kalau time tengah gosok gigi pun boleh,
macam2 la..

hari2 dia akan push kitaorang ,
dia akan cakap, "aku bukan apa, aku nak korang sama2 fit macam aku,
best, nanti badan rasa ringan, kalau kurus tapi tak fit pun tak best, so jangan lupa buat workout yeeeeeee"..
sebab dia cakap dia tau macam mana dia dulu gemuk,
rasa tak confident, tak fit,tak bersih, tak best, debab and so on..
sekarang after dia da kawin pun, still juga kadang2 akan t'selit jg advice dia kat group wassap, hahaha..
utk kitaorang , kira ok la, ada reminder tak ber'alarm'..
at least, untuk hari tu, macam t'ingat balik, eh, a'ah la da seminggu tak buat exercise..

zorrosantana replied at 25-5-2016 03:50 PM
Kdg2 ada la timbul perasaan gitu.. Sebab, exgf aku dulu mmg jenis hot. lepas dia tinggal aku, aku  ...

kenapa kau xnak yang rambut kinting
rambut kinting leh luruskan
gemuk leh kurus..
hihii
pemalas la bini kau ni...
asik tgk cita korea jer

Superkroni replied at 26-5-2016 09:18 AM
KO NIKAH JE SORANG LAGI.ITU JAM......

Nak nikah sorang lagi mmg senang bro.
Ibu tunggal ada..
Anak "dara" ada...
Since pompuan melayu kita ni byk sgt baca novel, "hantaran surah yassin pon ok bang. Dok umah flat pon saya rela".. Belom dpt mmgla, janji manis bagai. pompuan. stendetla.. hahaha. Tapi heran gak. Masa aku bujang kena tinggal exgf dulu, mcm susah sgt nak ngorat atau pompuan nk ngorat itew. tapi lani lain pulak.

Anyway, jenis aku ni.. nak nikah satu lg sebenarnya penyakit. Raya nanti schedule larik, balik keje schedule larik. aku jenis nak main dgn anak hr2. kalau kena ikot schedule, nanti hari berselang baru dapat cium anak aku. haish. sedih aku. tu blom masalah remeh temeh jeles handbagla, heels la, renovation rumahla, janji tinggal janji lagi. masa belum dpt ckp lain, da dpt nanti ckp kat aku lain.. Elok2 aku sehat, kang dpt heart attack lak melayan bini. malasla.. as for now not an option

easelle replied at 26-5-2016 09:57 AM
haha..suka lak dgn tt ni..aku rasa dia mcm lelaki perfect..
haah..aku pun perasan kawan2 aku yg pom ...

Xperfect. dlm forum mmgla. modal air liur.
Ekceli aku suka lawak2 perli wife. tu kelemahan akula. Awal2 dulu wife kena perli, dia ketawa pastu berubah. lani, dia ketawa, siap tambah lagi. pastu x berubah.

Contoh:-
Dulu masa gi zoo dgn manjanya aku ckp "Badak tu mcm aygla. Chumel sgt.. rasa nak gigit je badak tu taw" pastu bini aku ckp"nak ckp kita gemok la tu. aish.." pastu 2 hari la dia rajin workout.. then malas balik...

Sekarang masa gi zoo dgn KALAU dgn manjanya aku ckp "Badak tu mcm aygla. Chumel sgt.. rasa nak gigit je badak tu taw" Patu bini aku jawab "Syg abg kat ayg kan. Nanti ayg nak jai mcm gajah. bagi lagi chumel"...

Aduyai.. stress..

Jgnla bini aku bace forem ni. Ni mmg ayat copy paste kejadian sebenar ni. hahahaha

hanamunir replied at 26-5-2016 10:22 AM
ye zorro..
iolls pun ada sorang kawan yang jenis selalu bagi advice pasal workout macam ni dulu.. ...

Sebabnya.. Bagi kami ni, modal nak work out ni free.. and hasilnya memberansangkan.

And.. most kwn2 girl aku yg bmi lebih ni, lawa orgnya. putih melepak bak gunung fuji.. tp makan pun bergunung pinggan. then, asyik imagine novel melayu Adam Hawa, wanita biasa kawen dgn Abg pilot gojes.

Arghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Aku pun ada masalah sama. Aku beli alat senaman RM4000 lebih tp bini aku malas nak pakai. Aku ajer yg pakai.

NazRysha replied at 26-5-2016 11:34 AM
kenapa kau xnak yang rambut kinting
rambut kinting leh luruskan
gemuk leh kurus..

Kerinting - Penah nak ngoratawek gojes masa kat uni.. cantik sgt. then satu hari kluar. Rambut dia kerinting. tros phobia pastu.. ni aku salah ni.. tapi mende tu melekat kat medula oblogata aku.. masuk mimpi. aku xdpt digest the real explanation. Ombak2 tapi.. Curly biasa2 ok.. Yg mcm Feliani or Alleycat mmg aku jadik phobia.

BMI lebih.. Gemok boleh kurus? sure not. Bini aku yg asal kurus then da kawen, hidup happy sgt kan main susah nak turunkan berat/perut... Yg mmg asal BMI lebih ni mmglg susah la aku nak nasihat. Belum dapat demi cinta tu mmg janji bulan bintangla bro.. hahaha

Bell replied at 26-5-2016 12:35 PM
Aku pun ada masalah sama. Aku beli alat senaman RM4000 lebih tp bini aku malas nak pakai. Aku ajer y ...

Nasib kita bro....

Aku nak try bg upah dia workout.. Tapi kira2 balik, bajet larik. Nak pujuk modal air liur ni kena guna teknik yg betul. Tanak dia kecik aty, and nak dia hepi. Tapi tu la.. tak reti da aku nak ckp. Nyesal lak aku bg dia rapat dgn sahabat baik aku 4 ekor yg bulat2 tu.. Kalau tau bg dia rapat dgn kwn2 aku yg hots..

lepas baca post ni tros survey2 trainer,exercise bike! semangat laki bini nak berfit! memandangkn xde masa/malas outdoor

haku xs vs lsomi xlll  bhai
kasi ajar diet atkins xjalan..suruh exercise byk nau alasan

Edited by zorrosantana at 26-5-2016 01:47 PM
Cinta2Share replied at 26-5-2016 12:59 PM
lepas baca post ni tros survey2 trainer,exercise bike! semangat laki bini nak berfit! memandangkn xd ...

alhamdulillah. Bagus tu ada semngat nak exercise sis..

As tips, first 1 month mmg sakit badan (kalau ko jenis betul2 push), malas teramat, and kadang2 xnampak pon hasil work out (depend on body type, gene, etc)

Masuk 2nd month baru hasil nampak sikit2.. Tang berdayung pon kenaikan mendadak. especially kalau ko buat exercise yg tepat la (tight, kegel, plank, heavy lifting, etc). Masuk 2nd month, patotnya masa ni da addicted da. tak exercise bdn rasa lemaw.

Masuk 3rd month, kalau bdn da fit, wight da ok, everyday buat workout mentenen je. Jgn lebih2 sgt. Nasihat aku, jgn nak badan sado sgt. mentenen tinggi. And jgn amik supplement mengarot. Masalah kendian hari. Agak2 perot flat, bicep, tricep mantap, otot dada mantap, kardio 15 minit pecut x sesak nafas, ok da tu. Kata org jgn melampau2 sgt.

Depend berat badan, and tahap kebuncitan, biasa between 3-6 months ok da. Tapi kalau mmg jenis XXL, berat around 100kg, tu amik masa sikit. maybe more than 1 year. Takpe. bia lambat asal selamat. ada program yg cepat. tapi aku takot nak suggest kat ko. Baik buat yg lambat asal selamat. Biasa, kalau yg jenis badan besar, first few month mmg turun byk.. after 3 months, turun sikit2 je. ni pon jgn putus asa. menten je. lama2 ok..

good advice boss! sehari dpt 20minit workout ok dh kot

tapi itula haku sorang aje yg semangat melebih..orang tu nan hado..byk kali bbincang dh xjalan jgak..isu berat bdn sgt sensitif bginya.

bab jaga overall kesihatan mmg haku ambek berat. dan haku mmg teruja tengok laki body cantik
tapi tengok laki sndri adoila maju sgguh perutnya

Edited by zorrosantana at 26-5-2016 02:18 PM

Baru nak ajak kan?
First week 10 minit..
2nd week 15 minit..
3rd week 20 minit..
4th week 25 minit...
Then menten je 20-25 minit..

Sebaiknya 2nd month jgn cycling je. mix sit up, push up, and lain2. tp kalau takot somi ilang minat or kata leceh, xpela.. layankan dulu 20-25 minutes cycling..

Kalau nak beli ni cari yg cycling yg jenis tempat duduk mcm kerusi sandar tu. Bg lelaki, berbasikal guna kerusi tirus xbaper bagus
Tapi tula.. manusia ni cepat bosan. kalau dia tgk xnampak sgt perubahan, nanti dia putus asa.. tu yg kena kuat sikit iman tu.. and selalu upgrade excercisenya..

zorrosantana replied at 26-5-2016 02:16 PM
Baru nak ajak kan?
First week 10 minit..
2nd week 15 minit..

baru nk start harapnya xseparuh jalan la...mgkin kena suruh start dgn skipping, sit up, lompat bintang ke hape dulu kot   smntara nak survey2 n beli mna yg mampu...balik keje karang mmg siapla dikerjakan

btw cadangan sy utk awk, mgkin cara pendekatan awak dgn cara bjenaka nmpk xserius di mata dia...apa kata try heart to heart talk dgn ur wife...luahkan segala yg tpendam n make sure she gets ur point..ini mgkin akan lebih tkesan di hati dia.

but in order to do so, of cos la kena kurangkan ego tu..sgt2 penting utk kurangkn ego! sbb ppuan sgt suka itu. kelihatan lbih sexy gitu

Cinta2Share replied at 26-5-2016 03:19 PM
baru nk start harapnya xseparuh jalan la...mgkin kena suruh start dgn skipping, sit up, lompat bin ...

Baikla.. nanti I tryla..