CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: instafx333

[SABAH] Panas! Penerbangan dr KK Sabah ke KL , sekerap 20 minit setiap penerbangan .

dajeeja posted on 7-5-2013 12:06 PM
aku x kisah dia sape dan aku x kata pn dia tertingal. dan kalo dia tau sejarah dan perlembagaan ba ...

Aku tau Perlembagaan Malaysia sd menetapkan PM kena org Melayu. Klu nak tukar kena dpt persetujuan 2/3 ahli parlimen & Sultan Sultan. Prosesnnya juga agak rumit bukan sewenang2. Sedangkan kita beli rmh pun kena ikut S & P yg telah ditetapkan. Tak blh suka2 tukar. Inikan pula Perlembagaan Malaysia. Jd kenapa org Melayu msh takut dgn momokan nanti Cina jd PM?

Peterpan17 posted on 7-5-2013 12:07 PM
Jgn takut bang. Dlm sini ada suluk yg bernama simunggu. Dia pun gi mengundi gak

Simunggu aku tak takut bah. Kalau simundu baru aku takut.

akughi posted on 7-5-2013 12:00 PM
kalo kat sini aku nampak beza dua bangsa ni....kalo yg mamak ni....dia pandai jaga muka...kene mak ...

Itu aku setuju sesangat. Dulu aku ramai staf melayu. Kononnya kami nak bantu org2 Melayu before cina. Tp mereka ni kerja main2. Dtg lmbt bg alasan jam dan sebagainnya. Kerja tak blh awal dri 9pagi dan tepat 5ptg akan balik. Durang tak akan angkat telefon before 9am dan after 5pm. Pdhal kami byr ot pd sapa2 yg buat kerja lbh masa. Sudahnnya bos aku fedup dgn ragam2 durang ni. Kami amik budak2 Sabah & Cina. Baru kerja tip top.

Complacent ialah perkataan utk org yg bersikap begini.

msaadhamid posted on 7-5-2013 12:23 PM

Nama lain tp org sama tu. lanun. heheheeh!!

akughi posted on 7-5-2013 12:15 PM
naik bosan pulak aku cakap ngan ko ni....

masalah ko..ko tak kenal sape UMNO sape BN.....kat ma ...

Janganlah bosan bang. Aku memang tak kenal UMNO.

Peterpan17 posted on 7-5-2013 12:18 PM
Melayu harus berani terima perubahan. Klu mereka tak berani, smp bila bila tak blh maju. Sama juga ...

masalah skrg ni pembangkang yg membakar hati rakyat suh bagi itu ini...kalo ikut aku...aku tak suke...sbb nnt boleh bagi kesan kat harga barang.....

Follow Us
akughi posted on 7-5-2013 12:28 PM
masalah skrg ni pembangkang yg membakar hati rakyat suh bagi itu ini...kalo ikut aku...aku tak suk ...

Persoalannya skrg, blh kah semua ditunaikan or just populist?? For me, aku bukan kisahkan yg apa dijanji. Aku nak perubahan. Bg peluang kat PR utk perintah. Sekurang2 10 thn. Tgk apa yg blh mereka buat. Bg pengajaran kat BN akibatnnya klu mereka tak mau dengar rintihan rakyat. Dlm PR ramai pemimpin muda. Mgkn ada idea2 yg blh diguna pakai?? Why not?? Dunia skrg dah berubah. Dunia anak muda yg menjadi tulang belakang negara.

Aku rasa ramai lg yg juga berperasaan spt aku. Satu lagi, kesiankanlah kami di Sabah & Sarawak. Berapa lama BN perintah?? Mana kemajuan?? Jln turap masuk kampung pun susah nak tgk. Msh lg tanah liat. Aku cadang ko pergilah ke pedalaman Sabah dan Sarawak. Saksikan sendiri. Korang sini dah senang air, kami disana msh lagi pakai tangki biru tadah air hujan. Masalah air  yg takde kesudahan. Mslh letrik yg selalu blackout takde kesudahan.
Last edited by Peterpan17 on 7-5-2013 12:33 PM

msaadhamid posted on 7-5-2013 12:23 PM

Hmm... munggu = mundu.

Waah ini macam baru kena takut.  Nanti Jan 2014 nak pergi papar. Mintak-mintak tak jumpa la sama itu simundu dan simunggu. Saya nak pergi jumpa sama orang brunei saja di papar.

Peterpan17 posted on 7-5-2013 12:26 PM
Itu aku setuju sesangat. Dulu aku ramai staf melayu. Kononnya kami nak bantu org2 Melayu before ci ...

haaaaaa tu la sikap org melayu...kat sini aku pakai tukang melayu tuk buat kerja kerja perabot....bile keje tgh jalan....dia cabut lari...aku terpinga pinga sbb tak tau pasal ape dia tibe2 lari...last2 keje terbengkalai....kene panggil cina siapkn....kalo tukang dari melayu..aku mmg banyak masalah....keje lambat, cuti, susah nak tegur, tak leh marah....

banyak pengalaman aku ngan budak keje org melayu....skrg ni aku pakai indon buat keje....tapi indon pun dah naik kepale...
melayu lemah......

akughi posted on 7-5-2013 12:33 PM
haaaaaa tu la sikap org melayu...kat sini aku pakai tukang melayu tuk buat kerja kerja perabot.... ...

Betul. indon skrg dah naik kepala. Aku ada kenal satu abang Indon yg dtg Malaysia 10 thn lalu. 2 thn pastu dia dpt Mykad. Skrg ni tokeh besar, ada orchard. Rmh banglo kat Bangi. Ada bisness bus. Sapa pekerja dia?? Org Melayu kita. Hmm!! Nasiblah korang jd pekerja dinegara sendiri dgn org Indon yg dtg merantau dulu tp skrg jd tokeh besar.

akughi posted on 7-5-2013 12:12 PM
yang ni aku setuju.....sekarang kite bercakap untuk bersatu......

aku pn x tau apa masalah kita...kita susah sgt nk bersatu. kita masih lagi melabel dan membahagi my way of islam is better than yours. Should stop that kalo ko boleh berkata baik psl cina kenapa bersekongkol mengutuk sesama kita. Tiada sesiapa selagi bernama manusia yang layak untuk menentukan kelas islam seseorang. berSATU.

Peterpan17 posted on 7-5-2013 12:31 PM
Persoalannya skrg, blh kah semua ditunaikan or just populist?? For me, aku bukan kisahkan yg apa d ...

ye la ye la...aku paham keadaan ko.....aku selalu gak gi sabah....serawak belum sampai lagi....sane kemajuan mmg agak teruk....terutama pengangkutan darat....sbb tu kemajuan susah sampai ke kws pedalaman.....thn ni aku undi BN.....sbb aku nak bagi peluang tranformasi yg dilaungkn najib....sbb aku tgk 4thn dia pegang jawatan...aku dah mula berminat pade BN....

dulu aku org reformasi....tapi skrg aku dah ubah dan nak tgk perubahan dlm kerajaan sediada....aku nak tgk sejauh mane transformasi dia nak buat.....

Peterpan17 posted on 7-5-2013 12:35 PM
Betul. indon skrg dah naik kepala. Aku ada kenal satu abang Indon yg dtg Malaysia 10 thn lalu. 2 t ...

mmg betul tu...bayangkn dulu indon masuk semenanjung naik tongkang selai sepinggang, skrg tokey besar, rumah besar, diaorg kawin ngan rakyat tempatan, rumah boleh buat loan, pakai kereta bagai....hidup mewah hasih susah payah dulu2....

melayu malas tak nak ikut kegigihan org asing, wal hal ni semua boleh buat contoh, boleh jana semangat...aku susah nak dapatkn budak keje dari rakyat tempatan...bayo upah kat indon mahal beb....ko ingat murah....ake selalu cakap..."kalo la aku bayo kat melayu kan bagus"  tapi melayu yg aku bsgi kerja cabut lari tgh jalan....

akughi posted on 7-5-2013 12:39 PM
ye la ye la...aku paham keadaan ko.....aku selalu gak gi sabah....serawak belum sampai lagi....san ...

Durang janji nak buat Pans Borneo Highway Sabah to Sarawak. Jd journey lbh pendek kedua dua negeri ni. Janji ni dr tahun 2004. Satu batang tiang pun blm muncul lg. Aku nak tunggu klu mereka blh tunaikan kali ni.

Next trip ko kesana, make sure ko pergi lagi yg tmpt2 lbh jauh mcm Sipitang, Pensiangan, Bugaya, Kalabakan, Libaran, Sekong, Baram, Mambong, Batang Lupar, Batang Sadong. Byk lg tmpt aku sendiri pun tak ingat dah.

Peterpan17 posted on 7-5-2013 12:22 PM
Aku tau Perlembagaan Malaysia sd menetapkan PM kena org Melayu. Klu nak tukar kena dpt persetujuan ...

x risau pn psl masalah PM. Tapi aku risau melayu kutuk melayu,melayu downgrade melayu. patutnya kalo kita sedar kita kena sedarkn mereka. change start with us... do better than just talk n talk n talk

dajeeja posted on 7-5-2013 12:38 PM
aku pn x tau apa masalah kita...kita susah sgt nk bersatu. kita masih lagi melabel dan membahagi m ...

ni semua  angkara para pemimpin....dan aku nak jugak salahkn bapak2 yg meracun fikiran anak dai ttg politik....contohnye abang aku ajar anak dia berpolitik walaupun anak dia baru darjah 4

akughi posted on 7-5-2013 12:44 PM
mmg betul tu...bayangkn dulu indon masuk semenanjung naik tongkang selai sepinggang, skrg tokey be ...

Kat Sabah, Indon, Paki dan Suluk jd tuan besar. Org tempatan merempat kat tmpt sendiri. Nak beli tanah, rmh, masuk U, rata2 mereka dah sapu. Klu Melayu tak sedar lg, aku tak taulah bro.

dajeeja posted on 7-5-2013 12:46 PM
x risau pn psl masalah PM. Tapi aku risau melayu kutuk melayu,melayu downgrade melayu. patutnya ka ...

MCA hari2 kutuk Islam dan Melayu di Star paper smp naik muntah aku baca. Tp UMNO buat apa?? Masa aku dengar ceramah Ahmad Zamri ari tu, ada penyokong2 UMNO sebarkan risalah perkauman. Kat Shah Alam pun sama. Aku pergi dengar ceramah BN, hari2 kipas perkauman. Ko jgn berat sebelah kat PR saja yg mainkan sentimen agama dan bangsa.

Ko tau, aku cuba nasihat satu abang ni kat area rmh aku. Melayu satu family. Mmg kami kira kenal balik psl aku selalu jaga kucing durang klu durang outstation. Aku nasihatkan dia psl mcm kita borakkan kat atas tu. Dia marah aku balik. Aku pun malas dah nak cakap. Abang ni semangat nak niaga, tp mcm si akughi cakaplah. Skerat jalan pastu tinggal.Bisnes lain lg sekerat jalan tinggal. Aku dah tak tau nak cakap dah. Org ni juga yg dok jerit takut tanah melayu hilang ditangan cina. Last edited by Peterpan17 on 7-5-2013 12:50 PM

Peterpan17 posted on 7-5-2013 12:45 PM
Durang janji nak buat Pans Borneo Highway Sabah to Sarawak. Jd journey lbh pendek kedua dua negeri ...

paling jauh pun aku gi kinabatangan....tu pun aku dah mengeri tgk jalan berbukit bukau......aku selalu gak membayangkn org kat sane hidup....aku pernah naik foker ke mane tah lupe name tempat tu...org kampung siap bawak naik kambing tu....ketam siap bejalan kat kokpik pilot....pilot pulak main jengah2 kat bawah cari kampung...mmg koboi.....thn ni aku belum ade trip kesane lagi...tggu projek ade baru turun

Peterpan17 posted on 7-5-2013 12:48 PM
MCA hari2 kutuk Islam dan Melayu di Star paper smp naik muntah aku baca. Tp UMNO buat apa?? Masa a ...

sebab sentimen dia menyentuh sesitiviti ISLAM dan tiada siapa layak melabel jenis islam. MCA mmg kafir dan kita tau nnti dia kemana buat apa aku nak kesah. Tapi ini sesama melayu dan sesama ISLAM.