CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: instafx333

[SABAH] Panas! Penerbangan dr KK Sabah ke KL , sekerap 20 minit setiap penerbangan .

akughi posted on 7-5-2013 11:37 AM
aku buat construction.....hardware mmg cine pegang....harga yg aku beli tak same ngan harga yg par ...

Ko kena faham siapakah yg memberi cina kuasa utk pegang ekonomi? Adakah kerajaan berani buka ekonomi ni dr cina pegang?

Ko tau, aku dlm bidang transport. Aku beli brg2 maintenance kenderaan syarikat dpt harga lg special dr org cina. Aku beli direct dgn supplier di Segambut yg juga org. Aku beli dlm jumlah yg byk. Pendek kata, gunakan kepintaran ko utk dptkan harga special atau paling tidak harga sama dgn pembeli cina. Bila berurusan dgn Cina, ko kena berfikir spt cina. Barulah ko blh dpt harga cina. Jgn berfikir mcm org Melayu. Last edited by Peterpan17 on 7-5-2013 11:43 AM

Peterpan17 posted on 7-5-2013 11:27 AM
Go ahead. Nasihat ni ko bg kat anak2 supaya durang blh nasihatkan cucu ko nanti. Saing dgn org Pak ...

of course, mmg itu patut dilakukan dari non stop blame others. gud that u r that awesome n spread this positive energy to others...stop dreaming day n nite. change start wit us not ask others to change. kalo org melayu x bagus x la boss ko melayu Last edited by dajeeja on 7-5-2013 11:42 AM

Peterpan17 posted on 7-5-2013 11:36 AM
Aku tak heran dgn subsidi bro psl selama ni pun apa yg aku dpt bukan dr govt. Aku tak dpt beli rmh ...

ye betul tu...aku mmg setuju ngan pandangan ko....kat sini lain...kat sini yg menentang kerajaan sbb tak dapat subsidi secukupnye....kalo boleh nak semua free...sbb tu la cina amik kesempatan tuk naikkn harga barang supaye boleh jadi modal politik...yg meroyan tu org yg hidup dengan bantuan....org yg tak mampu berdiri sendiri....

akughi posted on 7-5-2013 11:19 AM
"Cina dah bersatu, so what? Bukankah dalam PRU13 UMNO menang lebih 190 kerusi Parlimen? DAP baru 3 ...

Ala, salah taip la bro... UMNO menang 109 kerusi Parlimen. Ini aku dengar dalam Astro Awani.

Tapi aku tak setuju ko kata aku tak tahu politik.

Pasal politik lah UMNO+MCA+MIC tubuh Perikatan pada awal-awalnya.

Then UMNO+MCA+MIC+PAS

Then tolak campur macam-macam parti politik macam ni:
Then UMNO+MCA+MAC-PAS+GERAKAN+SUPP+PBB+PPP+LDP+PBS+SPDPPBRS+UPKO+PRS+SPDP

Itu semua boleh berlaku maa. Apasal pulak hang kata aku tak tahu politik. Hehehe

dajeeja posted on 7-5-2013 11:39 AM
of course, mmg itu patut dilakukan dari non stop blame others. gud that u r that awesome n spread  ...

Aku bukan Melayu. Tp aku bumiputra Sabah. Org yg ko kena ingatkan adalah org Melayu. Org2 Melayu yg PPRT dan FELDA2, remote ramai lg yg kurang mampu bersaing. Mereka msh mengharap handout dr govt. Golongan inilah yg penyokong tegar BN/UMNO. Govt should stop hand out in the first place.

Bos aku adalah salah satu cth Melayu yg tak mendapat bantuan dr kerajaan. That is why aku blh kerja dgn dia. Tp kenapa Melayu msh takut utk berubah?? Kenapa takut utk lepaskan tongkat? Last edited by Peterpan17 on 7-5-2013 11:45 AM

akughi posted on 7-5-2013 11:26 AM
sebab tu aku selalu berposting ngan melayu yg suke salahkn org politik.....senang cakap sendiri yg ...

Kalau nak repair kereta hantar kat anak sedara aku kat Seremaban. Ramai orang puas hati. Dia Melayu.

Follow Us
Peterpan17 posted on 7-5-2013 11:38 AM
Ko kena faham siapakah yg memberi cina kuasa utk pegang ekonomi? Adakah kerajaan berani buka ekono ...

bile aku pusing pusing melayu cina melayu cina....aku terpikir gak.......aku pikir...cina ni datang dari china, china ni dah terlebih awal bertamadun dari kita...dia dah beribu tahun berdagang.....mase gov dia dah siap ade exam tuk pilih pegawai kerajaan, kite kat sini masih pakai cawat lagi....

tapi bile tamadun kite berkembang smp la merdeka...ko rase antara melayu, cina n india sape lebih pandai berdagang?

mesti ko cakap cina....ko rase pemimpin kite dulu2 macam mane nak buat keputusan, mcm mn nak buat imbangan....melayu tak reti berdagang, yg reti berape kerat, yg dah diberi peluang dipersiakan....

smp skrg ni kite salahkn kerajaan sbb gov bukak peluang kat cina...sekali sekala kite selak la sejarah kite dulu2

msaadhamid posted on 7-5-2013 11:41 AM
Ala, salah taip la bro... UMNO menang 109 kerusi Parlimen. Ini aku dengar dalam Astro Awani.

Ta ...

UMNO menang 109 kerusi Parlimen. Ini aku dengar dalam Astro Awani.

Tapi aku tak setuju ko kata aku tak tahu politik.

Pasal politik lah UMNO+MCA+MIC tubuh Perikatan pada awal-awalnya.

Then UMNO+MCA+MIC+PAS

Then tolak campur macam-macam parti politik macam ni:
Then UMNO+MCA+MAC-PAS+GERAKAN+SUPP+PBB+PPP+LDP+PBS+SPDPPBRS+UPKO+PRS+SPDP

dik ko mmg tak tau politik....ape kata ko bukak website SPR...tgk keputusan PRU 13 yg lepas......jangan memalukan diri sendiri dik....kat sini ramai yg membaca....aku ni kesian kat ko je....

akughi posted on 7-5-2013 11:47 AM
bile aku pusing pusing melayu cina melayu cina....aku terpikir gak.......aku pikir...cina ni datan ...

Klu ko tanya aku, mamak lbh pandai meniaga dari Cina. Cina ni pandai tipu bukan pandai meniaga. Tp mamak yg pintar bisness. So nak berurusan dgn peniaga  tipu lbh senang dr berurusan dgn peniaga pandai. Itu yg aku cakap td, bila ko berurusan dgn supplier cina, utk dptkan harga brg kurang atau paling tidak sama dgn harga cina, ko kena berfikir mcm cina.

Psl apa Melayu selalu sia siakan peluang yg dibagi including bisness??  Psl durang tau durang ada tongkat. Kerajaan skrg patut stop hand out. Tp aku tgk semakin lama semakin byk kerajaan bg handout.

msaadhamid posted on 7-5-2013 11:43 AM
Kalau nak repair kereta hantar kat anak sedara aku kat Seremaban. Ramai orang puas hati. Dia Melay ...

seremban kat mane kedai dia.....partner aku ade kat seremban...aku pun selalu turun seremban, boleh la aku gi jengah2 kedai yg ko cakap tu

Peterpan17 posted on 7-5-2013 11:42 AM
Aku bukan Melayu. Tp aku bumiputra Sabah. Org yg ko kena ingatkan adalah org Melayu. Org2 Melayu y ...

Aku pun bukan Melayu 100%. Ada campur sikit bangla kot. Hehehe Nasib baik lepas mengundi PRU13

Peterpan17 posted on 7-5-2013 11:52 AM
Klu ko tanya aku, mamak lbh pandai meniaga dari Cina. Cina ni pandai tipu bukan pandai meniaga. Tp ...

kalo kat sini aku nampak beza dua bangsa ni....kalo yg mamak ni....dia pandai jaga muka...kene maki ke kene bodoh ke..muke selambe je, pah tu diam bagi pelanggan cakap, bile dia jawab, ayat pendek je....kat situ org melayu kalah...menipu tak pandai sangat.....tapi jiwa kental nak hadap maki hamun....

cube kalo org melayu....mau bertumbuk ngan pelanggan...tapi kalo cina betul la ape yg ko cakap tu....kuat menipu...tapi tu la rahsia kejayaan dia....

kerajaan skrg ni terpaksa bagi ape yg rakyat mintak sbb nak kekalkn kuase, bagi aku......ko letak kerajaan ape pun.....semua mesti nak kekalkn kuase.....mane2 pun mesti bagi handout mcm skrg ni

Peterpan17 posted on 7-5-2013 11:42 AM
Aku bukan Melayu. Tp aku bumiputra Sabah. Org yg ko kena ingatkan adalah org Melayu. Org2 Melayu y ...

mmg aku tau ko Sabahan thats why ur view n statement boleh sebut melayu totok. n FYI i'm independent by career now. Mmg tugas aku sekarang ingatkan melayu dan itu yg aku lakukan. Bersatu lebih baik dari berkata buruk among each others.

msaadhamid posted on 7-5-2013 11:06 AM
Hang cakap dengan sapa tu kawan. Hang tak kenal sapa peterpan tu. Aku perasan dia sebab aku ada ik ...

aku x kisah dia sape dan aku x kata pn dia tertingal. dan kalo dia tau sejarah dan perlembagaan banyak yg dia patut kaji sebelum berkata

msaadhamid posted on 7-5-2013 11:57 AM
Aku pun bukan Melayu 100%. Ada campur sikit bangla kot. Hehehe Nasib baik lepas mengundi PRU13

Jgn takut bang. Dlm sini ada suluk yg bernama simunggu. Dia pun gi mengundi gak

akughi posted on 7-5-2013 11:50 AM
UMNO menang 109 kerusi Parlimen. Ini aku dengar dalam Astro Awani.

Tapi aku t ...

Apasal pulak kau tepuk dahi 3x.

Aku dah bukak dah web site tu pe.

Dia tulis parti cap dacing dapat 133 dan parti cap roket dapat 38 kerusi. Itu jer. Betullah tu.

Aku tulis parti cap keris dapat 109 undi. Betul pe. Ini aku tengok dalam Astro Awani "Malaysia Memilih". Mereka kata, dari 133 kerusi parlimen yang BN menang tu 109 kerusi dimenangi oleh Umno. Okey lah tu -- tak yah lah nak meroyan. 109 adalah jauh lebih banyak dari 38. Apa mahu takut sama bayang-banyang sendirik. Hantu tak takut, bayang-bayang takut.

dajeeja posted on 7-5-2013 12:04 PM
mmg aku tau ko Sabahan thats why ur view n statement boleh sebut melayu totok. n FYI i'm independe ...

yang ni aku setuju.....sekarang kite bercakap untuk bersatu......

msaadhamid posted on 7-5-2013 12:09 PM
Apasal pulak kau tepuk dahi 3x.

Aku dah bukak dah web site tu pe.

naik bosan pulak aku cakap ngan ko ni....

masalah ko..ko tak kenal sape UMNO sape BN.....kat mane MCA kat mane MIC....

banyakkn membaca.....faham kan dulu kedudukan umno, bn, mca n mic...kalo jumpe la yg kaki gelak...

mau dia gelak kaw kaw......nasib aku ni baik

dajeeja posted on 7-5-2013 12:04 PM
mmg aku tau ko Sabahan thats why ur view n statement boleh sebut melayu totok. n FYI i'm independe ...

Melayu harus berani terima perubahan. Klu mereka tak berani, smp bila bila tak blh maju. Sama juga dgn negeri aku. Msh ada org Dusun/Kadazan/Murut yg perangai serupa mcm Melayu. Malas.

My view, govt should stop hand out. Hand out ini lah yg menyebabkan org Melayu lemah dan lembik. Aku cakap buruk bukan sembarangan. Ini kenyataan sikap org Melayu yg terlalu complacent. Last edited by Peterpan17 on 7-5-2013 12:20 PM

akughi posted on 7-5-2013 11:37 AM
aku buat construction.....hardware mmg cine pegang....harga yg aku beli tak same ngan harga yg par ...

mmg unfair kn... sbb sakit hati ngan org tgh yg kuat menipu...kami ambil keputusan kerja lebih deal sndiri.