CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: snipersnake

Kursus Ilmu Ikhwan Ahir Zaman *mesti baca*(darul arqam makam al kazab)

Originally posted by snipersnake at 5-4-2007 09:23 AM

jumpa iyer..kawan TIDAK ..geli saya..saya takder member ikut ajaran sesat

biasa la akasyah.bila sekor lembu terpalit tahi,lembu2 lain mengelak. aku tanya benda senagng. itu pon budak ...

takkan hurai panjang2 tu tak paham2 lagi kot ...

ha, ada pon..ari nih tak bawak van ka?

tak payah pusing2 la yazid oii, jawab jer

adakah kaumenafikan mamat nih dokter langit rufaqa

senang jer soalan tuh

Akasyah This user has been deleted
Originally posted by snipersnake at 5-4-2007 09:23 AM

jumpa iyer..kawan TIDAK ..geli saya..saya takder member ikut ajaran sesat

biasa la akasyah.bila sekor lembu terpalit tahi,lembu2 lain mengelak. aku tanya benda senagng. itu pon budak2 kau tak leh jawab. takper pi amik power dulu pi:

adakah kau menafikan dia nih dokter langit rupakok

sila jawab..amik power dulu...charge dulu...

Sekadar berjumpa shj, sudah begitu berani sdr membuat fitnah terhadap kami. Dosa memfitnah seolah-olah sudah menjadi mainan dan darah daging sdr. Suatu dosa yg lebih besar dari dosa membunuh pun, sudah sdr rasa ianya kecil....Masya Allah!

Kan betul telahan saya, sdr tidak pernah tahu siapa sebnrnya bomoh tersebut ttp ternyata sdr ikut nafsu serakah, cuba juga mengaitkannya dgn kami.

Jangan tuduh kami cuba mengelak...dah sememangnya kami tidak ada kena mengena dgn bomoh tersebut. Saya hanya menjawab fitnah dr sdr...itu shj.

Lemah sangatkah pemikiran sdr hingga masih tidak mampu memahami penafian yg sudah saya berikan di atas hingga bertanya sekali lagi?

Saya sudah jalankan tanggungjwb saya terhadap fitnah2 yg sdr buat terhadap kami. Saya pulangkan segalanya pada Allah swt utk menhakimi sdr. Terlajak perahu boleh diundur ttp terlajak memfitnah (lebih2 lagi fitnah sdr terhadap si aruah)...hanya Allah swt jua yg selayaknya menghakimi sdr.

Insaflah...jgn sehingga laknat Allah swt (spt permintaan sdr sendiri) benar2 menimpa ke atas sdr, baru sdr hendak sedarkan diri.

senang sahaja saudara..

IYA ATAU TIDAK

naam au laak..

pakcik kaki sebelah tuh apa khabar..ada lagik ker dia

Originally posted by Abuyazid at 5-4-2007 10:02 AM

takkan hurai panjang2 tu tak paham2 lagi kot ...

Bukan dia tidak faham, tetapi sengaja buat2 tidak faham dgn harapan dapat mengaburi pemikiran forumner2 lain di sini. Inilah sikap dia yang saya dapat faham apabila setiap kali dia berusaha meneruskan juga agenda fitnah dia di forum. Sebelum ini pun dah banyak fitnah yg dia tabur di sini dan sikap spt ini jualah yg dia pamerkan.

Sama sahajalah seperti luluguagua, bila pihak kita minta bukti.

jawab je la YE atau TAK kalao dah susah sgt nak sebut IYA atau TIDAK...susah betul le budak2 skg nih, tak bertindak mengikut arahan

Follow Us
Originally posted by snipersnake at 5-4-2007 10:36 AM
senang sahaja saudara..

IYA ATAU TIDAK

naam au laak..

pakcik kaki sebelah tuh apa khabar..ada lagik ker dia

Baiklah wahai sniper...oleh kerana kemampuan pemahaman sdr seakan-akan budak kecil yang belum mumaiyiz, maka terpaksalah saya paste semula jawaban saya di atas. Baca pelan-pelan dan eja betul2 yer...kalau ragu2 dan tak pandai, minta tolong pada yang arif untuk ejakan satu-persatu.

FYI, mamat ni sebenarnya berasal dr Al Mansur dan dah ada kes di dlm Al Mansur. Setelah dibuang dr Al Mansur, beliau cuba menempek di rufaqa tapi samasekali tdk pernah diterima oleh Abuya apatah lagi utk dilantik sebagai tabib langit rufaqa dan dididik utk menjadi tabib spt tabib2 langit rufaqa yg lain.

Originally posted by Akasyah at 5-4-2007 10:37 AM

Sama sahajalah seperti luluguagua, bila pihak kita minta bukti. ...

Memang kami sama.....terutamanya dalam usaha utk membasmi segala ajaran sesat di malaysia ini especially rufaqa.

Tentang bukti tu...kena ambil masa sikit kerana maklumatnya saya simpan dlm pc yg satu lagi tapi sayangnya pc tu ada masalah sikit. Window dah corrupt, belum ada masa nak betulkan. Insya Allah bila dah ok saya akan datangkan buktinya secara detail. Sabar ya!

Rasanya geng rufaqa belum memberi ulasan mengenai pengkebumian adik asaari bersama tongkat power asaari.
Saya masih menunggu..dan tentunya forumner lain pun begitu jua kan?

Dipersilakan geng rufaqa sekalian....

Originally posted by Akasyah at 5-4-2007 10:53 AM

Baiklah wahai sniper...oleh kerana kemampuan pemahaman sdr seakan-akan budak kecil yang belum mumaiyiz, maka terpaksalah saya paste semula jawaban saya di atas. Baca pelan-pelan dan eja betu ...

lak lak...jawab soalan.

YA atau TIDAK

senang. jgn nak belit2.

Originally posted by snipersnake at 6-4-2007 10:47 AM

sapa nama dia..aku lupa..usamah rasanya...yg aku dapat tahu asaari kata nanti munkar nangkir tanya boleh tepis pakai tongkat tuh..

mcm..

Adik asaari yg meninggal tu namanya uwais. Adik bongsu asaari tapi lain mak. Dia sahabat saya. Setahu saya di era rufaqa ni dia tak berapa ikut sangat asaari. Dia mengidap kencing manis yg teruk. Semoga Allah swt redho kepada rohnya dan diterima sebagai hambanya yg soleh. Amin.

Originally posted by luluguagua at 6-4-2007 11:28 AM

Adik asaari yg meninggal tu namanya uwais. Adik bongsu asaari tapi lain mak. Dia sahabat saya. Setahu saya di era rufaqa ni dia tak berapa ikut sangat asaari. Dia mengidap kencing manis yg te ...

Ooo..dah tua rupanya pakcil lulu ni tapi malang perangai macam bebudak lagi. Jiwa penuh dendam kesumat sampai kononnya sahabat sendiri pun di umpat. Insaf lah sebelum terlambat pakcik!

Originally posted by snipersnake at 7-4-2007 04:53 PM
http://www.youtube.com/watch?v=sN9P_79MSvk

INILAH BAHANA RUPAKOK

baguslah sniper, kau tolong promotekan youtube muntazirah pasal  FITNAH ARP pada Rufaqa....biar semua org tahu bahwa JAIS dan ARP dah buat dosa besar kata org RUFAQA kata Abuya Tuhan Kedua...

dan thanks for all the links yg kau tolong promote sekali tu..aku tk der masa nk buka youtube2 ni nk cari video psl kebengoongan puak2 J & ARP nih tapi kau dah permudahkan keje aku kat sini...

kau dan mereka, jerat dirii sendiri dan tunjuk kebengongan pd org lain....senjata makan tuan....

[ Last edited by  rainbows at 9-4-2007 11:53 AM ]

Originally posted by rainbows at 3-4-2007 04:29 PM

mentang2 aku dah jarang kat sini, kau buli depa2 nih yer bill....
kan aku dah kata, ada buku pasal hal ini, dah ditulis segala andaian2 bagi setiap hadis yg kau C& tu sebenarnyer....tapi, aku tk der masa nak tampal kat sini.....

kau nak ke buku tu?....jgn ler berhipokrit kat M&M ni, tawaran aku dah buat, tapi kau sengaja nak tunjuk bahwa org rufaqa tk mahu jawab....aku sikit punya gentleman dah bagi peluang pd kau utk dptkan buku tu kalau kau benar2 nak tahu JAWAPANNYA tetapi ........jgn biarkan aku berprasangkaburuk dgn NIAT kau yg sebenar.....

nampaknya, kau memang sengaja tk mau tahu dan berpura2 konon2 tak der org rufaqa yg mahu jawap soalan kau.....

terusterang sahajalah bahwa kau tk mahu terima Imam Mahdi selain dari Al ASkari...senang cerita..jgn BERLAKON-LAKON di sini....buang masa ajer....
mentang2 aku dah jarang kat sini, kau buli depa2 nih yer bill....
kan aku dah kata, ada buku pasal hal ini, dah ditulis segala andaian2 bagi setiap hadis yg kau C& tu sebenarnyer.... ...

cantiknya bahasa.....
Puan, supaya anda tahu dan supaya anda faham, persetujuan utk berkongsi/pinjam info dari buku tak memberi erti seseorang tu dah terikat dengan syarat yang anda sendiri tentukan. Kalau itu yanga nda faham, simpan balik buku tu dan berikan kepada orang2 yang anda rasa boleh dibeli dengannya.

Anda sejak dari dulu hanya pandai bercakap banyak, dan anda sering menganggap diri sebagai pembela Rufaqa'. Anda juga mengaku sebagai pejuang.... lalu sebagai orang yang mengaku dirinya sebagai 'pejuang', mengapa tak anda keluarkan hujah anda mengenai hadis yang telah saya petik sehingga dapatlah anda menghilangkan kerumitan kami utk menerima seperti apa yang anda faham..... saya nak tengok segala andaian2 yang kaum anda buat berdasarkan hadis itu...kalau sibuk sangat, jawab yang satu ni dah le....

nah..go ahead.....the ball is in your court!

Originally posted by rainbows at 9-4-2007 11:50 AM

baguslah sniper, kau tolong promotekan youtube muntazirah pasal  FITNAH ARP pada Rufaqa....biar semua org tahu bahwa JAIS dan ARP dah buat dosa besar kata org RUFAQA kata Abuya Tuhan Kedua...

fitnah apa pulak, kan ke dia baca apa yg anak didik KAZABUSSSSSSSSSZAMAN tulis tuh, sumer boleh naMpak.
dan thanks for all the links yg kau tolong promote sekali tu..aku tk der masa nk buka youtube2 ni nk cari video psl kebengoongan puak2 J & ARP nih tapi kau dah permudahkan keje aku kat sini...

sama2.

dan mereka, jerat dirii sendiri dan tunjuk kebengongan pd org lain....senjata makan tuan....

senjata makan tuan? hehehe..tgk balik youtube tuh..APA BUKTI SUMER TUH FITNAH ? sapa makan sapa sebenarnya wahai tatie?

tatie,a nak tanya skit, camner koang ngucap erk? kira bila masa nak masukkan nama asaari dlm syahadah tuh?
cadangan, patut kau compilekan segala fiaru, dua tuhan dlm wikipedia.senang koang nak educate budak2 koang, terutama [email=budakecik@[email protected]]budakecik@[email protected][/email] guna bm la, sebab aku rasa depa tak reti english, sekadar cadangan.

Originally posted by snipersnake at 9-4-2007 04:27 PM

fitnah apa pulak, kan ke dia baca apa yg anak didik KAZABUSSSSSSSSSZAMAN tulis tuh, sumer boleh naMpak.

sama2.

senjata makan tuan? hehehe..tgk balik youtube tuh..APA BUKTI SUMER TUH FI ...

semuga Tuhan mengampuni kamu sniper.....dan engkau kembali bertaubat...

1. Kau sudah menfitnah org rufaqa menambah nama Abuya dlm syahadah, sedangkan demi Allah dan RasulNya, tidak pernah org rufaqa mengucap selain daripada perkataan Tiada Tuhan Melainkan Allah dan Muhammad itu Rasulullah SAW.

maka kerana ini, aku doakan semuga Tuhan mengembalikan tuduhan ini ke atas diri kamu kerana telah membuat tuduhan kafir secara tidak langsung kepada sesama islam...Ameen...aku mendoakan utk semua saudara seislam aku yg teraniaya kerana kau fitnah kau itu...sedarlah doa2 org yg dizalimi itu Tuhan makbulkan...

jika engkau sanggup menuduh bahwa org rufaqa bersyahadah sesat maka fitnah2 engkau yg lain itu hanyalah cabang2 kepada fitnah kau yg utama itu, maka tidak guna aku menunjukkan bukti kerana aku sedar, manusia seperti kau ini sudah tidak perlu dilayan lagi....secantik manapun bukti, tetapi hati dan akal kau sudah buta....

Originally posted by billionaire at 9-4-2007 01:19 PM

cantiknya bahasa.....
Puan, supaya anda tahu dan supaya anda faham, persetujuan utk berkongsi/pinjam info dari buku tak memberi erti seseorang tu dah terikat dengan syarat yang anda sendiri te ...

yer tuan bill....jika begitu, aku harap tuan tunggu ler saper2 yg nak bagi info di sini...aku dah buat apa yg patut utk bantu kau...mendpt jawapan ttp kau menolak..

aku ni pejuang di dalam alam realiti..alam siber ni hanya sekdr satu persinggahn utk aku melepaskan lelah...sambil mengkaji sifat2 manusia yg lebih telus dan berani bersuara jika dibandingkan di alam realiti yg ada byk kepentinngan peribadi yg menyebabkan org spt kamu, hanya berani di dlm alam siber ....

aku tk akan dpt pendpt dan pemikiran yg sgt terbuka dan telus spt di M&M ini jika aku bergelanggang di luar sahaja...bila face to face, manusia akan ambi sikap lebih berhati2..tetapi di sini, aku dpt pelajari byk perkarayg aku tk dpt pelajari di luar sana...

[ Last edited by  rainbows at 10-4-2007 10:33 AM ]

Reply #367 rainbows's post

dah lama tengok diaorang ni. memang tu le keje dia, tabur fitnah merata. bila dicerita yg sebenar tak nak terima. masih nak berhujah itu ini. pandangan kita tak nak dengar, dia saje yg betul. tak terima langsung perbezaan pendapat.

Originally posted by rainbows at 10-4-2007 10:31 AM
yer tuan bill....jika begitu, aku harap tuan tunggu ler saper2 yg nak bagi info di sini...aku dah buat apa yg patut utk bantu kau...mendpt jawapan ttp kau menolak..

aku ni pejuang di dalam alam realiti..alam siber ni hanya sekdr satu persinggahn utk aku melepaskan lelah...sambil mengkaji sifat2 manusia yg lebih telus dan berani bersuara jika dibandingkan di alam realiti yg ada byk kepentinngan peribadi yg menyebabkan org spt kamu, hanya berani di dlm alam siber ....

aku tk akan dpt pendpt dan pemikiran yg sgt terbuka dan telus spt di M&M ini jika aku bergelanggang di luar sahaja...bila face to face, manusia akan ambi sikap lebih berhati2..tetapi di sini, aku dpt pelajari byk perkarayg aku tk dpt pelajari di luar sana...

puan, cakap puan menunujukkan ketakburan dan keegoan puan yang sangat tinggi. puan asyik keluarkan apa yang puan tulis dalam PM kepada saya utk tatapan umum tanpa malu2. sekarang saya akan jawab secara umum juga: Ajakan puan utk saya bertemu dengan sahabat2 puan tak pernah saya tolak, tetapi puan yang begitu sungguh tidak sabarnya sehingga melemparkan tuduhan munafik kepada saya hanya kerana tidak ada pengesahan tarikh utk bertemu. kalau sebelum bertmu pun puan sudah pandai melemparkan kata2 dan memaksa dalam diam utk menerima apa yang puan rasa benar, maka saya jamin pertemuan secara live pun akan menunjukkan sikap keras kepala puan yang lebih lagi. saya tidak ada masalah tentang itu cuma saya benci bercakap dengan orang keras kepala dan cakap besar seperti puan.

Apa kata puan jangan cakap banyak, keluarkan hujah puan sekarang atau perlukah saya bukak satu topik baru agar puan dapat scan, copy paste apa sahaja yang puan rasa benar dari hujah puan di sini. Jangan berdalih dengan keperasanan puan "aku ni pejuang di dalam alam realiti..alam siber ni hanya sekdr satu persinggahan utk aku melepaskan lelah"  pejuang apa ni? cakap je lebih, mengaku jadi hero, hapak pun tarakk! Siapa yang takrifkan pejuang alam cyber pejuang realiti ni?

Tapi kalau puan tetap tak mau berforum secara terbuka sebab tak nampak keperwiraan puan, saya akan email puan seperti yang puan kehendaki dan kita akan berbincang dan tetap masih bukan di alam nyata, tetap juga di alam cyber!

Originally posted by kelat at 10-4-2007 10:40 AM
dah lama tengok diaorang ni. memang tu le keje dia, tabur fitnah merata. bila dicerita yg sebenar tak nak terima. masih nak berhujah itu ini. pandangan kita tak nak dengar, dia saje yg betul. tak ...

mengapa anda tak bantu betulkan persepsi salah orang-orang yang anda tak suka ni? kalau hujah anda kuat, wajib bagi semua utk tunduk kepadanya, tapi kalau hanya dengan andaian2 dan ramalan2 mengapa perlu memaksa orang lain utk ikut? Ceritalah yang sebenar supaya orang lain tak tabur fitnah lagi....mulakanlah