CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Bomoh / Dukun - yang JELIK, yang PELIK, yang SERIK

bodoh bangang betul lar

aku rasa bomoh ni dah giler lah...patut hantar tampoi jerk...

Reply #17 abuqaw's post

ada jugak pesakit yang menitis air mata...dek tak dapat menahan sakit..termasuk la lelaki..

Originally posted by curly at 16-1-2008 12:10 PM
Dia mendakwa termakan dengan kata-kata pembantu rumah bahawa anaknya mungkin diganggu hantu yang mendiami rumahnya di Sri Damansara.

kenapa leee termakan cakap si pembantu rumah ni... tak pasal2 menyakitkan diri sendiri .... heishhhhh..  
tak heran kalau "hantu" tu si pembantu ni punya ...
ada sorang kenalan tu dia agent pembantu rumah.. dia cakap in fact about 95% datang bawak barang .. konon pelindung diri...
so paham paham jer leerr.. walau sekeping kunyit ker.. sepotong ayat ker.. maknanya ada lee khadam dierr kot

lagi pon dah pernah mengalami sendiri ... WallahhuA'lam

Reply #17 abuqaw's post

bukan ke dr. jahid ni cara perubatan, selepas kena ketuk tu kena mandi air ais... rasanya org tu maksudkan dr jahid kot, sbb description nya sama kat sg buloh... mungkin anak murid dia yg buat kot, tak berapa terer lagi.... tu yg main belasah ajer.... alang tau pasal perawat ni pun sbb kenal salah sorang anak murid dia.....

aku gelak sakan baca citer nih......kene sebat bomoh pun bising...yang kene sebat oleh guru dispilin atau cikgu bahasa melayu tak pulak pelik...

Follow Us
Sheikhul Islam Ibnu Taimiyah dalam satu kitab berkata ada kalanya gangguan jin dalam badan manisia di pukul dengan rotan sampai 300 pukulan.

Kuatnya pukulan itu kata beliau kalau sekiranya kena pada orang biasa yang tak ada gangguan jin boleh membawa maut.....

Mengikut Sheikh Wahid Abdus Salam Bali pesakit gangguan jin yang dipukul dengan rotan tidak merasa sakit selepas rawatan.  Tapi masalahnya perawat kita yang guna pukulan sampai nak pengsan pesakit selepas rawatan....

Tapi dia ada teknik pukulannya, diaorang tak pukul sampai kena bahagian tulang... Kalau tak dipukul jin sihir ni memang degil dia tak akan keluar punya.

Bayangkan kawan kita tu tak ada kena gangguan jin, dia pegi belasah jari kawan tu dengan rotan... ada ke tak menjerit.......

Reply #26 abuqaw's post

Bukan blog saya, kebetulan satu aliran kot... murid2 Syeikh Wahid dari Mesir ada ramai di Malaysia sekarang... kebetulan saya agak tertarik dengan cara rawatan aliran ini, aliran rawatan Islam yang lain pun sama jugak gayanya...

Rawatan amalan ustaz2 kita di tahah air ada sedikit campur aduk dengan cara rawatan tradisional.

Teknik rawatan Islam dengan kaedah pukulan tidak syirik kerana ada contoh yang dilakukan oleh Rasulullah s.a.w.  Baginda hanya memukul bahagian belakang pesakit dengan tangan sahaja dan cukup dengan berkata "keluar kau hai musuh Allah, aku adalah Rasulullah"... mencecet jin tu lari lintang pukang.  

Itu Rasulullah saw lain, kita tak boleh buat sama macam keistmewaan Baginda...

[ Last edited by  kupia at 19-1-2008 05:07 PM ]

pelik gak kes die nih...

Hahaha! Bodo!
aku nak hadiahkan org kene sebat 200x tu anugerah bodo Malaysia
Hahaha!

berapa % korang percayakan bomoh?

Salam sumer. maaf ye kalo thread nih dh penah ade. Aku nak tanya baper % korng prcaya kan bomoh?! Lg yg pakai kemenyan segala..

Nih aku nak citer sket, bapak aku dulu selalu skt, kaki tangan dok bergoyang je smpai x bole jln. alih2 bpk aku trpksa amek pencen ilat gara2 ilang kemampuan utk bekerja.

bnyk kali dh kitaorg gi brubat moden & kampung. yg brubat moden dktr kata x tau pnca. yg brubt kmpung bomoh kata kena buatan org. penah smpai 1 thp bomoh yg ubat kan bapak aku kata yg "buat" bapak aku nih bukan org lain, sedara-mara terdekat gak...

siap bgtau lagi, org yg buat tuh kulit hitam, rmbut kiting, sedara-rapat..bla..bla..bla... nk di jdkan citer, mmg kitaorg ade sedara mcm tu...

tp bapak aku pekakkan tinger je, yelah..bukan x penah jumpa bomoh yg kuat nipu nih...tp dh org sukarela tlg bwkkan, ikut jela gi jumpa bomoh tu. bayangkanla kalo bomoh tuh menipu & kitaorg caya, pstu gi serang pakcik aku tu x psl2 bole gado sedara-mara kan..... bapak aku cuma ckp, x kesahla sesapa wat, tggu jela blsn dr ALLAH S.W.T.

skrg nih bapak aku dh ok sket la... gi sepital gomen, dokter kata bapak aku kena parkinson...

bukan la aku nk kata bomoh2 nih sumer jahat, ade juga yg mengubat guna ayat2 alquran, sembahyang hajat dll...ikut nasib la kan.

antara percaya dan tidak...........

sebenarnya tu semua ikhtiar.....yang paling kita kena percaya ialah....Allah s.w.t yang mengizinkan segala2nya.....pergi ke bomoh satu ikhtiar...ke doktor juga salah satu ikhtiar asalkan ianya tidak syirik pada Allah s.w.t......

sembuh atau tidak....hanya Allah s.w.t yang menentukannya........

Reply #3 noor2's post

jawapan yang bernas sekali :pompom: ... apapun, yang penting nawaitu

Reply #4 thorgard's post

ha-a...betui tu....nawaitu.............

100 persen

tak caya

Originally posted by noor2 at 26-3-2008 01:51 PM
sebenarnya tu semua ikhtiar.....yang paling kita kena percaya ialah....Allah s.w.t yang mengizinkan segala2nya.....pergi ke bomoh satu ikhtiar...ke doktor juga salah satu ikhtiar asalkan ianya ti ...

Setuju kita kena ikhtiar baru tawakal.  Kalau percaya kepada Allah kenapa tidak merujuk larangan Allah dan RaulNya tentang "tukang tukang kahin" (bomoh dan dukun) tantang sihir, tentang jin?

Sebenarnya ramai di antara kita tak tau dan tak boleh membezakan rawatan al Quran dengan rawatan bomoh tradisional.  

Perbezaan dan hasilnya sangat jelas bertentangan...

Reply #7 kupia's post

errrrrrrrr......manalak tuan rumah ni............

betul tu....kalau yang mengadap kemeyan dan menggunakan perantaraan atau pakai bomoh siam dan segala jenis bomoh yang nampak mcm karut tu usahlah kita percayai...

alquran adalah sebaik2 penawar......

percaya boleh,pergi berubat boleh..

sekali dia mintak pengeras sampai beribu-ribu....TAK BOLEEEEYHHHHHH...

Reply #9 missayeen's post

.........tanya dululah.....kalau pengerasnya setakat rm15...........