CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tunggulbatu

Tiga Sebab Tidak Boleh Dirawat

Kenapa pompuan jer.. kalau laki ketawa berdekah2 tak jadi apa ka?
want2bhappy Post at 6-4-2011 12:08

suara pompuan kan aurat, suara lelaki tidak... maka lelaki boleh lah ketawa berdekah2 sampai teresak2 pastu semput... hahahaha... ketawa bnyk pon tak elok..org kata kene geletek ngan syaitan... Rasulullah senyum hampir ketawa pon tak nmpk gigi... ikutlah sunah...

suara pompuan kan aurat, suara lelaki tidak... maka lelaki boleh lah ketawa berdekah2 samp ...
tunggulbatu Post at 6-4-2011 12:18

huhuhuhu.... lepas ni saper buat lawak bodo yg menyebabkan aku ketawa berdekah2 ni harus ku sepak... ekekeke... tq for the answer...

huhuhuhu.... lepas ni saper buat lawak bodo yg menyebabkan aku ketawa berdekah2 ni harus ku sepa ...
want2bhappy Post at 6-4-2011 12:29

hehehehe...  ketawa bnyak2 pon tak elok.. type hahahahahahaha... bnyak2 takpe....  huhu.. jika berdepan ngan org yg ketawa berdekah2 nih...kita zikir je... bior dia layannn.... nt setan tu belah dgn sendirinye...

huhu... ko kan mmg harummm gitu... tp harummm da nak pencen lahh.... hahaha... :l ...
tunggulbatu Post at 6-4-2011 10:19

tb, ko ni mmg nak kena cubit sakan... nasib baik ada budak want dan yg lain yg menyejukkan ati ako... mai2 Hantukiller mai zaaassst ustz ni, ada antu kot kat die...!

hehehehe.... ko angin nape....?  ermmm... jgn angin hangen nih...nt manyak angin...asyik ...
tunggulbatu Post at 6-4-2011 09:26

ko asyik dok kutuk ako... kang ako belah dr benang ni kang nyesal ko... pencen2 pun ramai lg org yg minat kat ako...terutama ko...!!!

Follow Us
ish ish ish.. ni thread ape lak ni..
bnyk senapang ngn cemeti kuar..
Banykkan bersabar... korang sume kan ilmu tinggi2...

tb, ko ni mmg nak kena cubit sakan... nasib baik ada budak want dan yg lain yg meny ...
ciklahcute Post at 6-4-2011 16:46

hahahaha... tak baik marah2 cik kak... nt cepat tua... hehe...

Reply 247# CariKnow

btul3x....{:1_136:} cuma ilmu tu mana tinggi sgt pon... setakat nak wat bekalan berdakwah sket... kita kan saling tegur menegur...

ish ish ish.. ni thread ape lak ni..
bnyk senapang ngn cemeti kuar..
Banykkan bersabar. ...
CariKnow Post at 6-4-2011 17:04

Tu la CariKnow,  TB suka sakat clah....  nnti clah nyamar jd lelaki letak av macho,
tentu dah x kena sakat, ye dak?
clah ni slalu tertanya-tanya, org yg membela bnda2 tak 'abnormal' ni,
mrk ni prnah tgk ke wajah2 yg menakutkan belaan mrk tu? Apa yg mrk bangga sgt dpt jadi 'tuan'(ke hamba sbnarnya?)?
berbaloi ke mati tersiksa dan dlm keadaan terhina? pulak tu kena siksa kat dlm kubur dan di hari akhirat...??
x phm ako hmy3:

clah ni slalu tertanya-tanya, org yg membela bnda2 tak 'abnormal' ni,
mrk ni prnah tgk ke wajah2 yg menakutkan belaan mrk tu? Apa yg mrk bangga sgt dpt jadi 'tuan'(ke hamba sbnarnya?)?
berbaloi ke mati tersiksa dan dlm keadaan terhina? pulak tu kena siksa kat dlm kubur dan di hari akhirat...??
x phm ako
ciklahcute Post at 6-4-2011 22:08

sebab mereka tak tgk lah yg mereka bangga2kan dgn kesaktian iblis tu... padahal itulah tipu daya iblis... iblis sebenarnye bermusuh dgn roh kita... jasad nih makanan NAFSU je... tp kalo kita leh control nafsu plak, iblis akan main peranan plak... roh kita nih rahsia Allah yg iblis tak terima kejadiannye... disebabkan Allah cipta roh manusia dgn zat Allah jd iblis amat2 lah cemburu hingga sanggup derhaka...
   bila iblis cemburu, dia bertekad nak sesatkan anak2 adam yg mempunyai roh shj.... termasuklah pokok dan binatang... tp pokok dan binatang nih bezanye cuma tak berakal... binatang pula bernafsu saje.... kita biasa dgr kat pokok tu ada penunggu... binatang yg jd petualang iblis....cicak, anjing hitam , ular hitam , buaya etc... so mmg iblis cari jalan nak dapat 'makanan' dr roh yg boleh iblis rosakkan....

kita biasa dgr jin syaitan suka makan darah kan...?? kenapa darah...?? sebab darah tu lah 'semangat roh'... bnyk org eksiden mati dgn darah kering di atas jalan... tambahan roh org yg mati tu tak aman sbb mati terkejut... itulah sbb ada penunggu di jalan2 tertentu di sebabkan roh tak aman nih mati berdarah...

lain pula org yg berjihad fisabilillah... darahnye suci dan hak Allah semata2... itulah jihad yg peluangnye amat terhad...mampu ke meraih utk menjadi mujahid yg benar fisabillillah...? ada kouta....hehehe... Allah pilih... bukan senang nak dipilih... tapi jihad yg paling besar ialah jihad hati... ikhlas, taat dan setia pada Allah dan RasulNya... ikut ajaran Rasulullah dan menyampaikan dakwah Rasulullah (itulah mursyid).. maka disebabkan itulah kita disuruh wajib mengikut ASWjamaah sbb mereka tetap bernaung dibawah Mursyid terpilih yg agamanye adalah agama yg benar dr Rasulullah s.a.w...

sebab mereka tak tgk lah yg mereka bangga2kan dgn kesaktian iblis tu... padahal itulah tipu ...
tunggulbatu Post at 6-4-2011 22:37

suatumasa Post at 6-4-2011 22:46

Reply 251# tunggulbatu

bgm pulak ngn perawat Islam yg gunakan jin Islam...! boleh ke kita bersahabat ngn jin Islam?
bunian dan jin Islam tu tak sama ke?
kan dlm Qur`an, hanya disebut, Allah menjadikan jin dan manusia untuk beribadat kpdNya..yg clah pernah bc,
bukan semua jin Islam baik, mcm manusia gak..yg penyngak2 tu..la yg slalu dok kacau manusia,
tapi kan Iblis yg bersumpah untuk menggoda manusia, ni, kenapa pulak jin Islam pun ambik saham sama?  
boleh ke kita bunuh jin Islam atas dasar mrk telah melakukan onar?

bgm pulak ngn perawat Islam yg gunakan jin Islam...! boleh ke kita bersahabat ngn jin Islam?
bunian dan jin Islam tu tak sama ke?
kan dlm Qur`an, hanya disebut, Allah menjadikan jin dan manusia untuk beribadat kpdNya..yg clah pernah bc,
bukan semua jin Islam baik, mcm manusia gak..yg penyngak2 tu..la yg slalu dok kacau manusia,
tapi kan Iblis yg bersumpah untuk menggoda manusia, ni, kenapa pulak jin Islam pun ambik saham sama?  
boleh ke kita bunuh jin Islam atas dasar mrk telah melakukan onar?
ciklahcute Post at 6-4-2011 23:03

Nabi Allah Sultan Sulaiman a.s dulu perintah jin tak...?? siapa raja jin...?? bnyk plak aku tanye ko soklan ekk... ehehehe... kemuskilan kita nih membahaskan perkara diluar kotak pikiran luar sedar adalah sgt2 membingungkan... jawapannye ada bermcm2 versi termasuklah versi aku sendiri... huhu...
   kalo jin sume patot kene bunuh nape masa zaman nabi sulaiman a.s dulu takder perintah soh bunuh je jin2 tuh sume...?? nape...?? nabi sulaiman a.s blom dapat hidayah ker...?? nabi2 lain sume ade ker citer bunuh jin islam sewenang2nye...?? Ade perintah dari Rasulullah s.a.w sendiri utk bunuh je jin islam walaupon mereka mengucap dua kalimah syahadah juga...??

mmg jin islam pon ade dosa tp kita kene tau di sebelah pihak sana pula... makhluk yg tidak berjasad nih amat lurus dan taat... manusia je yg tak taat pada Allah... iblis syaitan taat....!! taat menyesatkan manusia....!!!! amat lah mendukacitakan manusia tidak taat pada Allah pula....kenapa...?? kufur jika kita menolak segala kesalahan ini kpd Allah...!! "dah mmg aku jahat,nak wat camne..." itu antara ungkapan yg boleh menyebabkan kufur...

Rasulullah terbukti telah melarang kita membunuh selagi 'dia' mengucap kalimah syahadah... tp ada caranye lah nak komfom kalimah syahadah tu btul... jin pon bole memainkan kalimah syahadah sbb cara ucapan tu tak betul pon... kita nih yg berakal lah kene gunakan keilmuan... cuba soh jin tuh baca kalimah syahadah kat air pastu soh dia minum...tgk ape jadi... nak dia minum...?? dia minum terbakar lah dia...sendiri bakar sendiri...

jin bole saje membaca ape2 ayat kerana mungkin dia pernah islam dan kufur atau diajar oleh bangsanye sendiri yg islam... mcm org kafir lah, kalo dia dok curi2 belaja arab pastu bole cakap arab mestilah kita pon pk nih kafir nih nak kene bunuh nih... nape tak bunuh je kafir sume tuh...?? sebab kita ada undang2..?? abis tu undang2 alam ghaib mcm mana plak...?? peraturan alam ghaib ada... kita bukan ahlinya.... kita hanya khalifah yg memegang janji... janji ape...?? tu amalan tu bukan janji...?? janji taat setia pada Allah utk BISMILLAHHIRAHMAANIRRAHIM.... janji dgn bismillah nak berkasih sayang...tp kasih sayang Allah tak sekecil manusia.... kasih sayang Allah utk semua... semua sekali yg ada kat langit dan bumi....

saya harap clah dan yg lain paham dan cuba2lah fikirkan kenapa kita ini manusia dan kenapa pula mereka Allah jadikan jin... siapa yg taat dan siapa yg tidak...?? adakah mereka akan mendapat syafaat Rasulullah atau kita...? adakah kita amalkan sesuatu kerana taat setia dgn Allah...?? Rasulullah s.a.w bersikap adil walaupon kepada kafir... sikap adil dan sabar manusia adalah kemenangan terbesar umat Rasulullah s.a.w.... jika dia engkar walau siapa pon dia pasti akan lebur dengan LAILAHAILLALLAH...

kat tanah melayu nih kalo tumbuh mmg rezki awak ler tu... hehe... TB tanam tak tumbuh plak ...
tunggulbatu Post at 5-4-2011 11:55

hehehehe
sorry tetiber tanya soalan bodoh tuh

aku da bgtau kat kawan aku tuh
pastu dia ade 1 soalan lah
tp soalan tu sensitip sket

hehehehe
sorry tetiber tanya soalan bodoh tuh  

aku da bgtau kat kawan aku tuh
pastu ...
seeri_7843 Post at 7-4-2011 09:01

boleh pm je...

hehehehe.... ko angin nape....?  ermmm... jgn angin hangen nih...nt manyak angin...asyik ...
tunggulbatu Post at 6-4-2011 09:26

aku pernah ade cerita...tp ni cerita dulu dulu la.....time jahiliah gitu
kenal ngan sorg mamat nih
blom pernah jumpa...tp cuma berbual dlm tepon
bila da 4 5 kali berbual
ade sekali tuh dia kata "ari nih awak pakai tudung kuning eks?"
aku da pijar kepala dah ....mana mamat nih tau aku pakai tudung kuning
pastu dia kata laik....."ari ni pakai baju merah bunga kuning kan"
sekali lagik aku rase nak terkucil
aku tanya mana dia tau.....dia cuma cakap dia agak agak jek...sambil gelak2 kecil
rase cam nak hempuk hempuk jek
pastu bila aku da fedap dia taknak jawab kat aku
aku kata lah..."ok lah...saya nk balik nih...jap agik bapak amik"
skalik tuh dia kata lagik "keta ayah wane merah eks?"
masa tuh gak aku rase nk terajang dia 2 belah kaki

pas tu aku amik keputusan takmo lagik berhubung ngan dia
benci ler.....takut pon ade gak...hikhik hik

jin bole saje membaca ape2 ayat kerana mungkin dia pernah islam dan kufur atau diajar oleh bangsanye sendiri yg islam... mcm org kafir lah, kalo dia dok curi2 belaja arab pastu bole cakap arab mestilah kita pon pk nih kafir nih nak kene bunuh nih... nape tak bunuh je kafir sume tuh...?? sebab kita ada undang2..?? abis tu undang2 alam ghaib mcm mana plak...?? peraturan alam ghaib ada... kita bukan ahlinya.... kita hanya khalifah yg memegang janji... janji ape...?? tu amalan tu bukan janji...?? janji taat setia pada Allah utk BISMILLAHHIRAHMAANIRRAHIM.... janji dgn bismillah nak berkasih sayang...tp kasih sayang Allah tak sekecil manusia.... kasih sayang Allah utk semua... semua sekali yg ada kat langit dan bumi....

saya harap clah dan yg lain paham dan cuba2lah fikirkan kenapa kita ini manusia dan kenapa pula mereka Allah jadikan jin... siapa yg taat dan siapa yg tidak...?? adakah mereka akan mendapat syafaat Rasulullah atau kita...? adakah kita amalkan sesuatu kerana taat setia dgn Allah...?? Rasulullah s.a.w bersikap adil walaupon kepada kafir... sikap adil dan sabar manusia adalah kemenangan terbesar umat Rasulullah s.a.w.... jika dia engkar walau siapa pon dia pasti akan lebur dengan LAILAHAILLALLAH
tunggulbatu Post at 7-4-2011 00:23

MasyaAllah.. betapa luasnya kasih sayang Allah nie.. mmg btul setiap kehidupan itu ada peraturannya sendiri.. kita tidak bole sewenang wenangnya 'melanggar' peraturan itu.. jika dia engkar wlau siapa pun dia pasti akan lebur dgn LAILAHAILLALLAH.. aunty bukan la org yg pandai dlm bab2 nie tp aunty rasa terharu  dgn BISMILLAHHIRAHAANIRRAHIM tu sendiri.. begitu dalam maknanya dan terahsia sekali..sebak rasanya hati nie.. semoga tb diberkati Allah....

suara pompuan kan aurat, suara lelaki tidak... maka lelaki boleh lah ketawa berdekah2 samp ...
tunggulbatu Post at 6-4-2011 12:18

kalo camtuh gelak depan somi bole lah eks???
depan mak atau adik badik.....