CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: AznieBunnie

Mothers of Angels

Reply 240# secretmama

mayonizz mmg forumer cari..

just lost my little angel last friday..
lost my grandpa on wednesday
me,papa,iman n zhariff balik kampung menziarahi jenazah
kat sana zhariff mcm meragam sket
ingat sbb panas atau ape2
minum pun kurang
balik ke rawang malam tu jugak
zhariff tdo mcm biasa mlm tu
tp lansung tanak bf
bangun pukul 5 pg, minum susu..tp dia batuk n muntah
lepas hubby pergi kerja,dia menangis smpai biru..
lepas tu dia tdo..me siap masak sume
pastu ptg dia buat lg..
call hubby
hubby balik n we bring him to hodp sg buluh
kat emergency,nurse check spo2 dia dah 89%
masuk ward separa kritikal kat bawah tu n drg kasi oksigen
bacaan spo2 dah ok..
xray-menunjukkan ade jangkitan kuman yg agak teruk kat lung
warded @ 8 o'clock
kat ward doc bg oksigen n neb
zhariff nangis melalak masa tu..
n that was the last time i dgr dia menangis
spo2 dia turun mendadak lepas dapat neb
doc terpaksa restkan paru2 dia
masukkan tiub bantuan pernafasan
zhariff separa sedar...
2 kali jantung zhariff berhenti masa kat ward
2 kali jugak i menangis mcm org gila bla doc sahkan dia dah takde..tp after a few minute,drg dpt balik jantung dia
transfer to icu @ 12 o'clock
after half an hour,doc suruh kami masuk..masa tu i dah bersedia..i tgk doc tekan2 dada dia..i tak sanggup..
@ 1 o'clock, pagi jumaat yg mulia,doc sahkan yg we had lost zhariff...my little angel yg i tatang selama ni..air mata dah takde masa tu..nasib baik adik beradik i ade kat sisi i masa tu...
3 bln i amik cuti separuh gaji utk jaga dia..seminggu sblm i masuk keja balik dia pergi tinggalkan i selama2nya..
i baru je dok pk2 mane nak anta dia bila i keja sbb dia ni special child,perkembangan lambat n rabun.kidney pun ade prob..tp Allah dah rancang sebaliknya utk dia..Allah bg dia penjaga yg lg baik dr i..Allah dah aturkan segala2nya.. i redha ngan ketentuan tu..walau pedih..i kena lalui jugak..bila i baca cerita Alanna,i kate i takkan sanggup nak lalui saat2 tu..tp bila i dah lalui,i terpaksa kuat...betul kata mummy,kami bukan dilahirkan tabah..tp bila terpaksa lalui..kami jadi kuat..

Alfatihah untuk penghuni baru Taman Raudhah-Muhammad Iman Zhariff
07 Ogos 2009-24 Disember 2010..
adik tetap dalam kenangan kami semua
we luv u...

takziah buat 800214...mmg betul saya setuju kita mmg tak dilahirkan tabah tp bile berhadapan dengan saat itu.....kita tepaksa hadapi sbb kita percaya yang ini semua dah di tentukan utk kita... terima ape yang Allah nak uji kita...percaya pada diri sendiri yang kitalah insan insan yang terpilih di antara hamba hamba Allah yang Allah nak uji..dan percaya juga Allah sangat sayang kan penghuni taman syurga itu...

Al fatihan buat penghuni lama anakanda dyzie tersayang tapi Allah lagi sayang Adib Hakimi dan penghuni baru Taman Raudhah-Muhammad Iman Zhariff dan semua angels di sana....

sebak..

alfatihah untuk semua angels2 disana.

saya pun just lost my little princess, Hasya....dulu selalu pengalaman korang sebab naktau pasai biliari atresia...and..finally i was here...become mothers of angel too

saya pun just lost my little princess, Hasya....dulu selalu pengalaman korang sebab naktau pasai bil ...
HusnaHasya Post at 30-3-2011 11:44

kenapa ngan arwah hasya?

kebetulannya...nama anak2 ku pun husna n hasya

Follow Us
kebetulan ya..puteri sulung saya Nurzulfa Husna..adiknya, Nurzulfa Hasya...i just lost Hasya 26 januari 2011 disebabkan biliari atresia.lawatla blog saya www.letters2hasya.blogspot.com...bkn tak nak cerita tapi faham jela..saya masih dalam fasa nak accept..word "arwah hasya" pun dah buat saya rasa sayu...saya tak guna word "arwah" lagi kat dia...maybe dalam fasa denial and try to accept lagi...

Reply 247# HusnaHasya

innalillahiwainnahirojiun..takziah

terima kasih atas ucapan takziah....takpela, hasya dah kat syurga..dia tak sakit lagi...

Reply 249# HusnaHasya

Takziah.....setiap kejadian ada hikmahnya...Allah s.w.t yg maha mengetahui..
Tabah dan kuatkan semangat dan hati dlm mengharungi kehidupan...

Al-Fatihah utk anak..

ya Allah...rase beratnye dugaan n ujian yg mommy2 kat sini hadapi tapi korang sangat2 kuat
kalau fira la...rase dah x mampu nak idup kot..
bayangkan la kalau qisya nanges sbb terhantuk sket pn fira dah blame diri sndiri ape lagi kalau jadi cam ape yg mommy2 sini citer..

memang btul ade angels yg setia menunggu di syurga tapi rase kehilangan tuh sampai bile2 tetap akan ade..

takziah to all mommies..

Saya pun ingin berkongsi kisah sedih, tapi dah lama berlalu.  Walaupun kisahnya agak panjang tapi saya cuba bercerita seringkas yang boleh.

Anak saya disahkan menghidap dandy walker syndrom masa dalam kandungan lagi (5 bulan).   Ia sejenis penyakit yang mengandungi air yang berlebihan di otak.  Ada doktor yang mengsyorkan agar kandungan saya digugurkan  kerana ia akan memberi kesusahan di masa depan , tapi saya kuatkan semangat untuk mneruskan kandungan ini kerana sudah terasa pergerakan baby dalam perut.

Bila Nina lahir, wajahnya nampak normal cuma ukuran kepalanya agak besar sikit dari baby biasa.  Doktor memberitahu suami bahawa anak saya dijangka akan hidup selama setahun saja.    Hanya Allah saja yang tahu perasaan saya waktu itu.  Walaupun dalam keadan lemah saya gagahkan juga untuk melihat wajah baby yang saya lahirkan.   Saya rasa sedih yang amat sangat apabila memandang wajahnya.  Saya tak boleh terima kenyataan kerana family saya tidak ada yg cacat.

Tapi suami saya amat tenang.  Dia byk menasihatkan saya.  Dia kata ajal maut semua di tangan tuhan.  Alhamdulillah, Nina hidup selama 4 tahun tetapi penuh dengan dugaan dan kesakitan.  Banyak kali dia dimasukkan ke hospital kerana kerap fit dan demam.  Saya kasihan melihatnya. Selama itu jugalah hospital adalah rumah kedua kami .  Nasib baik majikan saya amat memahami.  Nina dijaga rapi oleh nenek dan datuk (ibu dan ayah saya) yang amat menyayanginya.  Disediakan pembantu untuk menjaga dia.  Tapi bila ayah saya jatuh sakit, dia menyuruh pembantu tinggal di rumah saya untuk menjaga Nina.  Saya kerap dimarahi oleh ayah apabila adik Nina menyakat Nina.  Maklumlah budak2.

Satu hari Nina sakit.    Dia fit teruk dan mengerang kesakitan.  Giginya yang putih dan teratur habis tercabut kerana menahan kesakitan yg amat sgt.  Saya hanya mampu menangis dan berdoa kepada Allah agar memberi apa jua yang terbaik buat Nina dan kami sekeluarga.  Selama beberapa minggu Nina mengerang dan doktor tidak dapat berbuat apa2 selain memberi ubat penahan sakit.  Sehinggalah satu hari, suara Nina tidak kedengaran lagi.  Dia hanya mampu membuka mata dan memandang  sayu ke arah saya.  

Saat yang tidak boleh dilupakan apabila doktor mengambil keputusan utk membuat pembdahan mengeluarkan air yang berlebihan di kepalanya. Selesai pmbedahan saya nampak air mata mengalir di pipi Nina.  Saya tahu dia dalam kesakitan tetapi suaranya tidak kedengaran lagi.  Di hospital, beberapa kali pernafasan Nina terhenti tetapi selepas itu stabil.  Mengikut pengalaman nurse di situ mungkin Nina rasa sedih untuk meninggalkan saya dan begitu juga saya.  Nurse menasihatkan agar  membisikkan di telinga Nina jika apa2 terjadi padanya saya redha dengan pemergiannya.    Saya mengikuti nasihat nurse tersebut dan membisikkan ke telinga Nina dan saya tambah agar jangan pergi di depan saya kerana saya tak dapat melalui saat itu.  

Lebih menyedihkan lagi apabila datuknya yakni ayah saya meninggal semasa Nina di hospital.  Ibu saya berkata sebelum ayah meninggal , ayah  nampak Nina datang dan memeluk dia.  Ayah  bercakap2 dengan Nina.  Bila ibu saya tanya dengan siapa ayah bercakap?  Ayah saya kata, Nina cucu dia datang melawat dia sakit.  Ibu saya memberitahu ayah bahawa Nina masih dihospital.  Saya masih teringat lagi sebelum ayah saya sakit, Nina beria-ia mintak dukung dari datuknya.  Walaupun datuknya kurang sihat digagahkan juga.  Dan saya masih teringat lagi saat ayah dukung Nina ayah mengatakan kalau dia dan Nina sihat,   dia akan belikan gelang emas untuk Nina.

Pada hujung minggu, adik  menggantikan saya  untuk menjaga Nina di hospital kerana kebetulan anak yang lain kurang sihat.  Saya pergi ke klinik dan apabila selesai urusan, saya pun balik kerumah.  Sampai di rumah saya menerima panggilan telefon dari ibu mengatakan Nina sudah tiada. Saya bergegas ke hospital dan adik menceritakan sebaik saja kami keluar dari hospital nafas Nina tersentak2 dan mukanya menjadi biru.  Nurse cuba menyelamatkannya tapi Allah SWT lebih berkuasa.  

Genap dua minggu Nina mengikuti jejak langkah datuknya.  Kini kubur mereka bersebelahan.  Dan sampai saat ini  saya masih rasa sayu bila mengingati Nina mendengar nasihat yang saya bisikkan padanya dengan keizinan Allah SWT.  Walaupun peristiwa tu sudah lama berlalu, namun saya masih mengingatinya sehingga saat ini. Semuga roh mereka dicucuri rahmat.  Amin.....

Sekian dari saya.

Alfatihah buat Nina...betul tu, bkan nak menafikan  janji Allah cumanya sebagai insan biasa kehilangan tu amat terasa...kadang2 kita akan disapa kerinduan yg amat sangat...

dah lebih 3 tahun Ilham pergi..
my nickname dulu Suraya76.. pastu camana leh terlupa password... so terpaksa register baru.. jd beginner la..

rosse nangis baca kisah2 kat dlm nih ... kowang semua mmg ibu2 yg sgt tabah ...

kami perlu tabah sebab tu ja pilihan yg kami ada...lagipun, they are angels now...tiada kesakitan lagi hanya kebahagiaan....

kami perlu tabah sebab tu ja pilihan yg kami ada...lagipun, they are angels now...tiada kesakitan la ...
HusnaHasya Post at 20-4-2011 10:40

betul tu.. mula2 terasa sedih dan perit yang amat.. now Alhamdulillah... InsyaAllah suatu hari nanti kita akan jumpa mereka di sana....

She's gone to heaven so I've got to be good,so I can see my baby when i leave this world..Al-Fathihah to all angels...Kaseh pun nak masuk 3 years dah on 29 april ni,but myself belum sembuh lagi lukanya,may be becoz i didnt know what truly happened,nyesal tak buat post mortem,tp semua tu dah berlalu,too late now,I hope Kaseh paham.....to lot10,i paham perasaan u.....life is no more a bed of roses for me too

amiinn....semoga kita semua diberikan ketabahan hati menghadapi dugaan yang maha hebat ni..next 2 week first birthday Hasya...sibuk buat preparation..nak buat gak majlis birthday tu..tapi majlis tahlil je la.....beli cup cake je utk hadirin..naak beli birthday cake pun..princessnya dah kat syurga kan?

takziah to all mummies...sedih x terkate....sebak di dada...