CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Sharifah Amani Cari Gaduh Dengan Syamsul Yusof Di Twitter?

cepah amani ni mmg outspoken giler2... tp ak setuju ape die ckp.. cume ak mmg tak pnh minat die deep2.... prasan bgs sgt... rasa diri die on top of the world... mcm penah blakon holywood kekdahnye.... lps yg mninggal tu takde, ape je die blakon.....

aku suka gak kalu sharifah amani tuju kat syamsul....syamsul wat filem last class movie lyn bnyk aksi 88sx la

TabletSusu posted on 8-10-2013 04:48 PM
sori lah aku x paham..

dah nama pun KLG2. dah sah2 ganas bagai mcm KLG1. so apa yg korang harapk ...

tu ler pasal, kalo laku sume jd kes

mana la nak berkembang, dah nama gangster kena la bebetul gangster, kang gangster x ganas kata jugak

jgn ler sume nak salahkan filem

kalo x wat klg2 ni pun, yg rosak tetap rosak, adehhh

like komen uols

umah malaysia ni kalo baca kat forum ni penuh dgn org2 baik bermoral jer, walhal hakikatnya berlambak jer jenayah rogol rompak bohsia segala kat luar tu

kalo karyawan mesia x wat cite2 gini, kira sume org mesia ni baik2 la ye, filem omputih hadap gak gi tgk

geri nengok tweet amani nihh

Edited by rimau_manja at 4-1-2023 07:20 PM

-deleted-

-deleted-

-deleted-

-deleted-

Rate

1

tak pernah suke ngn pilem2 gangster x kirela from hollywood ke malay ke..tp double meluat jika filem tu adalah pilem melayu..sgt2 risau jika anak2 buah tonton pilem2 gini..bdk muda suka terikut2..nauzubillah jauhi keluargaku juga keluarga kalian dr terpengaruh adegan2 kotor juga percakapan yg maki hamun tu..

Follow Us
rimau_manja posted on 8-10-2013 06:13 PM
kalau pengkritik filem melayu yg guna alasan "moral" turut sama mengkritik filem2 luar atas alasan ...

terima kasih. saya komen anda.

aku tak suka filem KL Gangster tu. bahasa dah la  teruk. habis semua budak terikut

blah la sh amani. minah sakai. period.

Walau mcm de gaya dia sbnanye tuju kt samsol n pihak lain, tp for me mmg aku stuju pe yg diroyankan. So amani xya in denial sgt ckp xtuju kt samsol.

For me personally cukup2la cite xde moral camni.

btul apa ckp amani tu..dia lantang tp lantang x semestinya suka cari gaduh.kat msia ni mmg dah habit org2 santun patuh pd org atasan tp main bwh atas meja..main tikam blkg, bkn pitenah samsol tp secara general..malu2 kucin kebyknnya tp kucin liar:lol

klau ada org yg x sependpt terus kena gam:lol ..sian.

tp kl gangster mmg beruntung atas sbb malang kene cetak rompak sume sokong smpai org atasan wpun film x guna bhs yg proper..wa lu dr mula smpai akhir..btw wpun aku minat sol tp nk jd neutral tang klg2 ni agak overated..byk sgt gaduh mulut.brpntun bagai...satu lg cara berlwn tu msih ketinggalan berbnding film asia lain..even kalah dr arahan seni indon "merantau warrior" ke apa..kene asah lagi abe sol..I'll support u

yg si SOL nie tweet fatimah abu bakar tu pesal ? cari gaduh la lu SOL... org tgk filem lu pon dh besar rahmat... dah la dpt double standard pg13......

Mmg x suka dialog filem ni, serabut.

Ape yg amani ckp tu btul ape
Nape dpt pg13 pulak sdgkn pilem ganas
Bkn persoalkan pilem itu
Sol..sol..

aku lawak bila SY g reply ke mak amani. gila kaki mengadu

adoi...king..bini die...tailong...shark..semua cina kecuali abg long dil...malek n family..bla bla bla..

kejadah sensentap SY nih?

adeqo posted on 8-10-2013 05:39 PM
Ehem2, jd tjuk ade gangster means mesti zero moral la ea.. So, pemahaman ko ttg gangster hnye skda ...

filem malaysia boleh maju kalau orang2 kuat industri DAN penonton cerdik dalam menilai kualiti sesebuah filem.

Kalau dah tengok tajuk 'KL GANGSTER' tapi masih tak boleh buat pertimbangan filem tu baik atau buruk, payahlah macam tu..
AKu tak kisah sangat kalau orang pertikaikan 'kualiti'..
tapi bila pertikaikan moral, sedangkan udah tau tajuknya macam tu,..dan trailernya pun banyak tunjuk aksi2 tak bagus...bagi aku itu salah penonton, bukan salah filem kerana penonton tak cerdik dalam buat pilihan. Kita ada filem bermoral (kualiti bagus tak bagus itu belakang cerita), kenapa tak pergi layan aja filem bermoral tu...kenapa harus pilih filem bertajuk KL GANGSTER dan harapkan moral2 baik..?

Nak cakap pasal cepat terpengaruh ni...bagi aku senang cakap ambil ajalah contoh avatar ko Britney tu. Video klip lagu baru dia tu bukannya bermoral sangat pun, tapi adakah ko terikut2 pemakaian dan pemikiran dia? Ianya berbalik pada pegangan moral dan iman kita sendiri.. kalau kuat iman kita, baik perempuan seksi menonggeng dalam video klip atau bahasa2 merapu dalam filem takkan dapat pengaruhi kita.

Tapi orang kita ni..biasalah...
filem sendiri, dikutuk..
filem luar yang jauh lagi bangsat, lagi seksi, lagi banyak mencarut....okay aja...

aku setuju dgn amani.

wpun bahasa dia a bit harsh tp bg aku ada point..

kl gngster x dinafikan filem yg bgs .. itu cerita lain

yg jd persoalan skrg apa bench mark yg diguna pakai olh org2 kat lpf utk bg klasifikasi filem...

please la jgn double standard..
ntah kenapa aku terus tbayang filem2 amani dgn arwah yasmin dulu2..

mmg la btol ape yg si amani ni tweet,pasal double standard
tp nmpak sgt cm tuju kat pilem si SY
dgn bahse nye.ngn hashtag nye kompem2 dok sindir pilem SY
haruslah beliau sentap
kau da puas kate mcm2 pastu bru mintak maap
ati SY dah r ati tisu...kan dah sentap