CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Reply  puanlina

off topic gak...

benda tu tak kacau orang lain ke? or memang dia nak ik ...
taji2906 Post at 25-10-2011 14:12

opocot.... seriau, terperanjat aku nengok avatar ko...

aku notis, dia ni dok mengikut adk aku ni jer... yang lain tadek pula..
dan juga adik pompuan aku yang no 3 tu.. hurm dia ni pun banyak gak citer, tp aku citer kemudian lah ek..
bila semangat mengebu2 datang aku taip, la ni malas tul aku nak menaip...

opocot.... seriau, terperanjat aku nengok avatar ko...

aku notis, dia ni dok mengikut adk ak ...
puanlina Post at 25-10-2011 14:53

opocot gak... bila baca puan lina terkejut..

so maknanya benda tu takde la nak kacau jiran2 ke, or orang di sekitarnya yek?
apa benda la yang buat benda tu mengekor kat adik puan lina tu yek? banyak mystical admirers nihh...

cite kaulat terbaekkk..aku suke bace heheh

best ler en khaulat nyer story nih...
aku yg selalu SR pun nk menjoinkan diri gak
kt thread nih

bahaya bila bunian dh suka kat manusia nih..

sorry kegkawan nanti aku sambung yeee...
banyak lak kojo niii...
aku nye assigment pun tak mula buat lagi...nanti aku selit2 up date masa buat assigment...

Follow Us
cerita pasal hantu raya... saya teringat  pasal  ex  bf.
Baru2 nie saya terjumpa lah dengan d ...
cikyahus Post at 14-10-2011 14:17

Ade kawan cite, orang kg dia pun jenis cam ne ni gak tapi lagi ganas. Bini dia masak kat dapur, yang 'bini' satu lagi tu sapu depan umah. siang2 tu. xde wat keje malam2 nyer

yang bestnyer anak dia boleh cite kat kwn2 'mak kita ade 2 orang'..... hahahaha

Reply 227# sukeje

ooiii. so scary.  
Pastu dia (ex bf) boleh cakap pulak tah2 yang tido ngan dia tu pun antu katanya.
Pulok dah..

adusss bersambung ke??aku baru je berminat baca cite tt ni...adoyaii...sambung lah ape jd...

sorry le minggu ni pack sikit jadual tak sempat nak up date...
so nak cite sikit...simple cite..je...
dulu masa aku baru2 kawin masa tu xde anak lagi...aku selalu ikut pak metua aku masuk hutan naik 4x4..
sebab dia nak traning aku bawak 4x4 masuk hutan...

kami ada gi satu hutan ni belah2 kuala kubu baru..dalam 5 bijik 4x4 je yang pegi bagi sesi survey trekkk...
pak metua aku ni marshal untuk satu team 4x4...

korang tau untuk ke kem site saja 25km,siap lalu kg orang asli lagi...yang bestnya ada aku nampak orang asli ni putih cantik beb,{:4_189:} aku tanya kat pak metua aku,sebab dia dah 2x masuk,so masuk kali ni untuk buat treek baru..nape lain macam jeee orang asli nii...

pak metua aku cakap,mak dia dulu kena toron ngan tokey balak cina,patut laaa cina mix asli...cantik ooo....so sebelum kami lalu Kg diorang kami bagi leee dia...beras ngan sikt barang dapur kat tok batin dia...suka leee deme tu...baru dia seronok nak bagi lepas...tu cite Kg orang asli...

so perjalanan diteruskan menuju ke tah mana kem site pun aku tak tau...lebih kurang dalam 10km lepas Kg orang asli kami pun tiba di satu sungai...dan dengan sepantas kilat semua 4x4 redah semak2 tu,untuk terangkan nak buat kem site,tak payah tebang2 redah je pakai 4x4 senang...

dalam masa yang sama mereka dah teredah satu busut...aku perasan dah hancur dah busut tu...mau taknya pakai tayar yang besar dan 5 bijik meredah...hancur leee...busut tu...berterabur lah anai2...mugkin bagi diorang dah biasa benda camni...aku yang first time tengok syokkk leee...macam2 aksi ada...

namun disebaliknya ada yang memerhati,ada yang melihat...malam tu lepas makan malam dan sambil semua melepak
syok...maklum leee orang2 tua...otai2 semua..dengan rokok daun,dengan air kopi semua dok sembang...macam2 leee...
kat sungai bawah bunyi seolah2 ada sesuatu meranduk air....

sorang dari kami menyalakan lampu 4x4 sebab kereta menghadap sungai...nyalakan spot light..
mana laaa tau pelanduk ke,kijang ke nak minum air,suluh2 punya suluh tak nampak apa..

so semua buat tak tau,siap bole buat lawak bodo lagi...cakap..pontianak seberang sungai leee,bunian tangkap ikan leee...bunian mandi dan ada laaa lagi 2 3 lawak diorang sambil ketawa terbahak-bahak...

pastu semua nak masuk tido...dalam kul 12 lebih...ada gak yang dah tertido,tiba2 sayup jeee bunyi orang menangis,mendayu-dayu,siap ada esakkan lagi..lepas nangis bunyi orang cantas pokok...masa tu aku tengok semua dah terbongkang tido,maklum laaa orang tua tido,siap berdengkur bagai...
aku jeling pak metua aku,dia pun dah lena...

tiba2..muka aku kena baling ngan towel good morning,terkejut aku,aku toleh lee mana datang towel tu
rupanya ada brother tu baling,siap buat isyarat senyap lagi...aku rasa dia pun dengar...dekat setengah jam gak leee...
menangis,bunyi pasir dibaling,bunyi orang meredah semak..

dalam kepala otak aku,ni mesti pasal busut tu,mesti busut tu ada tuan,tapi bunyi dia memang mendayu...seram ooo....
bunyi orang menangis....terus aku tido dalam 4x4...tak berani aku....tutup semua tingkap...tarik sleeping mad tido...

esok paginya waktu breakfast ada yang bertanya,sapa ngigau malam tadi menangis2...baru leee brother tu cakap,bukan ngigau hantu..selamba jeee jawab,pastu pak metua aku cakap biasa benda camni dalam hutan..kadang2 siap menjelma lagi...

aku tanya pak metua aku,selalu ke kena,dia cakap hampir setiap kali masuk hutan,tu yang dah lali tu,siap dia cakap ada dulu,tengah2 malam orang asli punya laaa ramai datang melawat diorang,lawat tak bercakap lak tu...tengok2 jee...tu masa dia pegi endau rompin...

so aku tau leee...yang diorang ni dah biasa..masuk hutan keluar hutan...setakat suara ngilai tu dah biasa sangat bagi diorang...

tapi syok wooo masuk hutan naik 4x4...mencabar...hehehehehe...

Rate

1

abih ranap segala flora dan fauna kena gelek dgn tayar gergasi 4x4 korang tuh.. bkn ke patut kita preserve apa yg kita ada sekarang ??

alamkkkk....betui2...{:4_189:}
tapi semak jeee yang ranap...seminggu jeee dia ok balik... kan3...

mana tau sebalik semak semak tu ada spesis yang rare?? dah hilang khazanah negara kan?  tak gitu?  sori lah, aku mmg tak paham aktiviti cam nih...

ok bro no problem nyeeerrrr....

Reply 233# adnil

manatau ada orkid n hoya....hehehe kalu kaki bunga....asyik ingat itu jerr...hehehe

Reply 235# sofiera

tu ler... now bila gie mandi manda sungai jer.. mata melilau tgk sekeliling ataih pokok segala - mana tau ada rezeki orkid cun nyer...

sori oot lakss..

selalu bukan orkid,tapi pokok yang suka menumpang tu,cam pokok kobis tu banyak leee...
ngan periuk kera kecik2....hehehehe

selalu bukan orkid,tapi pokok yang suka menumpang tu,cam pokok kobis tu banyak leee...
ngan periuk  ...
KAULAT Post at 27-10-2011 19:59

tue pon cantik sangat periuk kera....tapi tak serasi laa nak jaga....nepenthes (sangat2 cantik http://en.wikipedia.org/wiki/Nepenthes)

encik kaulat bleh tak keep in touch dgn kitorg..
klo jadik plan nk ke mimaland tu.. maybe kami (the others) berminat nk ikut hehe

tt..sambung la cite lagi...aku berminat tol ngn cite ko ni...