CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: fleurzsa

Melawat Kawasan

217# ctredzuan

eeehh...cik ct..nak tanya lah..jadik MOD ada gaji ke?..hehehe

boleh bagi link?
ctredzuan Post at 12-4-2010 22:56

link apa lagi cik puan mod nak?....

aku dah penah letak kat sini...check ler page 8...tak cukup info ker nak claim ker atau tempoh claim dah tamat?

awk ni mcm tak puas hati je dekat saya? takleh faham ke yg bod lain ada mod sampai 4 org pun tak tertangan lagi. saya pun tgh mencari mod2 baru, bila di tanya siapa, ramai pula tak setuju bila say ...
ctredzuan Post at 12-4-2010 22:58

tau tak per. .  

Bacelah luahan hati seorang Kaypo.

Saya tahu tugas mod ni tak bergaji...ehh bergaji ker atau dapat incentive lelain...wa pu che' tao. (aku tak tahu  sesekali nak speaking ). Saya tahu tugas mod ni  mengambil masa untuk memantau. Saya tahu anda yang sentiasa busy. Saya tahu anda kekurangan kakitangan mod sedangkan diboard lain 3-4 mod masih tak cukup.  Walaubagaimanapun itu bukan satu alasan untuk meng-invisible-kan diri.

Salahkah kami ingin merasa beramah mesra bergurau senda dengan anda...mod kami yang telah bertahun tahun inii...sedangkan ditempat lain, mod modnya masih dilihat boleh bergurau senda...masih menunjukkan arah jika ada yang tersasar.
Sedangkan diboard lain, anda dilihat boleh beramah mesra kenapa disini tidak? Sebab itu kami kata kami dianaktirikan.

Saya terlepas pandang tentang nama nama yang anda list kan itu....dimana n3nya...boleh kami bagi sokongan. Kalo suruh kami sendiri pilih dah tentu tentu kami pilih kroni kroni sekepala ngan kami...pasti ada yang marah kan dan tak puas hati kan. Anda sebagai mod pasti ada kriteria kriteria tersendiri untuk calon calon modnya.

Lantikan sebagai mod adalah satu tanggungjawab...previlege..anda berkuasa..anda ada nama...jadi jalankan lah tanggungjawab yang diamanahkan itu sebaik baiknya. Janganlah hendakan nama &  kuasa..kerja tak jalan. Tak adil la kan bagi mod mod yang lain sekiranya ada. Mungkin setiap hari anda datang menjalankan tugas disini...kami tak tahu...jadi minta maaf la ya kerana membuat anda kecil hati & tersinggung. Cadangan saya tinggallah jejak anda untuk kami supaya kami tahu anda sentiasa memantau & menjaga kebajikan WR ini.

Maaf sekali cik puan Mod sekiranya tulisan saya yg terlalu terus terang ni membuat anda kecil hati dan tersinggung. . Cuma saya sayangkan WR ini...tempat melepak saya & kekawan bertahun tahun disini. Ramai kenalan disini. Tolong buat sesuatu..supaya WR ni kembali tenang  aman & sentiasa memaparkan cerita cerita yang berquality, & bersih.

AMPUN MAAF MOD CT & PEACE NO WAR ok... ...jom aku belanja {:1_144:}

salam semua....
Cik CT kami bukan tak suka CT kat sini.... cuma kami rasa kat sini kurang meriah
bila mod selalu SR or berdiam diri...
sekali sekala cuba le beramah mesra dgn forumner kat sini. ...
Jaza2008 Post at 13-4-2010 08:44

aduhh.. nak meriah macamana lagi kat sini.. nama nya lagi bod penulis, takkan semua penulis2 kat sini kena kepoh2? kena gegarkan setiap masa mcm bod borak? saya sendiri ada tugas dan kerja di luar sana, mungkin masa saya masuk cthnya jam 2-3pagi anda2 semua dah tido.. nak saya meroyan sorang2? aduhhh....... saya hrp sangat2 la anda semua faham, kalau nak borak boleh la ke bod borak, nak buat lawak @ paste lawak2 boleh ke bod lawak jenaka.. kat sini nama lagi bod penulis kan.. dulu2 seawal tahun 2003 saya dah jadi mod kat sini, bod ni tak mcm ni, perlu ke havoc bagai? utk apa?

saya nak tahu apa tugas2 mod. selain beri kredit, dan memantau post. mungkin ramai tak jelas apa tugas mod, jadi tak siapa berani nak jadi mod.
detox Post at 13-4-2010 08:51

bukan tak siapa nak jadi mod, banyak yg pm nama2 kepada saya, juga ada yg tawarkan diri sendiri.. tp saya kena pantau dan supermod minta saya pikir masak2 sbb kekadang ada sesetgh nama penulis @ regular forumer kat sini tak di senangi sesetgh forumer di sini.. payah2.........

link apa lagi cik puan mod nak?....

aku dah penah letak kat sini...check ler page 8...tak cukup info ker nak claim ker atau tempoh claim dah tamat?
kaypo Post at 13-4-2010 13:00

laa.. link utk saya bg kredit la yg awak bising kat pages sebelah..

Follow Us
tau tak per. .  

Bacelah luahan hati seorang Kaypo.

Saya tahu tugas mod ni tak bergaji...ehh bergaji ker atau dapat incentive lelain...wa pu che' tao. (aku tak tahu  sesekali nak sp ...
kaypo Post at 13-4-2010 13:40

kalau awak sendiri sayangkan bod ni, kenapa masa dulu bila mod ramai awak tak bising bila sorang pun mod tak mesra2 sebagaimana saya skrg ini? kalau sayangkan bod tak boleh tegur dengan berhemah dan jaga hati sesama kawan2 di sini?

Weh... dah 10 m/s rupernyerrrr

Suasana terkawal, moderator dan forumners boleh berbincang...

salam utk semua,

Maaf andai sya menganggu sebentar. Bukan niat sya untuk mencelah tanpa dipelawa tetapi sebagai ahli disini ingin sekali sya memberi pendapat. Sya tidak menyebelahi sesiapa  cuma sya ingin huraikan kenapa keadaan menjadi begini. Jika dulu kita sendiri tidak kisah dan tidak mengetahui bila dan dimana mod masuk untuk meneliti setiap perkembangan di WR ini. Tetapi tidak kini. Sejak WR ini dilanda masalah ‘lampaui batas’ kita amat memerlukan pertolongan dari mod untuk menghindarkan masalah ini berterusan. Sejak itu sya akui WR ini memerlukan mod yang umpama guru untuk memeriksa kerja rumah utk dinilai markahnya.  Jadi bila kita sebagai ahli melihat ada tindak balas dari mod, kita merasa teruja kerana apa yang diusulkan mendapat perhatian kerana setiap apa yang ditulis oleh mod bagaikan kata-kata azimat pembakar semangat untuk ahli-ahli sentiasa berusaha menjadi yang terbaik diantara terbaik. Mungkin kerana sudah lama perkara ini terbiar maksud sya dari segi KREDIT jadi sebagai ahli-ahli yang bernaung dibawah logo WR macam-macam permintaan dan komplain untuk mod mengambil tindakan sementara mod ada utk melayan karenah mereka. Sya tak nafikan yang memang sudah tersedia kredit utk setiap n3 tetapi ianya bagaikan tidak mencukupi utk ahli-ahli yang memerah idea yang kadang kala sukar untuk menjelma sehingga berguling2 mcam ijal dlm cerita detox semata-mata untuk membuat WR ini hidup. Memang mod agak pening bila melihat bermacam-macam usul atau permintaan yang tak tahu mana satu untuk didulukan. Antara kerjaya diluar sana dan tanggungjawab disini, sya faham bagaimananya kita terkejar-kejar untuk melaksanakan dalam satu masa. Bagaikan guru ingin melihat anak muridnya tersenyum lebar dengan keputusan tetapi kita tidak tahu apa masalah guru tersebut samada senyuman itu ikhlas atau plastic semata-mata untuk menutup kegusarannya. Sya berharap mod akan cuba sentiasa memastikan WR ini sentiasa ceria dan terkawal kerana kuasa itu hanya ada ditangannya, tidak kami sebagai anak didik disini. Dan untuk ahli-ahli disini sya mohon fahamilah tentang keadaan mod yang mengawal WR ini. Mungkin dia terdesak tiada siapa pun tahu kerana keperibadian kita diluar sana kadangkala tidak sama dengan dimata sendiri. Sikap tolak ansur sesama kita insyallah akan menjadikan kita lebih matang dalam membentuk jati diri sendiri. Akhir kata dari sya ampun maaf utk semua. Bukan untuk memandai apatah lagi utk mencurah minyak kedalam bara tetapi utk kebaikan bersama.

Hmmm...

salam utk semua,

Maaf andai sya menganggu sebentar. Bukan niat sya untuk mencelah tanpa dipelawa tetapi sebagai ahli disini ingin sekali sya memberi pendapat. Sya tidak menyebelahi sesiapa  cuma sy ...
Adilla Post at 14/4/2010 13:28

Jika tiada pepe masalah... Kemungkenang nanti kita akang tambah Moderator baru kat sini... Dan tidak mustahel akan ada 2 Moderator baru...

Jizzz... Klong! Klong!

Jika tiada pepe masalah... Kemungkenang nanti kita akang tambah Moderator baru kat sini... Dan tidak mustahel akan ada 2 Moderator baru...

http ...
AceHand Post at 15-4-2010 00:49

Uncle Ace! Uncle Ace!...issh...takde org pun jawab soklan sy tau ...jadik MOD ni ada gaji ke tak?
manalah tau kot2 ada gaji, sure ada yang rela jadi MOD...brenti keja lain, jadik MOD je kat sini...

Uncle Ace! Uncle Ace!...issh...takde org pun jawab soklan sy tau ...jadik MOD ni ada gaji ke tak?
manalah tau kot2 ada gaji, sure ada yang rela jadi MOD...brenti keja lain, jadik MOD  ...
tzaraz Post at 15-4-2010 08:06

tzaraz.... aku rasa jadi mod kat sini dgn kerelaan hati sendiri tanpa ada apa2 imbuhan kecuali ko akan dpt tabung yg penuh dgn kacang tuk dibahagi2kan kepada forumner2 yg beri post yg positif dan bagus... kacang tu bukan tuk mod sorang..... yg penting sesorg yg nak jadi moderator ni mestilah punyai masa yg cukup tuk memantaui segala macam thread yg terdpt kat board WR ni.... semua rumah yg aktif ko mesti masuk sbb nak tau perkembangan dan ulasan terkini dari semua forumner2.  Mod juga haruslah bertimbang rasa dan tidak memilih kasih diantara forumner yg dia kenal... seandainya post komen forumner itu berkaitan dgn thread penulis yg dibincangkan dan komen2nya bernas dan beridealogi mod akan bermurah hati hadiahkan kacang lebih dari 1, contohnya 5 tuk komen bernas or 10 tuk komen2 yg bagus dan positif serta memberi pengajaran tuk semua..... Dan sekirannya ada penulis baru yg baru buka thread tuk cerita dia, sepatutnya dpt penghargaan dari mod dgn hadiah 10 kacang.,..... begitu jugalah dgn penulis2 lama yg dah bertapak kat sini yg baru buka umah tuk cerita terbarunya lagi..... kalu tabung mod dah susut... kita pau mod satu lagi...hehehehehehe
tapi apa yg aku perhatikan kat umah Penulis ni je tak berapa nak meriah penghargaan kacang2.....
kat board lain kalu ko posting komen yg bagus ko akan dpt kacang dan secara automatiknya ko bersemangat nak mengepost komen2 yg bernas dan berguna tuk semua.......

Sebagai forumner yg sudah lama bertapak kat CARI forum ni..... aku dah pegi byk board dan thread aku masuk dan mencelah...banyak sungguh perbezaanya dgn WR sbb suasana rumah penulisan lebih aman dan damai tak delah yg sengaja nak bertekak dan cari gaduh...namun dlm kedamaina in kekadang terselit juga sekelumit rasa tidak puas hati antara forumner2 yg terlibat kat sini.... secara tak lansung pelbagai tohmahan dan umpatan or kejian yg timbul gara2 forumner2 kurang meniti beratkan pengetahuan tuk berforum.... tak kiralah mana2 forum pun ada guid line dan peraturannya tersendiri..... namun ada yg tidak berpuashati sekiranya diberi "TEGURAN" or "ERINGATAN" oleh forumner2 yg lain..... tidak suka diberi peringatan tetapi akan lebih puashati seandainya TEGURAN itu disebut sebagai NASIHAT....
sebagai forumner2 yg berakal dan berilmu kita sentiasa mengalu-alukan segala TEGURAN or PERINGATAN tuk sesama kita agar kita tidak tersasar keluar dari garisan yg telah ditetapkan..... NASIHAT adalah TEGURAN secara berhemah dan halus dalam menjaga hubungan sesama kita.  Sehubungan itu tercetuslah ketidakpuasan dihati forumner2 yg terlibat.  Oleh itu kami amat berharap dengan adanya ramai moderator yg memantau, board ini akan menjadi lebih berhemah dan beridealogi dan saling hormat menghormati......

Rate

1

tzaraz.... aku rasa jadi mod kat sini dgn kerelaan hati sendiri tanpa ada apa2 imbuhan kecuali ko akan dpt tabung yg penuh dgn kacang tuk dibahagi2kan kepada forumner2 yg beri post yg positif dan  ...
Jaza2008 Post at 15-4-2010 08:30

ek'eh! kacang je?...alahai...klu cengitu sapa2 yg nak jadik MOD mmg x leh brenti keja la...
jadi, orang yang seharusnya dipilih untuk menjadi MOD itu seharusnya menepati segala piawaian dan dapat mengekalkan imej serikandi 'justice league' uncle Ace itue...hehe...
Ada sorang je yang aku leh pikirkan untuk menjadi MOD{:1_125:} ...TETAPI...aku sure org itue akan berkata...'KATAKAN TIDAK pada MOD'... hehe...peace ...no war!

http ...
AceHand Post at 15-4-2010 00:49

kami dengan ini akan menunggu serikandi serikandi uncle ace muncul...pst pst..awat seksi meksi serikandinya......

tzaraz.....asik nak gaji jer...ko tanam ler kacang kacang tu...bior beranak pinak..lepas tu jual kacang..

srikandi cintakuuuuuuuuuuuuuuu
dingin hm hm hmmm

aku lupa lirik
akakakakka

kami dengan ini akan menunggu serikandi serikandi uncle ace muncul...pst pst..awat seksi meksi serikandinya......

tzaraz.....asik nak gaji jer...ko tanam ler kacang kacang tu...bior beranak ...
kaypo Post at 15-4-2010 10:18

kay....kat mana pulak lah aku nak tanam kacang2 tu ....ishh....mestilah tanya kot2 jadik MOD ada gaji...kan nye nak bersengkang mata nak baca setiap patah perkataan kat setiap thread kat WR ni...mau juling tuh ....boleh pitam!...hehe...aku nak pangil2 uncle ace pun x leh tau! ...geram tu tengok pingat dia berkilat ...hehe...peace lagi ...no war...

Errr...

Uncle Ace! Uncle Ace!...issh...takde org pun jawab soklan sy tau ...jadik MOD ni ada ga ...
tzaraz Post at 15/4/2010 08:06

Bab gaji ni aku takmo komenlah... Kang kata aku tipu plak... Hik! Hik! Hik!

Jizzz... Klong! Klong!

Errr...

tzaraz.... aku rasa jadi mod kat sini dgn kerelaan hati sendiri tanpa ada apa2 imbuhan kecuali k ...
Jaza2008 Post at 15/4/2010 08:30

Jadi hati ko tak rela ke jadi Moderator kat sini...? Aku dah lama dah dok nunggu ko hantar borang permohonang ni... Heh! Heh! Heh!

Jizzz... Klong! Klong!

Hmmm...

kami dengan ini akan menunggu serikandi serikandi uncle Ace muncul...pst pst..awat seksi meksi s ...
kaypo Post at 15/4/2010 10:18

Ko tekalah yang mana satu CTREDZUAN dan MSANNON tu... Lagi 2 tu 'bakal' menyusol... Heh! Heh! Heh!

Jizzz... Klong! Klong!

Jadi hati ko tak rela ke jadi Moderator kat sini...? Aku dah lama dah dok nunggu ko hantar b ...
AceHand Post at 19-4-2010 23:51

errkkk....ggllllluuurrrrppp!!!!

hahahahaha... Mod Super Ace ni pandai bergurau....
aku nak calonkan diri sendiri ... hahahahahaha???????
tak mampu nak antar borang....
karang ada yg terbakar dihati....
aku tak mau jadi cam seorg Mod CI yg tak disukai ramai....
kat sini ramai yg tak suka komen2 aku...
lepas lidah je bila berkata2....
sindiran dan perlian dah jadi makanan, sbb nak kutuk depan2
aku depa malu sgt2..hahahahaha....
aku hanya insan biasa yg tidak sempurna serba-serbi...
pandai berkata2 tanpa tapisan tuk kesedaran sejagat....