CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: krustykrab

TM PERLU DIPERBAIKI !!!

mod med..

minta tolong letakkan posting ni sekali kat #1 post..

terima kasih med.. :love ...
freekey Post at 23-2-2011 02:55 PM

udah settle...

udah settle...
medangmru Post at 23-2-2011 16:07

thanks..

tp med takda mention pun soh majukan kepada freekey

Errrr....ok tak Priki...dah edit kat muka depan...

Errrr....ok tak Priki...dah edit kat muka depan...
medangmru Post at 23-2-2011 18:14

med perli eh siap warna merah lagi..

med perli eh siap warna merah lagi..         

...
freekey Post at 23-2-2011 07:49 PM

dok aihhh priki.....itu nak bagi org nampak/alert...kalau font biasa nanti org tak pasan plak...

Reply 197# cmf_Uranus

Masalah alamat ni sememangnya berlaku kerana alamat surat menyurat kita dgn alamat kat dalam sistem TM(alamat yg asalnya diberikan oleh developer) adalah berlainan.
Kalau u nampak u punye DP(distribution point) number kat ur house tu lagi senang. Kalo rumah baru biasanya ade kotak kat luar rumah. Amik tulisan kat luar rumah tu. Kalo shah alam selalunye start ngn SAL kalo x silap..pastu suruh org TM point tu trace address yg served by that DP. kalo mcm tu cepat skit. i dulu pun buat mcm tu

Follow Us
Reply  cmf_Uranus

Masalah alamat ni sememangnya berlaku kerana alamat surat menyurat kita dgn al ...
neomorpheus Post at 25-2-2011 19:54

Neo, thanks..
melalui panggilan ke 4 saya ke 100,no tel. jiran telah diberikan [ bagi tujuan mengesan dp ] malangnya sehingga ke hari ini 28/2/2011 masih belum ada apa apa maklum balas...

Setelah hampir 2 bulan dari tarikh memohon talian,setelah 6 kali membuat panggilan ke no 100 untuk semakan,maka pagi tadi datanglah van TM untuk membuat tinjauan...buat tinjauan,bukan pemasangan...

nasib baik datang...kalau tak next week mungkin masuk muka depan KOSMO...

Aku ada masalah gak dgn TM ni sampai skrg x solve lagi..

Aku buat permohonan pemindahan fixed line dari Kelana Jaya ke Seremban pada 27.5.2010.. Fixed line & Streamyx kat Seremban dah ok..

Pastu aku pelik sbb bil dtg rmh Seremban utk akaun lama di Kelana Jaya lps permohonan dibuat.. Bil 15.6.2010 (RM272.05 - Aku bayar gak sbb mgkn aku guna utk bln May 2010 sblm permohonan pemindahan talian).. Aku buat aduan di talian 100 ingat dah settled.. Tetiba dapat bil 22.7.2010 (RM357.25).. Aku bayar gak sbb fixed line & Stremyx kat Seremban kena blocked.. Aku buat aduan 100 lagi, TM bgtau dalam siasatan and nak bg credit adjustment (masih sabar lagi..) Bulan Ogos (22.8.2010) dapat bil lagi kali ni RM353.15.. Aku call 100 lagi bgtau mslah aku dgn nada yg sabar.. and at the same time pada 18.11.2010 aku complaint thru SKMM.. SKMM pon ambil masa lama utk settle mslh ni dgn TM..

Aku dapat bil lagi, 22.11.2010 (RM429.45).. Baki carried fwd semakin lama semakin tggi.. Aku dapat bil lagi 22.12.2010 (RM346.82 dapat rebate RM82.63). Rebate tu mgkn kesan dr complaint thru SKMM.. Tp still kena bayar lagi.. Aku x nak gado2 or bising2 terus buat bayaran penuh RM346.80 slps rebate tu demi utk tutup kes..

Tetiba 22.1.2011, aku masih dpt bil lagi berjumlah RM94.59.. Aku buat complaint.. Kepala hangguk dia aku x guna masih kena caj lagi.. Aku x bayar utk bln January 2011.. Bulan February 2011 (22.2.2011) dapat bil lagi berjumlah RM171.60 campur tunggakan bulan January lps.. Aku hilang sabar buat aduan kat 100.. Mula2 aku ckp elok2 suruh diaorg check bil aku then aku citer la mslah aku.. Seperti biasa keluar ayat standard Customer Service TM : "Saya akan ajukan masalah ini kepada Bahagian berkenaan dan mereka akan contact Pn." lebuh kurang lah ayat dia camtu.. Aku apalagi.. maka menyirap dan mengelegak darah aku.. Aku kata : "Korang ni buat keja camne? Suka2 caj minta org bayar? Masalah camni pun ambil masa lama.. takkanlah aku kena jumpa Dato' Seri Rais Yatim sendiri!!!!! Kalau org lain dah kena maki berbakul2.. Nasib baik aku blh sabar lg!!!!"

Customer Service tu jwb "Saya akan buat secepat mgkn Pn. Ada apa2 lain yg sy blh bantu?".. Aku jwb : "Aku nak ko bg aku jaminan bila mslah aku ni blh selesai!!".. Terus bang telefon.. Hangin aku..

Tak taulah apa tindakan diaorg lps nih! Bab2 caj bil / block line mmg pro diaorg nih tp bab2 final bil/rebate mmg lembab.. :@

Tadi aku hangin kt TM jugak... deols nyer billing dept lembap giler, pelik btol tak apdet kew.. kadang2 silap lah... salu nyusahkan aku!

bagusla priki buat kerja amal mcm ni...
buleh dpt anugerah staff contoh.

Nampak iklan kat paper tentang streamyx...col TM..and then minat pulak ngan dia punye pakej...memang sebelum ni tak pernah pakai line tm pown sebab pakai Broadband...customer service suruh apply wiring tepon kat umah dulu baru boleh apply streamyx..ok..pas seminggu contractor TM col bila boleh pasal,malam sebelum hari raya haji 2010..hari selasa..dh pasang kabel n dia bagi tepon warne oren...bayar rm30..bagi resit,dalam resit tu ade no tepon yg dia bagi..tanye,bila boleh pakai tepon ni...2 jam pasni boleh r...dia cakap..dengan eksen..time  dia nak balik tu aku try nak cabut wayar yg kat dinding tu sebab dok apartment..tak bleh cabut..contractor tu dh kat pintu nak balik...panggil dia suruh tengok...boleh pulak dia cakap tarik pelan2...sambil bla macam tu aje...ok..fine...time tu lupe plak nk tanye tentang streamyx..
lepas seminggu tunggu mane pegi streamyx yg aku apply..tetiba agent TM col bagitau yg aku punye application untuk streamyx dh batal atas arahan aku sendiri...macam hanjenng...tak penah aku col suruh batal pown...
pastu agent tu mintak no tepon yg..aku bagi no yg contractor tu bagi...
En..ada masalah cikit ni..kami memang tk boleh tolong kes macam ni..En.kene g TM point yg terdekat...agent tu cakap...hangin je...
esok pulak g TM point...lagi hazab..ramai gile kaunter bukak 3,4 ketul je...orang yg ke 18 waiting..kalau sorang dia layan dlm masa 30 minit bape jam aku nak tunggu..makan angin je kat tm point tu...dh sampai kt kaunter tu aku cite lah problem aku...pas dia mintak no tepon..memang ade maslah kat situ..no tepon aku tu dh di register kan untuk orang lain...india..contractor tu dh silap bagi no tepon...aku mintak cancel semua..n mintak duit aku balik yg RM30 tu..dia cakap kalau bg pown dlm masa 2 bulan...hermm..sabo je lah...dia mintak resit yg contractor tu bagi aku tak bawak pulak...aku cakap ok...esok sy datang...

aku tak datang pown sampai lah lepas tahun baru cina hari2...aku g TM point tu...aku cakap nak buat balik tak jadi cancel..ok..dia pown buat application baru....selepas mintak maap dengan ape yg terjadi...sehari pas2..contrctor yg bagi no tepon tu col..dia tanye kenapa complain kat TM tak col no dia yg kat resit tu...g mampus lah ko...bengang aku....terus dia bagi no tepon baru...selang 2 hari contractor streamyx dtng n pasang...memang puas hati ngan streamyx ni...laju..tapi risau sebab dh nak pindah umah...tak tau lah macam mane nk buat ni...

Reply 212# apai85

Reply 209# c_manis

Bagus ko follow up sampai bebetul settle. Jangan jadi mcm aku. Walaupun line tepon sudah officially dipotong tapi diorg still keep on charging. No wonder bil aku dari RM1000 lebih tiba2 melambung ke RM6.5K sebab aku "assume" semuanya OK dan tak check bil continuously. Aku tak tau mcm mana diorg buat keje..yg pasti LEMBAB..Komputer yg dok simpan rekod & pekejadah lagi tu bagus buat reban ayam sbb asik system down je & manjang tak update. Bodohh..!!! BTW aku kena camni dlm tahun 2000...:@:@

Reply 214# tungkai

Iskh tungkai melampau TM charged sampai RM6.5k dgn service yg ko x guna.. Aku kena follow up closely memandangkan aku keja dgn utility service gak so aku tau sikit sebanyak bab2 charges ni. Kita x blh buktikan service ni secara fizikal, apa yg diaorg charge dlm bill, itulah jugak yg kita kena bayar, tanpa mengira sama ada charges tu betul atau tidak.. Kalau silap dan consumer x alert diaorg akan silent.. Kita gak kena bayar sepertimana yang dinyatakan dalam bil.. Dalam court bill dikira prima facie evidence.. so consumer tak blh deny dan susah utk consumer buktikan..

Bila aku call talian customer service bukan main lagi berhabuk punya promise tp bila suruh diaorg trace complaint kita sebelum ni, diaorg blh kata xde record.. so buat apa bt talian customer service / aduan camtu???

Geram sungguh!

Post Last Edit by tungkai at 11-4-2011 10:56

Reply 215# c_manis

Tak tau la pekemenda yg diorg charge smpi 6 kali ganda dari asal. Aku mintak detailed bil diorg kata tak boleh nak bagi psl dlm sistem just tunjuk 6.5k. Ada ke camtu? BTW aku dah setelkan semua tapi masih hangin jugaklah. Walaupun dah abis bayar, aku akan check dgn diorg sebulan sekali smpi betul2 nama aku clear biar smpi diorg berbulu ngan aku...Nak tau cekap atau tak sistem diorg tak kira mana2 servis, try buat report pastu call lagi sekali dlm 2-3 hari sambil quote report no. Kalau takde dlm rekod mmg sah sistem reban ayam. Kadang2 ada dlm sistem tp keje tak jalan pun harus lah kena maki 2 lori..Maki zaman portugis pun aku buleh keluarkan..

Aku rasa dgn duit sebanyak tu mungkin aku sedang feeling2 omputih di Lake Toba kowtt...

Reply  c_manis

Tak tau la pekemenda yg diorg charge smpi 6 kali ganda dari asal. Aku mintak deta ...
tungkai Post at 11-4-2011 10:50

Betul tue.. Mmg they deserved to get maki hamun..

kekadang tak paham dengan TM...Iklan dekat billboard,tv,akhbar bukan main lagi.kalau work load tinggi tambahlah staff..
esok genap 3 bulan permohonan talian rumah yang belum dapat...

kekadang tak paham dengan TM...Iklan dekat billboard,tv,akhbar bukan main lagi.kalau work load tingg ...
cmf_Uranus Post at 11-4-2011 16:52

kekadang x de cable/tiang telefon x da cable kosong kat kawasan tu..
    so nak x nak kene ade org terminate telefon baru org lain leh masuk phone rumah
    ni berlaku dkt aku jugak...

dulu i prnah ke kat tm gak... skrg dah bhnti...
cakap pasal nie... staff tm sndiri pun kena gak...
my boss rosak line.... dia tunggu punya tunggu dari pagi sampai tengah hari baru nak servis...
my bos is GM...
jdi tak heran sangat la...