CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: anak_minang

Cerita Misteri Kawasan Kota Damansara

~Bunyi Loceng.~

Kejadian ni berlaku dalam tahun 2011 juga, ceritanya begini. Aku tinggal sek 11 KD, di tingkat 4. Blok kawasan perumahan aku menpunyai 5 tingkat, maksudnya aku tingkat yang kedua akhirlah. Pada satu malam ni sedang aku nyenyak tidur tiba-tiba aku terjaga. Aku tak pasti waktu tu pukul berapa. Apbila aku nak lelapkan mata semula. Aku terdengar bunyi loceng, tapi bunyi tu seakan-akan bunyi segugus kunci dn kadang-kedang bila di amati seperti bunyi gelang kaki yang berloceng. Aku dengar bunyi tu dari tingkat atas rumah aku, sambil aku nak tertidur tu aku berfikir sambil menbayangkan, owh mungkin ada orang yang baru pulang samaada orang tu sedang berjalan dan memakai gelang berloceng atau orang itu menbawa segugus kunci. Bunyinya kelincingkelincingkelincing. Bunyi itu terus berlalu dan berjalan sekarang berada betul-betul di tingkat atas di depan pintu atas rumah aku. Lalu aku pun terfikir owh orang tu nak masuk rumahlah tu. Entah macam mana bunyi loceng tu masih terus berbunyi seakan-akan terus berjalan dan sekarang bunyi itu betul-betul berada di ruang tamu rumah aku pula. Bayangkan bunyi yang aku dengar dari tingkat atas yang nak menuju ke rumah orang tu sekarang dah sampai ke ruang tamu aku. Disebabkan aku terlalu letih sangat dan tak kuasa nak melayan perasaan takut. Jadi aku abaikan sahaja bunyi tu walaupun dalam hati tertanya-tanya juga macam bunyi tu dari atas boleh sampai ke ruang tamu rumah aku.

1 lagi kejadian bunyi loceng juga. Aku memakai gelang tangan yang berloceng di tangan sebelah kanan aku. Seperti biasa aku akan terjaga dan apabila terjaga aku akan sambung tidurku semula. Tapi sebelum tu aku pusing badan dulu, menepuk-nepuk bantal lalu bebunyilah loceng gelang tangan kanan aku tu. Setelah merasa selesa akhirnya aku pun hampir nak terlelap ketika itu aku tidur mengereng sebelah kanan. Jadi aku menghimpap tangan kanan akulah kiranya, lalu sunyilah bunyi loceng aku tu. Tiba-tiba aku terdengar bunyi loceng gelang tangan aku berbunyi lagi. Aiikkk peliknya kata aku dalam hati, kan tangan aku dah diam je di sebelah kanan sambil aku melihat tangan kanan aku yang bergelang loceng itu. Tapi macam mana boleh berbunyi lagi, bunyi itu pula betul-betul di sebelah telinga kiri aku. Bunyi itu seakan-akan ada orang yang sedang mengoyangkan tangannya di atas telinga kiri aku. Lalu aku pun berkata dalam hati, argghhhh!!! Malaslah aku nak layan. Aku pun terus terlena. Tapi tertanya-tanya jugalah apa sebenarnya tu.

Tapi sekarang ni aku da tak dengar pula bunyi-bunyi tu lagi.

Actually aku tulis cete nih kat blog aku.. jadik aku paste jer la.. nak share kat cni.. hehe... sekian cete aku..

Rate

1

setau aku.. kalo bunyi loceng2 gitu makner nye.. ada lah setan/iblis kat situ..
ini pun aku tau masa dolu2 sorang jiran aku kasi tau..
dia kata dgn aku.. kalo rasa2 nak tengok antu, tunggu lewat mlm kalo dengar bunyi loceng makner nyer.. ada la tuuu..

dulu selalu ikut Kota Damansara nak balik Sg. Buloh. walaupun banyak bangunan dah tapi entah kenapa rasa sunyi...

Reply 202# kintan

huh.. mak aiihh.. bio benar....

sib baek masa aku dengar tu aku tak layan sangat rasa takut..

sebab aku letih memang rasa nak tidur jer..

ni citer terbaru.. minggu lepas hari khamis mlm aku laki bini gie antar anak dara aku gie tuisyen kat ani sup utara tu.. so anak dara aku nih dok betulkan tudung dia, amik ler gambar nak tgk okay ke idak... dah snap - dia tgk okay la...
dah a few days lepas tu dia saje je lah nak tgk balik gambar tu.. skali terperasan ada cahaya putih spot kat blakang dia... dia zoom sket.. cam ada nampak bebayang lah.. member takut terus bagi kat aku... ms tu kat dlm keta la on the way balik umah.. dia kata mamy kena selubung baru nampak .. so aku pun amik ler sweater dia selubung then aku zoom lagi dan lagi... wallaweihhh terserlah muka garang makhluk tu ... laki aku soh delete gambar tu.. xmau kasi depa depa nih glamer...

Slalu gak lalu KD nie.. memang tempat dia agak suram ek kalau malam2. tp so far tak penah la terserempak ngan benda2 mistik nie..

Follow Us
Reply 205# adnil

cuba tepek pic tu..nak tengok gak

Reply 207# ninjago
nanti tanyakan dgn anak - ada lagi tak pix tu .. hb soh delete ari tu..

alahh dah delete la pulak gambonyer

D'Rimba tu cantik tapi memang seram le ...akak ada gi sana teman member tengok rumah yg nak disewa. Rasa semacam, tak selesa lalu akak hasut member cari rumah lain je
Sekarang dia duduk rumah teres di KD juga... lebih selesa nak melawat dia selalu

rupanya anak dara aku tak delete pun gambar tu.... tapiiiii ada sesuatu lak ....
ms aku tgk ari tu, pas a few days dia snap pix tu, then bebaru nih dia tunjuk kan lak kat mak aku... tapi bila aku tgk balik.. now rupa dia dah tak sama cam ms aku tgk...
ms aku tgk ari tu... ada warna merah di sekeliling soket mata benda tuh.. then muka dia mmg cam marah or garang... but bila aku tgk balik ms anak aku tunjuk kan mak aku tu kan... gambar tu dah jadik cam kekabuss je.. walaupun susuk bentuk tu ada lagi.. tapi ekspresi dan merah tu seme dah hilang.
bila aku sebut gitu, mak aku pun ckp.... haah.. sama gak ms dia ikut makcik aku berubat - ms tu perawat tu cam capturelah benda tu dlm botol lutsinar.. nak tgk dgn mata kasar mmg tak nampak, so diaorg kena tgk via camera phone.  ms tu mmg menakutkan.. mmg cam benda tu ikut pandang ko dari sudut mana pun... rupanya mak aku ckp cam jenglot tu lah.. tapi bila a few days dah lapsed.. bila sepupu aku tgk balik.. dah berkabus jer imej tuh..
apsal ek??

rupanya anak dara aku tak delete pun gambar tu.... tapiiiii ada sesuatu lak ....
ms aku tgk ari tu, ...
adnil Post at 29-5-2012 12:58

huihhhhh...scary betull... bole pulak dia tukar2 dalam gambar ek.. dia hidup dlm gambar tu jugak ke??  

ms aku tgk ari tu, ...
adnil Post at 29-5-2012 12:58

Apakata kau ambil pic tue masuk sini...aka nak tengok laa

aku ada story pasal ke angkeran area umah aku ni.kat sesyen 11.memandangkan skang waktu maghrib,aku rasa lebih afdal kalau aku citer esk.sbb aku ni penakut sebenarnya..

tunnngggguuuu....

Reply 212# ninjago

tak tau la beb.. tapi mmg rupa dia dah lain dari yg first time aku tgk.. dah tak se scary / segarang dulu... ni dah cam kekabus je..

Reply 213# sofiera

tak reti nak mengupload sini sebenarnya... lagipun laki aku tak gemor sgt so dia takkan tolong nyer... kl nak upload gambar tempat, makan or pokok bunga dia nak la tolong.. benda misterius gini dia tak sker... karang "penyakit" aku dtg balik.. dia yg haru... huhuhuhu....

Reply  sofiera

tak reti nak mengupload sini sebenarnya... lagipun laki aku tak gemor sgt so dia  ...
adnil Post at 30-5-2012 08:20

email kat i...meh i upload..hehe

sekrang ni kota damansara dah sibuk.. tak denye hantu nak bertenggek kat rumah2 orang..

Reply 202# kintan

Ko biar benar.. aku selalu dengar bunyi loceng.. tapi loceng bila jiran depan rumah aku sembahyang ler..

aku ada story pasal ke angkeran area umah aku ni.kat sesyen 11.memandangkan skang waktu maghrib,aku  ...
daiman Post at 29-5-2012 18:52

cepatla cite. dah siang nie