CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: halimi78

Mistri dSkolah (& ksah2 lain) jom kongsi pglmnV3 (link panduan ringkas pg1)

shieda pi merayau dulu ... sambil2 jenguk cnih k...

salam sume...

xde org eh ari ni? me br blk skolah.. penat la pulok rasa wp xwat pape ari nih..

suka tgk skolah hiruk pikuk ari koku... sume org sebok, xpon nyebok..

bestnya tgk suasana skolah yg aman...

mlm td lg sakit sbnrnya.. mcm dtekan2 bahu ni.. belah belakang rasa cam dcucuk2.. tp saja wat xtau.. malas nak layan

ni mcm dah kurang.. cuma rasa penat jer ada lg.. sehari 2 nih berehat lg la kot nampak gayanya.. wat ringan2 dulu sementara nak cari kekuatan balik..

cuma rasanya.. mende tu ada kat skolah blegar2 sbb kekadang tgh dok lepak pon terasa ada yg mdekat.. wp org tu dok jauh.. kalo dok dekat ngan org tu pon x terasa pape.. xtau la kalo dia sengaja biarkan camtu.. spy xde rasa syak or.. mayb sbb dia kene dok dekat pengetua.. so dia biar je.. ntahlah..

harapnya me akn lebih tabah, bdepan dgn dia..

salam semua....

ada org x kat umah ni?senyap je semua org di mlm mggu ni

takde mood lar nak main forum kalau camnih.. lagi suka forum CARI yang lama.. yang ni ntah apa2 lar..

2124# shieda

salam shieda..

me ada jer kat cni.. br abis.. ni tgh setup laptop akak.. br g amik td..

sampai umah ngam2 kol 8.. seb baik.. sangkut masa nak kuar imbi..:cf:

Follow Us
kroit saba ya..

nak wat cane.. kita pguna tpaksa la terima.. dah ini pbaharuan diorang nak..
mula2 mmg x bese.. nanti2 ok la tu..

emm ada org x ni?senyap sunyi jer

salam ada org x??? aku dlm kesedihan melampau nih

Post Last Edit by noell at 27-6-2009 23:05

takdak org ka nak dengaq keluhan hati ku yg lara nih???{:3_81:}

taksak org ka nak dengaq keluhan hati ku yg lara nih???{:3_81:}
noell Post at 27-6-2009 22:58

noell....shieda ada ni...cite la kenapa noell sedih?

aku ada sorang jer ayah...dah ler sakit terlantar...ada adikbadik ramai tapi  tak amik hal...sedih tau...2 minggu aku jaga 24/7...adik aku skit pun taknak volunteer nak jaga gantikan aku...dah ler aku bisnes sendiri ada keja ada gaji diorang skit pun tak amik pot. sedih tau...ada jer adik & kakak aku no. 3 & 4 bagik alasan...cuma kakak aku no.1 & 2 jer tolong aku...adik aku keja kerajaan cuti berlambak kalau amik pun tak abis tak sanggup jaga...sedih tau

kalau ada arwah abang sulung aku...tak ler teruk cenggini...dia everytime boleh bantu...tu la masa dia koma aku tunggu 24/7 gak...tak sampai ati nak tinggalkan dia...dah ler aku tak abih berubat lagik

aku ada sorang jer ayah...dah ler sakit terlantar...ada adikbadik ramai tapi  tak amik hal...sedih tau...2 minggu aku jaga 24/7...adik aku skit pun taknak volunteer nak jaga gantikan aku...dah ler aku ...
noell Post at 27-6-2009 23:09

sian nko noell....patutnya kena la saling ambik giliran jaga ayah kan,tu la mak aku selalu kuar ayat...mak ayah sorang leh jaga sepuluh anak tp sepuluh anak lom tentu semua leh jaga mak ayah....
aku ni bab adik beradik ni aku x pandai nak komen or bg nasihat al-maklum la aku ni anak tunggal ...tp kan noell jgn la nko sedih...mungkin ko terasa agak payah ye la mana nak jaga ayah nko....nak jaga family sendiri business lg....tp percayalah dgn kejujuran nko jaga ayah nko yg sakit tu....pasti nanti Allah akan lpat gandakan rezeki nko n permudahkan urusan nko yg lenlain tu....

part yg adik2 nko tu....apa kata korang wat meeting sket n berbincang psl giliran jaga ayah nko

kalau ada arwah abang sulung aku...tak ler teruk cenggini...dia everytime boleh bantu...tu la masa dia koma aku tunggu 24/7 gak...tak sampai ati nak tinggalkan dia...dah ler aku tak abih berubat lagik
noell Post at 27-6-2009 23:13

Allah lebih syngkan arwah abg noell tu.....

sian nko noell....patutnya kena la saling ambik giliran jaga ayah kan,tu la mak aku selalu kuar ayat...mak ayah sorang leh jaga sepuluh anak tp sepuluh anak lom tentu semua leh jaga mak ayah....
...
shieda Post at 27-6-2009 23:15

dah 2 minggu terlantar org tua tuh...takkan nak bincang lagik...inisiatif sendiri la...bukan bebudak lagik

dah 2 minggu terlantar org tua tuh...takkan nak bincang lagik...inisiatif sendiri la...bukan bebudak lagik
noell Post at 27-6-2009 23:34

kalau ada inisiatif x kan la jd cenggini....emm kadang tu maybe diaorg byk alasan tp kena la ada yg sedarkan diaorg tu...

eh shieda ko dah ok ke??? lupa lak tanye kabo

salam noell..

hmm.. x reti nak komen.. self obligation.. xde self obligation, manusia jadi pentingkan diri..

begitu juga bila kedudukan drasakan lbh penting dr org yg mbesarkan kita..

sabarlah.. anggap itu sbg dugaan.. wp sama adik beradik xleh nak kata apa pasal pengorbanan.. mak ayah akn bkorban utk ank tp x semestinya ank sedia bkorban utk mak ayah..

mungkin skrg kita rasa tbeban.. tp insyaAllah, slama mampu ikhlaskan hati Allah akn gandakan apa yg kita hilang, slama kita sabar..