CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vios880

Bertudung

2la..nnti aku pkikan tudung kt abatar aku plak neh...

Reply #166 vios880's post

adik oiiii.... nape la sampai camtu skali awak pk sal adik ngan parent awak? xkan la adik awak kena kawin ngan org yg awak suke? sape yg nak kawin skrg ni? awak ke adik awak?

asalkan adik awak bahagia... xkisah la sape pun pilihan adik awak tu...

Reply #166 vios880's post

vios,
camner ler prob ko lebih kurang jerk ngan aku....tp adik aku dh kawin r ujung bulan 5 rituh....aku pon anak pompuan tunggal....

seblm depa tunang tuh pon aku rasa mende yg sama macam ko.... tp bukan pasal tudung r,pasal aku mmg bertudung.....tp pasal stail ler.... sbb aku nih mmg ganas sket,ader ala2 lelaki sket kot....minat taekwondo,anime,komik dll ler....so,bab keje2 org pompuan aku mmg surrender.....

tp mak aku pandai masak & menjahit.....kebetulam masa tuh my SIL pon mmh terrer masak n jahit.....so,mmg aku selalu kene compare ler... asik2 kata aku nih macam takleh harap ler aper ler.....blm kawin lagi,dh panggil mak pak aku "mak ayah"...cit! :@ :@ :@

masa mula2 aku hangin gak.....mak ayah aku sumer kata aku jeles ngan dia...oh please!!!...takde maser r....pastuh aku tunjukkan yg aku mmg tak jeles.....kalo dia pandai masak sgt,aku suruh jer dia masak....kalo mak aku puji2 dia,aku kata la..."bagus ler,senang sket keje aku".... mmg aku wat bodo jerk...pastuh lelama ok ler.....even aku tak baik sgt ngan dia,tp aku dapat tunjukkan yg aku lagi best dr dia....

[ Last edited by  blue^panther at 5-7-2007 02:53 PM ]

Reply #180 TAMAM's post

tul tu...relaxxxx.........

Reply #183 blue^panther's post

Tue la pasal.. erm.. panas aja ati I nie.. yerlah.. nak2 lagi my mom la.. asyik sebelahkan Bakal DIL dia aja..

huhu..tak abes2 ngan isu tudong..

aku nengok vios nih cam tak matang jek bagi org yg umo 25..

Follow Us

Reply #186 awoks's post

Nak kata i tak matang..dats y am asking for advices. Not for you all hentam i balik.

Reply #187 vios880's post

tu ler pasal vios.....
nasihat aku kat ko, be matured...tunjukkan yg ko sbnrnya tak kesah...
aku dulu mcm ko ler.....family aku sumer dok puji2 my SIL nih,termasuk ler makcik2 aku,sepupu2 aku.....tp aku wat bodo jerk.....wat tak dengar jer......ala,mula2 kenal mmg ler camtuh.....macam TERUJA sgt ler kunun2......first menantu.....masih bau wangi lagik......

masa raya thn lepas mak ayah aku sibuk ajak gi umah dia,since aku sorang jerk yg tak penah gi umah dia tp aku wat tak paham jerk,malas nk layan lar.....pastuh diaorg dah tak ajak dah.....first time aku dtg umah SIL aku nih pon masa depa tunang, second time masa nikah, third time masa majlis kawin.....3 kali jerk wat masa nih......

mmg tension jugak,tp seb baik aku tak dok seumah ngan family.....so,tak de la rasa sangat kan.....

Originally posted by vios880 at 24-6-2007 03:45 PM
Actually mcm nie. I ni jenis free hair. and my parents keep asking me to pakai tudung. i just said..once the time come..i will..but not now. And dont force me to pakai tudung. sampai i fed up men ...

i pun free hair gak....tp my parent tak laa paksa or tegur pun ttg bertudung nih..

nasihat i laa--- kalau u nak pakai...just cos of nak lawan gan ur bro gf je...
or just nak tunjuk2 je...tak payah laaa
tp ur parent cam suruh u...apa kata u slow2 pakai....cam try arr gi kenduri ke pakai..

conclusionnye... cik vios ni bkn nye ada masalah pasal tudung sebenarnya, tp ngan bakal adik ipar dia.
sebenarnya my condition pun lebih kurang , tp i x free hairla. i'm the only daughter gak, single, last week adik i just get
engaged. nak kata takut my parent akan give more attention to her tu entahla... tp rasanya tak kot.. i hope i will always be their only daughter.
whatever pun kita xleh take it negatively. mana lah tau pasni kita leh jd geng ke ngan dia..

aku pun ada yg lebih kurang gak..

mak aku soh aku pakai serban mcm abg ipar aku...

Reply #192 freekey's post

..takkan nak pakai serban 24/7..ko pakai masa nak solat laa..

Reply #153 vios880's post

ko pun sama mcm aku gak laa..aku anak tunggal pompuan dalam keluarga..adik aku sorang lelaki..so, mmg aku pun tak suka kalau mak bapak aku suka nak bandingkan aku dgn org lain..takkan pasal ko tak pakai tudung mak n ayah ko mcm abaikan ko..pelik tul..kalau aku jd ko dah tentu laa aku akan jeles giler dan akan bawa diri.. ..well, soal pakai tudung nie biar laa ko betul2 dah terbuka hati dan ikhlas utk pakai baru laa ko pakai..ko jgn pakai sbb dipaksa dan terpaksa k..

Reply #190 Eddlisa_uyuk's post

betul tue..tak pun try pakai mcm selendang ker..mana tau tiba2 vios terbuka hati utk pakai tudung penuh..

cuba buangkan perasaan xsuka kat bakal adik ipar ko tuh.. xelok.. kekeke..
biasala.. org tua.. saje ler banding2 sebenarnya tujuan nk soh ko pakai tudung ler tu...
ako pon anak pompuan tunggal gak, bezanya ako anak yg bongsu.. dan ako ade sorang abg.. 2 badik jek kami..

kak ipar ako pon mmula dulu abg ako bwk balik umah pakai tudung..
adik badik dia seme kira2nya mmg pakai tudung ler, ako mmg rajin bergaul dgn derang, tido umah mak metua bg ako, sebab dia ade adik baya ako.. lama2 ako jadik malo sndiri.. terus dh xdtg sana lagi..

pastu anak buah ako yg sulung yakni anak abg ako pon dh pakai tudung, sekolah lagi dh pakai.. tamparan hebat.. sampakn arwah abah ako ckp "ishhh, apa ni.. anak buah pakai tudung.. maksunye bile lagi?"
iskkhh.. sebak tol.. tapi ako buat bodo jek.. ako ni mmg suka buat bodo, xde masa nk memberontak2 xtentu hala nih.. kaseh sayang seme cukop, apa lagi nak?.. kekeke...

sampai la ade satu ari tu, lepas satu ari coti maal hijrah, ako pon dgn ttibanya lepas solat suboh, ako p punggah tudong, ako g keje pakai tudong... kekekeke.. igt lagi waktu tu ako pakai baju kurong merah sama tudong cotton warna merah... seronoknye xterkata pasai ako pakai tudung kerana ako rasa dh tiba masanye dn yg penting xperlu gesaan atau paksaan dari sesiapapon...

pastu, mencanak g keje, xde baju.. bayangkan ako cuma ade baju lengan panjang xsampai 5 helai.. sedey woooo... baju ako... pastu sikit demi sikit beli ler apa2 yg patot... kekekek

maaf ler terpanjang sikit..

biasa ler.. kita ni jiwa cpt memberontak klo disuruh.. seme ni kene reverse psychology...

ploop This user has been deleted
tapi bagi aku kalau nk bertudung biar la betul2 ikhlas...sebatikan sikap kita ngan perempuan muslimah..bile x ade keikhlasan mule la pakai tudung tapi isap rokok...

mcm kawan ak pakai tudung semata2 sebab bf die now die pakai atas tutup bawah ternganga..tu cam ner lak ekkk

Salam
Ye lah! Tak nak pakai tudung lg. Tak sedia, tak sampai seru. Bukan x sampai seru. Ramai dah yg menyeru. Actually vios belum mendpt hidayah dan rahmat dr NYA. Segala kebaikan yg kita nak buat semuanya dgn hidayah dan izin NYA jua.
Alhamdulillah, solat x tinggal. So akak nasihatkan selepas solat doalah hidayah dr ALLAH minta dia bukakan hati dan tunjukkan jln yg lurus.
Buangkan sifat benci dan marah. Kata hadis, bersederhanalah. Jgn terlalu membenci dan jgn pula terlalu memuji. Sesungguhnya hny ALLAH yg layak dipuji.

Ambik ni doa2 yg bagus utk diamalkan. Semuga hidup kembali ceria!  

DOA KETETAPAN HATI DALAM HIDAYAH

揧a Rabb kami, janganlah Engkau jadikan kami condong kepada kesesatan sesudah Engkau beri petunjuk kepada kami dan kurniakanlah kepada kami rahmat dari sisi-Mu, karena sesungguhnya Engkau Maha pemberi (kurnia).

Thanx  for ya advices... tapi hari ni I senyum sket..sebb tadi my mom call.
Ajak i g beli a few thing barang2 hantaran adik i.
At least dia ingat gak kat i.

Reply #199 vios880's post

see... akceli... ko rase terpinggir skit kan... bukan pasal tudung tuh sgt.... hehehehe

neeway gud to hear dat..