CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 25613|Reply: 44

KELUARKAN PRODUK JENAMA SENDIRI

aku terpk benda ni masa minum pagi di sebuah warung.
aku rasa semua dah tau mcm mana depa yg buat bisnes kopi dlm bungkus2 tu running kn bisnes.
kilang hampir sama, tp jenama saja yg lain2. kilang tu akan buat kopi dan packaging ikut kehendak customer.

kalau tak silap aku, sabun pun mcm tu gak. jenama ja lain2, tp gunakan kilang yg hampir sama kn.

jd, kt sini takdak ka member2 yg teringin nk buat produk jenama sendiri dan marketkan sendiri. lgpun masing2 dah ada kepakaran masing2.

apa kata kita bincang2kan mcm mana kalau ada yg berminat nak buat produk sendiri.
contoh mcm kopi, aku penah sembang dgn sorg usahawan yg baru nak masuk market. dia kata kopi tu sama ja kilang dgn jenama "xxx". cuma dia buat packaging lain. daftar halal then marketkan. dia kata satu papan tu leh untung bersih lebih kurang RM 2.00 setelah tolah semua kos termasuk kos penghantaran yg dia bayar ikut komisen.
1st dia buat 10,000 papan. kalau kira kasar leh untung bersih RM 20,000.00 tu.

aku pun dh lama tak jumpa. last aku jmp tak smpt nk tanya pasal bisnes kopi tu sbb dok belek keta merc baru dia beli tp bukan sbb bisnes kopi tu la. dia ni byk bisnes dan kebanyakan retail. dia kata dia jual salah satu kedai baju dia RM 200 k. tu yg leh beli merc.

jd, jom kita bincang2 kn mcm mana nak keluarkan produk guna jenama sendiri mcm yg digunakan oleh kebanyakan sykt MLM.

aku pun takdak ilmu sgt dlm bidang ni, harap ada kawan2 yg sudi kongsi pengalaman.

Rate

1

cari satu kilang pegi tanya dia punya manager..

kalau tadak modal ratusan ribu aku rasa tak payah jumpa dia

RASANYA THREAD NI DAH ADA....

just nak share...x-hubby dulu ada offer..siap tanya nak buat make up brand sendiri tak...  mmemang dia dah pergi kilang-kilang pembuatan nie... dan semua product nie sama.. cuma jenama ajer yang berbeza.....

even kawan dia pun ada product sendiri dah..tapi product pelansingan lah... tapi aku tak pakai pun.. sebab tahu...

semalam akak pos opis tu tanya kinna.... ko x nak buat produk jenama sendirik ke...?

akak dah boring pakai produk org.. nak gak pakai produk sendiri...

" dia konon2 nak ngendeng lah JV buat produk jenama sendiri..."

kinna cakap....

pernah lah terpikir... TAPI....

modalnya....
yg paling best... marketing startegy... kena masuk majalah wanita HARI2...

kalau x masuk... nanti org ingat produk dah MATI.....
dah lah coz iklan yg mahal tu......

betul... nak nak kita nie jenis yang tak glamer lagi... yang penting..strategy pemasaran tu..and..berbekalan muka dan kulit yang cantik...sure ramai orang customer punyer...

Follow Us
rasanya lebih baik register ngan sirim untuk test produk chemical, bahan2 untuk buat jenama sendiri bagi barangan kosmetik ni... dia akan test semua dan siap tester pada orang ramai cuba produk tu.. miss penah nak jadi volunteer untuk jerawat dan pelangsingan... tapi asyik tak pergi taklimat jekk kalo tak dapat rm100 n saguhati..

one of my dream.....

insyaALLAh akan masuk produk berkenaan dengan chemical ni minggu depan.. modah2an berjaya..

9# sinar_inspirasi

hurmm mcm mana pula dengan chemical cucian?
blurrr lagi ttg ni.. tapi ada dalam perancangan.. boleh bagi pendapat?

Bestnye topik ni..kalau ada  topik yang lepas2 berkaitan dengan branding ni letak ler sini...senang nak rujuk..saya carik2 gakk tapi tak jumpaa

jenama sendiri mmg menarik tp cmna dgn kualiti, halalnya, keberkesanannya dll

itulah dia..sepatutnya mereka yang mengeluarkan product berjenama sendiri nie..menggunakan product tersebut dan tgk keberkensanan produk tersebut jugak..bukan dok main promote ajer.... yang orang lain..dia soh pakai product dia.. yang tuan empunya product... pergi dok plastic surgery kat indon...

itulah dia..sepatutnya mereka yang mengeluarkan product berjenama sendiri nie..menggunakan product tersebut dan tgk keberkensanan produk tersebut jugak..bukan dok main promote ajer.... yang orang lain ...
LeyyaHanna Post at 4-9-2009 09:41

hiks..mana leyya tau nih...hehehe..setuju sgt...owner product wat facelift kat bangkok kasik kulit tegang...pastu ckp sebab pakai produk sendiri...tak patut..tak patut...

9# sinar_inspirasi  

hurmm mcm mana pula dengan chemical cucian?
blurrr lagi ttg ni.. tapi ada dalam perancangan.. boleh bagi pendapat?
elle_gogo Post at 4-9-2009 03:09

saya bleh dapatkannnya..dengan harga lebih murah..

citer pasal produk sendiri ni, aku pun ada gak buat produk sendiri.
Alkisahnya, dulu aku dok amek bengkung dari pembekal, pehtu aku jual lah kan..
Dalam pada dok jual tu aku dok pk dan telek bengkung2 yg aku amek dari pembekal.Aku pk camner caranya aku nak reka bengkung ciptaan aku sendiri.

Lama gak ler aku dok lukis dan buat lakaran bentuk bengkung serta dok g survey kat kedai kain cari kain yg sesuai utk buat bengkung.
Bila dah jumpa kain yg aku rasa sesuai, aku soh mak sedara aku jahit seperti yg aku kehendaki(aku lukis dan tunjuk kat dia).So bila dah siap bengkung tu, aku try pakai dulu kat aku tahan tak, dan berkesan tak.

Kiranya 6 hingga 7 kali lah gak buat bengkung dan cuba sendiri . Kiranya mulanya memanglah ada jer tak kena, ada yg kain pnas sangat tak sesuai, ada yg getahnya mudah rosak, pendek kata macam-macam lah.

Berulang-alik gak ler aku g kedai kain nak cari kain yg sesuai dan bermutu.

Akhirnya jadi gak bengkung rekaan yg aku upgradekan ikut idea aku sendiri.
Sekarang ni dah dekat 4 tahun aku jual bengkung rekaan aku sendiri tu, Aku pun ada gak cari pengedar.Ada lah jugak pengedar walau tak ramai. Maklumlah aku bisnes kecil-kecilan.

Dan aku pun tau ada gak di kalangan pengedar bengkung aku yang dah tak aktif dah klon bengkung aku tu tapi dornag tukar nama lain. Aku pun tak bleh buat apa kan...

Cumanya, cita-cita aku nanti aku nak luaskan bisnes bengkung ciptaan aku ni sehingga besar-besaran.Dan nak lindungi hak ciptaan bengkung aku tu.

Rate

1

saya bleh dapatkannnya..dengan harga lebih murah..
sinar_inspirasi Post at 4-9-2009 21:34

berminat sgt nak dgr pasal ni... nanti cerita yer...

citer pasal produk sendiri ni, aku pun ada gak buat produk sendiri.
Alkisahnya, dulu aku dok amek bengkung dari pembekal, pehtu aku jual lah kan..
Dalam pada dok jual tu aku dok pk dan telek bengkun ...
matakucing Post at 4-9-2009 22:37

bagusnya... kenapa tak luas kan pasaran lagi.. buat packaging dan iklan..

18# elle_gogo
elle..
memang dok plan gak nak packing cantik2 dan buat iklan besar-besaran..tapi maklumlah modalnya besar..tu pasas terbantut..huhu

Tapi dok iklan kat tenet jer, walau tak secara besaran, tetap dapat sambutan hangat dan respon dari pengguna memang positif. Ramai yg dah pakai siap promote kat kengkawan dan sedara dorang.Alhamdulillah.

saya pun nak tahu pasal benda2 mcm ni specially pasal produk herba sebab saya ada hajat nak hasilkan produk herba. tapi tak tahu mcm mana. ada sesiapa yg ada pengalaman or tahu prosedur/saluran utk mula?