CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 1964|Reply: 3

cuti tanpa gaji

Assalamualaikum...

diminta warga Cari dapat bagi pendapat..

begini ceritanya...saya dan sorang lagi rakan kerja telah diminta untuk bercuti tanpa gaji akibat daripada kompeni saya yang dah xde duit. masalahnya disini ialah....bukan saya atau kawan saya ngabihkan duit syarikat....sudahlah keje banyak....gaji pernah naik sekali je sepanjang 6 tahun saya kerja kat sini...

sebenarnya ade bau-bau bacin yang orang tua tu nak bentikan kitaorg..kalo nak bentikan kitaorang kena bayar pampasan kan...so kat sini dia telah memainkan saikologi beliau dengan menyuruh weols berdua cuti tanpa gaji sehingga kewangan stabil...bila nak stabil...? sebulan...dua bulan....setahun....so weols nak makan ape....memang lah weols dah kawen...tapi kena gak keje untuk membantu suami selain dari diri sendiri....

so saya nak tanyalah...boleh suruh staff cuti tanpa gaji tanpa kerelaan staff....boleh buat aduan kat pejabat buruh tak...kene kalo tanya pejabat buruh kena gelak je....yelah katanya kewangan xstabil kan...so marhaen macam kitaorg nilah yang jadi mangsa....

p/s:duit kompeni abih sebab bos iols kuat joli....pegi obersea sana sini...bila banyak duit joli sorang2...bila xdan duit...heret ramai org...lain2 staff rasanya gaji akan dipotong...kesian weols

buat report kt pjbt buruh kot... mana boleh bentikan secara camtu.. tipu tuh...

Kalau bos nak abiskan duit syarikat itu hak dia ...kita tak bole buat apa apa ...

sebelum perbuat tindakan lanjutan , sila rujuk kontrak perjanjian pekerjaan ... kot kot ada tertulis year to year basis ( walaupun permanent employee ) ...

Pejabat buruh biasanya saja boleh menolong kamu untuk mengejar majikan untuk membayar gaji yang masih dihutang ataupun memberi tindakan legal bila majikan tak ada bayar epf. Yang special kes ini, bukan senang selesai.

Cadangan saya, cari kerja lain yang lebih stabil.