CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 24219|Reply: 60

AnJing Jiran belakang Yg Menyalak 24/7

mcm mana nak buat aduan dlm perkara ini
apa tindakan yg akan diambil oleh penguatkuasa
atau bagaimana nak memastikan yg tindakan mesti diambil
terhadap Cina BB punya anjing tu yg Selfish tu.

ada cara kasar atau halus bagi mengatasi perkara ini.

Rate

1

1# cm_gagahperkasa

Nak selesaikan masaalah tu sonang ajo....ko belanja anjing tu makan daging burger....tak lama pastu dia mesti diam punya...tapi daging burger tu dibubuh racun terlebih dulu ! Pasti beres masaalah ko selama ini...

anjing tue menyalak 24/7?

kau nie biar betul.....

korang nie....anjing nie makhluk Allah xpayahlah bunuh cara kejam kalau x mengigit
kt hostel aku dulu anjing2 liar ade je...tp asal dorang x menggangu okay

report pada majlis bandaran pasal anjing tu dah mengganggu ketenteraman awam..kalau dpt sign dari jiran2 rasanya lagi cepat dpt tindakan dr dorang..

1# cm_gagahperkasa  

Nak selesaikan masaalah tu sonang ajo....ko belanja anjing tu makan daging burger....tak lama pastu dia mesti diam punya...tapi daging burger tu dibubuh racun terlebih dulu !  ...
myzano Post at 13-9-2009 09:11

nauzubillah kejamnya

report je kat majlis...mana2 anjing yang takda lesen, memang dikategori anjing liar...die akan tembak punye...kalau nak tau ada lesen ke tak, tengok kat leher die...kalau die pakai macam kalung tu ada lesen la...eh tapi takkan nak perati betol2 plak ek...

tapi ni mmg org mergastua yg bagitau aku. sebab dulu2 kat taman umah mak aku banyak sangat anjing2 yg berkeliaran tapi bertuan ni. bayangkan la kalau kau jalan kaki dari masuk simpang jalan tu memang kena perambat dek anjing tu sampai ko masuk dalam umah...org kata kalau nampak anjing jgn lari...haaa anjing situ takleh tak lari...mati kau kena kekah...nak tanak memang kena marathon ar...

tu yg ada orang report, mergastua datang tembak anjing2 ini sehingga bergelimpangan kat tengah2 jalan...time tu masing2 sibuk nyorokkan anjing diorang takut kena tembak (taman mak aku ni ramai cina ngan india)

haa...ni ada satu lagi saranan kawan aku bagi...tapi tak sanggup nak amalkan...katanya kencingkan roti putih (gardenia pun boleh) pastu bagi anjing tu makan....beberapa jam pas tu memang akan gol...apepun, aku tak setuju sebab makanan haram dibuat sebegitu...uhuhuhu tpi tatau la ada ke org dah try mende ni...bluweekkkk

Rate

1

Follow Us
baling jer ngan mercun

1# cm_gagahperkasa  

Nak selesaikan masaalah tu sonang ajo....ko belanja anjing tu makan daging burger....tak lama pastu dia mesti diam punya...tapi daging burger tu dibubuh racun terlebih dulu !  ...
myzano Post at 13-9-2009 09:11 AM

Cara ni biasanya yg plaing berkesan..amat2 berkesan...cuma agak sadis la...

tp nak wat camner kan....kalau dah memalam memekak....tak mustahilo ada yg akan guna cara ni...

tuan dia bela nak wat korban ari raya kot...

Cara ni biasanya yg plaing berkesan..amat2 berkesan...cuma agak sadis la...

tp nak wat camner kan....kalau dah memalam memekak....tak mustahilo ada yg akan guna cara ni...
medangmru Post at 13-9-2009 18:18

beracun jugak air kencing ni erk.. haiah... takutnyer..

racun apa yg digunakan
aku dah tak tahan ni
ada dua ekor besar2   
menyalak berdensing kuat
tension aku ras mcm nak pindah. 5# arasham

Wehhhh.............kitaorg kat sini tak galak nak wat stail cam tu....racun anjing tu berdosa wehh....car lain apa kata ko pergi je jumpa tuan punya anjing tu...kalau trak jalan jugak...komplen ke PBT atau pihak berwajib...

dulu aku pro jer cara kejam ke atas anjing2 kuat menyalak n kuat kejar org nie...racun ke, bubuh jarum peniti dalam telur rebus ke....aku PRO jerk..tapi belum penah buat ponnn...tapi bila lately nie....rasa berdosa giller plak if bunuh anjing.

1. ko kene gi kat owner..cakap apesal u punya anjing byk bising...mengganggu jiran...kalau ada pencuri baru bising takper..nie 24/7...lu bela anjing gila ke?

2.pastu tak jalan gaks....ko bleh buat aduan...aku kurang pasti kat PBT or polis...

dulu masa aku basuh motor..tetiba ada anjing giller kejar aku..lahanat betull....aku cari sampai dapat..tgk anjing tuh kat rumah sorang cina nie..aku cakap lah pasal anjing die kejar aku n etc..die minta maaf n setel. pastu aku tgk die dah kurung anjing die....

TAK SILAP aku, anjing nie binatang yg kene bawak jalan..kalau terperuk kat rumah die..bleh jadi giller kottt..haha..die tak macam kucing....nnt aku mau study menda2 nie..betul ke tak...kang org cakap aku main cakap jerk

Rate

1

cuma mungkin......mungkin je la....

ramai yg takmo pergi jumpa owner anjing tu dah slow talk....ye lah....katakan kita yg pergi jumpa...dan takder jalan penyelesaian...kita report kat PBT...owner anjing kene saman...takpun anjing tu kene angkut....konpem se konpemnya yg owner anjing tu akan tuduh kita yug wat report kan....so masalah lain yg akan timbul...manalah tahu yg owner anjing lahanat tu geng mafia ke...tak ke haru...:kant:

anjing main bela jer mmg bangang sket..tuan die lah yg bangang....patut kene train...mcm aku selalu baca..anjing yg terlatih lain sket..takde menyalak tak tentu pasal..makan ada certain time, dari bekas yg sama, tak makan pas kol 7pm misalnya...utk mengelakkan dari diracun pencuri/org.

cuma mungkin......mungkin je la....

ramai yg takmo pergi jumpa owner anjing tu dah slow talk....ye lah....katakan kita yg pergi jumpa...dan takder jalan penyelesaian...kita report kat PBT...owner a ...
medangmru Post at 14-9-2009 08:45

Anjing tu dinafikan hak dia untuk menambahkan bilangan kaum keluarga dia agaknya.

Anjing tu dinafikan hak dia untuk menambahkan bilangan kaum keluarga dia agaknya.
HarizAzhari Post at 14-9-2009 11:51

betul gak kott...nak bela..biarlah sepasang..tak kira haiwan apa ponnn....

kalau kambing lain citer..1 ekor jantan bleh cover 24 betina

Post Last Edit by cooper69 at 14-9-2009 12:31

pasal anjing ni korang tanyer tx... dulu masa skolah die penah kene kejor anjing.... mase tu die naik basikal buruk... siap ade sound effect lagi... kreeeookk krreeeokkk.... tetiba jer datang anjing kejor... kecik kepala tx kayuh basikal.... yang paling sadisnyer.... ade plak awek tepi jalan tgk tx keno kejor siap gelak2 lagi.....

sebagai balasannyer tx dengan kejamnyer malam tu membakar sangkar anjing yang kejo die tu.... cina tuan punyer anjing tu berbakul2 membebel dalam bahasa cina....

aku pun ade care nak diamkan anjing ni.... mase aku dok blaja ipoh dulu sewa umah sbelah umah cino... si anjing ni bantai tiap2 malam memekak... aku ade gak slow talk ngan owner die... die pun wat tak tau jer....

sampailah satu malam aku sudah tidak tahan... taik telinga aku berbuih buih dah keluar asyik dok dengar si anjing ni menyalak.... aku tau cara ni pun kawan aku yang cakap, aku tau berkesan pun selepas aku try buat sendiri...

caranyer ko beli sardin... pastu bukak tin sardin tu baling kat ngan anjing tu... nanti die datang jilat.... besok kompom diam.... tuan die pulak melalak anjing die dah mampos.....

puas hati den.........

Ada orang petua kat aku camnih

cari taik harimau.. tanam bawah pasu bunga kat rumah kita jer.. tak payah pegi.. bagi racun lempar sardin ker bagai...

sure anjing tuh diam.. lelama kojol sendiri jer..

camner nak dapat taik harimau.. tuh nko kena deal ngan penjaga  harimau kat zoo lahhh...

ini serius nehh bukan cerita tipoo okay....

Post Last Edit by cooper69 at 14-9-2009 12:31

caranyer ko beli sardin... pastu bukak tin sardin tu baling kat ngananjing tu... nanti die datang jilat.... besok kompom diam.... tuan diepulak melalak anjing die dah mampos.....

puas hati den.........
cooper69 Post at 14-9-2009 12:30 PM

kenapa anjing tu mampos cooper???jilat sardin???