CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6535|Reply: 25

berlian dan batu permata; update: berlian hope milik raja perancis!!

Batu permata berat 478 karat

SEBUTIR batu permata yang berat hampir 500 karat ini
dipamerkan di London kelmarin.

LONDON - Sebutir batu permata seberat 478 karat dengan tahap kejernihan baik dipercayai merupakan penemuan yang ke-20 terbesar pernah dijumpai di dunia, lapor sebuah akhbar semalam.

Batu permata itu dijumpai pada awal minggu lepas di Lombong Letseng, Lesotho di Afrika.

Sebelum ini, sebutir batu permata yang sama saiznya dari lombong yang sama dijual pada harga AS$12 juta (RM41 juta).

Namun batu permata yang baru ditemui itu belum dicanai dan mempunyai kejernihan sekali gus dijangka mencapai harga berjuta-juta dolar sekiranya dicanai.
Pakar-pakar menjangkakan batu itu berupaya menghasilkan batu permata 150 karat yang sudah dicanai.

Seorang jurucakap Gem Diamonds berkata, pemeriksaan awal mendapati kejernihan berlian itu langsung tidak mempunyai kecacatan.
Lombong itu dimiliki oleh syarikat pengedar berlian terkenal De Beers.

Sehingga kini syarikat berkenaan telah mengeluar tiga daripada batu permata terbesar dunia iaitu Lesotho Promise seberat 603 karat, Leteng Legacy seberat 493 karat dan Lesotho Brown seberat 601 karat.

- Agensi

wowzieeeeee 478karat woooo... aku dapat tu sebijik... bley aku pinang  sos, azza, julia dan micha....  no problem!!!!    (ko jgn jeles beskot... tee hee )

morel of the stori... kalu ko nak batu permata berkarat karat..... jom pi lesotho!!!

morel of the stori 2...   nak jadi jutawan... meh jadi pelombong batu permata... kayo  pok cikk!!    

[ Last edited by  amazed at 20-11-2008 10:13 AM ]

Originally posted by amazed at 23-9-2008 09:19 AM
wowzieeeeee 478karat woooo... aku dapat tu sebijik... bley aku pinang  sos, azza, julia dan micha....  no problem!!!!    (ko jgn jeles beskot... tee hee )

Drpd asal 478 karat, pas canai tinggal 150karat je ke?
Tabley ke jd 300-400 karat, besaq sket blingbling nk pakai kt cincin...
Sesaper yg expert canai2 berlian ni, bley bg explanation? pakar roti canai xmau, ok...  

off-topic
Eleh, aku xheranla ngn karat-marat ko tuh...
Aku dah lame bg sos ngn micha cencen berlian tyme kitorg ber"tarikh" dulu...

(Ko dh kire lmbt 345 hari la..)

Ni aku hadiahkn ko Waksegan 8698 karat sempena raye yg molie nih...

Rate

1

hahah.. hadoii.. ni kalau nak kira berapa karat ni rega dia mau tahap sultan brunai pon tak mampu nak handle...  

Reply #2 BeskotCekelat's post

Drpd asal 478 karat, pas canai tinggal 150karat je ke?
Tabley ke jd 300-400 karat, besaq sket blingbling nk pakai kt cincin...
Sesaper yg expert canai2 berlian ni, bley bg explanation? pakar roti canai xmau, ok...

buat2 tarak tau pulak... ko bukan dok canai roti ker cari duit ekstra masa wiken....  
dah kena canai.......tinggai sikit ler karatnya
tapi... karat yang tinggai tu... yg mahai tu!!....... bak kata worang putih : werdit!!

meh aku bagi analoji sikit wokey....

masa ko duk kat alaska 4 taon yang lalu.............
siang hari ko pakey  underwear buford yg ko beli 10 dua hengget kat cokit....  pastu
ko pakey senglet DON (ko balun adik ko punye).....  pastu  ko pakey.... baju t shirt putih pagoda yg ko beli kat warta....pastu
ko pakey kemeja levi's ko beli bundle  4  helai lima hengget... pastu ko pakey jaket nike yg smart dan mahai....
yang ko pinjam dari aku  tapi ko songlap tak pulang2kan laei.......

hah!!!  kira ko dah sarat ler tu................................

tapi.. bila lipans  nak tengok ko.... dia tak nak tengok ko mcm tu.. mesti nak 'worth' it sikit.. wokey...

so .. last last.. dia kena bukak ler, satu demi satu........memula...jaket, pastu kemeja levi's.. pastu t shirt pagoda... pastu  senglet DON...
sampai ko tinggal  underwear buford ajer... yg tu  kalu dia nak bukak sebab nak tengok material yang
'DIFFERENT' dan mahai.... walaupun kalu kompei ngan aku punya... tak terkompei......
... tapi  tak leh ler kat public...

morel of the stori.... nak dapatkan yg baguih punya barang... kena 'canai'kan...
dari sarat........terus sekempeng....
dari 478 karat... tinggai  150 karat...

-->>>   --->>>     --->>>    

(analoji transformasi  beskot cekelat... as of transformasi diamond 478 karat -->> 150 karat)

amacam.....  baguih eksplenesion aku nih kan... al maklum..aku pung amik engine gak wokey walau pun result aku lebey dan kurang ajer ngan ko.... dan walaupun... aku tak dapat jadi prez kat university dulu sbb kempen untuk ko.... (aku ni kalau cakap kat pubic  mmg menggeletaq.. tu yang aku kempeng ko...)

**** nota.... bukan tanak  canai dari 478 pi ke  300....  tapi....  apa kes???
mcm lipans ler..  nak bukak satu satu.. takkan nak stop... tengok ko masa ko pakey  PAGODA t shirt...   apa klasss  beskot!!!

kena tengok sampai underwear dan seterusnya ler.....  baru la bling bling macam kaleidoscope!!          

Reply #2 BeskotCekelat's post

aku nak cakap kat ko satu perkara wokey... ini cuma rahshia antara kita kita ajer ekkkkk....

aku dah lamar adik ko BeskotStoberi jadi bakal permaisuri aku untuk menceriya dan menghiburkan istana aku...   dan gess wad??? dia setujuk!! ...siap dia kata kat aku... 'ohhhh abg amazed.... kecik pipi beri... bibir beri, beri muah muahkan... ...'   pakkal aku bulan2 ramdhan yg moliye ni... kira 'alim dan relijes sumer... aku cuma mampu...    dan .....  

so aku bakal jadik BIL ko taon depan... tu rancangan beri ngan aku!!.... aku taw ko musti bergumbera dan riang.. mendengar berita yg sangat meriah ini... lagi pun.. bukan senang nak carik lelaki ensem, macho, indah dan bijak mcm aku.. nih...    

luper lak aku nak cakap.... aku dah tempah cencen berlian utk beri.... nnt  lagi beberapa bulang  dapat ler...   meh aku tunjukkan ko  batu berlian yg yg berkarat karat beratnya yg aku tempah kat de beers untuk cencen pertunangan beri ngan aku nanti....

nanti bila aku dah ambik cencen tu nanti....tak sabo aku nak nyarungkan kat jari runceng berinanti...    

[ Last edited by  amazed at 25-9-2008 11:56 AM ]

teringat plak aku cerita blood diamond...

Follow Us

Reply #6 newyork's post

aku pun suka gak....

yg leonardo dicaprio main tu kan....  mmg awesome woooo!!!

Originally posted by amazed at 26-9-2008 11:32 AM
aku pun suka gak....

yg leonardo dicaprio main tu kan....  mmg awesome woooo!!!

Aku hengat ko dah pulih, dah kembali seterait sejak ditinggalkan oleh feugo x-kekasih hati ko...

Ropa2 yne ko maseh menyimpan perasaan terhadap mamat titanic nih..

So, aku kanselkan pertunangan ko ngn adik aku, beskot stroberi..

Aku nk anta ko g Bulgaria, blaja agama baek2 sambel tolong imam mesjid dorng vacum karpet ngn bentang sejadah time terawikh nti....

Reply #8 BeskotCekelat's post

So, aku kanselkan pertunangan ko ngn adik aku, beskot stroberi..

Aku nk anta ko g Bulgaria, blaja agama baek2 sambel tolong imam mesjid dorng vacum karpet ngn bentang sejadah time terawikh nti....

ellloooooo tulun sikit.. aku masih seterit lagi wokey....  aku suka tengok leonardi dicaprio masa dia berlakon blood diamond tu ajer......yg gedick gedick punya citer macam titanic yg ko selalu tengok tu... tak maen la beskot!!! ... tengok hidung kita ler... ada mancung... wokey.. citer romen  gedick tu... ko punya genre  ajer...   tee hee...

weyyyyyyy  beri dah janji sorang hidup sorang mati ngan aku  wokey... kitorang mmg akan diper'engejkan' nanti... lepaih diamond berkarat karat yg aku tempah tu dah siap......     ko jgn beskot... ko kensel ler... nanti  beri  elope ngan aku  nikah kat puncak gunung kinabalu...  apa ko nak cakap.. hah!  hah! hah!...:@
beri sangat chenta kat aku... sama mcm aku chenta kat dia... ....  kalu ko putuihkan perchentaan suci murni downy kami..... ko akan jadi kambeng... caya ler... tu ler  sumpahan nenek moyang piut aku dulu...

bulgaria????  yikessssss  bukan ker ko yang kena pi sana jadi imam besaq.... aku bukan tanak belajar agama.. yg tu aku no hal... bab2 relijes aku no sweat beskot... tapi...errrr   yg aku tak leh buat   cuma vacuuming ajer... ko taw ler kan... aku tak expert cam ko  vacuum ke hulu  vacuum ke hililq....  aku janitor senior kat keja aku.. bukan vacum cleaner..   

spiking of terawih..ko gi tak terawih nih??  last kita cakap ko baru pi 4 malam ajer.. aku arap now dgn malam2 qadar ni... bley la beribadat banyak2 sikit... mungkin   ko yg terpilih pi bulgaria .... god knows bulgaria rilly need a dentist...as well as imam gak...  kalu tak silap aku ler..

[ Last edited by  amazed at 27-9-2008 05:44 PM ]

seronok aku tgk icon korang

Reply #10 rez7779's post

rez...apa apa pung.. ko jangan terpedaya dgn beskot wokey...  kalu ko ada apa2 masalah problem.. just pm aku.  aje...  beskot nih.. kalu nampak pompuan  tak kira ler dahi licin ke  tak licin ke.. pipi licin ke... kesat ker... sumer dia nak sapu..

ko pree ke next week..      

bley sopping batu permata...   berkarat karat pung no hal!!  

Reply #4 amazed's post

Xplanations yang stunnings....

Korang ni ade de jer...

Balas #13 lizz_7777\ catat

lizz jangan tak taw.... beskot tu memang kerek....   selalu nak corrupt aku yang inesen nih...

Korang ni selalu camni ke?

Reply #15 lizz_7777's post

beskot tu yg selalu camni... siyesly.. aku inesen.. errrr  bulan oktober mmg aku mcm relijes sikit.. tak pikiaq yg 'colorful'...  beskot tu ajer... kalu bulan oktober.. siap ler... segala mak nenek... citer xxx sumer ada....

tapi... yg pasti lizz.. hati beskot ni  suci ... walau pun tak sesuci hati aku...    kitorang dulu satu sekolah tu yang aku kenai dia luar dalam.. (bukan kenai suar dalam wokey... )

ohh dah saling kenal mengenal ye.

korang ni da lari tajuk... aku yg rajin nie dok la baca & teliti icon yg ko letak..but nice amazed... tp btul ke ko da tunang ngan adik BeskotCekelat

Originally posted by chempaka80 at 9-10-2008 11:15 AM
korang ni da lari tajuk... aku yg rajin nie dok la baca & teliti icon yg ko letak..but nice amazed... tp btul ke ko da tunang ngan adik BeskotCekelat

unofficially aku dan BeskotStoberi dah setujuk... ..... masa kismes mak pak aku pi ghumah dier bagi cencen yg aku dah tempah tu....  beri yg pilih kismes.. sbb dapat coti panjang...   ....beskot tu... cakap ajer... sedey.. tapi hati dier meriah gumbera sbb aku bakal jadi BIL dier... almaklum..aku ni macho ensem bijak sumer... walaupun tak jadi pres masa kat U dulu...  aku sapot beskot ajer... dia tu politik terer.... sbb tu jadi dentis sekarang... ....nanti aku jemput ler ko dan lizzz datang memeriahkan lagi majelis kami  wokey.. lagi pung..  nak tengok cencen berlian berkarat2 tu kan... (tak lari topik wokeyyy sbb ada 'karat, berlian gak')..  

kalau ada jodoh..kitorang kawen next year...    beskot yg beria-ia nak jadi besmen aku... aku ni... pakkal dia dentis.. aku kata wokkey ajer..   dia kata nak bawak boyfriend baru dia nama lipans...  aku tak kisah ajer... lipans ke kala jengkeng ke...ulat gonggok ajer... no hal.. janji aku dan beri bahgia dan meriah.. .....   

beskot.. ko jangan lak bekap balik pasal jadi besmen nih... abis aku nanti!!  

ooo... beskotcoklat nie pompuan ke???? dentis lg.... ke ko dulu syok kt dia amazed??? bila dia x layan ko bertukar angin kt straberi????? coklat pon jelous la...   ( congclusion aku semata2)

12Next
Return to list New