CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11158|Reply: 13

Saman oleh majlis bandaran

crite pasai saman oleh majlis or dewan bandaraya.
setakat ni aku tgk kalau area s'gor agak tegas ....... hantar surat saman kaler merah kalu lambat bayar kompaun tu. Tp area KL kurang agresif skit.
so, kalau tak byar or lambat bayt tu kena denda ke?

Rate

1

Reply #1 waksir's post

abaikan sajer....

kalo kne saman jpj baru bayar...hehe
pernah kne saman ngan bandaraya..kne kompaun..tp wat x taw jer...
x der tindakan ape2 pon stakat nih...so..abaikan jer

Originally posted by scidbu at 18-1-2008 22:38
abaikan sajer....

kalo kne saman jpj baru bayar...hehe
pernah kne saman ngan bandaraya..kne kompaun..tp wat x taw jer...
x der tindakan ape2 pon stakat nih...so..abaikan jer

Abang ipar aku pun buat tak tau juga, dia kata malas nak settle jauh sangat dari KL nak Ke Shah Alam utk settle kompaun buat rugi bayar tol je

Aahh..wat xtahu je,ko tanya sesiapa yg penah masuk kedlm pasal xbayar saman..hahaha

buat tak tahu sahaja..... hehe aku kerja PBT kat Selangor, aku tahu.... surat merah tu just reminder jer... otomatik generate dari sistem.

tapi nasib gak lah... yang kena tindakan mahkamah nie nanti adalah random... harap bukan nko yang kena sebab setiap bulan kitorang memang bawa kes-kes ke mahkamah.....

tapi taklah sampai semua kes... kes yg kitorang rasa buleh menang kitorang akan bawa. Ada juga kes yg kiotarang rasa takleh menang, kiotrang tak bawa

contoh : Jiran komplen kau parking dekat rumah dia, situ takde line kuning, takde notis dilarang parking... kalau masuk mahkamah... kau menang.

atau

Kau parking kat luar petak parking... takda garisan kuning tukang kompaun charge salah akta, kau menang mahkamah.

Kau parking kat garis kuning... keterangan kompaun tak lengkap.. kau menang kat mahkamah. Parking kat garisan kuning nie pun ada certain PBT kat selangor tak gezetkan lagi cuma Trafik je yg layak buat.. so kalau diorang kompaun.. kau menang.

Pasal tak bayar tiket pamer dan peraga pula.... kau just ignore sahaja, sebulan kitorang dakwa lebey kureng 100 offender sahaja..... link dengan JPJ memang ada.. tapi just untuk dapatkan alamat...
Perbincangan untuk senarai hitamkan roadtax masih dalam perbincangan sebab kosnya amatlah besar untuk full integration...

hehehe...

Rate

1

saman DBKL haku, kalau kumpulkan, ade dalam 2 inci kot tebalnyer. kebanyakannyer saman tak bayar meter ngan park line kuning. nie kumpul sejak tawun 1996. surat merah tu sampai pong dah berhelai-helai, pong buat bodo gak..

cuma jgn cari pasal kat kawasan MPPJ sebab depa clamp tayar kalau park line kuning. kawan haku pernah kena. tapi kawan haku tu pi kedai hardware, beli cutter besi yg besar giler tu, kasi potong itu mangga pad lock, pas tu alat clamp tu dier jual kat besi buruk.. dapat cover balik kos beli cutter tadik.. miahahahha..

Rate

1

Follow Us

Reply #5 peace's post

wahhhh...
ni sudah kira bagus nih....
orang pbt kasi kompom tak payah bayau saman pbt...
tapi aku mmg tak pernah amik kisah saman pbt nih... ignore je...
tapi ada satu kes tu, ada sorang mamat tu, dapat surat naik court dari mbsa pasal saman parking 10 tahun lepas... pastu kata dalam surat soh dtg settle.. mamat ni pong dtg cntr nak settle.. orang cntr tu kata, tak banyak encik saman tu.. RM20 je....
hangin je dengo.. punya la jouh dtg dari sepang just nak settle saman rm20 je....

Rate

1

Originally posted by d34n at 19-1-2008 07:05 AM
wahhhh...
ni sudah kira bagus nih....
orang pbt kasi kompom tak payah bayau saman pbt...
tapi aku mmg tak pernah amik kisah saman pbt nih... ignore je...
tapi ada satu kes tu, ada sorang m ...

suboh-suboh dah login ko nieh.. bagus.. bagus..  nah kacang sebab login pepagi.. miahaha

Reply #8 Fast-N-Furious's post

ko pong apa mimpi masuk lepas subuh nih..?
ko keje & dah masuk opis ke hari nih..?

baik nyer citer
selama ni mmg aku abaikan aje saman parking pbt ni

Originally posted by Fast-N-Furious at 19-1-2008 06:56 AM
saman DBKL haku, kalau kumpulkan, ade dalam 2 inci kot tebalnyer. kebanyakannyer saman tak bayar meter ngan park line kuning. nie kumpul sejak tawun 1996. surat merah tu sampai pong dah berhelai- ...

MPPJ dah tak clamp tayar lagi sekarang..... sebab law tu belum diluluskan tapi MPPJ sudah buat  MPPJ dah kalah kes mahkamah beberapa kali... dgrnya Unit Clamping pun sudah dibubarkan.

PBT Selangor yang ada LAW ni cuma MPSJ dan Ampang ke Selayang kalau tak silap.....

Tapi undang undang Kecil MBPJ (dulu MPPJ) untuk tow kenderaan telahpun diluluskan. Tower pula akan dilantik daripada syarikat Swasta dengan Pembahagian kadar bayaran 70 persen syarikat, 30 persen kepada MBPJ. Tunggu sahajalah selepas pilihanraya ini.... kadar kereta ditunda akan banyak giler sebab kali ini swasta yg buat...

Reply #11 peace's post

elehhh... poyo je suma... buat salah pandai.... tapi bayar saman tak reti...
bila orang lain buat salah pandai lak maki hamun orang lain... apa la.. susahkan pengguna jalanraya yg lain la... itu la.. ini la... sendiri buat salah pandai plak sengih2..

err... jangan marah daku... aku pesan kat diri aku nih...
aku nak gi bayar le saman aku ni...

[ Last edited by  ryo_takahashi1 at 19-1-2008 10:04 AM ]

Rate

1

Reply #12 ryo_takahashi1's post

tu laa.. diorang ni tak bayar saman PBT..
patut ler bonus PBT ni kurengg masyukkkkk....  
baik kerja comp IT lagi beshhhh....

tp kalu saman tu bayar utk baiki mutu perkhidmatan pbt, takpe la. Ni aku tgk, duit pbt byk pun tp dok benda2 yg mebazir je ... mcm setahunentah bbrp kali tukar pokok bunga, pastu ada yg kaki lima kasi letak tar pastu pecah kasi letak simen. PBT ni suka buat benda yg indah hanya dimata , bukannye buat benda yg digunakan oleh rakyat.

lagi satu pasai saman kenderaan plak main ikut kawasan ... kalau kat klang tu, area little india semua buat bodoh je. Takde plak kena saman ... apsal takut sgt