CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8084|Reply: 54

LAPORAN RAYA KOME / CERITA2 RAYA KOME

Alhamdulilah akhirnya kita selamat menyambut hari raya setelah sebulan berpuasa dan yg paling penting kita beaya dgn suasana yg meriah dan selamat sampai ke Kampung  & seterusnya  kembali menjlnkan tugas seperti biasa

Harap kome dpt nyatakan apa aktiviti kome sepanjang raya tersebut untuk makluman kita org

aku mulakan hal aku, seperti yg dirancang, aku serta semua keluarga pagi raya solat serta berhari raya di rumah mak aku di Bandar Tasik Selatan, selepas solat dan menziarahi jiran serta saudara mara yg berdekatan maka kita org  balik ke Kampung rumah mak mertua masing-masing

jam 2.00 aku memulakan perjln balik ke Bgn Datoh, sampai di rumah The One jam 5.00 petang terus aku berhari raya, tapi rumah nya penuh mcm kenduri kahwin dibuatnya,

besuknya aku berhari raya di Teluk Intan dan seterusnya ke Tapah, jam 6 petang aku bertolak berhari raya di Kuala Kangsar dgn hujan lebat serta banjir di sepanjang Highway, jam 2 pagi aku baru sampai balik di Bgn Datoh

hari raya ke 3 & 4 aku beraya rumah saudara mara di  Bagan Datoh sahaja
manakala hari raya ke 5 aku telah kembali ke Puchong dgn meninggalkan 4 anak aku di kg yg x mau balik ke Puchong

Jumaat aku balik semula ke Bgn Datoh dan pagi2 besuknya aku terus balik ke Bidor & Batang Kali untuk beraya

Hari Ahad jenuh aku melayan shbt2 & kwn dtg beraya dan 8.30 mlm aku menyertai Ziarah Raya (Baraan) anjuran P'satuan P'duduk Fasa 1, Puchong Utama beraya di rumah jiran2 diseluruh kws taman perumahan ini

[ Last edited by  TUKANGKEBUN at 22-10-2007 09:28 AM ]

Esoknya nak raya, pas paksu aku balik Rawang sbb turn raya sana, opah aku dah start wat lemang. Masa proses tu aku tak sempat nak snap sbb bz tolong adik2 aku cat umah.

Ni beberapa pic opah aku sedang bakar lemang.

Pas lemang masak, opah & mak prepare nak masak Rendang Tok. Huhu. Tak sempat gak nak snap bahan2, tau2 dah ada atas kuali.

Rendang Tok sebelum kering.

Selepas kering

hari tu, teman udah post tapi kat thread borak.  nanti teman kerobek balik.

Reply #2 narcolepsy's post

wahh meriahnye ko nyer raye.....

owshh org perak jer ekkk ...aku ganu

LAPORAN RAYA TEMAN PULOK...
1st raya aku kt Parit..ptg sebelum raya tu paksu aku bakor lemang..
menu 1st raya lontong kuah lodeh dgn bihun tomyam + rendang ayam kampung n rendang daging
jumpa member lama masa study dulu(syok beborak)
mlm tu balik lumut n g umah tunang  dgn family smua
2nd raya g pantai remis n beruas umah sedara
3rd raya tunggu tetamu kt umah..menu nasi minyak+ayam masak merah+jelatah+acar rampai..
ptg tunang dtg umah dgn schoolmate dulu
g jalan umah member..member ada yg bawak anak(jeles nengok)
borak sampai nak maghrib
4th raya kaak sampai dari kajang..dah keje
tp family g pangkor..

Follow Us
raya 1 kat kampung sini.  petangnya rehat sekejap sambil melayan tetamu yang datang.  malamnya, pergi beraya lagi hingga ke kedai mamak (sesi teh tarik) sampai 1 pagi.

raya 2, rehat sekejap.  awal petang, ke rumah tapei.  bersama pk & mw.  untuk minimalist macam aku, suka la stail rumah tapei.  sempat le bergossip.  lepas tu, nak sambung sesi beraya kat rumah nev tapi dia pulak takde.  jadi, terus ke rumah aku.  buayerina, tangonyah dan sepaitimah turun dari kk tapi baru je 10 minit kat rumah, si buayerina dah nak balik.  kastemer panggil, katanya.     lepas tu, sesi disertai jazim, pk, mw, tapei dan bini tapei.  hujan yang amat lebat bagaikan memberkati sesi ini walaupun anbulina dan yaneng dah marah pasei lambat jemput deme.  lepas habis sesi di rumah aku, ngikut pk, mw, buayerina dan tangonyah pergi beraya ke rumah nevberg.

raya 3, bersidang di rumah yaneng lak untuk makan tengahari bersama pk, mw, nev, sepaitimah dan anbulina.  semua terhangguk-hangguk menahan rasa mengantuk bahana nasi ayam yang bestnya disajikan yaneng.  tapi dengan hati yang kental, digigihkan badan untuk sambung beraya kat rumah sepaitimah pulak.  
tapi hampeh le, sepaitimah cuba jaja dummy set punya nokia n73 pada kami chehhh, nasib baik kami tak tertipu   
lepas tu, aku angkut nev ikut aku beraya kat rumah member.  kesian nev, kan.  lepas ngantor nev, balik rumah.  dapat call ingatkan aku untuk pergi beraya kat rumah member.  terus bergerak lepas mandi.  sangkut la berborak dengan kengkawan kat sana sampai 1 pagi.  berborak sakan pasal lama tak jumpa member-member.  sorang kat doha, sorang kat lumut, sorang kat sarawak, sorang kat melaka, sorang kat kl (national exco le katakan), 2 orang sibuk berpolitik (exco negeri la katakan), 2 lagi sibuk dengan kerja, dan entah mana lagi ntah.

raya 4 pulak, ke rumah gegerl.  lepas tu ke rumah member di jelapang.  cadangnya nak ke rapat jaya dan gopeng pulak lepas tu tapi tak jadi pasal jalan sesak sangat (ramai orang dok sibuk balik kl dari bercuti).  jadi, akhirnya ke buntong sebab ada kawan buat open house.

raya 5, cadangnya nak keluar beraya.  sekali pejabat telefon mintak siapkan BOD papers hari tu jugak.  hampesssss.  katanya khamis pun boleh hantar, mula-mula.  dari pagi sampai ke lewat malam dok buat report je.  sambil-sambil tu melayan tetamu yang datang.

raya 6, terus ke klia lepas bangun pagi.  ambik mak-pak.  balik je ipoh, terus tidur nak dapatkan balik tenaga yang hilang lepas tak tidur dok berjaga buat BOD papers.  malamnya, beraya kat kedai mamak dengan kengkawan radio amatur ke ke ke..

raya 7, satu hari di pejabat.  mesyuarat bulanan nak tengok pembentangan laporan jabatan-jabatan.  ramai sedara-mara (belah bapak) datang melawat mak-pak.

raya 8, di rumah anak yatim nurul iman di manjoi.  sila lihat thread satu lagi untuk details.  ramai sedara-mara (belah bapak) datang melawat mak-pak.  sampai ke lewat malam dok jenuh melayan deme.

raya 9, sedara-mara (kebanyakkannya belah mak) datang melawat mak-pak.  dari pagi sampai la ke lewat malam lagi.  sambil tu adik-adik dok bersiap-siap nak balik ke destinasi masing-masing.

raya 10, hari ni la he he he...

sori le makin lama makin pendek je ceritanya.. tak larat menaip hehehehe...  ramai sangat sedara-mara datang sampai tak tau cemana nak ceritakan.

aku fokuskan cerita untuk sesi beraya di rumah forummers je la ye.  yang lenlain tu, aku buat ringkasan je la, ok kot?

ok, aku dah ceritakan kat post atas.  kecuali kat rumah gegerl.  hehehehe, gegerl jamu aku makan laksa.  bekas tangan dia wooo..  sambil tu berborak-borak pasal forum dan kerja baru dia.  tak lama pun.  nev telefon pulak, ajak ke rumah dia tapi teman udah berjanji dengan kawan satu lagi nak ke rumah dia pulak.

maaf NEV, pasal tak datang ke open house function anda.  aku rasa bersalah sangat  

opsss lupa, raya 8, malamnya aku beraya kat rumah member aku di tasek sana.  sebab tu lah aku tak stay beraya kat rumah anak yatim tu.

maleh ahh nak lapor.. penat taip..

Reply #7 Gemukkkkkkk's post

fush penuh jadual ko raya Muk

Reply #4 teky's post

Memang meriah..

Menjelang raya.

Puas pk nak warna cat apa, last2 pilih warna feveret ayah iaitu lime green. Ni la rupa umah aku pas cat & dihias. Huhu.

Raya pertama.

The best thing is Anjang aku yang dah dekat 10 thn tak balik kg, balik gak. Sungguh la terharu. Sampai kul 1am 1 Syawal tu. Dalam masa 10 thn tu ada gak jupe dia, cuma dia tak balik kg je la. Anak2 dia pun dah besar panjang. Tahun lepas anak dia yang bongsu tu je datang umah. Tahun ni satu family datang. Penuh gak umah.

Pagi raya tu siapkan kuih2 masuk balang. Mak aku sibuk masak lontong kat dapur. Sepupu aku plak sibuk gosok baju raya family dia. Pas aku siapkan kuih2 tu, aku plak take turn gosok baju2 family aku. Hahaha. Tugas aku tiap2 tahun.

Pas apak, anjang & azwan balik dari masjid, kami sume bersalaman dan bermaafan sesama kami. Lupa lak nak snap pic masa tu. Huhuhu. Gambar raya kami sekeluarga pun tak sempat nak snap sebab org2 kampung dah start serang umah.

Pic family anjang aku sekeluarga. Yang paling kiri tu mu beloved mum. Opah aku pun menyelit sama. Hehehe. Pic ni diambil pas maghrib raya pertama sebelum dorang balik.

Ni lak beberapa keping pic org2 kampung datang serang rumah dan kutip duit raya dari ayah aku. Hehehe. Berkepul oo duit raya apak tukor.

savvy raya pertama- lepas semayang raya kat kati...bersiap2 pi beraya kat padang rengas....pi umah sedara mara kat padang rengas..petangnyer pegi umah sedara kat grik....

raya kedua- dok umah ke.....sedara mara datang umah dari pagi sampai petang....ader la tango,sepai dan boyelina datang umah belah petang

raya ketiga- ikut kluangman beraya ke umah kawan2 dia..

raya keempat- kluangman ikut savvy beraya ke umah kawan2 savvy..

huh...

Rate

1

laporan raya kat rumah anak yatim nurul iman..  

http://forum.cari.com.my/redirec ... 331&ptid=243283

Reply #8 Gemukkkkkkk's post

no problem...actually aku buat tu untuk kawan-kawan lama aku dulu...dah lama tak jumpa, jadi sekali la tu kiranya tu yang aku ajak sapa yang ada kat ipoh...dan tujuan aku buat tu pun sebab aku takut tahun depan aku tak dapat beraya macam ni lagi....

Reply #12 narcolepsy's post

meriah wehhhh...cantik hiasan rumah.....

Reply #2 narcolepsy's post

TK...kira Mak ko muda lagi ekk....sebab opah ko still ada....kami nie sorang atuk or opah pun dah takde...

tapi meriah beraya di kampung masih ada la....tapi beraya masa bujang n lepas kawin lain beb....lepas kawin kena la ikut mood somi kannnn...kekekke

raya teman:

raya pertama di rumah mentua, dan alhamdulillah tahun nie, rezeki lebih, byk makanan, melimpah ruah....
raya kedua bertolak balik (naik keta ler) ke kampungku nan indah....dan hujan la pulak....rumah mak tak putus2 dikunjungi sedara mara....
raya ketiga....pepagi mw udah sms nak mai umah....dan dan tu jugak ke paso....bekalan ayam kat sini teruk gak...kena beratur nak beli ayam....sib baik dapat...dah la planning nak masak nasik ayam....---dan sib baik dorang makan byk, penat woo beratur---, mukk, nev, anbu, sepai, mw,pk n family dtg rumah tahun nie...alhamdulillah....terima kasih kenkawan...lepas tue ke rumah sepai lak....anak sedara teman seronok beraya di rumah sepai...siap menari-nari....anak2 sedara teman dpt bykkkkkkkkkkkk duit raya dari semua yg dtg...hehhehe....dtg ler selalu ekkkkk....
raya keempat abg yg no 2 balik kg....anak2 nya yg sibuk nak beraya di kampung....
ptg tue pulak teman dah balik ke KL....jam yg agak teruk di slim river...kematu wehhh

raya kelima duk rumah.....

hari jumaat mlm, ada jemputan raya di kawasan rumah,
sabtu pulak ada 3 jemputan...kami suami isteri terpaksa ler bahagi 2 sorang ke selatan, sorang di town....barulah dapat jumpa sumer org.....malam lak pi umah pakcik di paya jaras....
hari ahad beraya di rumah adik beradik di sini....dari pagi hingga ke malam.....penatttttt......but seronok......

seronok teman dengor mike dapat jugek balik kampong
teman ada kampong tapi mak bapak teman udah tak dek
umah pun semenjak terbakar tak pun buat lagi
kalau buat pun sapa pulak yang nak duduknya.......

teman balik kampong raya kedua
teman balik kapong umah emak teman di tg karang jek
sempat ziarah kubur mak ayah teman. sempat jugak lah ziarah Sedara mara yang ada ditanjung & sawah sempadan.
raya pertama raya kat Bangi. Memang tak best sebab tak sama ngan raya kat kampong

inilah gambor pemandangan raya yang sempat teman klikklikklik.......

best kome semua beraya...
sy ni dok umah je...
balik kg....x de member nak gi beraya..
tapi duit raya dapat banyak gak...
walaupun duk umah je...
tu yg best tu
suker sngt