CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6248|Reply: 18

Bersihkan telinga baby

camne eh nk bersihkan telinga baby?

normally saya guna dua jenis putik kapas. satu yg bersize normal dan satu lagi yg ujung dia halus tu mmg khas tuk baby. mula2 saya akan gunakan putik kapas kecik tu dulu tuk korek dlm telinga dia. tapi ingat.... :no: jgn dlm2 sgt. cukup setakat sekitar lubang telinga dia. then saya akan gunakan yg putik kapas biasa tu. mula2 saya akan lembabkan kapas tu ngan minyak zaiton/baby oil. perlahan2 kesat keliling cuping telinga dia. tumpukan lebih perhatian dia celah2 cuping dia tu. and dont forget belakang telinga dia sekali. kalo sempat buat la hari2. selamat mencuba!

anak saya sampai terlelap mate :gantuk: dia kalo saya bersihkan telinga dia.... oh ya, satu lagi, make sure mase tgh buat kerja kerja pembersihan tu nanti, di sekeliling u clear. maksud saya takde kemungkinan utk org langgar tgn kite. takut nanti tercucuk gegendang tinger anak tu.... naya jer

o..cotton bud yg tip halus tu yek...hmmm...penah nampak tp masa tu wonder jugak...apa guna halus mcm tu. skrg tau la salah satu gunanya.
selalunya chiaki bersihkan cuping dia je. x berani nk korek mcm kite korek telinga sendiri...

yup.. guna putik kapas.. dan kalu kat area telinganya mcm berdaki leh letak minyak johson baby...

teringat masa kecil2 dulu ayah aku yg tulun bersihkan telinga... tp kini aku dah ader anak , aku sendiri yg bersihkn telinga anakkku... hubby aku hanya tahu beli cotton butt ajer.. nak membersihkn telinga anak sendiri mmg tak reti dan katanya takut tercucuk dalam2.. hehehe.. aku jugak ler yg beranak dan aku jugak ler yg memelihara anak... wallahua'lam.....

kita suka bersihkan telinga baby lepas mandi sambil2 lapkan kepala baby kita bersihkan telinga skali guna towel, basahkan skit. bersihkan area2 telinga jer tp kat dlm tue gunakan cotton bud. baby mcm syok jer bila kita bersihkan telinga dia...

tapi yang pasti jangan korek telinga baby dengan cotton bud tu kedalam sebab lama2 kerak or taik telinga terkumpul n lelama dah banyak effect nyer baby akan kurang pendengaran dan boleh menyebabkan baby lambat menerima apa yang kita cakap pada dia dan ia juga boleh menyebabkan baby tu lambat bercakap.....( kisah benar dari sepupu sendiri tapi tak sure citer sepenuhnya )

Follow Us
Originally posted by OltromeN^ at 27-7-2005 09:42 AM:
tapi yang pasti jangan korek telinga baby dengan cotton bud tu kedalam sebab lama2 kerak or taik telinga terkumpul n lelama dah banyak effect nyer baby akan kurang pendengaran dan boleh menyebabkan ...

tak ker..taik telinga baby tu akn kuar sendiri sikit..me kalau bersihkan telinga baby kat area cuping n kat lubang telinga tu..tak ler ke dlm sgt..tkt jd benda lain lak..tak ker parah tuu..:no:

Originally posted by BellaDeLaRossa at 27-7-2005 11:01:

tak ker..taik telinga baby tu akn kuar sendiri sikit..me kalau bersihkan telinga baby kat area cuping n kat lubang telinga tu..tak ler ke dlm sgt..tkt jd benda lain lak..tak ker parah tuu..:no:

tu laaa.... tak la korek lam lubang tinger dia. cuma di keliling lubang dia tu. bersihkan mana yg visible jer. tak berani beb nak korek dlm lubang tinger dia.

emm.. dulu saya pun takut2 gek nak bersihkan telinga baby.. sbb baby saya ni asyik x duk diam.. tp bila die dah tido... haa baru laa boleh kerjakan telinga die tu...
kena guna cotton bud yg halus tu..

Originally posted by BellaDeLaRossa at 2005-7-27 11:01 AM:

masa kat lubang telinga tu kita bersihkan tepi2 . kira cotton bud tu kita bersihkan macam buat bulatan...ish susah aa nak citer kalo tunjuk cara bleh aaa!

saya pun bersihkan bahagian yg nampak aje,tepi2 lubang telinga dia tu..sebab pernah baca,taik tu kuar sendiri...

pastu bersihkan bahagian cuping telinga jee..selalunye buat after mandi,sebab senang,daki dah longgar...hehehe...baby pun syok jeee...khayal...

Originally posted by OltromeN^ at 27-7-2005 14:24:

masa kat lubang telinga tu kita bersihkan tepi2 . kira cotton bud tu kita bersihkan macam buat bulatan...ish susah aa nak citer kalo tunjuk cara bleh aaa!

tomen ape kate ko buat demo. sng skit kot nak paham. tapi..... demo kat tinger org lain la, sbb ko mcm takde lobang tinger jer :stp:

Originally posted by ijazahri at 28-7-2005 09:39:

tomen ape kate ko buat demo. sng skit kot nak paham. tapi..... demo kat tinger org lain la, sbb ko mcm takde lobang tinger jer :stp:

ija, camna ler tomen nak ader tinger. slalu fire tak kena raksasa tp kena tinger sendri. hehehehe...

Originally posted by zue_af at 29-7-2005 09:09:

ija, camna ler tomen nak ader tinger. slalu fire tak kena raksasa tp kena tinger sendri. hehehehe...

lol

Originally posted by ijazahri at 28-7-2005 09:39 AM:

Originally posted by ijazahri at 2005-7-28 09:39 AM:

meh sini pinjam telinga siz!
tak pon pinjam telinga baby siz !
senang saya buat demo!

Originally posted by zue_af at 2005-7-29 09:09 AM:

ampeh!
:geram:

Normally I guna cotton bud mix with a bit of baby oil supaya tak sakit. Senang bersihkan telinga baby masa lepas mandi.

my baby kalau dibersihkan telinganya mesti melalak-lalak....
tapi aku tak kira..aku cuci juga sampai selesai...

jgn lupa cuci belakang telinga baby sekali....
kadang2 daki terkumpul disitu..
dan akan menimbulkan bau yg krg enak...