CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Truth.8

Aku nak tanya pada muslims....

soalan tak realistik dan tidak membina.

Ittifaq (kesemua) ulamak telah bersepakat bahawa HARAM bagi wanita untuk menyambungkan rambut berdasarkan hadis sahih Bukhari, daripada Aisyah RA, sesungguhnya Jarib daripada Ansar berkahwin, dan dia sakit, rambutnya telah habis dipotong, dan dia mahu menyambung rambut, maka dia bertanya kepada Rasulullah SAW, maka Nabi SAW berkata: “Allah melaknat wanita yang menyambungkan rambut dan meminta disambungkan rambutnya.”

'Disambungkan' di dalam hadis adalah menyambung rambut wanita dengan rambut wanita yang lain. Maka, bagi masalah ini, hukumnya adalah HARAM bagi wanita untuk menyambung rambutnya dengan rambut wanita yang lain berdasarkan kalimah ‘laknat’, bahkan perbuatan ini tergolong di dalam dosa-dosa besar. Berkata Imam Nawawi: “dan di dalam hadis ini menjelaskan wanita yang menyambungkan rambut tergolong dalam maksiat yang besar dan dilaknat perbuatannya.”

Hukum Wanita Menyambungkan Rambut dengan yang bukan Rambut Manusia yang lain:

Ulamak telah berselisih pandangan berkaitan masalah ini dengan EMPAT pandangan:

Mazhab Hanafi                : Menyambung rambut dengan yang bukan daripada rambut manusia seperti bulu dan tali adalah HARUS. Haramnya penyambungan rambut ini hanya kepada rambut manusia yang lain sahaja berdasarkan hadis. Maka jika disambungkan rambut dengan yang bukan daripada rambut manusia adalah diharuskan.

Mazhab Maliki dan Zohiriyah   : Menyambungkan rambut dengan yang bukan daripada rambut manusia seperti daripada bulu haiwan adalah HARAM. Berkata Imam Malik: “tidaklah sepatutnya bagi wanita itu untuk menyambungkan rambutnya daripada rambut manusia atau yang selainnya.” Berdasarkan dalil umum hadis Jabir: “Nabi SAW menghalang para wanita untuk menyambungkan rambut walau dengan apapun.” Kerana padanya adalah penipuan yang besar dan menukar ciptaan Allah Taala.
    Mazhab Hambali : Menyambungkan rambut dengan yang selain daripada rambut manusia seperti bulu haiwan adalah HARAM sepertimana menyambungkan rambut dengan rambut manusia yang lain berdasarkan hadis yang sebelum ini kerana ia dianggap sebagai satu penipuan. Jika disambungkan bukan daripada bulu haiwan dan memerlukan hajat yang tersangatan, maka hukumnya adalah HARUS.

Mazhab Syafie : Menyambung  rambut yang bukan daripada rambut manusia yang tidak najis seperti bulu kambing yang dijadikan benang hukumnya HARUS dengan tiga pandangan:
        Pertama: HARUS menyambung dengan keizinan suami.
        Kedua   : HARAM menyambungkan rambut secara mutlak walaupun mendapat keizinan suami.
        Ketiga   : HARUS menyambungkan secara mutlak walaupun tidak mendapat keizinan suami.

Dan pandangan yang pertama adalah yang paling sahih di sisi Mazhab Syafie. Kerana bagi imam Syafie, menyambungkan rambut dengan yang bukan daripada rambut manusia tidak wujud penipuan.

nmslove posted on 19-8-2014 10:46 AM
Ittifaq (kesemua) ulamak telah bersepakat bahawa HARAM bagi wanita untuk menyambungkan rambut berda ...

orang yg botak...tiadak keyakinan utk buat  sales atau pergi  interview....bagi saya ok aja pakai rambut palsu...

tiada masalah sekiranya cacat utk tutup bahagian yg tertentu...yg haram adalah mengubah seperti tanam rambut ....rambut di cabut dari belakang dan di ubah asal  ..ditanam di bahagian tiada rambut....
yg aku hairan...wanita skrg menipu dgn makeup tebal2
cuba lihat siti dgn make up tebal2...kalau tiada make up...nampak macam perempuan jual kuih di tepi jalan
itu apa cerita?
kalau ikut haram....tutup semua salon kerana haram juga membuat rebonding, coloring dan hias diri...
maka, di mana hala tuju negara ini?

Last edited by Truth.8 on 19-8-2014 12:31 PM

nampaknya kamu nie hanya tahu untuk mencari gaduh...dr perbincangan ini dapat disimpulkan kamu hanya melakukan perkara yang sia2...kalau nak berdebat sediakanlah ilmu didada. dan bukanya pada kata2 yang sia2 yang menampakkan kebodohan mengikut kata hati....tak apelah saya senantiasa mendoakan kamu agar diberi petunjuk dan hidayah dari ALLAH S.W.T .......

nmslove posted on 25-8-2014 01:20 PM
nampaknya kamu nie hanya tahu untuk mencari gaduh...dr perbincangan ini dapat disimpulkan kamu hanya ...

memang lah skrg kamu berlaga pandai...sebab negara ini ada campur bangsa lain membangungkan negara ini...kalau negara ini tiada kafir...jadi islam 100%...ia akan jadi macam pakistan atau  negara islam yg miskin...maka kamu akan berhijrah negara kafir utk cari makan....

itu lah saya kata ...kalau ikut haram..tutup semua salon2 di malaysia sebab ia haram kerana mewarna , rebonding , makeup dan sebagainya

Pencipta sudah pun memberi saya  hidayah supaya tegur orang2 macam kau ini utk berfikir...yg baik kita ambil dan buruk kita elakan...
kalau pokok di tebang dan di jadikan perabot...apakah ia tidak ubah??

fikir-fikirkan lah
Last edited by Truth.8 on 25-8-2014 05:48 PM

SEPT13 posted on 26-10-2013 02:04 PM
org2 mcm dorang ni kan dah di sebut dlm Kalam Allah.

Surah Al-Baqara
Surah Al-Baqara
Dan apabila dikatakan kepada mereka: "Turutlah akan apa yang telah diturunkan oleh Allah", mereka menjawab: "(Tidak), bahkan kami (hanya) menurut apa yang kami dapati datuk  nenek kami melakukannya". Patutkah (mereka menurutnya) sekalipun datuk neneknya itu tidak faham sesuatu (apa pun tentang perkara-perkara agama) dan tidak pula mendapat petunjuk hidayat (dari Allah)?

Saya bersyukur kerana sedang meningkat usia...dgn usia skrg pasti macam2 penyakit sudah menimpah...tetapi saya masa sihat ...sedangkan ramai kawan saya beragama islam seusia dgn saya...sudah yg berpenyakit , sakit dan sudah mampos....

saya melihat ramai di antara muslims bila sudah 45 ke atas..pasti sudah kena macam2 penyakit....
manakala saya...masih nampak ok dan kelihatan 39-40...ini yg di akui oleh ramai kawan2 ....

TUHAN maha pengadil....DIA melihat bukan bodoh....

Follow Us
Truth.8 posted on 26-8-2014 10:30 AM
Saya bersyukur kerana sedang meningkat usia...dgn usia skrg pasti macam2 penyakit sudah meni ...

Alhamdulillah! anda seorang yang sehat. bersyukur dgn rahmat pencipta anda

arinieva posted on 26-8-2014 10:39 AM
Alhamdulillah! anda seorang yang sehat. bersyukur dgn rahmat pencipta anda

Amin

Truth.8 posted on 26-8-2014 10:30 AM
Saya bersyukur kerana sedang meningkat usia...dgn usia skrg pasti macam2 penyakit sudah meni ...

False.8 hujah kamu itu tidak membina langsung.
Tak kisahlah kamu nak hidup 100 tahun kah 1000 tahun, kamu akan mati juga. tiada yang kekal di alam ini selain Allah . kamu banga diri menyata orang tak sihat mcm kamu.
tapi pernah kamu terfikir Tuhan lanjutkan usia kamu boleh jadi............Tuhan beri kesempatan kepada kamu untuk mendapat hidayat atau Tuhan nak tambah kekufuran kamu. Harap hidayat yang kamu temui.

hjrayle posted on 29-8-2014 08:33 AM
Tak kisahlah kamu nak hidup 100 tahun kah 1000 tah ...
Tak kisahlah kamu nak hidup 100 tahun kah 1000 tahun, kamu akan mati juga. tiada yang kekal di alam ini selain Allah . kamu banga diri menyata orang tak sihat mcm kamu.

mesti lah aku  tahu..setiap yg hidup pasti mati.....jangan   nak ajar itik berenang....aku bangga dan bersyukur kerana dgn usia kini...saya tiada ada sebarang penyakit...mungkin ada hikmat disebalik nya...aku bukan kutuk yg lain tak sihat tapi apa yg saya melihat ...kebanyakan kawan2 muslim se usia dgn saya...sudah  berpenyakit, kencin manis, lumpuh, di bunuh dengan begitu mengelirikan dan lain2...
saya pasti ini adalah rahmat dari Pencipta pada saya utk hidup sihat...
setiap kali bila saya sebut usia saya...pasti mereka2 akan terkejut ...malah ada ramai pelanggan perempuan akan jerit kuat macam tidak percaya...semua akan berkata 'awet muda' .... saya tulis ini bukan jual atau syok sendiri..saja nak share2 pengalaman saya..

rahsia? diet yg balance, makanan sayuran...kurang kan daging...senaman dan tidak mempunyai hastrat dengki, fitnah..batu api , cemburu...dan segala macam hati kotor dlm diri kita... cuba kamu lihat orang yg membuat perkara2 yg negative...gemuk , muka tidak berseri, susah sembuh...cepat lesu, asyik marah2 dan lain2...

...dan saya jejak kaki semua tempat ibadat ...tokong buddah , kuil hindu, gereja ...bukan utk sembah tapi sahaja nak tahu budaya dan kepercayaan mereka..

tapi pernah kamu terfikir Tuhan lanjutkan usia kamu boleh jadi............Tuhan beri kesempatan kepada kamu untuk mendapat hidayat atau Tuhan nak tambah kekufuran kamu. Harap hidayat yang kamu temui

apakah kamu 100% confirm agama yg  kamu pegang itu benar?? mungkin kamu dlm landasan yg  tak betul??

Last edited by Truth.8 on 30-8-2014 12:45 PM

setiap kali bila saya sebut usia saya...pasti mereka2 akan terkejut ...malah ada ramai pelanggan perempuan akan jerit kuat macam tidak percaya...semua akan berkata 'awet muda' .... saya tulis ini bukan jual atau syok sendiri..saja nak share2 pengalaman saya

False. 8
Kamu sangka kamu baik hati tiada hasad dengki. kamu bandingkan kamu dengan orang muslim apa cerita??. apa kah itu baik bagi kamu??. kalau dalam agama kami kamu ini RIAK bangga dgn diri sendiri. dan ramai perepuan sukakan kamu...ohhh.. kamu selalu langgan perempuan kah?

apakah kamu 100% confirm agama yg  kamu pegang itu benar?? mungkin kamu dlm landasan yg  tak betul??

Ya..saya confirm agama yang yang pegang adalah agama yang benar. Tiada Tuhan yang di sembah selain Allah;

Allah berfirman:
Sesungguhnya agama (yang benar dan diredai) di sisi Allah ialah Islam. Dan orang-orang (Yahudi dan Nasrani) yang diberikan Kitab itu tidak berselisih (mengenai agama Islam dan enggan menerimanya) melainkan setelah sampai kepada mereka pengetahuan yang sah tentang kebenarannya; (perselisihan itu pula) semata-mata kerana hasad dengki yang ada dalam kalangan mereka. Dan (ingatlah), sesiapa yang kufur ingkar akan ayat-ayat keterangan Allah, maka sesungguhnya Allah Amat segera hitungan hisabNya.
(A-li'Imraan 3:19) | <Embed>  | English Translation  | Tambah Nota  | Bookmark

hjrayle posted on 2-9-2014 09:45 AM
setiap kali bila saya sebu ...
False. 8
Kamu sangka kamu baik hati tiada hasad dengki. kamu bandingkan kamu dengan orang muslim apa cerita??. apa kah itu baik bagi kamu??. kalau dalam agama kami kamu ini RIAK bangga dgn diri sendiri. dan ramai perepuan sukakan kamu...ohhh.. kamu selalu langgan perempuan kah?

ini bukan isu pasal riak tapi kongsi pengalaman saya di mana Pencipta rahmat pada saya...riak ke itu??
bila soalan macam " selalu langgan perempuan? ini lah tanda2 muslims selalu mempunyai prasangka buruk terhadap orang lain...

hmmm sembayang 5x , puasa tapi prasangka buruk ...macam mana itu??

fuh
rata2 kalian idup lama yeeee
aku je.................yg dah nak dimatikan
..................kejap je lagi
....................................ada sapa2 nak join

hjrayle posted on 2-9-2014 09:53 AM
apakah kamu 100% confirm agama yg  kamu pegang itu benar?? mungkin kamu dlm landasan yg  tak betul?? ...

sama macam banda ache...sembayang dan percaya dgn agamamereka...akhirnya semua di kuburkan dgn satu tanah tanpa  mengenali agama,bangsa dan darjat...

fikir-fikirkanlah.....

orangbesi posted on 3-9-2014 10:49 AM
fuh
rata2 kalian idup lama yeeee
aku je.................yg dah nak dimatikan

mana ada boleh hidup selama-lamanya? kalau ada best juga...
cuma saya hidup lama ke 100 tahun tanpa sebarang sakit2 atau penyakit...itu pun dgn izin Si DIA

Truth.8 posted on 2-9-2014 11:43 AM
ini bukan isu pasal riak tapi kongsi pengalaman saya di mana Pencipta rahmat pada saya...riak ke ...

setiap kali bila saya sebut usia saya...pasti mereka2 akan terkejut ...malah ada ramai pelanggan perempuan akan jerit kuat macam tidak percaya...semua akan berkata 'awet muda' .... saya tulis ini bukan jual atau syok sendiri..saja nak share2 pengalaman saya

Cuba kamu perhatiankan ayat yang kamu tulis itu....Pelanggan perempuan..bukan saya buruk sangka False.8 tapi kamu sendiri yg kata demikian..
Mmg tak payah nak cerita dengan orang lah kamu sihat dan orang yang sakit.
Tuhan beri kamu sihat tubuh badan ada 2 kemungkinan...1 . bila dia beri kamu sihat tubuh badan dan fikir masih waras supaya kamu dapat memikirkan akan kebenaran dan memberi hidayat kepada kamu.  2. Kamu di beri nya sihat tubuh badan supaya dia ingin tambah kekufuran kamu.
Amat rugilah orang seperti kamu di beri kesihatan oleh Tuhan tapi kamu Persia-siakan.

Truth.8 posted on 8-11-2013 09:25 AM
aku setuju....saya pun suka  islam dan muslim kerana pentingkan kebersihan  dan  solat  ..bab2 lai ...

False.8 Kalau engkau tunggu di akhirat nanti sudah terlambat ..kalau boleh jangan tunggu di akhirat di dunia ini kalau masih berkesempatan bermusabah diri.  tak payah tunggu di akhirat di alam barzah pun hamba yang ingkar dengan ayat Allah sudah di tunjuk kemana dia akan di tempatkan.

hjrayle posted on 4-9-2014 02:21 PM
setiap kali bila saya seb ...

Kamu ini ada otak utk fikir ke? Atau makan pasir???
Saya dlm ‘service line” maka saya kena jaga penampilan diri supaya muda dan sihat...ramai pelanggan selalu mengadu bahawa mereka letih kerana tengah berusia...
Saya jawab “ age is only figure” dan saya minta mereka teka umur saya? Selalu mereka akan jawab 39-40.....bila saya sebut umur dot dotdot...mereka amat terkejut...

Saya akan kongsi rahsia awet muda saya kepadamereka...supaya mereka boleh hidup sihat , muda dan 100 tahun tanpa sakit2..
Ingat lagi di mana saya beli vitamin di farmasi...adajuruwang Tanya ‘ ini utk siapa abg? Saya jawab utk saya.....dia Tanya lagi”berkesan ini? Cuba u teka umur  saya”macam biasa ‘ 39-40....bila saya sebut umur saya...dia  terperanjat  .....
Jadi, saya suka manusia hidupsihat , panjang umur kerana segala anggota badan adalah anugerah  Penciptah....sebab kita kena jaga dengan sebaik-baik nya bukan merosakan  badan kita dgn makan benda  tak elok walaupun ia di  sebut  halal tapi kalahkan  syaitan/jin  bila makan pagi-siang-malam...ingat lagi saya dua minggu lepas...ada makcik tengah makan pagi...dah  makan supmee  , makan lagi roti bakar dengan kaya....dah badan gemuk and muka tak berseri....ini lah  hakikat ....nama muslims tapi makan macamt tiada esok...
Saya? Segala amalan yg disebut di Bible saya buat...sehingga saya nampak awek muda walaupun boleh digelar uncle tapi orang panggil saya ‘bro’
Adakah kenyataan saya menunjuk-nunjuk atau teguran pada  mereka yg tidak sihat supaya menhargai  diri kita??
Fikir-fikirkan lah

p/s : kenapa kita cepat letih? jawaban pada diri kit...cuba amalkan makanan yg sihat ...lebih sayuran, buah...kurang santan...kuih2 ...bersenam...dan firkiran postive...maka kita boleh rasa cergas muda walapun usia meningkat
Last edited by Truth.8 on 7-10-2014 10:53 AM

hjrayle posted on 4-9-2014 02:27 PM
False.8 Kalau engkau tunggu di akhirat nanti sudah terlambat ..kalau boleh jangan tunggu di akhira ...
False.8 Kalau engkau tunggu di akhirat nanti sudah terlambat ..kalau boleh jangan tunggu di akhirat di dunia ini kalau masih berkesempatan bermusabah diri.  tak payah tunggu di akhirat di alam barzah pun hamba yang ingkar dengan ayat Allah sudah di tunjuk kemana dia akan di tempatkan.

sepatuhnya soalan kau kena tanya...ada ahkirat nanti semua akan di hukum?? adakah golong yg baik walaupun dia sembah patung..di hukum?

jadi cerita kau ..boleh jual dkt orang2 yg duduk di hutan