CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: katak hijau

KONGSI PENGALAMAN FIRST POSTING... seorang guru...

Reply #140 cubby_qt's post

hehe.. tulah.. dpt aritu gi sarawak pun sbb berkursus.. tak sempat nak jalan mana pun...

aku pun tk kisah cmpk ke mane2....tp kalu dpt tmpt pilihan sendiri lg ok ....

pepel pun tak kisah campak la mana2 pun tp kalo boleh biar la dpt opsyen yg pepel buat nih raser dah jatuh chenta gilerr ngan opsyen nih huhuhuhu tapi kalo tak dapat pun takperr ada hikmahnya disebalik apa2 yang telah tersurat untuk kita

Reply #140 cubby_qt's post

a'ah qt, sy pun xpuas ati tgk kelas2 blkg
penah sy tanya 1 budak ni,sy ajak dia g umah lps sek, sy wat tuisyen khas utk dia seorg.爇atanya " sy bajar pun xguna. semua org kata sy bodo. cikgu2 pun kata sy bodo. jadi, sy ni mmg bodo la."
budaknya bagus, ringan tulang. sukan pun bagus. tp kwn2 n org skeliling suka pulaukan dia sbb dia dah dicop budak bodo.
lps abis kelas ngan sy, mesti dia rajin tlg sy cuci pinggan mangkuk, buang sampah eventho sy xminta pun.
mmg mencabar sungguh nak tarik semangat dia
skang alhamdulillah, wlwpun result dia x A
tp krg2 lulus n kertas exam xkosong dah

Reply #144 comei's post

wow! tahniah! qt pun sakit nak buat bdk2 smgt blaja. yg qt nampak, depa tu x bodoh, tp x tahu knp perlu blaja. biasa la bdk2, nak main jer, tp tu la, 24 nak main, padahal bkn kami sekat dr main pd waktu petang. stkt ni, qt byk guna sogok jer, sbb denda mmg x jln. yg plg sakit, nk tgk depa siap keje sek. camne comei buat spy bdk2 siap keje sek? qt dah bincg jaw dlm kelas pun depa leh x siap

hang sogok dengan apa qt? gula-gula ka...share sikit ilmu pedalaman hang tu. ni ramai bakal cikgu yang mesti nak tau..aku hantar unit perisikan ke putrajaya kata ramai akan ke kawasan pedalaman tahun ini..... tgk..tu si Gold dah dapat sama negeri ngan hang....

Follow Us

Balas #145 cubby_qt\ catat

ikut pengalaman sy yg xseberapa, denda budak yg xtau belajar utk apa mmg sia2.
taktik sy, jadi kawan diorg & ada la jugak main sogok2 cam qt .
cam lepas abis belajar, sy bg mknan.
sbb sy berjauhan dgn hubby n dok sorg, senang la sket.
klu gred naik, bg hadiah cam pensil ke, buku latihan ke etc.
sy mmg xwat tuisyen berbayar wlwpun ramai yg request even sek men.
sy fokus pd budak2 yg betul2 lemah & yg lain tu, sy xbg dtg umah.
ajar cara belajar yg mudah utk diorg.
sbb budak2 lemah ni nak perhatian je.depa tak dpt perhatian kat umah & kat sek.
kat umah n sek asyik dipanggil jahat, bodo...so, benda tuh cam tertanamkat otak depa. tu yg depa memberontak.
sbb tu la, JANGAN sesekali mulut jadi lancang. bila marah, tarik nafas panjang then g toilet.

bila depa nampak kita ni bersungguh amik berat, slowly depa akan berubah. tp mmg kena byk sabar la.

Originally posted by CharlieDale at 19-12-2008 06:11 PM
hang sogok dengan apa qt? gula-gula ka...share sikit ilmu pedalaman hang tu. ni ramai bakal cikgu yang mesti nak tau..aku hantar unit perisikan ke putrajaya kata ramai akan ke kawasan pedalaman t ...

betul ker charlie? ke hang sajer2 nk takutkn depa? tp xper, pengalaman qt, seronok duk pedalaman, asal mind set kene tukar la, blajar menghayati alam, mmg best. sikap kene jaga, mulut kene kunci, buruk d mata kita, jgn terus menghina. hormati adat n budaya orang. kalau kita pandai bawa diri, org kg akan hormati kita juga.

mcm tuak, di tempat qt, merupakan adat. mula2 qt takut dipaksa minum. tapi, tidaklah, mrk tahu, islam x boleh minum, so, mrk mmg x suruh kita sentuh pun.

qt sogok ngan pencil n pemadam jer. nk jimat, tgk katun waktu ptg. yg x siap, xleh msk bilik tv tgk katun.

Balas #148 cubby_qt\ catat

hihi..kat sini lak tempoyak.
punya la tensen sbb sy mmg alergik ngan durian dan yg sewaktu dgnnya
terus migrain klu bau

kat sini, semua benda ada tempoyak
mmg sy xnah jumpa la kat tmp lain

a'kum semua.. nak kongsi gak pengalaman 1st posting... aku org perak tp dapat posting kat n9.. saje gatai mintak tp ada la hikmah di sebalik smua tu.. posting awal tahun ni 2.1.08.. mula2 dapat skolah area felda jelai kat gemas.. lupe nak btau, aku ni guru pendidikan khas.. skolah felda ni ok la sbb prog pend khas ni dah 3 tahun..kelas cantik giler..student pun ramai, kemudahan dah lengkap.. cikgu2 pun ok.. cuma tau la suasana felda, jauh kedalam.. nak g pekan pun dalam 20km.. tu pekan gemas..kalu yg pasir besar tu, 7km tp takde pape sgt pun.. tak sampai sebulan kat felda, jbtn arahkan aku utk tuko daerah..g ngaja kat skolah lain sbb baru nak bukak program tu.. actually aku kene ganti tempat cikgu lain kat skolah kat kuala pilah tu, dia kene tuka gak ke sekolah lain utk bukak program.. so, secara tibe2 aku naik pangkat jd penyelaras pend khas kat smk senaling, kuala pilah n9... skolah ni mmg cantik coz skolah baru..kelas pend khas pun cantik, dah siap renovate..tapi...peruntukan smua lum ada..eklas tu kosong je.. n student pun baru 2 org.. aku jela satu2nya cikgu kat situ.. punya la sedih sbb nak kene stat dari mula..dah la zero knowledge sebagai penyelaras.. masuk kelas je awal2 tu mmg nangih la sorang2..  rase macam tak adil je dunia ni..kenape aku??huhu.. tp lame2 aku ok la..pas slowly cari student.. dapat la 6 org skang ni.. n aku dah ada ppm (pembantu pengurusan murid) yg sekepala ngan aku.. so tak la boring sgt idup.. walaupun aku still satu2nya cikgu kat situ, aku tak kisah.. student2 aku penguat semangat aku.. hope next year bertambah lagi cikgu coz sepatutnya student aku bertambah lg 2.. doakan aku sentiasa mempunyai kekuatan utk menyumbang yg terbaik utk murid2 aku... amin..

ocean, good experience for u......

kem lak br nak memulakan pengembaraan......

mase praktikal dulu....aku dpt sek kampung......mmg pengalaman yg tk leh lupe

can u imagine yg kem berbadan besar kejar lembu, ayam.....

pastu kami nak elakkan dr terpijak taik lembu.....

air takde...so kami bungkus baju kain peliakt basuh kt sungai smbil menyanyi...cm bengong pn ade

n sikap org kp yg friendly....rindu seh

even mule2 tu tipula kalu aku ckp selesa.....tp lame2 da ok...

bau taik lembu da lekat......

kwn 2 aku siap t leh tido.sbb penangan bau taik lembu

n ape yg aku nmpk...bdk kt citu tertinggal di belakang....

so akur ase tugas cg kt citu mmg berat....

Reply #148 cubby_qt's post

hehehe..tak caya tgk thread posting dah tau ke? si Gold asyik cakap Sarawak jer...hehehehehe

sarawak.....sarawak....sarawak....

mcm mane lah plak life kt swk./\

tp yg pergi satu keals...so takdelah susah ati....

Originally posted by CharlieDale at 20-12-2008 09:33 AM
hehehe..tak caya tgk thread posting dah tau ke? si Gold asyik cakap Sarawak jer...hehehehehe

hehehehe, qt percaya la. tadi adik angkat qt baru tel, bgtau dia dapat sarawak. so, sesiapa lagi dapat sarawak, bgtau qt, apa-apa masalah di sana, leh hubungi qt, bantuan sedia di beri. cuma bantuan duit jer qt x mampu beri. hehehehe....

jangan risau la siapa yang dapat kat sana. walau di hantar ke ceruk, ubah mind set tu. seperti yang qt cakap, hayati keindahan alam. anda akan merasai keseronokannya. betulllllllllllllllllllll.....

leh buat perjumpaan ahli Forum cari ini di Sarawak..

Originally posted by tuahayam at 20-12-2008 01:04 PM
leh buat perjumpaan ahli Forum cari ini di Sarawak..

tu la, setakat ni cuma nina jer yang sudi. kalau lg ramai, lg bagus. hidup merantau di negeri orang......

beso srwk tu.... nak jumpe kat mana? jumpe lepas dpt 1st gaji cikgu

seronok la korg yg dpt gi sabah serawak....saya x ada pengalaman mengajar...tgh tgu result kpli mlm ni

aku 1st time ngajo,kena anta g felda.aku ni la bukan jenis org yang biasa dok felda.memula tu,ya allah...allah je yang tau perasaan aku.dah la jauh dr laki.stres pya pasal...aku keguguran..sedih giler masa tu.yela org banda masuk felda kan.tp 3 bulan pas tu,aku dah blh adapt dgn kwsn tu.makin lama makin seronok dok felda ni.budak2 hormatkan cikgu.masa ada pertukaran,aku saje mintak tak assume akan dpt tukar.masa ari last skolah,murid2 aku menangis2.ngan aku2 nangis skali.ye la.aku dah stat syg skolah tu.thn dpn aku tukar ke selangor.mmg seronok dok ngan laki,tp aku tkut nak ngadap budak2 bandar yang lebih advance dr cikgu...aku terpaksa buat persiapan mental sekali lagi..huhuhu..

Originally posted by elnor_81 at 23-12-2008 01:11 PM
aku 1st time ngajo,kena anta g felda.aku ni la bukan jenis org yang biasa dok felda.memula tu,ya allah...allah je yang tau perasaan aku.dah la jauh dr laki.stres pya pasal...aku keguguran..sedih  ...

aku lagi la..dilahirkan di kg..dibesarkan di kg..belajar di kg..nex year posting..arap2 aku dapat posting pedalaman dulu..budak2 bandar kdg2 susah nak hormat cikgu diaorang..kita lak kena hormat dia..silap2 ari bulan,gi lekuk kepala budak,kita kena lekuk kat ayah diaorang..kahkah...aku dengan rela hati nak gi sabah..agak2 nya dapt ke tak..bunyi2 tahun ni da belambak kena post sana tahun ni..