CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BondaQalQimy

Peniaga Online Kaki Auta

Close [Copy link]
kak fash...
seandainya anda membaca topic ni
dah masuk bulan rejab ni
tak lama masuk bulam ramadhan...

sampai bila nak makan duit org???
ni la masa terbaik nak sucikan harta...
jgn lupa byr zakat kak fash.....

bahasa kak fash tu...geli geleman aku baca...

Reply 121# Duta lover

ko nyer post menginsafkan aku... teringat nk bulan pose dh ni... sib bek pose dh ganti.. kome dh ganti pose belum? bulan pose tahun ni lama wei... sahur kul 3 pagi, berbuka kul 10mlm... huhuhu... berikanlah aku kekuatan nk menunaikan ibadahmu Ya Allah..

aku dah jumpe nick dia di forum ni..

harap2 dia boleh bg penjelasan..

aku dah jumpe nick dia di forum ni..

harap2 dia boleh bg penjelasan..
norrah_joe Post at 16-6-2010 12:26 PM

apakah nick dia itewwwwwwwwww

nak tau jugak..........

Follow Us
apakah nick dia itewwwwwwwwww
medangmru Post at 16-6-2010 13:27

med, gugel emel dia..nnt ko jumpe thread dia bukak kat cari ni jual slimming product

teka teki... nama dia mula 'N' akhir 'I".. ada lapan abjad... dua vokal.. tiga konsonan..

Kalau nak berniaga online nie kena telus, jujur baru berkat..

teka teki... nama dia mula 'N' akhir 'I".. ada lapan abjad... dua vokal.. tiga konsonan..
kakayau Post at 21-6-2010 10:13

ala... x bestla teka teki teka tekuk... aku x terer bab meneka ni....

Kalau nak berniaga online nie kena telus, jujur baru berkat..
c_manis Post at 21-6-2010 10:16 AM

Kan...

tp baisanya yg telus dna jujur ni lah ramai yg amik kesempatan..

TT,

Dah dapat refund tak? Mula2 ingat nak baca ajek tapi bila baca tang TT macam redha ajek Kak Fash tuh guna duit tuh...mcm marah pulak saya nih.

Tak boleh macamni ..itu duit TT..barang takde dia kena bayar balik. Ayat dia bukan main kalau kita baca dengar orgnya cam bagus mcm baik ajek tapi curi duit org!!!

Tak pernah dengar website tuh..dah dengar citer soriler nak masuk!

ada juga penipu jenis macam ni walau niat nak carik rezeki halal
nanti sume peniaga akan dianggap tidak boleh dipercayai jugak hanya kerana sorang nih

macam saya ada buat bisnes and advertised kat blog sendiri
so far, produk yang boleh dipos, sy akan pos laju
sy akan pos once buyer buat payment.

kalo produk yang kena COD (tak boleh pos), saya akan buat appointment
jumpa terus kat rumah dia, install and terus dapat payment
kalo ada yang bank in deposit, secepatnya dalam 1-2 hari saya akan hantar ke rumah.
let say buyer nk jumpa di mana2 make sure saya akan bawak hubby temankan sbb nanti payment dalam 1-2K bahaya pulak kann

blog saya bukan takat berjual-beli atau iklan produk tapi citer famili pon ada so kalo boleh nak bagi services yang bagus supaya takde yang komplen

** niat buat bisnes pon sebab nak carik side income so saya percaya rezeki akan bertambah bila kita jujur berniaga insyallah

Rate

1

Salam,

Saya simpati dengan TT dan sesiapa yang pernah kena tipu dgn peniaga internet ni. so far, alhamdulillah dah byk kali beli dr. on-line semuanya berjaya.

Tapi baru-baru ni, I beli tudung and tudung ni diposkan. Bila buka, punyalah busuk baunya - hapak dan .......(mmg busuklah). Ada juga peniaga macam ni ye, jual barang yang berbau. Terpaksalah I basuh dan rendam lama tudung tersebut utk menghilangkan 'bau'nya.

Diharap peniaga-peniaga on-line yang lain, juallah barang yang bersih , janganlah dah berbau pun nak dijual. Jagalah kebersihan barangan.

uda.......

agaknya tudung tu dh byk org try ataupon tuan yg jual dh pakai

uda.......

agaknya tudung tu dh byk org try ataupon tuan yg jual dh pakai
hainina Post at 26-6-2010 21:54

Mungkin juga. Kalau betul, dia tak jujur lah. Tak baik macam tu.

Post Last Edit by BondaQalQimy at 27-6-2010 00:03

wahai kawan2 sekalian..

sorry sebb dh lama sgt x update, kt sini skg summer.. panas so mood pun kurang, lebih kepada mood nk tido aje.. hehehe..

aku masih tunggu refund, aku emel dia pn return balik daaa... xde apa2 cerita langsung dari k.fash ni.. sampai bila aku kena tunggu agaknye.. aku dh naik malas nk emel dia selalu, bila aku emel aje, dia balas ngn ayat2 manisnye... masalah itu, masalah ini... ape, dia ingat dia aje ada masalah, org lain ni kaya bebeno agaknye..

ikutkan hati aku, nak aje aku pi turut ke rumah dia ni.. tp, jauh beb.. mak aku kt kg pun dh setahun lebih aku x jumpa.. mmm.. rindu pulak kat mak and ikan keli masak pedas.. nyum.. nyum..

Reply 134# kuchenta_81

wah.. bagus, bagus.. aku harap bisnes ko makin maju... aku suka org berniaga jujur mcm ko ni.. cool beb    aku balik nnti leh beli brg kat ko.. heheh... bolehla dpt diskaun.. heheheh

Reply 135# uda

ko beli tu online ye? dalam iklan dia tu ada advertised new item ataupun used item? beli melalui site ape?   

my friends kat sini selalu beli pakaian used mahupun baru dari ebay (uk), pembayaran pakai paypal... biasanya lam advertisement tu, dia tulis condition pakaian tu, sama ada used atau pun new.. jenama apa n jenis kain apa.. kalau used, pastu ada carik skit ke, tag kena gunting ke, sume dia tulis lam iklan tu.. pastu, setiap kecacatan item tu, depa akn cuba bg photo sejelas2 yg mungkin...

pastu, bila terima barang n condition barang tu x memuaskan hati korang, boleh pulang balik n senang2 aje dpt refund.. just buka resolution case kat paypal n korang akn dapt balik duit.. pastu, korang x puas hati kualiti barangan yg ko pulangkan tu, ko bagila rating star negatif kt seller tu (if dlm ebay).. jd, rating star dia dh x cantik.. n lg satu, sebelum ko beli, cek dulu rating star seller.. ko leh cek komen2 daripada pembeli2 sebelum ko, jd ko leh buat penilaian sama ada nk teruskan beli ataupun x.. aku rasa ebay malaysia pun mcm ni gak.. so, leh dijadikan panduan..

macam kes aku ni, mmg aku bayar pakai paypal tp silap aku jugak, bila dekat tempoh 1 bulan barang x sampai2 aku emel tanya k.fash ni, dia kata pasal kastam dan masalah2 lain yg sewaktu dengannya so aku pun percaya.. jd, lepas tempoh 45 hari dh x leh buka case kat paypal dah.. kalaula aku x percaya dia bulat2, dh lama aku dpt duit aku balik.. apa2 pun, benda dh nak jadi.. aku ingatkan bila berurus niaga ngn org melayu sesama bangsa, mudahla jadinya.. rupanya x..

Rate

1