CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fie'Z'idane

Betulkah teori ni????

hmm... kena ada gambarajah baru senang paham ni.

Ko bagi aku masa 18 hari LR untuk aku study...:bg:

hah..

salam..
bagi org macam saya ini cukup menarik...satu pertanyaan boleh ..jadi sampai tahap mcm ni bless you all...tak pe say anak bace maklumlah  tak expert langsung but thanks.pada yg contribute...tak pe..:bg:

Originally posted by Lone_Ranger at 2003-7-10 06:24 PM:
Nih aku pastekan petikan yang dibuat oleh group yang study about this dimension. Aku pun tak lah faham sangat tapi sikit-sikit tu bolehlah mungkin korang lagi bijak dan aku dapat lebih faham

Seb ...

Hi Lone Ranger,

Anis tertarik dengan apa yang you paparkan nih. Dari pemahaman Anis fenomena 9 dimensi ini telah lama diperbincangkan oleh para saintis dalam mencari dan mendifinasikan dimensi alam yang komplek.
Dari pemahaman Anis jika fonomena ini ditemui secara reality manusia tidak perlu lagi mencipta kenderaan yang terlalu lalu untuk sampai kesatu tempat yang jauh kerana kita boleh melalui jarak yang jauh dengan hanya memendekkan jarak melalui titil pada dimensi yang ke-enam seperti yang saudara katakan.

Kalau kita pernah melihat atau mendengar mengenai Time Gate fonomena dimensi ke-enam digunakan.( Hanya andaian)
Dari segi metematik pulak hanya Hyperdimensional objects yang dapat dilukiskan atau mempunyai penyelesaian metematik. Anis tak pernah melihat pembuktian metematik secara jelas terhadap dimensi ke lima dan ke-enam.

Tapi ye lah secara keseluruhannya memang payah untuk kita katakana sejauh mana kebenaran disebalik teori ini dan jika benar maka penjelajahan manusia ke alam semesta akan menjadi mudah…dan bayangkan manusia boleh melambat atau mempercepatkan waktu sesuka hati...ish logik ke?
…………………………………………….

Lagi satu yang menarik perhatian Anis adalah Philadelphia Naval Experiment  yang dijalankan di United State masa perang dunia kedua, tapi research ini lebih kepada medan megnatic yang dapat membuatkan sesebuah kapal itu hilang dari pandangan mata kasar.

Seperti USS Timmerman dalam tahun 1950 yang menggunakan kesan resonan 1000hz .
Tapi yang menariknya Office Naval Research di United State kajian seumpama ini dan mengangap ianya hanya sains fiction semata-mata..Apakah mereka menyembunyikan sesuatu??

Lone_Ranger This user has been deleted
Originally posted by Tengku Anis at 11-7-2003 04:33 PM:
Hi Lone Ranger,

Anis tertarik dengan apa yang you paparkan nih. Dari pemahaman Anis fenomena 9 dimensi ini telah lama diperbincangkan oleh para saintis dalam mencari dan mendifinasikan dimensi a ...

Hi T Anis..;););)

Thank also for adding more valuable info.Betul kata awak bahawa masaalah utama dalam teknologi yang berasaskan kelajuan adalah halangan udara. Bayangkan pada kelajuan 10,000 MPH (Kelajuan biasa Meteor) they experi-ence frictional forces with the air molecules, which, in turn, generatesvast amounts of heat. The will burn as nothing…bayangkan pada kelajuan cahaya???

Dimansi dunia ini mamang bukan berada pada permukaan yang mendatar sebab tu lah para sainstis ketika melancarkan roket ke angsalepas tidak melakukan calculation berdasarkan garis lurus malah.
Berdasarkan initial conditions in the vicinity of Earth such that the spacecraft will be swung round by the gravity of the Moon and return to the vicinity of Earth without further thrust by its rocket motors.
Sebenarnya inilah yang dilakukan oleh Apollo 13 kalau T.Anis ingat ceritanya.

Saya melihat dimensi ke-5 dan ke-6 dalam concept yang serupa sepertimana kita menemui vicinity of Earth maka satu hari nanti tak mustahil kita akan menemui dimensi yang saya maksudkan.
Cuba bayangkan untuk manusia terbang ke Marikh beribu tan makanan diperlukan untuk sampai dengan bahan-api dan air. Si Sainstis mempunyai beberapa option samaada mengadakan makmal bio-genetic untuk makanan dan recycle system untuk air dan mungkin beberapa siri bekalan dan makanan dalam berlainan space ship diperlukan. Sebab tu lah saintis mengkaji dimensi yang baru untuk menjimatkan kos penerbangan yang mereka impikan.

Buat masa ini bukan NASA takut untuk menghantar manusia ke Marikh dari segi teknologi kemampuan itu telah ada tapi apa yang merisaukan ialah apa yang akan berlaku jika berlaku kerosakan berlaku tanpa satu dimensi atau path yang dimaksudkan angkasawan akan mati jika berlaku kerosakan:cf:

Ok tu je Cik Anis aku blah dulu kuda aku dah menunggu nih

Wassalam

salam T Anis..should I called you kakak ?

Kalau kita pernah melihat atau mendengar mengenai Time Gate fonomena dimensi ke-enam digunakan.( Hanya andaian)
Dari segi metematik pulak hanya Hyperdimensional objects yang dapat dilukiskan atau mempunyai penyelesaian metematik.
Anis tak pernah melihat pembuktian metematik secara jelas terhadap...
okay  i tak faham ayat-ayat ni ..would you kind enough to elaborate this sentence...???
hyperdimensional objects yg dprt dilukiskan...ayat ni ape ? saya krg faham..tak dapat connection..islah gambarajah slinky tu kalau ade meudahkan  pemahaman ,,tapi takpelah...cuma ayat you i tak faham..maaf menganggu ..bless you..

Devices using this phenomenon can be used to slow down time within a specific spherical volume, allowing objects within that area to age more slowly; this application could be used for the storage of perishable food, organic tissues, or to keep people in temporal stasis during extended space flights.

boleh bagi cth hypothetical  device ..??????

Devices using this phenomenon can be used to slow down time within a specific spherical volume, allowing objects within that area to age more slowly; this application could be used for the storage of perishable food, organic tissues, or to keep people in temporal stasis during extended space flights.

boleh bagi cth hypothetical  device ni???

okay now..i ngat mcm centrifue blood je...bile cakap bebende mcm ni..adakah concept time /spaec -time / dimension ni boleh ambil cth centrifure sebb ia rotational jugak..
say anak tidur ni baca ni it takes 45 minutes to understand...

Follow Us
Originally posted by mbhcsf at 12-7-2003 03:42 AM:
Devices using this phenomenon can be used to slow down time within a specific spherical volume, allowing objects within that area to age more slowly; this application could be used for the storage  ...

Hai…mbhcsf
;););););)

Sebenarnya kedua-dua fenomena itu tak dapat dijelaskan dengan nyata, sebab tu saya kata benda ni hanyalah penyelesaian metematik. Banyak percanggahan pendapat berhubung perkara ini…

concept time /spaec -time / dimension adalah dua konsep yang berbeza tapi kalau u baca betul betul ia berkait rapat dengan Time treval yang sedang kita bincangkan.....

Nak tambah sikit..dalam bahasa ibunda Lone Renger

For decades, time travel lay beyond the fringe of respectable science. In recent years, however, the topic has become something of a cottage industry among theoretical physicists. The motivation has been partly recreational--time travel is fun to think about. But this research has a serious side, too. Understanding the relation between cause and effect is a key part of attempts to construct a unified theory of physics. If unrestricted time travel were possible, even in principle, the nature of such a unified theory could be drastically affected.

Ada buku-buku yang menarik kalau you berminat tapi banyak metematik dan memeningkan kepala unless you really interested such as

1.        The Quantum Physics of Time Travel. David Deutsch and Michael
2.        Black Holes and Time Warps: Einstein's Outrageous Legacy
3.        How to Build a Time Machine. Paul Davies. Viking, 2002
4.        Time Machines: Time Travel in Physics, Metaphysics, and   Science Fiction. Paul J. Nahin. American Institute of Physics, 1993.

Dari segi Matematik…fuh payah untuk difahami sebab banya perkaitan dengan hukum fizik dan metematik so you need to be strong in the following field kalau kita nak discuss this issues until that level:

1.        The Lorentz Transformations
2.        Relativity is in fact two theories
3.        Chaos theory
4.        The super-string theory

Tapi kalau u all study dalam Net pun banyak info macam dalam link  http://dir.yahoo.com/Science/Alternative/Time_Travel/

Wokey cayang abang Lone Ranger nak belah dah kalu ada soklan lagi tanyalah nanti abang Lone Ranger boleh terangkan tapi jangan complain pulak kalau terlalu detail..

Tel aku do no : 999 okey

o okay ..

pasal lorentz tu pernah dengaq..nanti saya baca..tapi equation dia pasai  electrical magnetism and light tapi dia juga pernah  describe lorentz contraction  ( rujuk posting saye pada Papa tu yg saya tahu) yg mampu dewscride apa yg terjadi pada jasd bergerak  yg mempunyai velocity approaching the light velocity lepas tu i tak faham dah...tapi dlm lay man's term..kalau you boleh sum up much better.....

tapi tajuk yg saya pernah bincang dgn satu student ni mase watching tv kat common room adalah
pasal chaos theory...
cares to elaborate..yg saya tahu ia dalah pattern  yg dujumpai secara tak sengaja oleh meteorologist kan...dlm setiap .......something yg ikut pattern lepas tu ade sikit slip in..dan kalau kaji balik ia ikut pattern kan? mcm tu ke or diffrent ke..nak explain...
bless you and thank you...

boleh terangkan pasai

non-accelerated sytem
and accelarated system

fictitious  force 'coz i dunno tak ambik advance physic setakat SPM je SDR...

you call me sayang??? i prefer mak cik ..hik hik hik..

johanhi This user has been deleted
aku ada sembang ngan member aku.dia ni belajar quantum physics kek uk dulu.
walaupun kit bergerak lebih laju drpd cahaya,time doesnt stand still,it just slows down due to the body is faster than time.bab kembali ke zaman silam as what relativity theory tu,einstein said"my theories are right until proven wrong".so far tadak org yg boleh prove dia salah.so?
bagi saya hanya sub-atomic particles saja yg boleh travel without any time constraint.eg.roh,malaikat dan  yg sewaktu dgnnya.
satu lagi fact yg member i buat,light does not travel in a straight line.ada video dia buat thesis dia(dia dapat phd pasai ni la) tunjuk cahaya bergerak erraticcaly.
pehtu kelajuan cahay kita leh tahu dlm al quran ayat yg bermaksud lebih kurengla,aku tak berapa ingat,dan segala amalanmu akan sampai kepada ku dalam sebulan bla3.yg sekarang di pakai oleh association astrologi sedunia.
wallahua'lam

huh?

salam Johanhi..
itulah yg we all tengah bincang...dan sekarang ni cakap pasai  dimension 6, 7, 8 th and beyond....

dod you know anything pasai chaos thero ni? ape yg they all dah apply using this ..chaos concept??

[ Last edited by mbhcsf on 13-7-2003 at 09:57 AM ]

Originally posted by mbhcsf at 12-7-2003 08:03 PM:
pasal lorentz tu pernah dengaq..nanti saya baca..tapi equation dia pasai  electrical magnetism and light tapi dia juga pernah  describe lorentz contraction  ( rujuk posting saye pada Papa tu yg say ...

Good day my dear mbhcsf…Ini sedikit penerangan yang lahir dari otak aku so fikirkan ok

Chaos theory

Dunia matematik banyak membincangkan dimensi dunia secara linear. Atau secara senanglah para mathematicians and physicists kurang melihat atau mengkaji dynamical systems as random and unpredictable. Apa yang kita faham atau kaji selama ini adalah sesuatu yang linear  contohnya :

bless you and thank you Lone ranger..bulan dah gone nanti dia balik la..

did you believe / agree with the parallel universe yg hAwking? propose tu sebab ade banyak jugak dimension yg dia bincang..p/s: soalan last sekali i'll rather take it professionally ..sbb takut le awak ni..you're bit queer ( in every sense of the words.) hik hik hik

Originally posted by mbhcsf at 14-7-2003 08:42 PM:
did you believe / agree with the parallel universe yg hAwking? propose tu sebab ade banyak jugak dimension yg dia bincang..p/s: soalan last sekali i'll rather take ...

hAwking? matat physicial cacat tu ke? terpulanglah pada masing-masing mamat tu bijak so mungkin ada sesuatu yang dia terangkan tak tersampai dek otak kita yang tak seberapa ini...

Ish apahal ko takut kat aku aku ne tak gentlemen ke??? Sampai ati ko kata aku macam tu sedih aku tau...

eh..

sorry my apology..i cakap betul tu..this is cyberworld la..one might even claimed that he/she is PM of JAPAN..hik hik hik..I don't know who you are..okay..may be youre a gentleman and may be you are not..jangan lah sedih ..bacause Allah's knows okay? okay then  let us talk about  Shroedinger's cat then o okay..?

Originally posted by mbhcsf at 14-7-2003 09:37 PM:
sorry my apology..i cakap betul tu..this is cyberworld la..one might even claimed that he/she is PM of JAPAN..hik hik hik..I don't know who you are..okay..may be yo ...

Ape dia Shroedinger's cat tu...ko lah cerita pulak aku dah letih dah cerita ko tetap tak percayakan aku gak :cry:

Anyway cakap ko tu betul kalau aku cakap aku ultraman pun siapa tau ye lak Ko jangan takut kat aku aku ni tulis je garang tapi sebenarnya gentleman abis ko tau

Ok see you again hek hek hek

Originally posted by mbhcsf at 2003-7-11 09:33 PM:
Dari segi metematik pulak hanya Hyperdimensional objects yang dapat dilukiskan at ...

Hi.
Macam mana you panggil arnab tu "queer" kesian kat dia
You can call Me Kakak Anis or Anis je both no problem with me..:bg:

Tak de lah maksud Anis masa kita belajar metematik dulu kan kita ade belajar pasal 4 dimensi contohnya kalau kita lukis Hyperdimensiona usually pakai computer lah. Mungkin jugak 5 dan 6 dimensi pun bulih lukis cuma Anis je yang tak tau kot.

Anis pernah terbaca dalam satu journal pasal Time Gate dan dia ade cerita pasal Dimensi yang Lone Ranjer cerita tu but well.... Anis pun antara faham dengan tidak je so mungking you lagi understand then me.Cuma bila Lone Ranger cerita pasal benda ni nak jugak Anis tau in more detail ...

Wassalam

salam and hi all,

Ape dia Shroedinger's cat tu...ko lah cerita pulak aku dah letih dah cerita ko tetap tak percayakan aku gak
itu lah ... cat si erwin yg kena makn radioactive tu something about the spin of electrons..

Macam mana you panggil arnab tu "queer" kesian kat dia
how did you know lone ranger is a rabbit? is this your hypotheticodeductive ..reasoning hik hik hik..

Originally posted by mbhcsf at 15-7-2003 04:43 PM:
itu lah ... cat si erwin yg kena makn radioactive tu something about the spin of electrons..

how did you know lone ranger is a rabbit? is this your hypotheticodeductive ..reasoning hik hik hik..

Korang menumpat aku yek

Tak pe raya tahun ni jangan lupa mintak maaf balik

okay then..

i  sent you alot of carrot good for your retina ..bless you...

sebenaqnya  you cut and paste ke accelarated / non-acc/ted tu ..tak per terima kasih.
so what's the latest sub-atomic particle they have found ? cares to tell me ?

Originally posted by mbhcsf at 16-7-2003 12:49 AM:
i  sent you alot of carrot good for your retina ..bless you...

sebenaqnya  you cut and paste ke accelarated / non-acc/ted tu ..tak per terima kasih.
so what's the latest sub-atomic particle th ...

Tima kasih lah atas kirima Carrot tu kalau you yang bagi batu pun I ambik...
Memanglah I cut and paste sebab Theory accelarated ni complecated sikit kalau nak diterangkan dalam bahasa melayu,I dah lipa banyak term in malay...sorry aaa...mbhcsf

Ko Tanya aku pasal sub-atom yang terbaru ko nih dah masuk Quantum Mechanics nih....
Kalau Leptons,Baryons,Mesons and Forces tu aku tau le kalau bab benda lain macam roh ke apa ke tak tau le aku walaupun aku tau yang orang putih ada kaji pasal benda-benda tu yang diorang panggil Sub-Atomic age macam petikan dibawah

“The brain is the control center of your body. The brain cells called neurons. Most of us know that they are responcible for releasing chemicals and sending and receiving electrical signals. But reserchers have discovered what is inside of these cells. There are some very odd structrures, which every few minutes, randomly discharge electo-magnetic energies, and there is evidance of sub-atomic particals being produced”

tapi bagi aku ini Cuma  "paranormal" dan sebagai orang Islam aku rasa tak perlu kita fikirkan....
Ko pun jangan fakir banyak-banyak nanti cepat tua tau...........

Ok cau.... aku nak pegi makan Cayang nak harap ko masakkan bila lah agaknya ....
Bye tumpang lalu.............