CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

Asal keturunan: the blacklist is out there( pg. 7, 9 n 10(updated)TERKINI

jejaka mahal This user has been deleted
AKU BERDARAH SUPERSAIYA (KETURUNAN SON GOKU YG KE 1924784728)

muhammad This user has been deleted

Keturunan Gelandangan

Saya pun nak cerita jugak:

Sebelah bapak: Datuk, Desa Nggabel, Jawa Timur, Nenek, Desa Sekaran, Jawa Timur.

Sebelah Emak: Datuk, Desa Menang, Jawa Timur, Nenek, Kota Mediun, Jawa Tengah sikit.

Tapi emak bapak saya keduanya lahir di Malaysia. Kira saya generasi ke tiga, dalam kad pengenalan saya Melayu plak!!!? he, he. Maknanya orang jawa kat Malaysia ni, kira melayu jugak la.... ye ke? he,he..

Walau pun saya keturunan gelandangan, tapi sekarang ni saya pegawai tinggi kerajaan, hasil usaha datuk nenek saya dan emak bapak saya yang kuat buka tanah ladang, emak bapak saya yang garang kalau saya malas mengaji, dan kebetulan otak saya agak cerdik sikit la agaknya berbanding kawan2 sekampung yang lain walaupun yang sebenarnya saya malas ulangkaji.

Agaknya apa jadi ye jikalau tuk nenek saya tak berhijrah ke bumi yang subur bertuah ni? Agaknya saya ni jadi pendatang tanpa izin yang kena sepak2 terajang tu?... Ngeri!!!

hmm..that means..

Originally posted by fly_in_d_sky at 2003-7-31 20:47:
asal keturunan .. isk .. senang kita smua keturunan dr ADAM dan HAWA .. ...

tp kalau ikut keturunan dr my dad n my mom .. well ... if my dad .. my moyang (opahnya ketu ...

you really mixed la in every sense of the word...good combination...bless you...Subhanallah...:bg::bg::bg:

Originally posted by mbhcsf at 5-8-2003 03:12 PM:
you really mixed la in every sense of the word...good combination...bless you...Subhanallah...:bg::bg::bg:

thanks .. uiks .. terkembang sat ... .. tp muka Fly tak macam cina .. tp my grandma mmg cam cina ... n my grandmanya adik bongsu.
nak tau ler .. org rawa nie asalkan dr maner? coz atuk kekadang ada gak dok speaking bahasa rawa ... bahasa cam bahasa negeri skit ...
hmm .. tak tau ler .. :stp:

ipar ada yg rawa...area bidor...ramai gak rawa...diorang ni kalau baby firt time jejak tanah..dia buat kenduru jejak tanah..cam keluarga diraja lak...

Bulan:
Aku ni belah mak keturunan pagar ruyung...keturunan Megat Terawis...
Lepas tu onyang belah bapa aku orang Pattani...

valkries:
pulak keturunan melayu tulen..mak aku orang melayu dan bapak aku pun orang melayu

tadpole:
datuk & nenek sebelah ibu datang merantau ke Tanah Melayu atau masa tu dikenali sebagai Malaya sebelum kedatangan Jepun

bhai:
aku plak mak aku lahir authentic melako, alor gajah. dada & dadii aku bengali penang keturunan pakistan. aku plak tercampak kat singapore

MBHCSF:
okay to the point : I sebenaqnya  tak sue le..arwah dtk belah abah ( paternal) org acheh..then dia lari pi penang jumap nenek..org kulim tapi keturunan welladam dan hawa jugak lah..maternal ( mommy) : tok wan ( granpa ) ade mamak sikit le kalau tak silap ..and  arwah neneek..PATAni..

tENGKU aNIS:
Papa Anis orang Melayu asal orang Perak keturunan Tengku tapi Anis pun tak pernah tanya detail salah silahnya biarlah bukan dapat extra alaun pun hehehe...Mama Anis orang Svenska so Anis boleh cakap dan menulis dengan fasih bahasa Melayu, Ingris dan Svenska.

TO be continued..

[ Last edited by seribulan on 9-8-2003 at 09:28 PM ]

Follow Us
ninoz:
keturunan..mcm mcm aa..belah mak - atuk jawa, opah banjar
belah ayah - paktuk marga lubis+ india[northen], maktuk lak melayu+mamak
me = alien

Lone Ranger:
Bapa aku= Orang UK =ulu kelang lah..tapi asal kampung dia dari Perak
Mak aku= Orang perak gak dua-dua orang Perak tapi aku tak pandai cakap perak pun...Aku pun tak sure campuran tapi Mak aku putih macam Cina tapi aku sowo matang macam bapak
aku.

king kong:
mak aku orang cina malaysia...bapak orang melayu singapore..muka aku ikut bapak..kulit ikut mak..perangai ikut aku sendiri..tak dak ikut sesape...advantage anak kahwin campur cam aku nih

Oga:
asal usul aku...nenek aku cina masuk Islam, datuk aku melayu dari Negeri Sembilan suku Biduanda ( tu sebelah mak aku), sebelah bapak aku pulak, datuk aku cina siam masuk Islam, nenek aku melayu ..dah well blended so kulit aku tak cerah, tak gelap ..

to be continued...

[ Last edited by seribulan on 9-8-2003 at 09:29 PM ]

fly:
tp kalau ikut keturunan dr my dad n my mom .. well ... if my dad .. my moyang (opahnya keturunan) asalnya dr keturunan Cina China dan diambil anak angkat org melayu n maybe dr kluarga yg berniaga la while moyang (atuknya keturunan) dr keturunan org rawa. if my mom laks .. keturunan dr pakistan (neneknya keturunan) dan keturunan dr jawa (atuknya keturunan)

forsaken:
belah bapak atuk  - kononnya moyang dia ni asal dr sempadan China, sambil meniaga sambil sebar agama islam (mubaligh)...rupa dia pun cam cina gak...kulit putih mata sepet.
nenet  - dia ni keturunan Minangkabau....bapak dia dtg Malaya dr Sumatra...
belah mak lak atuk - org Siam pure punya..adik-beradik ade laie kat Siam nun....hohohhh...sawadikapppp!....
nenet - org Bugis....cucu-cicit kepada Dato' Bentara Luar (Johor)..ala... yg lukis peta Johor tu laa......ahakzzz....
dari Utara ke Selatan tuh!!....

Amorist:
saya pun keturunan Pagaruyung... belah ayah.

Zany:
moyang.. org n9  atuk dan nenek (both side).. org n9 mak dan ayah.. org n9 me... surely purely org n9

Buttercup:
Umie I org Arab kawasan maner tak pasti tapi semuanya berdarah Syed dan sharifah..dan father i org Jawa so since my mom kawin dgn org bukan darah syed.. adik beradik kami kononnya tak bole guna sharifah atau syed...kira terkeluar ler tuh tapi muka adik beradik kita org byk ke arah belah Umie.. coklat2 sket muker ehehhe

Cooki3Munsta:
Mak aku orang Melayu Kelantan. khabar-khabarnya famili belah mak aku ada berdarah Cina.Bapak aku pulak orang India yang datang bekerja di sini. Asal dari Uttar Pradesh, bawah dari Kashmir. Aku masih ada sanak saudara belah sana. Salahsilah belah sana tak dapat aku selidik lagi.

to be continued...

[ Last edited by seribulan on 9-8-2003 at 09:30 PM ]

millennium girl

aku lak.. mak aku cina, ayah aku bugis+melanau. aku? malaysian.ahaks  

muhammad:
Sebelah bapak: Datuk, Desa Nggabel, Jawa Timur, Nenek, Desa Sekaran, Jawa Timur.Sebelah Emak: Datuk, Desa Menang, Jawa Timur, Nenek, Kota Mediun, Jawa Tengah sikit.Tapi emak bapak saya keduanya lahir di Malaysia. Kira saya generasi ke tiga, dalam kad pengenalan saya Melayu plak!!!? he, he. Maknanya orang jawa kat Malaysia ni, kira melayu jugak la

Rod:
ayah aku keturunan acheh..mak aku lak patani. aku pahang..hehe .

eligible:
me ayah Jawa mama Cina dr malaysia

Border boys:
Tok Wan sebelah mak aku asal Penang (mamak) manakala Tok Wan sebelah Bapa aku asal dari Chenak, Patani....

[ Last edited by seribulan on 9-8-2003 at 09:31 PM ]

[ Last edited by seribulan on 25-7-2005 at 10:40 PM ]

cik seri bulan nak buat conclusion ker??:stp:

tak nak update je...bila camni...barula nampak sekali semua..yg redundant dah dibuang...

Originally posted by seribulan at 10-8-2003 12:23 AM:
tak nak update je...bila camni...barula nampak sekali semua..yg redundant dah dibuang...

bravo bulan!!
itulah yg kita cariii

namanya forum cari...

oh .. cam tu ...
ok gak tu
from here kita leh tgk salasilah keturunan setiap forum, rite?
bagus .. good work ...

good work...mod...kasik la kredits...org lain ratus lagik..hahhahahahahahah...

Originally posted by seribulan at 10-8-2003 02:54 AM:
good work...mod...kasik la kredits...org lain ratus lagik..hahhahahahahahah...

Bagus lah bulan..tuan rumah yang baik

Keturunan keluarga saya setelah di trace berasal usul dari keluarga Omar Mohktar (The Lion Desert)

Anis pernah baca tak Per Olov Enquist? or Knut Hamsun?

M-

Originally posted by marquez at 12-8-2003 12:38 AM:
Anis pernah baca tak Per Olov Enquist? or Knut Hamsun?

M-

Kalau  Olov Enquisttu Anis kenal lah sebab he is Swedish novelist ada few drama that he wrote...tapi tak Ingat pulak anis tajuk dia..sebab Anis tak minat sangat dengan tulisan lama  Swedish or it drama..boring
Kalau pasal Viking tu Anis minatlah...

Knut Hamsun...Anis tak sure sangat...tengok name macam swedish+Norwegian..eh..Anis lupalah..:stp:

[ Last edited by Tengku Anis on 11-8-2003 at 07:55 PM ]

Andrea_Pirlo This user has been deleted
cayalah bulan...ako kasi ko lima bintang, satu taik bintang dan 2 anak bulan..

ok, aaaaaaaaaarrr..

keturunan aku, senang citer..

bapak- muka cam mamak, tapi dia tak ngaku mamak..dia kata dia org bugis
emak- punya great great great grandpa asal dr india mari..tapi mak aku muka melayu..
PIRLO- muka 70% mamak, memang mengaku mamak, even kalo bapak aku tak suka, aku ttp recognized aku nie kuturan itu..

longlive masjid india n madras store..