CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ryo_takahashi1

All about your bike insurance

assalam!
mudah2 han korang dpt tolong aku. kisahnya begini;
adik aku terlibat dlm kemalangan (moto ngan moto). kedua 2 moto takder yg rosak. cuma pembonceng moto satu lagi masuk spital la sekejab. kata adik aku dia tak perasan moto kat depan bagi isyarat belok kanan, sbb tu la terlanggar tapi tak jadi paper sbb masa tu adik aku bwk moto pelan jer.
selang beberapa hari kemudian adik aku melawat makcik yg tercedera ni. adik aku nak kasi duit 300 ringgit utk beli ubat sbb adik aku terus terang jer dia tak der duit sgt. tapi anak mak cik tu berkeras nak claim insuran so terpaksalah laporan polis dibuat. menurut polis yg amik keterangan adik aku, pihak adik aku tak perlu bimbang sbb anak mak cik yg bawak motor tu tak dak lesen. dipendekkan cerita, masa raya haritu sampaila surat/ borang insuran berkajang2 tgg tuntutan nih. adik aku pun bawakla borang ni kat tempat dia beli insuran/wakil agen insuran tu suh deme tlg isi dan settlekan. tapi org insuran ni tak mo buat sbb katanya takder apa2 yg rosak. jadi adik aku biar cenggitu jerla.

masalahnya awal minggu ni adik aku dapat surat saman dari loyar deme tu. tuntut 25 k! dlm tu tersenarai pulak tuntutan tu sbb katanya plaintif telah mengalami 'femur fracture due to neck injured' sehingga cacat kekal. tlg la sesapa yg mahir bagi pandangan. adakah adik aku perlu hadir ke mahkamah dgn peguam atau tidak? ternyata adik aku teraniaya kerana tak pasal2 dia dituduh menunggang secara bahaya pulak. korang tahu tak no tel biro bantuan guaman. aku pening nak nolong adik aku.

xder saper yg boleh jawab permasalahan midori ni nampaknya...

assalam!
mudah2 han korang dpt tolong aku. kisahnya begini;
adik aku terlibat dlm kemalangan (mot ...
midori_katana Post at 9-4-2011 10:25 PM

udah setel ke masalah ni midori...dah sebulan dah ni...

mekasih mod medang krn reply.. surat peguam tu tiba lewat so tarikh perbicaraan tlh ditunda. buat masa skrg adik sy tgh tunggu surat perbicaraan yg baru. ikut rancangannya dia akan hadir ke mahkamah buat kali pertama tanpa peguam. tgk apa keputusan hakim, kalau kes ini akan dibicarakan, maka kami akan melantik peguam. doakan yg terbaik utk adk sy yer. tq

mak ai..aku baca ins & rotax mcm murah2 je..
aku pakai lagenda je. beli tahun 2009..
nak renew hari tu ejen tu kira2 tah mcm mn dia cakap 310.pas tu aku buat2 tekejut dia
sum insuranced dalam 4500
kurang jdi 278++..aku dah kne kencing ke dgn ejen tu?
mcm mn pla kalau renew kat pejabat pos.skrang kan motor insurance kena ambik all rider..aku nak renew esok ni.hahaa

Freer posted on 28-6-2012 04:51 PM
mak ai..aku baca ins & rotax mcm murah2 je..
aku pakai lagenda je. beli tahun 2009..
nak renew har ...

dengan rega insurance tu,,,konpom all rider....skang ni kebanyakan insurance co. depa takmo insured single rider dah....semuanya nak all rider....tp aku masih renew dengan single rider LC aku...RM192 jah.....

Follow Us
medangmru posted on 6-8-2012 09:52 PM
dengan rega insurance tu,,,konpom all rider....skang ni kebanyakan insurance co. depa takmo insure ...

salam yeop medang,

nak tanya ni, kalau motor seken, kategori reput ni mmg takde komprehensif all rider ke?

Betul ke bila motor (kapcai) accident dengan kereta dan kereta yang salah, motor tak boleh claim insuran kereta tu? Banyak kedai motor yang takmo buat claim ni. ada sesiapa boleh bantu?

just to share my experience on insurance. motor kat sebulan tak renew road tax. last week pegi beli insurance kat agent, allianze, agent kata allianze nak investigate sbb dah sebulan road tax mati. wah, ini procedure, 1st time kena nih.. kawtim punya kawtim, agent suruh snap gambar, depan belakang atas bawah, sebagai bukti moto ada.....aku snap, pastu send email. kurang sejam lebih gitu, polisi berjaya dibuat dan blh renew di p.pos.

Rate

1

khg posted on 26-4-2013 12:26 AM
just to share my experience on insurance. motor kat sebulan tak renew road tax. last week pegi beli  ...

ni 1st time dengar ni.... tp sbb mmg selalu renew on time sbb tu takde pengalaman cenggini.....

Salam,
Bang sy nk tanya skit pasal jpj & puspakom..
Ok,skrg sy ade beli motor taiwan tp syarikat melayu yg jual,kalo abg penah dengar REDZA MOTORCYCLE. sy beli model velocita 250cc. Dgn harga 12k. Dpayment 3k so loan 9k.
Jadi sy nk tanya abg,berapakah kos semua termasuk jpj & puspakom..(on the road) & sy ade no plate sendiri yg sy baru beli,tender bln lepas.
Sbb sy nk tau ialah sbb skrg,syarikat tu mintak sy bayar rm800 utk semua tu,wlaupun sy ade no plate sdri. & adakah kena dgn harganya rm800 tu..? Atau agak mahal..?
& moto ni dikra unit ape ye utk didaftar nnti? Adakah cbu? ckd? (motor ni dr taiwan tapi dipasang dikilang diorang..kat rawang)
Kalo abg kate rm800 tu ok,sy proceed jelah. Tp,kalo abg rasa mahal,sy rasa better sy register sendiri.
& kalau sy register sndiri..tp moto tu kat kl..sy pula kat melaka.. Kalo sy bawa (tunggang) moto tu dari kl ke melaka boleh ke? Risiko tak dgn law?
Harap abg dpt mbantu.. Terima kasih

Red250r posted on 30-5-2013 08:10 PM
Salam,
Bang sy nk tanya skit pasal jpj & puspakom..
Ok,skrg sy ade beli motor taiwan tp syarikat m ...

alamak tak perasan la ada soklan kat sini....
RM800 tu kena minta details... insurans berapa cover... sbb skrg insurans all rider mmg mahal jugak...
pendaftaran RM50 jer... yg mahal adalah handling charges... dan kalau beli loan mmg akan ada loan fees...so.. bergantung pada kedai.. lain kedai lain chargenya...

Rate

1

khg posted on 26-4-2013 12:26 AM
just to share my experience on insurance. motor kat sebulan tak renew road tax. last week pegi beli  ...

1st time dengar kena snap gambar bagai..

based pada experience aku, moto aku dah 11 bulan 29 hari tak renew roadtax dan insurans pun kalo nak renew balik buat cam biasa je..

faris.rosli posted on 17-7-2013 02:29 PM
1st time dengar kena snap gambar bagai..

based pada experience aku, moto aku dah 11 bulan 29 ha ...

yeappp... asalkan tidak lebih 1 tahun... lebih kalu mmg kena masuk puspakom....

assalamualaikum mod ryo..
nak tanya..
tau tak tempat utk tempah ke..beli siap ke trailer utk angkut motor?

salam..
maafkan sy nak tanya sikit..
boleh syorkan insuran yg mane bagus utk moto sbb insuran & roadtax sy dah mati..
dulu sy pakai pacific & orient insurance company tp kwn sy kate lambat kalau nk claim insuran kalau eksiden
moto sy LC135 thn 2012

Aritu masa service motor tokey suh amik bike warrior. Bagus ni untuk motor2 yg rajin jalan sbb ada towing service sekali.

Baru ni motor member jam kat bentong so panggil bike warrior tuk towing. Harga biasa dr situ to kl rm450...nasib ada bike warrior. Sgt recommended.

Rate

1

beldandy replied at 5-1-2015 07:53 AM
Aritu masa service motor tokey suh amik bike warrior. Bagus ni untuk motor2 yg rajin jalan sbb ada t ...

bike warrior... ??? cer explain sikit...

ryo_takahashi1 replied at 30-1-2015 10:21 AM
bike warrior... ??? cer explain sikit...

Bike warrior ni additional insurance under allianz. Yg bel confirm dia cover untuk towing if motor ada masalah...sejauh thailand. Tp thai pun if not mistaken 400km kut dr sempadan malaysia. Sesapa rajin ride n pi thailand elok kutpakai ni...kut la motor ada problem ke. Harga ikut cc motor. 1000 cc rm150 rasanya.

Rate

1

https://www.allianz.com.my/web/ctb/11800/10008

info ttg bike warrior