CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: binipasrah

Kantoi dan peluang kedua?

ramai yang advice aku pindahkan adik aku dari rumah tu, tapi dalam situasi macam ni, bila aku fikir balik, adik aku sorang dah dapat keje, sorang lagi baru nak cari keje.. so diaorang tak stabil lagi. so, aku ingat aku nak benarkan adik-adik aku still duk umah tu lagi dengan pengawasan lagi ketat... aku dah larang laki aku borak-borak masa aku takder kat umah dan I will show him yang aku seorang yang kuat cemburu.. bila aku shift malam aku akan pastikan laki aku tidur rumah mak mentua aku dengan alasan tak selesa ada adik-adik aku ada kat umah.. aku harap mak mentua aku akan paham nanti..lagi pun rumah aku dengan mak mentua aku 15 minit jer jaraknya..

aku ada jugak try kias-kias adik aku suruh pindah tapi diaorang taknaklah.. maybe diaorang selesa kat umah aku dan aku pun tak sampai hati nak suruh pindah sebab dah jani dengan mak.. btw, bila dah stabil nanti aku akan suruh diaorang keluar jugak dari rumah tu..kalau takder cara lain tepaksa lah aku kenakan tekanan pada adik-adik aku supaya diaorang tak tahan duduk dengan aku nanti..

Betul jugak ada forumer cakap, tak guna kalau aku bercerai sekarang ni, better aku perah dan gunakan dia habis-habis sampaila aku bersalin nanti.. tepaksalah aku berpura-pura maafkan dia walaupun dari sudut kecil hati ni sebenarnya aku tak redha dengan perbuatan dia sebelum ini..

Originally posted by kudajantan77 at 2-3-2009 09:57 AM
1) apa salah dan kurangnya saya, saya dah rasa low confident dengan fizikal yang tengah membuncit & pregnant ni..
Jangan pikir camtu .. ramai lelaki yg anggap pompuan peknen seksi .. termasuk la ...

pada aku,nih baru betul pendapat sorang lelaki yg betul2 guna anugerah akal yg 9....

bukan mcm sesetengah lelaki yg hanya guna kepala kat bawah tu utk berpk... balik2 sex sex sex n sex... seolah2 manusia ni Allah cipta hanya utk sex semata2...apa beza lelaki n binatang kalau sex diletakkan no 1 dalam idup?

binipasrah, dalam company awak memang tak ada langsung ke normal shift? yang kalau awak nak tukar sampai awak kena as if mintak kerja lain dan go thru medical checkup semua?

if ada dalam your own company, mintak lah tolong HR arrange kan, you can tell them you urgently need to work normal shift sebab ada personal issues at home yang make you unable to work night shifts.
ni kerja apa ye, customer service ke?

Originally posted by genelec at 3-3-2009 09:34 AM
aku dengar kat radio ikim pagi tadi...over 75ooo org bercerai.

sebab itu lah aku nak kata kat sini..... jangan bende2 yang "tak besar sangat" yang membuatkan kite bercerai berai.
Aku tengo ...

a'ah 75000...dan 10000 kenaikan dr thn lepas...

susah gaklah genelac, kalo suami tak layak jadi suami......isteri nak mendidik sisuami yg hobinya tgk prono...cemana tu? .....kalo dia buat hal tu atas alasan isteri kurang melayan, mungkin ada gak lubang nak maafkan...maybe dia tersasul tapi andaikan dia kata, memang hobi dia mengintip utk kepuasan peribadi....ada ruang ke nak mendidik unless tuan punya badan kena langgar dgn lori simen...kot baru dia sedar dr terlalai...

i tak berani nak nasihat apa2...isu nie delicate.....kalo kita boleh halau adik2 tu keluar rumah dan nanti anak2 pun terdedah dgn risiko yg sama....sanggup ke ?....ntah laaa

tuan rumah, i simpati sgt dgn u.....

Balas #83 mclaren\ catat

of course ada, tapi as supervisor kilang memanglah kene keje shift.. adeh.. pening kepala.. kat tempat keje kene jaga operator, kat umah nak kene jaga adik lak.. pastu nak kene jaga laki pulak.. peningg...

Originally posted by genelec at 2-3-2009 08:09 PM
jadi lah seorang pemaaf

Kalau kite suka memaafkan orang... soon ada orang lain akan memaafkan kita.

Maybe kita tak sedar kite ada melakukan sesuatu perbuatan yang besar dosanya yang m ...

laki me tak da keja dia nak intai adik adik ipar dia mandi..
dia tahu makna malu..
Bila tau malu.. itu menutup utk banyak pintu dosa...

pasal me nak maafkan org..
me boleh pikir lebih baik dr U...

Follow Us

bercinta 7 thn... then baru kawen setahun lebey... baru tauw the real truth perangai org yg kita sayang....

Balas #81 binipasrah\ catat

Caya lah tuan rumah.....

Tindakan tuan rumah ni.... insyaallah membuatkan HB tuan rumah lebih hormati and menyayangi tuan rumah.

masaalah ni..

kalaulah bini ni 'berkuasa' kan..
dah lama.. 'hubby' tu yg kita pindahkan..ye tak?

Balas #85 binipasrah\ catat

Tuan rumah,

jangan pening
.. ini lumrah kehidupan sebagai hamba Allah. Kita diuji untuk memahami..

Kadang kadang kan..

Apa yang berlaku kat ofis, tempiasnya di bawa ke rumah. Ini bukan tuan rumah
ajer.. tapi semua termasuk nasihat untuk diri sendiri.

Kalau jadi supervisor tu, ada marah orang lebih lebih tak? Bukan apa kekadang
doa orang yang kena marah waktu kita tak tak hingat tu.. sampai kat kita balik..
tu yang huru hara rumahtangga.

Kita tak sedar.. Tapi Allah kira semua..

Jadi bila ada masalah start dengan doa Nabi yunus dalam perut ikan..
InsyaAllah, akan jernih semula..

Sesungguhnya aku yang menzalimi diri sendiri..
bermula dari kealpaan kita pada hukumnya..
baru terungkai masalah satu satu..
cubalah mengakui kesalahan kita kerana kita  hambanya..

aku heran tul la....kalo porumer kate x terlintas nak tgk bodi org jantan lain selain suami sdiri, tak puas ati polak.. nak gak org ngaku bermate keranjang cam dia..... cam manusia leh tau lak kehendak dan keinginan manusia nih sumer sama ... mane letak aqal ..... fizikal manusia mmg same.. pengisian rohaniah tuh yg membezakan manusia yg bijak gune aqal, atau bijak ikut napsu....

kalo suami wat hal... katenye polak isteri cam patung polak...kalo dah pengalaman dir sdiri cam tuh, jgn anggap org lain pun patung gak... sbb mende nih personal... x kn la tuan umah nak gtau sumer yg dia dah layan laki dia smpi laki dia pengsan sbb terlebey puas ...

persepsi x sama cam pengalaman... dan setiap manusia dilahirkn berbeza sikap dan sifat... so kalo dah x elok tuh ttp gak x elok....samae2 lah muhasabah diri agar x terus sesat kerana napsu....

Originally posted by mammavoque at 3-3-2009 10:51 AM
aku heran tul la....kalo porumer kate x terlintas nak tgk bodi org jantan lain selain suami sdiri, tak puas ati polak.. nak gak org ngaku bermate keranjang cam dia..... cam manusia leh tau lak ke ...

logik mamma.....logik

cemana dia pikir....benda tu refleks balik pd cara kita lihat pd org lain, sama saja

org kalo selalu mencuri, dia akan rasa org lain pun suka mencuri cam dia....apa yg kita fikir akan  menarik apa saja yg sama gelombangnya....

tu lah mammavoque, tadi pun dok terfikir, ada orang asyik implying yang masalah2 macam ni SAH2 punca dari si isteri tak dapat puaskan si suami sexually.

kadang tu society tak nampak sesuatu kesalahan ni macam wabak atau disease.
cth nya, nak elakkan RASUAH make sure gaji certain group of people ni, dinaikkan.
kalau just based on gaji tinggi boleh elak rasuah, then tak lah ada some rich people pun terlibat dalam MENGAMBIL rasuah.
tapi perkara2 salah ni terjadi sebab dah jadi satu penyakit yang sukar nak ubati melainkan ada keimanan yang tinggi.

so, jangan lah melulu cakap suami tak cukup 'nafkah batin' sebab tu resort to being a peeping tom.

Originally posted by binipasrah at 2-3-2009 08:40 AM
First at all...

tq for all advice and comment.. saya tak bermaksud nak mengaibkan diri dengan menceritakan keburukan/keaiban husband saya.. and fyi, videoclip tu bukan ada pun aksi adik2 saya  ...

1) apa salah dan kurangnya saya, saya dah rasa low confident dengan fizikal yang tengah membuncit & pregnant ni..= TIADA SALAH APA-APA CUMA PERHAPS SBB RASA LOW CONFIDENT DAN KELEMAHAN FIZIKAL (STRESS ORANG MENGANDUNG) ADA MAIN PERANAN SIKIT-SIKIT KOT, LAYANAN BATIN TERHADAP SUAMI BAGAIMANA?

2) perlu kah saya maafkan husband saya.. memang ni first time dia wat perangai macamnie, tapi saya tak dapat jangka apa yang dalam kepala otak dia.. I cannot trust him anymore..TEPUK DADA, TANYA SELERA DEAR  - IF YOU ASK ME, IF I WERE IN THE SITUATION, KAK EMO AKAN MAAFKAN DIA  AND LEARN TO TRUST HIM AGAIN (SBB MANUSIA NI TAK LEPAS DARI KESILAPAN, AND THROUGH KESILAPAN MANUSIA BELAJAR PELBAGAI PERKARA) PROVIDED HE WANTS TO CHANGE LE KAN THEN I WILL MEET HIM HALFWAY...AND IN TERMS OF NAK TRUST HUSBAND NIH, PLS DONT 100% (SIMPAN SIKIT TRUST TU UNTUK DIRI SENDIRI).  

3) Memang betul salah dia  ker? atau keadaan? I am confuse now! = BAB INI, WHY NOT STOP MENYALAHKAN SESIAPA....TAK PERLU POINTING FINGER SBB I BELIEVE SEMUA PIHAK ADA SHARE MASING-MASING IN THIS: YOURSELF, SUAMI, ADIK-ADIK (you will never know the real situation kat rumah waktu kerja kan?).  IF YOU DECIDE TO TRUST HUSBAND SEMULA, PROCEED LIFE MACAM BIASA, PINDAHKAN ADIK-ADIK KE TEMPAT LAIN, PANTAU SITUATION (pantau dlm diam je cukup, dgn oran glelaki ni kalau kita tunjuk sgt nanti dorang rasa rimas, bila rimas start le rasa tercabar, in the end saper yang dipersalahkan? kitaaaa jugak orang pompuan )

4) Sekarang ni saya hanya memendam perasaan tapi dalam masa yang sama saya tetap memikirnya setiap detik peristiwa itu ..DEAR, INI HANYALAH SATU DARI PENGALAMAN PAHIT MANIS YOU BERSAMA SUAMI, IN FUTURE MACAM2 LAGI BOLEH BERLAKU BE IT GOOD, BE IT BAD...SO JANGAN LAYAN SANGAT, SBB IF LAYAN SGT TU YANG JADI MASALAH BESAR.  THE MOMENT YOU DECIDE TO FORGIVE SUAMI, ....THEN PROCEED LIFE!

MINDA KENA KUAT DEAR, DLM MARRIAGE NIH CHALLENGE PALING UTAMA UNTUK KITA IALAH PENGAWALAN DIRI KITA SENDIRI DAN HOW KITA HANDLE SITUATION DI WAKTU ITU.  SETIAP KALI TERINGAT, SWITCH PEMIKIRAN...FIKIR POSITIVE, FIKIRKAN YANG IF THIS THING HAPPEN BIARLAH DI AWAL, SO THAT YOU CAN PANTAU (BLESSING FOR YOU KAN?) DARIPADA YOU TAK TAHU APA2 TIBA2 TIMBUL ISSUE LEBIH SERIOUS THAN THIS? MANA NAK? SOMETIMES ALLAH MENGINGATKAN KITA IN CERTAIN THINGS DLM PELBAGAI BENTUK, IN THIS TERANG PERINGATAN ALLAH - BUKAN MUHRIM TAK SESUAI TINGGAL SERUMAH.

5) saya rasa macam nak mintak cerai jer dengan dia.. tapi adakah tindakan saya itu betul..nak jer saya lari jauh dari dia,aku rasa dah tak boleh percaya dengan golongan LELAKI dah ni.. kalau boleh saya nak jer idup sendiri balik dan kembali pada keluarga dan tumpukan pada family saya jer..PERSONALLY TO ME: TAK BETUL.  SEBABNYA? BARU SEKALI NI JE DIA BUAT SILAP KAN? AND KESILAPAN NI MEMANGLAH TAK PATUT, BUT NOT AS BAD AS MASALAH ORANG KAWEN YANG LAIN-LAIN...LOOK BELOW YOU DEAR, RAMAI LAGI YANG LEBIH TERUK MASALAHNYA DARI YOU.  ALLAH BARU DUGA YOU SATU PERKARA SEBEGINI YOU DAH RASA NAK MINTAK CERAI? THINK ABOUT IT CAREFULLY......DON'T LET EMOTIONS MENGUASAI KEPUTUSAN YANG NAK DIBUAT.

I WISH YOU HAPPINESS

[ Last edited by  hemorion at 3-3-2009 11:59 AM ]

Originally posted by binipasrah at 3-3-2009 09:35 AM
ramai yang advice aku pindahkan adik aku dari rumah tu, tapi dalam situasi macam ni, bila aku fikir balik, adik aku sorang dah dapat keje, sorang lagi baru nak cari keje.. so diaorang tak stabil  ...

hmm it is your choice, but if i were you...i dont agree with this

you know why? sbb seems like you put your sisters above your own husband - this will lead to other problems...

this is my personal opinion ya...i know you are upset, but perspective mesti betul.

If niat dlm diri nak 'perah' suami kaw-kaw - think again is this right? niat tu dear, kena jaga...nak lagi tengah mengandung....be careful with your plans, takut makan diri sendiri....

Balas #95 hemorion\ catat

setuju dgn hemo....

u takleh nak kontrol suami dgn perlakuan dia....jauhkan mangsa2 tu dr rumah sendiri...

adik2 tu ada otak utk fikir sendiri.....bukan muda sgt pun, dah dewasa utk berfikir dan hidup sendiri....manusia nie lagi kita duk tatang, sampai bila pun tak belajar2....

Terkujat bile baca citer tuan rumah. Haku boleh bayangkan situasi tue since haku pun ada adik pompuan yg cun melecun. Tuan rumah kena kuarkan adik2 dari rumah tue. Memang niat tuan rumah bagus nak tolong adik beradik tapi kalo ginilah kejadiannya baik tuan rumah cari jalan lain. Setakat sewa bilik jer takkan tak boleh. Kalau depa berkeras tak nak guna kan kuasa veto tuan rumah. Suami tuan rumah dah ada nafsu kat adik2. Sebelum jadik apa2 baik bertindak dulu. Haku tingat plak citer member aku nie. Dia pun pernah dok dgn kakak n abg ipar dia. Konon2 nak dok bandar keje. Kakak dia plak ada sakit jantung. Member aku nie mmg cantik bangat, Mula2 abg ipar dia mengendap dia mandi. Pasti suke raba2. Member haku tak berani nak citer kat kakak dia since kakak dia kan sakit. Nasib baik tak jadik apa2 yg berat lg. Bile ade peluang dia lari balik kg. Sambung blaja semula. Tapi dia mmg tak maafkan abg ipar dia tue sampai mati.

Originally posted by binipasrah at 3-3-2009 09:15 AM
perempuan  yang terlebih air jer bole feeling gitu, aku rasa.. tapi kan yang peliknya, adik husband aku pandai pulak jer laki aku jaga.. aku try tanya kat dia kalau orang amik kesempatan kat adik ...

dear, you kena ingat...perasaaan abang pada adik kandung different....perasaan abang ipar pada adik ipar boleh jadi questionable jugak.....especially if dah depan mata, and you are not around...

the way i see things you letakkan family above your own family, this is the mistakes yang you tak sedar sebenarnya...

think again, mana priorities you? I am not saying what your husband did is right, it is totally wrong! But most importantly what you intend to do with this situation tu you kena fikir betul2, set your priorities right please.

It is not easy being the first child, kita contoh pada adik-adik kita, our intention is good, but the moment kita bersuami priorities kita nombor 1 pada suami, jangan menidakkan yang itu.  If we cannot give priorities to our family first, then better dont stay in the marriage sbb it is all wrong. Buka balik buku ugama, minta nasihat orang yang wise, bijak pandai dalam hukum hakam agama......

suami buat kesilapan, it is your choice to forgive, proceed life or nak file penceraian - but if berdendam, please lah don't - tak elok untuk minda, buat apa nak tambah titik hitam dlm diri kita yang memang dah sedia ada sejak lahir ye tak?

Rate

1

my cousin pernah melalui perkara yg sama, but dia mengadu pada macik, hubby macik dia  raba peha dia  it was long ago
hubby dia buat muka toya
macik dia still with hubby bcoz of anak2
macik tak keja
sampai sekarang macik dia berdendam ngan hubby
aku betul2 menyampah tengok muka hubby dia walaupun dia dah tua dah g haji
but still kegatalan dan kejahatan ada terpalit kat muka dia

n yes..kalau ikut hati aku ...kalau kena kat aku..aku nak bunuh jer lelaki tu..
tapi kes ko tak ada body contact ..belom berlaku..
so berhati2..jantan muda ada nafsu..
haruan makan anak dah byk terjadi..pikir2kan

[ Last edited by  namakurahsia at 3-3-2009 12:31 PM ]

risau gak.... walaupun adik2 ku semuanyer lelaki....
bersimpati dgn tuan rumah...
msti emosi tghkacau bilau, maklumlah tgh preggy...