CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kak-Leen

Mimpi aneh

Kak-Leen replied at 7-9-2019 10:58 AM
Orgsepang sebut ni baru akk teringat. Time anak dara dulu akk pernah mimpi benda yg lebih kurang s ...

salam.. tu namanya de ja vu
bahasa kita..(dbell lupa nama hahaha) .. wallahualam.. sains kata otak tgh reboot n refeshing dgn suasana, keadaan, tpt yg hampir sama dlm mimpi.. bila kita ingat time tu.. seolah2 otak ringan, badan mcm bersemangat... semua org pernah melalui  kes mcm ni.. wallahualam..

Boomibulat replied at 7-9-2019 10:01 AM
Lupa nk ckp...sbb citer seram dumbell i kenal forum ni dulu

alamak.. kalawaley ayoyo.. citer lain lagi thrill n seram tuan.. dbell cerita zaman dbell bujang dedulu.. tak seram sangat.. huhuhu

Kak-Leen replied at 7-9-2019 10:51 AM
Nauzubillah minnzalik... Minta dijauhkan benda2 tu.
Terima kasih atas pesanan dan tips yg ada me ...

Welcome kak, soal akak nak bersihkan rumah tuh, sebelum ustaz nak pagar rumah, akak bersihkan dulu rumah akak mana tau ada sedara mara tertinggal barang, minyak wangi ka, anak2 akak terbawa mainan dia jumpa dekat mana2 ka, husband akak balik tengok orang sakit kat hospital bajunya tak basuh lagi ka,

Sebab nanti kalau ustaz dah pagar, takut ada khadam tersangkut dalam rumah, mana2 barang2 yang akak sangsi, buang ja, kat rumah saya kalau ada doa selamat, tetamu tertinggal selipar anak ka, songkok ka, apa2 ja, mmg saya buang, masuk dalam plastik, baca ayat kursi buang dlm tong sampah,

Pastikan tak ada barang yang sangsi, lagi2 kain kuning bungkus lah, benang 3 warna yang mcm untuk pelaris, minyak wangi baru busuk, telur busuk dalam rumah, semua kena clean, good luck kak,

Semoga yang baik2 saja untuk akak dan keluarga akak, sesungguhnya kalau kita diuji dengan ketakutan itu tanda Allah rindu nak dengar kita minta perlindungan dari Dia. Sampaikan Allah memanggil malaikat lalu mengarahkan mereka mengetarkan hati kita dengan ketakutan dan kesusahan dunia sebab rindunya Allah ingin mendengar kita berbicara dengan Nya.

paiayam replied at 7-9-2019 01:21 PM
Macamana pulak kalau mimpi najis? Saya kerap jugak. Contoh mimpi tu macam ada budak kecik, then saya ...

salam tuan/puan.. cer citer detail mimpi tu..
kalau tak detail.. org akan takwil general je.. baby n najis(tak terurus)
saka org mencari pengganti sesuai dgn kriteria yg saka suka..
tandas ada najis tak dicuci..
suka cakap belakang/buruk pasal org lain.. depan manis belakang burukkn org..
wallahualam.. kita anggap mimpi mainan tidur je..

sarah82 replied at 7-9-2019 11:01 AM
Apa pun yg tau nanti kena redha. Terima sebagai 1 ujian Allah swt.

Kita tak boleh salahkan nen ...

In syaa Allah. Akak x salahkan sesiapa. Cuma kalau boleh memang x nak ada involvement dgn perkara2 gini. Kalau ada, kami usaha utk elakkan aje. Faham sangat keadaan zaman diaorg dulu.. Ada sebab semuanya berlaku dan dilakukan. Thanks Sarah.

makneng replied at 7-9-2019 11:16 AM
Kak leen, boleh pm nama n contact number ustaz kat melaka tu? Tak boleh tak apa.

Cuba MakNeng pm akak dulu. Akak x faham kenapa akak x boleh pm org lain..

Follow Us
DumBell replied at 7-9-2019 04:52 PM
salam tuan/puan.. cer citer detail mimpi tu..
kalau tak detail.. org akan takwil general je.. bab ...

Uiiks involve saka2 ke. Tp yelah arwah tokwan sy pn dengar2nya ada jugakla saka keturunan ni. Dia meninggal pn xla sakit yg obvious. Cumanya yg sy ingat dia sihat xde sakit then satu petang tu balik rumah dari mengait sawit, dia dh jadi x sihat pastu berlarutan bertaun2. Dan ada la jugak dengar kata mcm saka yg keturunan yg kacau, berubat sana sini la jugak. Ada yg suruh cari lipatan kain batik ke apa tah sbb  ada warisan, cmtu lah sy pun ingat2 lupa sbb budak lg so x amik tau sangat.

Tak ingat mimpi secara detail, huhu tp lebih kurang cmtu la. Tp ni pn agak lama x jadi. Tp masa mimpi jadi kerap seminggu berkali2.

Kak-Leen replied at 7-9-2019 07:50 PM
Cuba MakNeng pm akak dulu. Akak x faham kenapa akak x boleh pm org lain..

Kak leen, saya dah PM akak, cuba akak tengok kat inbox

DumBell replied at 7-9-2019 04:47 PM
salam.. tu namanya de ja vu
bahasa kita..(dbell lupa nama hahaha) .. wallahualam.. sains kata ota ...

Dejavu tu pd akak x mengganggu sangat kot. Cuam perasaan kita mcm, Eh! Mcm pernah nampak je.. Gitu..

MenteriWanita replied at 7-9-2019 04:48 PM
Welcome kak, soal akak nak bersihkan rumah tuh, sebelum ustaz nak pagar rumah, akak bersihkan dulu ...

Terima kasih, MW. Mungkin juga reminder yg Allah bagi secara halus..
Memang lately lebih kpd yg wajib sahaja. Yg sunat dah kerap mcm sebelum ini.. huhuhu

makneng replied at 7-9-2019 08:29 PM
Kak leen, saya dah PM akak, cuba akak tengok kat inbox

Ok MakNeng

Mimpi hantu, mimpi ular selalu kena kat rumah lama dulu. Pastu pindah rumah baru pun kena juga brapa kali n kerap ada kesan lebam kt paha. Skrg dh ok lepas letak ikan puyu dalam bilik

Jigglyjiggle replied at 9-9-2019 04:55 PM
Mimpi hantu, mimpi ular selalu kena kat rumah lama dulu. Pastu pindah rumah baru pun kena juga brapa ...

Orang kata kesan lebam tu pelesit yg gigit, kan?

Jigglyjiggle replied at 9-9-2019 04:55 PM
Mimpi hantu, mimpi ular selalu kena kat rumah lama dulu. Pastu pindah rumah baru pun kena juga brapa ...

salam.. ada lebam sbb jin suka.. nama jin asyik.. ada nama lain kut org panggil.. kalau pompuan jin tu jantan.. kalau lelaki jin tu betina.. entah2 ada jugak kut yg lesbo n gay.. hahahaha.. pelesit tunggangan dia..

1. Cakap pasal mimpi nie penah mimpi yg tak berapa elok nenek tua datang macam nak korek something dari vagina and position saya masa tue macam nak beranak (masa tue saya pregnant 3-4 bulan) then lepas tue memang bleeding. Duduk sorang2 sebab husband masa tue keje production so shift hour. Pegi berubat and pantang apa yg patut alhamdulillah atas izin Allah anak besar skang sampai 6 tahun.
2. Masa pregnant 5-6 bulan pulak mimpi yg ingat sampai skang lepas dh tak mimpi pasal nenek hitam tue..mimpi tetiba ada kat sebuah ladang/kebun yg seba hijau. Tetiba ada sekumpulan ppuan yg jelitawan duk gelak2 main2...lepas tue salah sorang tanya saya “awak nak makan buah delima?” Saya masa tue tak penah terpikir makan budah delima masa pregnant, so dalam mimpi tue saya iyea kan..dia bagi sebijik tetiba kat tangan dia dan buah delima tue bekilau lagi berkilau bila dia dh bukak nampak biji buah delima dalam tue kilau macam diamond..dalam mimpi tue macam kagum kejap hahaha. So dia bagi saya try 1 jea dalam banyak2 bijik dalam tue...Subhanallah manis gila! Memang sedap and rasa buah delima paling sedap saya makan. Terus terjaga tido and lidah nie still rasa kemanisan buah delima dalam mimpi. Sampai skang tertanya apa maksud nya...tapi husband bole kait kan dengan anak kami...sebab masa dia lahir merah yg amat kulit dia..termasuk bibir dia merah menyala sampai org sekeliling dan nurse tanya saya makan apa masa pregnant. Entah lah apa kaitannya atau mainan tido masa pregnant dulu2..

Edited by msamyrazi at 10-9-2019 10:36 AM

akak tt , nak share gak lah :

a few years ago , ada beberapa ekor anjing warna coklat terang dok menyalak depan rumah i . dan anjing2 tu ada tuan nya . tapi i tak berapa nampak sapa tuan nya . mula2 anjing2 tu menyalak sampai tempat parking kereta keluarga . di sebabkan . terlampau bising , i keluar dan anjing2 terus lari keluar tapi still menyalak depan rumah i dalam jarak agak jauh . anjing2 tu  keep on menyalak tapi tak berani nak masuk rumah sebab nampak i . tak sure lah pulak apa maksud nye

Kak-Leen replied at 6-9-2019 07:10 AM
Eeee... akak pernah mimpi dua malam berturut2. Tapi dulu la.. Masa tu baru kahwin dan menyewa ruma ...

Seramnya sampai anak pun dok spiderman bagai. Aduhhh. Lepas tu takde kena gangguan ke?

kakakko replied at 11-9-2019 10:34 AM
Seramnya sampai anak pun dok spiderman bagai. Aduhhh. Lepas tu takde kena gangguan ke?

Setakat dia main2 kat penjuru dinding, main2 kat jenang pintu tu sepjg kitorng duduk rumah tu.. kami jadi lebih alert. Tapi anjing2 tu tetap menyalak2 depan rumah mcm biasa.. Duduk rumah tu x sampai 2 tahun kalau tak silap..

msamyrazi replied at 10-9-2019 10:35 AM
akak tt , nak share gak lah :

a few years ago , ada beberapa ekor anjing warna coklat terang dok  ...

Menyalak2 beramai2 tu akak trauma sungguh.. Kita halau, dia pergi tapi lepas tu berjemaah balik dok menyalak depan rumah..

Kak-Leen replied at 11-9-2019 10:59 AM
Menyalak2 beramai2 tu akak trauma sungguh.. Kita halau, dia pergi tapi lepas tu berjemaah balik do ...

kak leen , lupa nak tambah .. tu mimpi saya sebenarnya ( padahnya bila buat keje sambil baca dan reply forum )  . realiti nya saya ni mmg fobia kaw2 punya ngan anjing . kalau nampak anjing dari jauh , sanggup tu ikut jalan lain  . masa sekolah dulu , pernah kena kejar ngan anjing .