CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AyieBoyZ

< ReaLiTy ConTesT > [GangStarZ AKHIR]

my komen..........

The Lima ( Hapus Aku ) -
tak boleh dinafikan vokal & kesepaduan suara dia org nih BEST, TOP, bertenaga...but persembahan kalau leh tukar sikit cos tiap2 minggu nmpk cam sama je, pilihan lagu OK but nak sgt dgr dia org naynyi lagu yg more faster....harap sgt dia org tukar sikit stail pakaian, means tak laa sama je tiap minggu, cos lama2 leh jadi boring gak, but dr segil vokal mmg tak dinafikan kumpulan nih yg paling best sekali........

The Lima & E-Voke ( Kenangan Terindah & Lets Get Loud ) -
gabungan yg baik, The Lima tak tenggelam gan tarian E-Voke even kita dah tahu yg E-Voke mmg palgi pandai in dance but masa gabungan 2-2 nih, tak nmpk perbezaan pun, begitu gak vokal, E-Voke tak tenggelam gan vokal bertenaga dr The Lima, pandai guna pentas terutama masa lagu Lets Get loud...tp sedikit pecah masa lagu tuh dinyanyikan....lirik pun tak dgr sgt but ditutup gan persembahan 2-2 yg bertenaga, dah Ok pun!!!!

Mendua ( Fantasia Bulan Madu ) -
BEST!!!BEST!!!BEST!!!...pilihan lagu sesuai.....pakaian sesuai, mixing suara lelaki gan pompuan stabil, pandai guna ruang pentas w/pun hanya bertiga....tp masa lagu nih verse ke 2 sedikit mix...so tak brp sesuai & cam dah dgr lagu lain pula....but MENDUA mmg pandai guna apa yg ada pada mrk.....

Mendua & Flava (Pandang2 Jeling2 & Hips Dont Lie ) -
Flava diselamatkan oleh Mendua, itu mmg ketara......cam Mendua je buat prsembahan pun dah OK cos Flava nmpk too kaget, tak consider sgt, persembahan nmpk berterabur, lagu dah sesuai, cuma antara 2 kumpualn nmpk mmg tak serasi........

Flava (Aduh Saliha ) -
ooooo TIDAK!!!!!, paling kecewa gan kumpulan nih minggu nih, nmpk cam kumpulan boria lak, tarian terlalu hati2 je, and paling ketara ialah cam ada 2 org je yg nyanyi even ada 5 org pun....makin merosot je, pilihan lagu dah OK but tak pandai guna kelebihan lagu Mawi nih, masing2 pun janggal je gan each others....kdg2 fikir cam tgk persembahan kat sekolah2 dulu je......

Colabr8 (Pump It & Joget Pahang ) -
tertarik gan baju tengkorak tuh, hahhahhha , persembahan bertenaga, mantap, vokal OK...but vokal leeding nmpk asyik out gak, lagu rapping mesti jelas tp rappingnya tak jelas sgt...tp suka masa elemen tradisi Joget Pahang dimasukkan, bayangkan rapping gan tradisi joget, idea yg GREAT!!!!

Colabr8 & Infinatez ( Standing In The Eyes Of The World ) -
paduan 2-2 suara dah OK, best gak cos masing2 nmpk serasi....but there's somethings missing, tak tau apacos cam bosan je along their performance  ........

E-Voke ( Bertakhta Di Hati & Cup of Life ) -
masa lagu bertakhta di hati tuh a bit boring, but suara pompuan yg leeding tuh mmg best!!!, nasib baik dia je yg nyanyi cos itu yg selamatkan mrk nih, pandai guna wardrobe yg ada, tp persembahan mrk sebelum nih (papapa jahat) lagi best....masa lagu CUP OF LIFE, WOW!!!!, performance bertenaga....cuma tak jelas lirik masa verse lagu tuh but it's OK cos persembahan mantap, leeding woman kena kurangkan sikit jerit.....

Kumpulan Terbaik : MENDUA
Kolaburasi Terbaik : THE LIMA & E-VOKE
Kumpulan Kurang Memuaskan : FLAVA
Kumpulan Yang Akan Tersingkir: FLAVA

Rate

1

Borang Jawapan Pertandingan GangStarZ

The Lima ( Hapus Aku )

--- Pilihan lagu, OK tp lagu2 yang diorang pilih tiap minggu ni mcm x berani sgt..diorg lebih gemar berada di comfort zone agaknya...
--- Vokal..mantap
--- energy tu still high lagi
--- pakaian pun sama cm lagu...x de kelainan
--- overall..OK but still x bnyk berubah

The Lima & E-Voke ( Kenangan Terindah & Lets Get Loud )

--- Tarian, OK
--- agak menghiburkan..boleh laa nak hilangkan ngantuk
--- penggunaan pentas pun OK

Mendua ( Fantasia Bulan Madu )

--- The best performance pada malam tu for me!!!
--- Pilihan lagu betul dan very creative!!!
--- Vocal...marvellous!
--- pakaian...OK

Mendua & Flava (Pandang2 Jeling2 & Hips Dont Lie )

--- The best Colaboration on that night!
--- Creatif..dats all

Flava (Aduh Saliha )

--- Kenapa ngn kump. ni? ada sesiapa bleh bgtau x?
--- I dun like their costume!   
--- x nampak pun ada connection between each members...WHERE???!!!!

Colabr8 (Pump It & Joget Pahang )

--- Kump. ni mmg x bleh ubah ke diction diorng?? nasib baik carpet tau lagu Pump It tu...kalau x, sepatah arang aku x tau apa mende dia sebut! :@
--- tp x dinafikan...they are creative!
--- tp sayang sekali vocal nya masih x jd...
--- Diorg ni ada style laa...I like it!! ada identiti..

Colabr8 & Infinatez ( Standing In The Eyes Of The World )

---Kolaborasi yang paling x menjadi...berselerak...
--- Mungkin persembahan ni yang mmpengaruhi keputusan terkeluarnya Infinatez..who knows?

E-Voke ( Bertakhta Di Hati & Cup of Life )

--- Nampaknya E-Voke dah lakukan lompatan saujana!!
--- Showmanship diorg bagus!
--- Pakaian..nothing to say..
--- Diction diorg kalau nyanyi dlm english agak x bagus laa..

Kumpulan Terbaik : Mendua
Kolaburasi Terbaik : Mendua and Flava
Kumpulan Kurang Memuaskan : Flava
Kumpulan Yang Akan Tersingkir : Flava

Rate

1

Tige jerk? mane yg laen??

XTGK R GANGSTARZ NIH,RASER MCM RANCGAN NIH XDR AURA R,SO,NO KOMEN..SORY!!

Reply #64 ha_race's post

Its ok... Klu xder hal, ptg nie jgak kite start kuiz mnggu ke4..

-- KEPUTUSAN MINGGU 3 --

Markah dikira berdasarkan :

Komen (Pendapat sendiri, bernas) - 30 Markah
Ketepatan Jawapan (Pendirian / Kaitan dengan Komen)  - 10 Markah
Bahasa / Kreativiti - 10 Markah

jijioaynna = 24/10/6 = 40 Markah
Eddlisa_uyuk = 25/7/6 = 38 Markah
carpet = 23/10/4 = 37 Markah

Teruskan menghantar komen.. Kepada pemenang, sila tuntut
kredit anda.
.: Terima Kasih :.

Juara Minggu 3 = jijioaynna [ 200 Kredit ]
Naib Juara Minggu 3 =  Eddlisa_uyuk [ 150 Kredit ]
Tempat Ke3 Minggu 3 = carpet [ 100 Kredit ]

[ Last edited by  AyieBoyZ at 28-5-2007 12:43 PM ]

Follow Us
-- Minggu Keempat --

Pertandingan initerbuka kepada semua forumner Forum.Cari.Com.My terutamanya yangmenonton GangStarZ, setiap Ahad 9.00 - 10.30 malam di Tv3.

Kepada yang berminatuntuk menyertai pertandingan ini, anda dikehendakimemberikankomen/pendapat mengenai persembahan semua kumpulan GangStarZ Ahad yanglalu (kecuali kumpulan yang telah terkeluar). Anda dibenarkan memberikomen anda secara total, tanpa had maksima. Caranya ialah denganmengisi borang ini :

The Lima ( Janji Manismu / Kopi Dangdut ) -
Mendua ( Keliru / Pudar / Can't Get You Out Of My Head  ) -
Flava ( Relaku Pujuk / Raikan Cinta ) -
Colabr8 ( Tanya Sama Itu Hud-Hud / Let's Get It Started ) -
E-Voke ( Bunga-Bunga Cinta / Tak Tahu ) -

Kumpulan Terbaik :
Kumpulan Kurang Memuaskan :
Kumpulan Yang Akan Peringkat Akhir : Infinatez / Equal Star / Colabr8 / E-Voke / G18 / Pianka / N'Quint
(potong yang mana berkenaan )

Setiap penyertaan akan diberi 30 Kredit!

Tarikh tutup setiap penyertaan ialah pada hari Sabtu setiap minggudan keputusan akan diberikan pada hari Isnin sementarapertandinganseterusnya dibuka pada hari Selasa. Setiap minggu akandipilih 5 komen terbaik. Hadiah yang menanti para pemenang setiapminggu ialah :

Johan Komen Terbaik : 200 Kredit
Naib Johan Komen Terbaik : 150 Kredit
Tempat ketiga : 100 Kredit
Tempat keempat dan kelima : 50 Kredit

Reply #66 AyieBoyZ's post

terima kasih mod!!

Thanks Mod!

haha..! ni yang aku best nak bagi komen lagi nih...tgh free nie..!hehe

Balas #69 jijioaynna catat

Ajak la kawan2 yg laen skali...

Janji Manismu lagu favourite ak mase djh 1 lagi tau...setakat nie tak de penyanyi lain selain Aisyah yang mampu buat ak tersentuh dgn lagu tu.sbb melodi n lirik dia adalah paling best dibawakan oleh Aisyah sendiri.even D'5 pun bg ak x berjaya mengatasi Aishah.but, Kopi Dangdut yg diorang bawakkan mmg best!so again.. tahniah..

Lagu Keliru yg diorang bawakkan juga mmg x best. maybe sbb dorg pn tak biasa dgn lgu t'sebut. Lagu Pudar berjaya membawa tenaga dlm psembahan dorg. Tapi lgu Kylie Minouge tu x berapa menjadi bagi aku. and this is persembahan yg moderate..supposed to get max.13 stars je mlm tu.

Yes! Yes! Ini la bentuk persembahan yg aku tunggu2kan selama nie...teruja aku smlm.ngat kot undi dorg akn bkurangan sbb buat show plg last.diorang mampu menenggelamkan M'2 and D'5 pd mlm final.vocal steady during lagu rancak and very great utk lagu Relaku Pujuk.diorang tak cacatkn lagu asal.U made me proud Flava!!

Even aku rase M.Nasir sure marah ngan grup nie..tapi nak wat camner...itukan style diorang...tapi masih kurang memberansangkan esp. vocal..sbb vocal Wan-D tu tak cukup kuat utk bawakan lgu M.nasir. Tapi 2nd song, diorang memang menunjukkan kekuatan tsendiri.persmbahan yg kreatif mcm selalunya..crowd x akan boring ngan sbb dorg sentiasa ada 'something' in every perfomance.maybe diorang perlu tambahkan 1 ahli utk kuasai part vocal dlm psembahan next week.boleh wat konsep mcm B.E.P. sure gempakkk!

Lagu Bunga2 Cinta tu bleh dikatakan suatu percubaan yg baik. tapi, masih x cukup utk menjadikan diorang menyerlah.harmony a bit lack somwhere.satu je yg aku nak puji iaitu tarian.mmg paling best antara grup2 yg penah aku tgk kat Malaysia nihh..maybe minggu dpn diorang kena amik Nickky(bleh ke..?hehe) join grup diorang so diorang akan buatkan peningkatan yg mengejutkan dlm psembahan yg seimbang antara tarian dan vocal.gd luck!

Kumpulan Terbaik : FLAVA
Kumpulan Kurang Memuaskan : E-VOKE
Kumpulan Yang Akan Peringkat Akhir : E-Voke (berdasarkn undi org Sabah! )

[ Last edited by  jijioaynna at 28-5-2007 05:06 PM ]

Rate

1

Reply #71 jijioaynna's post

Pilih 1 aje..

Ayie, terima kasih kerana menjemput Yip tapi Yip x leh join lah pasal Yip x tengok pon Gangstarz ni, so tatau camne nak bagi komen

Balas #73 yipun78\ catat

Xper.. its ok...

Reply #72 AyieBoyZ's post

owh..1 je ker ...ngat kot ad 2 lg tempat..

* Janji Manismu ... tidak lah manis sgt bile The Lima bawak. untuk lebih tepat lg...macam utk cukup syarat je nyanyi lagu. Macam Aisyah ckp, lagu ni kuat keMelayuannya, lagu2 yg kuat kemelayuannye ni jarang2 orang indonesia dpt bawak dgn baik. Disebabkan lagu ni pengaruhnya masih lagi kuat smp skang ni, agak susah nak terima orang len nyanyi. The Lima pun mcm xde buat sesuatu yg MAGIC utk membuatkan lagu ni lagu derang (mcm masa drg nyanyi lagu Naluri Lelaki, terkesan btol kat telinga aku smp masa dgr Samsons nyanyi igt version The Lima). Apepon good try. Kopi Dangdut ... tak meninggalkan kesan sgt. Tapi btol la kata pengkritik2 tu lagu mood mcm ni sesuai dgn derang. Lagu ni yg menyelamatkan derang. (BTW : ada sorang artis Indo pompuan...x igt nama remake lagu Janji Manismu ni. aritu dgr kat radio. penangan Aishah kuat gile kat lagu ni...xde org leh celen.hehe)

* Seperti biasa la kan.. Mendua rasanya x pernah fail utk entertain org yg menonton. Terhibur tp...er. x la terhibur sgt mcm masa Bukan Diriku ke Fantasia Bulan Madu ke AADC.. tapi masalah yg sama spt The Lima, masa bawak lagu Keliru ni mcm utk sekadar cukup syarat je (mmg dah suruh wat cmtu kan?). Mcm kelamkabut sket time nyanyi lagu ni. Lagu Pudar plak, mcm happening sket. Lagu Kylie Minogue...erm..xde yg spesel Mendua lakukan. mcm mumble2 je.

* akhirnye aku suka gak perfomance derang setelah sekian lama dr yg pertama masa derang nyanyi Quek Mambo. Tapi, x sebest masa derang nyanyi Quek Mambo. Apepon way way way better than derang dok nyanyi lagu Aduh Saliha ke ape lagi satu lagu Mawi ngan MNasir tu. Bagus jugak sekali lagi sebab tade movement2 seperti persembahan akhir tahun pelajar Tahun 3 Sekolah Kebangsaan XYZ.
Satu cadangan utk derang ni...lebih baik pilih lagu yg kurang pergerakan atau memerlukan mereka menari secara maximum. Takat buat goyang sana sini ok la kot. Sebab derang ni memang dah dikenalpasti akan OUT gile kalo dibagi menari. Hasilnya spt persembahan 2 lagu mawi yg derang bawak tu. So FLAVA. JANGAN MENARI! hehe.

* aku rasa ape yg Colabr8 buat utk lagu Tanya Sama itu hud2 tu OK. menarik. kirenya derang buat versi sendiri la (ye la... genre pon jauh beza ngan MNasir..apepon good try la aku rasa). Part rapping bahasa Cina tu aku rasa pon menarik. ade la kelainannye kan. Tak boleh la nk komen byk sbb aku x berapa dgr sgt part nyanyi2. Maklum je la dah nama rap kan..so x de komen byk sbb aku dgr memana lagu rap2 cm ni mmg aku x tangkap butir lagu tu pun (kurang menikmati dlm erti kata lain). apepon aku enjoy tgk derang perfom. dan...aku harap derang ni grup ke4 utk ke finale atas sbb nak kan kelainan sket antara finalis. bagi can la..

* Tatau la nk kata ape. tp derang ni x menghiburkan aku... biasa2 je perfomance. Nyanyi Bunga2 Cinta pon feel mcm x sampai wpon x dinafikan sora poms tu boleh tahan bagus. Mcm kata Andy, KASAR. 2nd song pon xde ape yg menarik, cuma untungnya lagu ni boleh menunjukkan bakat menari derang tu. Kesungguhan kumpulan ni patut dipuji la apepon. Dari sekadar isi tpt kosong, derang berjaya smp ke tahap ni. aku bajet2 pon drg kuar awal. E-voke ni part nyanyi derang x bape kreatif utk improvise lagu. Buat lagu tu mcm derang yg punya...mungkin kurang pendedahan pd ilmu musik kot. Good Luck la utk e-voke..mungkin derang bernasib baek lagi utk ke final.

Kumpulan Terbaik :  Flava
Kumpulan Kurang Memuaskan : E-Voke
Kumpulan Yang Akan Peringkat Akhir : Colabr8 (berbelah bagi antara Infinatez..sbb aku ske gak ng infinatez..tp aku nk rasa cm nk tgk gak Colabr8 ni kat final...variasi sket. apepon...aku choose Colabr8 lah)

Rate

1

Originally posted by AyieBoyZ at 2-5-2007 02:44 PM
-- KEPUTUSAN MINGGU 1 --

Juara Minggu 1 = aramella [ 200 Kredit ]
Naib Juara Minggu 1=  dewakekenyangan [ 150 Kredit ]
Tempat Ke3 Minggu 1= sweet_sour [ 100 Kredit ]
Tempat Ke4 = fa_stellar [ 50 Kredit ]
Tempat Ke5 = jijioaynna [ 50 Kredit ]

lah aku juara minggu satu ke? baru tau skang. ayie 200 kredit tu dah masuk tak?

Rate

1

tunics This user has been deleted
mendua!!!

Originally posted by AyieBoyZ at 28-5-2007 10:54 AM

Juara Minggu 3 = jijioaynna [ 200 Kredit ]
Naib Juara Minggu 3 =  Eddlisa_uyuk [ 150 Kredit ]

Tempat Ke3 Minggu 3 = carpet [ 100 Kredit ]

ahhaaa, yipii.....

janji manismu - tak suka gan persembahan mrk nih, cos lagu nih jadi lagu lain lak, tak dgr the real janji manismu, pergunaan pentas`OK, sesuai tul pakaian dia org, but agak terhad je pergerakkan
kopi dangdut - wow, wow, wow, mmg tepat laa pilih lagu nih, maybe ia org pun dr indonesia, gaya nyanyi dangdut berkesan tul, terutama suara si kerinting Bony, sedap suara dangdutmu, pandai menari sesuai gan konsep lagu,

keliru -vokal Ok, nice, pakaian kurang laaa, tp pandai sesuaikan kesuaian suara lelaki gan pompuan
pudar - sesuai lagu nih, padan & tepat gan dia org, vokal best
CGYOOMH - lirik tak jelas, lagu nih rancak tp tarian dia org just biasa je, pandai guna pentas overall ok laa

relaku pujuk - kali nih vokal sesuai gan lagu nih, vokal yg solo ke 2 tuh best gak, pakaiam sesuai (nahhh, ini baru sesaui, tak laa cam last week), tp ada gak ahli yg no confident lagi, but kali nih best dr yg lepas2
raikan cinta - wow wow, mantap persembahan & pandai adukan lagu m.nasir nih jadi satu lagu yg power utk dia org, tarian ok, pandai guna pentas, yg paling penting, tak terlalu berhati2 utk movement pentas mmg sesuai gan dia org

TSIHH - Suka sgt, combination rapping gan irama m.nasir pandai dilaksanakan, paling best ialah the chinese guy tuh rapping in kantonis, SUPERBBB, and best tgk persembahan mrk nih,
LGIS - POWER, POWER, POWER, begitu bertenaga, suka gan rapping & pergerakkan setiap individu, pandai guna pentas, gaya bersahaja lucu si topi senget tuh best sgt......

BBC - tak suka masa dia org nyanyi lagu misha omar nih, mmg nmpk tak best pun cos tak ada kelainan, just nmpk confident mrk yg bertenaga, pandai guna pentas, pakaian sesuai sgt
Tak tahu - BERTENAGA utk tarian dia org, pandai guna pentas, but leed man vokal tuh kurang jelas liriknya, pakaian sesuai, power, gabungan ahli nmpk sepadan sgt

Kumpulan Terbaik : COLABR8
Kumpulan Kurang Memuaskan :
E-VOKE (tak laa teruk but kalau dibandingkan gan yg lain, dia org nih kurang sikit laaa)

Kumpulan Yang Akan Peringkat Akhir : Colabr8 (actually nak sgt E-VOKE cos suka traian dia org but Colabr8 pun ok)

Rate

1