CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: laislabonita

Zombi Kampung Pisang ~ tayangan 19 April 2007

citer ni kalau utk release tension bolelah tgk walaupun ada yg tak logiknya. sebagai hiburan oklah kalau nak tgk citer ni sbb byk lawak dari seram.

Ade scene diorang nyanyi lagu Negaraku pastu zombi2 tu nyanyi sekali..pastu siap lupa lirik lagi lagu Negaraku..

Jelas menunjukkan betapa orang kita memandang rendah lagu kebangsaan.. ;)

Pilem nih bkn pilem seram bagi aku...tapi lebih kpd pilem lawak. Sekadar hiburan...

Reply #62 Rhyno's post

nie sbb ko pandang dr sisi lain...
dr sudut pandangan pengarah... die kritik sesetengah rakyat m'sia yg tak hafal pun lirik lagu negaraku....

aku dah tingu daahh...mmmmm....kira ok la pd sesaper yg suka movie yg tak heavy punyaa...sekadar hiburan bley laa..aku prasan bebudak kecik dlm cinema terhibur n suker pilem nih (seswai buat sesape yg ada anak)...pd sesape yg mmg suker tingu movie yg ada logikal punya aku cdgkan tak payah tengok lerr...pd mamat khalid klu bley biarla wat movie w/pun komedi punya tp biarla kemas segala2nya dan tak sekadar '....ahh, boleh lah...' Adios!

Br tgk... rasanya ni filem paling kmas dr Mamat Khalid jika dibandingkan dgn filem2 terdahulu. Pun begitu, sperti yg disuarakan oleh org ramai, still rasa mcm kerjanya sdikit ambil mudah.

Jln crite ok lah sbb namanya pun Zombie, x fair lah nak expect mcm PGL. Tapi dlm byk2 benda, yg agak kacau adalah Ezelyn dan mungkin jugak AC Mizal (mcm berlakon dlm Buli, Cilok & lain2 comedy yg dia buat2- letih nak lyn lakonan yg ber-ulang2). Paling mnarik adalah Que(klakar yg nampak x bersungguh2 sgt nak bg org gelak tap just nice).

Check out lah pd sapa2 yg nak relax tap yg jenis nak pkir dlm panggung pun still boleh pkir sbb byk Mamat selitkan unsur sinis-ringan. Sinis ringan pun boleh dikupas isi-nya pd yg kuat berfikir. Tapi yg nak tgk Resident Evil atau filem Zombie ala' Sam Raimi, then jangan tengok utk mengelak dari rasa sakit hati.

[ Last edited by  kookkai at 23-4-2007 06:12 PM ]

Follow Us
aku sker lakunan que tuu...slamber lawak...tak buat2,cukup sifat punyer w/pun muko seruis tp nmpk lwk...menjadik la mimik muko dia tuuuu...
tak cam sesetengah plkn tu,mentang2 kumidi kena blkn lwak tak ikhlas...nmpak
tul dibuat2...tang ezlin plak...boring arrrr...ta dak feel langsung,btul2 sezaman ngan intan ladyana jgn pndg tepi tu...mimik muko tak da prasaan!!! bedak 14 inci..
watak deris bapok tu pun lawak... sofi last2 baru kuar lawak dia...jadi gilaks..

p/s time halau zombie di atas siling tu sempat lagi mamat khalid selitkan gaya 5 pahlawan cam tugu peringatan kat maner tu....smgt patriotik ker???

aku suka rock dan man laksa... tersurat.. lepas ni yang ni aku akan kaji hidden art dia

Hatta This user has been deleted

Reply #52 iscol_klang's post

:setuju: suka jugak tgk filem2 dia.

mmg hampeh

errrkkkk

Reply #62 Rhyno's post

mungkin itu salah satu maksud tersirat citer zombi dia ..

Reply #67 esah50sen's post

tugu negara ?

citer bangang.

sesal aku tgk.

mmg banyak caca marba.

aku paling meluat ezlyn dalam citer nih.

hantu pon buat ala kadar.

ada hati nak buat part 2

cite ni xmnarek ek?
kire xbbaloi le aku donlod ni?

Haku dah tengok semalam..pilih citer ni pon sebab banyak citer lain
aku dah tengok dan juga time dia yang fix dengan masa aku....

B4 tengok aku dah set kat otak, citer ni sekadar untuk aku bergelak  
ketawa, hiburan ringan pas tensen kat opis...hehe...so aku tak nak pk pasal logik or props yang ntah2 aper2 etc...yang penting aku nak
layan...

Disebabkan aku dah set macam tu, aku akhirnya terhibur denagn citer ni...aku ketawa la jugak di panggung...sebab aku tau pilem ni pilem
komedi bukan seram..aku terhibur la...layanzzz

Lupakan tentang logik, lupakan tentang hantu zombie yang tak
kemas sekadar pakai bedak sejuk or tepung gomak, etc...maka ia
akan jadi pilem ringan untuk santai2 komedi yang yang
menghiburkan... daa~~~~~~

aku belum tgk citer ni..

tp aku nk bicara sedikit la pasal citer melayu especially citer ZKP ni...mcmana agaknye nak tentukan mindset utk tgk citer ni berdasarkan trailer n promo yg dtunjukkan..

1) citer zombie melayu pertama -
mungkin niat kite mcm ni..."nak tgk ni citer zombie melayu pertama..mesti ala2 night of the living dead ke kan"...but since dlm trailer dah dtunjukkan zombie pakai bedak sejuk je..takde proper makeup or even topeng ke kan..so abis la niat org tu tadi..

so kene la set mcm ni..
2) "kite kene tetapkan mindset kite..ni bukan mcm citer zombie2 mat salleh tu..hanya hiburan ringan and komedi"..tp bile dah tgk trailer..takde plak adegan kelakar pon..

so sblm kite tgk citer ni...kite kene rendahkan expectation kite..wtf??!!patutnye pembuat filem tak patut invite penonton yg nak tgk filem die dengan merendahkan expectation diorang..sbb..diorang ni gi wayang kene bayar..bukan tgk kat tiwi..

mcm kite gi makan la..kite mesti nk gi makan restoran..yg walau pon tak mahal...mesti sedapkan..walaupon kite gi kedai melayu pon..takkan kite nak gi kedai melayu..atas sebab hanya nak tolong melayu..walaupon makanan dihidangkan tak sedap kan?
mcm tu gak filem...aku sokong citer melayu..dari dulu lagi..

kalau nak kata citer cicakman tu best..citer die biase je..tp wat actually attracts people to go to the cinema?..so die tunjuk CGI elements..and first super hero malaysia..yes citer tu deliver gak..

mcm citer JPB...die kata nak takutkan penonton..die tunjuk trailer yg seram..and it also deliever dalam wayang..walaupon citer die tak gempak mana..tp ramai je aku denga kawan2 aku smpai tak tdo malam tgk citer tu..

kalau ZKP..die try nak buat zombie..well that actually was a good idea..a fresh new idea being a firstly made local zombie flick..tp kalau tgk kat trailer..alahai..antu jepon dalam citer pendekar bujang lapok tu nmpak lagi zombie la dari zombie dlm ZKP..

aku tak la kata citer ZKP kene buat mahal2..that's where creativity is needed..byk bende2 bole dibuat utk buat make up jadi dasat kat filem...citer PGL mahal2 pn..tak deliver gak..dialog die bagus..gambar pon cantik..tp isi die ada sikit kurang..terlalu jauh ngn penonton

i'm really sorry to say this..byk2 bende dari promo2 citer ni yg sebenarnye menolak aku n maybe ramai org utk tdk gi menonton citer ZKP di wayang...

tp aku tak la kata aku ni mewakili seluruh penonton citer melayu..this is just my 2 cents..

kalau buat zombie..buat zombie smpai nampak zombie..walaupon citer bentuk komedi n tak mcm citer2 mat saleh yg penoh ngn gore..potong sana sini..tp zombie kene la nmpak rupe zombie..

tp kalau dah buat citer zombie tak potong memotong..makan org..tak payah la susah2 buat citer zombie..

ada byk cerita2 melayu yg bole dinaikkan lagi..

nak tiru kene ada gaya..inovatif..

da tgk citer ni, pirated vcd...mmg bosan, x seram, x klako mane pon..lagi seram citer mr bean, lagi klako citer the apprentice, lagi best citer sesame street...

sape da tgk>>>>>>> nk tanyer best ker>>>

dah tgk gak... alaaaahaiiii.... aku gelak dlm panggung pun pasal rasa mcm dperbodoh2kan... lawak mr bean pun lawak bodoh gak tp bukan la dperbodoh2kan penonton mcm cite nih... ni yg aku nak marah nih!!!!:@ :@ :@ :@   dlm tgh nak halau zombi2 tu kat atas bumbung, tetibe je tepacak mcm tugu negara... sedih la nape tahap filem melayu skrg susah nak capai tahap quality filem international? xyah ckp negara omputih la, compare dgn ng thailand and indon, kita sedikit ketinggalan...   oleh itu, aku bg taik bintang je la kt felem nih....