CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Eisya

kECANTIKAN sELEPAS bERUMAHTANGGA

Reply #619 220796's post

ha ah...aku paham sis...mmg susah.....!!! tapi try sikit2 lama2 dia boring gak kut.... tak ke????

aku citer kat ko yek....ada sekali tuh aku kantoikan dia merokok...aku tatau macam mana...may be dai smoke ngan kengkawan dia pastu aku jumpa kotak rokok kot...masa tuh tak kawen lagik.....ako tau aku buat apa??? lepas aku kantoi dia mengaku.....aku suh dia benti kat stesen minyak.....aku kuar kete.....aku beli rokok.....dia dok dalam kete lagik...masa aku beli tuh aku segan giller..seumur idup tak nah beli rokok...dah la aku nih macam budak....siapa mamak tuh tanya ....u berapa tahu?? aku kata mau beli untuk bapaklah!!!!

aku masuk kete....aku kata ngan dia....seronok sangat ye...merokok...meh aku nak try juga...kalo ada geng merokok lagik sedap kan?? aku beli lighter sekalik...apa lagik aku pon cucuh la dengan jayanya......siap aku suh bukak tingkap.....batuk2 jangan cakapla.....ko pon tau pompuan pakai tudung merokok nampak cam bitch kan????....aku merokok tuh batuk2 tuh siap nangis2....sebab aku sedih sangat.....kuar air mata berjurai.....dah latak sedap...tapi aku paksakan diri aku...lantak...di anak sangat.....hamek ko.....dia pon amik la rokok tuh campak kuar.....pastu mmg dah tak penah kantoi lagik.....amacam??? dasat tak drama aku???? semata2 tak mo laki aku merokok ku korbankan peparu ku yang masih dara nih...haahhaha ... tak masuk pon dalam tuh...tak reti aku nyedutnya.....takt lidah jek aku hembus balik...hahahahhaha!!!!

[ Last edited by  akubest at 27-5-2009 15:43 ]

Balas #621 akubest\ catat

taktik tu dah terai la...tp lg extreme dari ko sbb time peknen lg....bukan takat batuk siap muntah lg....tp x jalan la...u r so lucky la dpt lelaki yg lembut hati bukan hati kering.... dia boleh ckp "tu la sape suh gatai isap klu dah tak boleh? nak seksa diri watpe...."

[ Last edited by  220796 at 27-5-2009 16:14 ]

Reply #622 220796's post

hihihi.....gelak jugak...drama tak jadik la nih....hahhahaha!!!!!kalo aku sure stress!!!

tak pe lah...cuma jgn lupa doakan dia selalu.....dia pon manusia juga.....boleh berubah punya....tunggu jek la....hihihi........

ha ah laki aku mmg senang kesian kat aku...aku pon tatau psal..apa...sedangkan aku brutal bukan main....ye lah part lembut hati tuh aku syukur lah.....tapi part lain belum tau lagik...hehehhehe

mmmm pasal merokok ini eisya nak cite sikit...

eisya mmg tak suka org merokok...dari kecik puas pujuk ayah suruh berhenti merokok...siap tampal kat dinding rumah kalau ayah merokok je kena 5 sen...puas la nak pujuk dia berhenti...

Lama2 sebab anak sendiri dok bising je...ayah eisya ada kesedaran nak berhenti...so kawan dia bagi petua...mula2 kalau rasa nak merokok je...makan kurma ngan limau manis, sebelum makan niat nak berhenti merokok n baca selawat...

Ahamdullilah...dah 20 tahun ayh berhenti merokok...eisya pun dapat hubby yang tak merokok...

Balas #624 Eisya\ catat

keinginan tu bermula dari hati si perokok....bukan mudah sbg anak or isteri. ayah sy dari umo 10taun merokok smpi umo 50taun++ sbb dia sakit kene operate. lps tu dia stop sbb selalu semput. laa ni dia maki anak2 & menantu yg hisap rokok pulak siap bebel rugi duit la, x elok tuk kesihatan la...dia dulu 40taun bgelumang dgn rokok. x dpt rokok smpi demam kura2....hehehe!

ok, back to the topik. kang org kata kite lari topik. sebenarnye kecantikan selepas berumahtangga ni dipengaruhi oleh kes perokok2 ni juga. bila umur dh nak cecah 30an sy dpt rase asap rokok tu buat kulit sy tak sihat, rambut gugur dll...ye le collagen dlm badan kite berkurang % by % every year start umur 25taun kan....ambik le pape collagen ke atau produk tuk atasi rambut gugur mmg tak bape bkesan. buang duit sbb kite sntiasa terdedah dgn asap rokok.....

Balas #623 akubest\ catat

tu la pasal....siap dia ambik baki rokok kat tgn sy yg baru sy hisap sekali dua tu & dia hisap smpi habis....sabar je le sambil2 urut dada sndiri....

Follow Us

Reply #625 220796's post

tu ahhh...actually thats the main point...even the passive smokers pon ada effect ekkk???? kulit and hair....

aku nih tgh peknen mak aiiii...rambut gugur aku risau botak macam org kena leukimia.....risau betul.... so aku continue amik Vit E ...

sis number, aku dulu amik jamu rambut martha tilaar yang cosway punya...mmg berkenan babe....cuma aku peknen skang so tak leh la amik jamu tu...so aku amik vit E jek....ko tryla jamu tuh tapi jgn lupa amik Vit E....

Originally posted by 220796 at 28-5-2009 09:12
keinginan tu bermula dari hati si perokok....bukan mudah sbg anak or isteri. ayah sy dari umo 10taun merokok smpi umo 50taun++ sbb dia sakit kene operate. lps tu dia stop sbb selalu semput. laa n ...

ya betul tu apa2 keputusan terletak ditangan sendiri...tapi cuba2 lah kita bagi samangat dan sokongan kan...heheheh

mmm semalam genap cecah ke angka 3...huh sekejap je masa berlalu...tadi g makeup org nak nikah...pengantin cakap...tak nampak macam usia angka 3 pun...nampak macam awal 20-an je...heheheh, malu la pulak
pasti siap tanya rahsia macam mana nak awet muda dan macam mana nak jaga kecantikan lepas kawen...so perturunan la sedikit ilmu.

Aha colegen tu penting...dulu eisya rajin ambik jamu...ambil sejak dari sekolah menengah...sekarang dah stop...makin meningkat usia ni cuba ambik suplement untuk dia...macam DHA, minyak ikan, collegen, makan buah...sayur...diet...

page mendap ek?

Balas #625 220796\ catat

apa yg dialami oleh  220796 sama ajer dgn saya, ayah dah merokok sebelum kawn dgn mak lagi, n sekarang sampau umur 72 still kuat merokok, dah tak leh nak kata apa, tapi ayah alhamdulillah masih sihat lagi, mungkin sebab dia kerja kampung n tak pernah duduk diam,
n bila dah kawin  pun dapat hubby yg kuat merokok, n hb leh tahan mak dia membebel  sejak dari dulu lagi. Pendedahan pada asap rokok dah jadi cam sebati.....kalau di kenangkan n fikir kan lebih byk keburukan nya dari kebaikkan.

Kita sebagai isteri dah tak boleh nak kata apa, bukan tak tegur n cakap tapi kalau diri sendiri tak nak berubah, org paksa pun tak guna.

mslh kesihatan pun sama, rambut makin kerap gugur, so memang kena ambil collagen seawal usia 20an lagi, bila mengandung perubahan hormon, makin menambahkan keguguran rambut n kulit jadi semakin kusam,

So bila situasi macam ni, bila dah kawin, maintenance penjagaan diri, dari atas ke bawah makin meningkat.  Tak jaga tak boleh.....lelaki sekarang suka yg cantik ajer, sedangkan persekitaran kita  memberi kesan pada  si isteri2 di rumah mahupun di pejabat.

Kekadang kita nampak hubby nampak cam tak kisah, tapi bila kat luar dgn kekawan mereka mungkin seperti kita dan membincangkan ttg penjagaan isteri masing2 kat rumah sana.

Susah jadi perempuan nih....

Originally posted by hani2103 at 29-5-2009 15:28
apa yg dialami oleh  220796 sama ajer dgn saya, ayah dah merokok sebelum kawn dgn mak lagi, n sekarang sampau umur 72 still kuat merokok, dah tak leh nak kata apa, tapi ayah alhamdulillah masih s ...

jangan kata susah la jadi pompuannnn

pompuan banyak keistimewaannya...nak dapat pahala pun paling senang...hehehehe

tu ahh...kalo duit beli rokok tuh ganti kan duit gi spa ke, facial ke, mekap ke, slmming centre ke...alangkah indahnya kan???? hmmm.....

nih kena pulok beli barang2 utk corrective action...betullah merokok nih sebenarnya meningkat kan perbelanjaan luar sedar.....

Balas #627 akubest\ catat

yes dear...perokok pasif is more dangerous compare to perokok aktif dorg kata.....kite terdedah dgn segala jenis kanser (mintak dijauhkan la)...kulit kering & tak bermaya, rambut gugur melampau & byk kesan lain lg....

Balas #631 Eisya\ catat

susah jadi pompuan yg dimaksudkan adalah urusan duniawi...urusan akhirat amat la mudah...bila kwen je dah lengkap separuh darinye...separuh lg kene jalankan tgjwb sbg isteri & ibu..taat pada Allah juga suami....yg jd masalah utk sntiasa cantik di mata suami supaya sntiasa jadi bidadari suami....

Originally posted by 220796 at 29-5-2009 16:32
susah jadi pompuan yg dimaksudkan adalah urusan duniawi...urusan akhirat amat la mudah...bila kwen je dah lengkap separuh darinye...separuh lg kene jalankan tgjwb sbg isteri & ibu..taat pada Alla ...

Tak dinafikan tetapi menyedapkan hati ...tambah2 kalau kita ni dah lah sebagai isteri, ibu, pekerja...mmmm
habis keje kat opis...sambung keje kat rumah...pastu dalam sibuk2 tu bab kecantikan dan penampilan diri pun kena jaga ...
makan minum suami , anak2 kena dipenuhi...

tapi itu lah kena sentiasa berfikiran positif...macam eisya ni selain bekerja...buat partime lagi...kalau diikutkan penat...huh mmg penat la...tapi bila ada semangat yang tinggi...mende jadi biasa...

Paling penting kesihatan kena jaga...kalau kita ni sakit ramai jugak yang susah...termasuk diri sendiri...heheheheeh

Originally posted by akubest at 29-5-2009 16:23
tu ahh...kalo duit beli rokok tuh ganti kan duit gi spa ke, facial ke, mekap ke, slmming centre ke...alangkah indahnya kan???? hmmm.....

nih kena pulok beli barang2 utk corrective action...bet ...

huhuhuhu...best gileerrrr

Reply #635 Eisya's post

aku mmg selalu pk mmg susah jadik ompompuan....

tapi nasibbaik bab2 kecantikan nih pompuan rata2 minat la pulok....maknanya susah pon tak apa..janji lawo...hati senang...cam tuh lah tuhan jadikan kaum hawa nih...beranak seksa gila...tapi berapa kerat jek yang tal mo beranak lagik......yang lain semua nak lebih dari satu...

aku pon 2 tahun cam ko eisya...keje , wat part time study, anak 2 orang...maid tarak...tapi betul..kena keep exercising makan jaga....so insyaAllah energy level akan sentiasa tinggi...macam aku dah la jenis tak makan kat luar...balik umah masak ....maid tarak.....hujung minggu gi klas...

tapi sibbaik la laki aku jenis yang ringan tulang...so aku tanah stresss...cuma time aku kena outstaion jauh2 cam kelantan tengganu, masa tuh jugak exam......masa tuh stress juga....ada sekali tuh aku kena betolak ke kelantan pukol 9-10 malam..tunggu laki aku abess keje drive...ikut jalan tengganu tak ikut kuala lipis...so sampai dalam 6 pagi...aku kena duty exhibition kol 8 pagi...ko bayangkanla..kol 5 petang kena cabut balik kl....sbb esoknya aku ada exam...

Balas #634 220796\ catat

betul la susah  atas urusan duniawi.....bukan menidakkan tapi kekadang meluahkan rasa hati lebih baik dari terus di pendam. Banyak perkara yg harus iuruskan dan didahulukan kekadang urusan utk diri sendiri , penjagaan kecantikan diri sedikit terabai.

Originally posted by akubest at 29-5-2009 17:02
aku mmg selalu pk mmg susah jadik ompompuan....

tapi nasibbaik bab2 kecantikan nih pompuan rata2 minat la pulok....maknanya susah pon tak apa..janji lawo...hati senang...cam tuh lah tuhan jadi ...

Tu lah masing-masing pendapat berbezakann...apapun...mmg suka baca apa yang awak tulis
Bab hubby, hubby eisya pun jenis yang ringan tulang...uruskan anak2...buat kerja rumh sama2...
yelah kita kena terangkan kat hubby...sama-sama cari duit...sama-sama nak menaikkan taraf hidup dan sama2 cari rezeki untuk anak2...so kena lah sama-sama bantu membantu...

kalau yang berkejaya tu kadang2 boleh dipanggil tahap 'superwoman'
So far walaupun umur dah cecah angka 3....tahap energy tu masih kuat...sampai kan ada jugak yang apa rahsia eisya...

rahsianya mmg kena jaga...bukan setkat kecantikan....tubuh badan dan kesihatan jugak kena jaga...eisya mmg jaga sejak dari anak dara lagi...sesuatu produk atau makanan yng masuk dalam badan eisya mesti eisya buat reseach dulu...

Kadang2 kebanyakkan wanita suka dengar cakap org dari buat kajian sendiri...kadang2 penerimaan tubuh badan di antara satu sama lain mana nak sama..

Nasihat Eisya pada wanita...untuk jadi cantik dan sihat...perlu ada ilmu di dada

perasan tak chinese kebanyakan lps kawen jd mcm anak dara..seblum kawen selekeh..lps kawen jadi lagi beseri..badan pun lagi slim pada seblum kawen..tp org melayu terbalik...i wonder y...