CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: QISPINK

ASIK CERITA PASAL BEKAS KEKASIH, KNP?

pg td die col, kate x sihat nk pg klinik, i pon ckp ok la n jage diri i dah lewat nak pg opis ni. er ...
QISPINK Post at 16-11-2011 11:41

TT jodoh tu akan datang sendiri kalo kita busy camner pun...tkg jer la ramai biz women yg berjaya depa pun MJ gak asalnya...walau dah berusia ttp ada jodoh depa...so menda2 mcmni tak usah diberatkan sgt kat dlm fikiran...InsyaAllah kalo dah jodoh tu spai segalanya dipermudahkan.....Aminnnn...

haa..memang..die mmg mcm tu..yeke kak?hehe..lg satu die ni kuat membebel..tapi membebel2 d ...
melinda_gordon Post at 16-11-2011 12:11

iya la..yg gitu lg buat kita jd sayang kat dia kan..?dia tak buat sesuatu sbb org lain sll buat kat gf depa....dia buat apa yg dia rasa kena pada masanya utk dia buat kat gf dia....nikmati kebahagian yg dia bg tu mel...dah mmg itu style dia...kita takleh mengharapkan aper yg org lain bg kat gf dia bf kita kasi kat kita lak....biarlah bf kita buat yg lain tp ttp membahagiakan kita...nikmat bahagia tu yg penting dan keikhlasan org yg buat utk kita tu.....

lebih baik tt BERHATI-HATI..sbb lelaki panjang akal nye...
yg penting jgn percaya 100 % kat lelaki yer..

Reply 36# melinda_gordon

betul.. kalau mel x cantik, x kuasa nyer dia nak bergf kan mel. beliau telah pun memilih mel sbg kapel beliau (x kira aa samaada mel cantik atau pun tidak).

bila ditanya cantik atau tidak, of course la fasha sanda, rozita che wan, natasha hudson, maya karin, navneet kaur, dan ramai lagi yg cantik2. lelaki x bercakap mengikut naluri/perasaan. bila soklan mengenai kencantikan diajukan, wajah2 wanita berkategori 'cantik', solid gold akan flashed dlm kepala. elakkan tanya soklan tersebut. lagi banyak tanya soklan tersebut,  lagi banyak flashes akan berlaku. makin banyak logical comparison akan terjadi. dikala flashes, otak lelaki akan lag 3~5 sec, sambil tersenyum sengsorang..

lelaki hanya berkongsi maklumat dgn individu yg dpt utilize maklumat tersebut - mencari penyelesaian. sbb tu, lelaki kalau balik umah, masalah tinggal kat office. kalau balik umah no 2, masalah umah no 1, tinggal kat umah no 1, dan sebaliknya.

pengaduan masalah akan belaku mengikut hierarchy. pegawai akan mengadu kat bos (pengarah) - bukan kat makcik cleaner. tapi sekiranya masalah tersebut dpt diselesaikan oleh makcik cleaner (eg: makcik cleaner x perasan nak clearkan tong sampah kat sebalik meja), makcik cleaner tersebut akan dimaklumkan kerana beliau dpt menyelesaikan masalah tersebut dgn efficient.

sebelum mengorek/menceburkan diri dlm masalah pasangan, perlu ditanya diri sendiri terlebih dahulu, adakah dpt membantu, atau menambahkan lagi masalah dgn mengungkit/membangkitkan masalah yg telah diquarantine kerana tidak dpt diselesaikan dimasa tersebut. meng'run'kan file yg telah diquarantine akan menyebabkan jangkitan kpd file2 lain. sekiranya virus pattern dah update, boleh kasi kill itu masalah, then ok. no problem.

sekian. terima kasih.

Rate

1

dugaan hidup...

Reply  melinda_gordon

betul.. kalau mel x cantik, x kuasa nyer dia nak bergf kan mel. beliau tel ...
mziskandar Post at 16-11-2011 14:13

mel tak cantek pun..mel gemok..sgt gemok..dan bf mel kurus..huhu..tapi die selalu ckp..die terima mel bukan sbb paras rupa..tapi sbb diri yg ade kat mel yg org lain mungkin xkan nampak..bila mel tanye ape die..die ckp,tak perlu nak dihebah..biar dia sendiri yg tau ape keistimewaan mel tu..arghhh..kengkadang tension gak..yela..nak la tau ape lagi yg kurang kat mel ni..supaya mel dpt ubah..sbb kali ni mel xnak la jadi mcm kes ex fiance mel dulu..cuma satu je die ade ckp..die tak kisah mel chubby..cuma die kata,lagi ok kalo mel usaha utk turunkan sikit mcm figure asal mel dulu..die ckp bukan utk org lain tapi utk diri sendiri..hmm..yg tu mel bole terima la cara nasihat die tu..hahaha...kalo die paksa2 suh kurus sbb die yg nak mmg jgn harap la mel nak terima..hahah

Follow Us
iya la..yg gitu lg buat kita jd sayang kat dia kan..?dia tak buat sesuatu sbb org lain sll buat  ...
puteri_malam Post at 16-11-2011 13:07

yup..die dgn mel dan die dgn org lain adelah sgt berbeza..
dgn org lain yg tak rapat,die sgt2 soft spoken..dgn mel plak mmgla die jenis soft spoken jugak..tapi kdg2 cara die tegur tu sgt menusuk ke kalbu mel..cr die ckp slow je tapi pedas..hehehe

mel tak cantek pun..mel gemok..sgt gemok..dan bf mel kurus..huhu..tapi die selalu ckp..die ...
melinda_gordon Post at 16-11-2011 14:25

akak tak berani nak tanya kat pasangan akak cantik atau tidak...sbb bimbang nnt jawapannya tak semcm yg akak nak, menda tu nnt wat akak rasa sedih...syukur jer la dia nak terima akak apa adanya.....

yup..die dgn mel dan die dgn org lain adelah sgt berbeza..
dgn org lain yg tak rapat,d ...
melinda_gordon Post at 16-11-2011 14:27

tu la yg kita kata dlm lembut tu ada ketegasan....kita kena pandai memahaminya...jgn nak cepat ngamok jer...ada sesetgh org kena tegur secara lembut tp pedas akan buat depa majukkksss....maklum la terasa ati....kuar la mcm2 status kat FB gi la ngadu dgn kwn2....sebenarnya tu lg bahya, baiklah dia terus merenung sedalamnya maksud teguran lembut tp pedas itu dan memperbaiki....

sebenarnya kami sebagai lelaki agak malu/segan utk menceritakan masalah pada kaum hawa, lebih2 lagi terhadap pasangan... tak kirala apa masalahpun, pada kami, biarlah kami menyelesaikan nya berseorangan... antara sebab2nya...org pompuan kan cepat risau...so kami taknak menggangu emosi kaum pompuan dgn menceritakan masalah2 kami...
contohnya:- baru2 ni aku dapat surat dari bank pasal pending payement utk personal loan...
ntah macamana aku tercakap lak dgn wife aku....dia punya risau, hari2 dia tanya dah setle belum?dah setle belum?...naik rimas aku....padahal benda tak urgent sgt pun...
so aku lagi tertekan dgn soalan wife aku tu berbanding surat bank tu....

so, itulah kami kaum lelaki..tapi ada juga kaum lelaki yg suka berkongsi maslah...selalunya lelaki sotong...

akak tak berani nak tanya kat pasangan akak cantik atau tidak...sbb bimbang nnt jawapannya ta ...
puteri_malam Post at 16-11-2011 14:32

mel pun tak penah..sbb bg mel cantik tu subjektif..yg mel selalu suke nak tanye die kalo mel bpakaian..mel akan tanye die cantek atau tak pakai mcm ni..sbb kita nak keluar nak selesa pada pandangan mata die..

mel pun tak penah..sbb bg mel cantik tu subjektif..yg mel selalu suke nak tanye die kalo m ...
melinda_gordon Post at 16-11-2011 14:38

akak sll tny sblom akak wat baju atau beli baju...akak explain la kaler or pattern baju tu dulu, tgk dia kata aper..sesuai ke idak...maklum la berjauhan takleh nak shopping sesama...waktu jumpa tu takder lak nak gi shopping nak abih masa berharga tu bersantai2 ajer kekdahnya...hehehe

hehe kelakar lak bab lelaki sotong, lelaki manja jer dah buat aku rimas. kawan aku jande jugak umo 36 n dah ade anak 3, bf die bujang umo 26. kawan aku tu memang cantik n bf die pon bukan calang2 org, dah la hensem jurutera lak tu.

aku sebenarnya tak pernah yakin kawan dgn lelaki lebih muda ni, tapi bila tengok kawan aku tu bf die sungguh2 sayang kat die. tapi bkn semue org bernasib baik kan.

hehe kelakar lak bab lelaki sotong, lelaki manja jer dah buat aku rimas. kawan aku jande jugak umo 3 ...
QISPINK Post at 17-11-2011 09:06

bukan semua lelaki sama...kena ingat tu...
jgn putus asa...doa pada Allah s.w.t.. insyaallah...

Reply  QISPINK

i rasa skrg baik u jgn feeling lebih2 kat dia. sbb masih baru lagi kan, dan tak m ...
ruffleen Post at 15-11-2011 12:04

setuju sgt..........senang dia nak mencurang, lelaki mcm ni layan just kwn2 jer sesuai.....

setuju sgt..........senang dia nak mencurang, lelaki mcm ni layan just kwn2 jer sesuai.....
noursuci Post at 17-11-2011 09:44

tu le....dia nak selamatkan diri sendiri, so tak kelihatan dia yg salah

APA HAK U NAK MARAH I KELUAR DGN GIRL LAIN? BILA MASA I KATA I BOIFREN U?

First of all, ai rasa elok u tukar penampilan u supaya nampak lebih keperempuanan
Macam jantan ai tengok ni haaa

Post Last Edit by QISPINK at 17-11-2011 11:43

haha tu pic artis indonesia la memang jantan pon. huhu i ni kj kt opis gomen dulu boleh ekjas2 tukar pic la ni dah kene block lak tu yg pic tu x leh tukar.

xpa Qis, sila lah beralih arah pada abe kegi ni

xpa Qis, sila lah beralih arah pada abe kegi ni
kegimaru Post at 17-11-2011 12:57

pling pling...ehem ehem