CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dune1989

Minyak Hitam Motor Sesuai

Reply 378# gedebek79

hebatttt.... lajunya motor abang ni...

tu la kan ryo....dasat...dasat....

cube kome pakai RON97 sebagai main fuel lak..kombinasi full sintetik ngan ron97 memang best! bapak jimat hehe

Fuhhhhhhhhhh...dasat giler muto  ko boleh pergi laju tu.....gamaknya kalau pakai Mot ...
medangmru Post at 28-6-2010 08:10

ops salah paham sket....160km jaraknye...bukam 160km/hr....hahaa giler laju btol muto aku camtuh...hihihi

kekeke....br lah terang dan jelas....

Post Last Edit by Alt-F4 at 30-6-2010 03:45

huhu.. hari ni baru aku sempat besit dlm highway guna motor.. dah lama tak besit dlm highway.. so ni cerpen aku..

lepas lepas plaza tol.. aku pun nak test pickup gear 6 aku.. kiranya drpd 80kmj lingkungan 6000rpm.. aku pulas smpai 160kmj.. mmg cepat.. kejap je dah cecah 160kmj lingkungan 11k rpm..

kalo guna motul.. kena start pelan2.. lepas lama sikit.. baru enjin ringan time hi-rev.. tp dgn petronas tu.. mmg boleh shoot terus..

then dah menten 160kmj.. ngantuk la pulak.. penaik 180kmj.. around 12k rpm.. menten 180kmj.. pastu dlm hati ni.. lama tak try cecah 200kmj.. try pulak penaik 200kmj.. eh kejap je dah cecah 200kmj.. aku tak menten lama la.. ada la dlm 20-30sec.. aku turun balik 180kmj..

so sepanjang 80km aku dok dlm highway tu.. perjalanan lebih kurang 15-20minit.. sebijik keta pun tak potong aku.. dok nampak alphard.. estime dok lane kanan.. accord camry sedang memotong.. tp pelan je aku tgk.. diaorg bwk 110kmj kot..

tp zxr aku mmg dah berubah bila pakai myk enjin tu.. kiranya lagi buas la.. smpai aku pulak takut nak bwk laju2.. hari tu mcm nak jual dan upgrade pegi 600cc.. tp dah pakai petronas ni.. cc 250 pun dah tak larat nak perah.. kalo ambik 600 pun rugi duit je..  

lain la kalo dok perah 250 tu smpai ketitisan terakhir.. mmg patut la upgrade.. tp utk aku.. cukup la kot cc 250 ni. ramai jugak org cakap zx2 ni manja la.. kena belai la... aku rasa salah tanggapan tu.

enjin zxr ni sebenarnya lasak.. tp semua enjin bergantung pada tuan motor tu.. kalo tuan motor tu jenih kaki besit.. tp pakai myk enjin sebotoi rm7 je.. mmg jahanam la.. so kalo nak besit.. spend extra kat motor.. then the motor will serve u right.. taruk myk mahai2.. oil filter high pressure.. coolant enjin sempoi punya.. setting carb.. setting vacuum cantik2.. check shim elok2.. cuci air filter.. plug tukar on time.. nak lari 200kmj pun lari la.. takkan motor tu nak rosak..

penat2 engineer kira berapa redline.. berapa top speed.. kita pandai2 pulak buat cut off sendiri. konon2 kena menten 140kmj je dlm highway.. takut valve keluar kot ekzoz la.. mcm2 la tanggapan buruk terhadap zx2 ni..

ni ulasan aku utk owner2 zxr250 atau potential buyer zx2..

Rate

1

Follow Us
bab kelajuan yg aku mention kat atas tu.. tu ikut meter motor aku la..

ni andaian aku la..

meter motor 120kmj .. meter keta 100kmj
meter motor 160kmj .. meter keta 140kmj..
meter motor 200kmj  .. meter keta maybe dlm 160-170kmj je..
meter motor 230kmj .. meter keta maybe dlm 180kmj je..   

kalo aku bwk motor dlm 160kmj... keta pun tak byk bwk atas drpd 130kmj.. kalo aku konsisten 180kmj.. lebih kurang dlm 150kmj.. lagi la kurang keta speed mcm tu.. kalo aku bwk 200kmj.. mmg susah sgt nak jumpa keta dok rembat 160-170kmj..  

tu sebab kalo aku menten speed 160kmj pun dah mmg kena dok lane kanan.. unless kalo aku speed 120kmj.. mmg kena dok lane kiri.. tp tak pernah lagi la sepanjang highway aku ride 120kmj.. mau tertidor atas motor + tgn sakit sbb lama sgt dok atas motor.. + boring + enjin mcm malas nak jalan je.. pelik sikit perangai zxr ni.. atas 140kmj mmg smooth gila enjin.. tp between 80-120kmj.. mmg agak kasar mcm malas nak jalan je.. aku pun taktau pasaipa.. tp aku pernah dgr otai cakap.. superbike takleh bwk pelan2.. nanti jahanam enjin.. mungkin yg tu la kot maksud org otai dlm superbike ni..

huhu.. hari ni baru aku sempat besit dlm highway guna motor.. dah lama tak besit dlm highway.. so ni ...
Alt-F4 Post at 30-6-2010 03:42 AM

bila la boleh bawak kenderaan yg boleh besit atas 200km/j ni...

teman nengok kome tulih ni....mulut teman camni jer-->...abih tersior2 sumer air liur teman...

itulah...dok idam Ayam Besar belum ada rezeki....

bab kelajuan yg aku mention kat atas tu.. tu ikut meter motor aku la..

ni andaian aku la..

met ...
Alt-F4 Post at 30-6-2010 03:58 AM

nak tanya ni Alt....pernah gak dengar yg meter SBK ni lebih urang sama mcm meter kete...esp meter SBK yg 600cc keatas...

tp nengok miker rulih tu nampak mcm Meter ZXR tu mcm tak accurate la yek,,

kalo guna motul.. kena start pelan2.. lepas lama sikit.. baru enjinringan time hi-rev.. tp dgn petronas tu.. mmg boleh shoot terus..
Alt-F4 Post at 30-6-2010 03:42

hmmmm... boleh bawa laju.. saper kata takleh... TAPI kena betul la dgn caranya...
aku takde la fakta dari engineer... cuma kata2 dari owner / ex-owner yg tidak membenarkan terus rembat sampai redline...
tapi kalu motor hang ok... bagus lah...

Reply 389# medangmru

tak silap aku zx2 mmg meter ringan sikit...

Alt-F4...hang tak yah upgrade ke 600cc...hang tukar enjin jer,kasi masuk ZXR400...

nak tanya ni Alt....pernah gak dengar yg meter SBK ni lebih urang sama mcm meter kete...es ...
medangmru Post at 30-6-2010 08:11

yeap med.. mmg meter motor zxr ni ringan byk jugak la bg aku.. sebab time aku ride.. aku perasan mcm meter tunjuk laju tapi walhal aku bajet tak smpai pun.. so aku test guna gps hari tu.. mmg terbukti jangkaan aku betul.. dan utk mengelak syok sendiri.. so aku keluarkan la perbandingan antara meter motor aku ngan meter keta.. at least time angpa bwk keta dlm kelajuan 120kmj.. korang leh tau ada motor 250 buruk boleh potong keta korang .. ( aku melawak je la ) .. korang boleh bukak tingkap then feel kekuatan arus angin yg merentangi badan rider motor zx2.. tu belum cita bab rider zx6.. zx7 ngan zx10.. kita bercerita tentang motor paling slow+lembab+terhegeh = zx2 dlm arena motor berkuasa tinggi.

hmmmm... boleh bawa laju.. saper kata takleh... TAPI kena betul la dgn caranya...
aku takde la ...
ryo_takahashi1 Post at 30-6-2010 17:50

betul tu ryo.. mmg boleh tp kena betul dgn caranya.. selalunya org dok merembat (maksud aku bukan semua gear redline ) tp tak kena cara.. enjin tak jaga.. pulas mcm enjin 1 liter.. tu yg kondem..

dan korang nak merembat tu agak2 la.. sebab time ride motor tu.. aku rasa rider tu boleh paham keadaan semasa enjin ketika ride tu.. so sifat understanding terhadap kondisi motor tu penting.. tp kalo dah motor tip top... wiring good.. enjin good.. exhaust good.. voltage reading good... tyre good.. fork good.. rantai good.. monoshock good.. apa salah nak merembat... nak rembat pun tgk tempat la..

kalo aku highway je la port aku merembat.. tu pun siang je.. malam aku bwk below 160kmj. dlm town.. motor zx2 ni dgn ex5 pun susah nak makan.. lc rxz.. panther.. kips.. superkips. 125z..jgn cerita la..

Reply  medangmru

tak silap aku zx2 mmg meter ringan sikit...
ryo_takahashi1 Post at 30-6-2010 05:52 PM

tp konpem tak seringan LC..

Alt-F4...hang tak yah upgrade ke 600cc...hang tukar enjin jer,kasi masuk ZXR400...
danedzya Post at 30-6-2010 19:08

aku rasa better maintain aje... leceh le nak tukar2 enjin ni, melainkan enjin dah pecah...

aku rasa better maintain aje... leceh le nak tukar2 enjin ni, melainkan enjin dah pecah...

ryo_takahashi1 Post at 1-7-2010 09:45

heh!heh!

Aku cakap camtu sebab si Alt-F4 nie manyak luit..hi!hi!hi!
Helmet jatuh jer terus gi survey kedai...

Reply 397# danedzya

fuhhhh.. hebatttt...

teman terkedu sebentar bila bace abe Alt punye komen lepas guna pelincir syntium moto sp nih..teman tak tersangka lak memang superb bile guna pada SBK nih..teman pakai dekat kapchai kriss teman nih mungkin kurg sket menyerlah huhu..

anyway, teman dah beli sebotol masa hari rabu lepas..cadang rabu akan datang teman akan servis sebelum berangkat ke Ipoh balek.. selasa depan nak kena renew roadtax dan lesen sekali.. dan pada tarikh itu teman sudah takde "" lagi!

motor aku yg agak ketat lepas 1000km guna Syntium Petronas SP tu dah ilang....rope2nya "sarang Burung" dalam ekzos aku sudah jatuh....ingatkan nak luahkan dalam umah ni pasal ke'hampehan" Syntium...rope2nya ekzos punya pasal...

sabtu lepas aku tkr ekzos NOB1 aku yg dah berusia 2 tahun 2 bulan....aku syak mcm ada yg tak kene....enjin rs mcm tak best....mmg dah start maki hamun kat Minyak Itam ni....lepas tkr motor aku rs mcm smooth balik....

Bila aku goncang muffler NOB1 tu...bunyik keletang kletung sarang tu ....mmg dha takleh nak wat aper2 dah....akhirnya ke Tong Sampah jua....