CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: binipasrah

Kantoi dan peluang kedua?

jgn percaya sangat kat lelaki  100% walaupn yr hubby.  hantarla adik awak balik  kg bt sementara.

niat asal nk jaga adik takut adik lg sosial...
dlm pada masa yg sama suami plak wat hal mcm ni merakam karenah adik2...
jgn nnt silap2 suami dan adik d tangkap....
eeeeee....mintak la jauh....
pk la yg terbaik....
dr ko suruh adik ko dok umah sewa baik ko anta balik kg...
xboleh ke keje siang je??

aku sebenarnya tumpang simpati dgn aper yg berlaku kt tuan umah....Adakah ini 1st time hb ko buat perangai??   Kalau ya, maafkanlah dia n rumahtgga ko dpt dislmtkan lg....

Pasal adik 2 org tuh cari umah lain tuk diaorang....(diaorang kerjekan..) Sebenarnya dlm Islam pon x digalakkan duk skali dngn keluarga...kut masalah aurat...Aku percaya adik ko pon x jaga batasan aurat ngan abg ipar dia kan.....sbb tu jd gituu.

Pastu ada sejenis lelaki plak kalo bini peknen jer start buat perangai bagai....lps bini brsalin kembali normal plak...agaknyer air x kuar abis kot...   Betol aku x tipu....byk kes cenggini....

Originally posted by binipasrah at 1-3-2009 05:47 PM
aku bukan baru kat dalam forum ni, tapi terpaksa lah jadi newbie sebab kes aku nie aku rasakan agak rumit dan boleh memalukan diri aku sendiri.. tapi aku rasa kat sini sesuai untuk aku meluahkan  ...

Actually, apa yang hubby u buat tu normal.............he is just acting out his fantasy.

Tell me, which hot blooded male didn't think of putting a camera inside the bathroom when 2 pretty ,mantap..bergetah dan sexy smexy lady menumpang dirumah dia....

Tapi thinking about it and actually doing it was two different thing ...

The wrong thing was...his conscience should have stopped him from carrying out his fantasies...

Now he got caught red handed..and he pays the price..he..he..

The morale lesson here:
Please keep another phone at the office if you want to save your skodeng or kerja haram pictures..

tudia!
kantoi skodeng adik2 ipar!

kesiannya...

Follow Us
kesilapan kita yang menganggap tengok citer blue tu satu yang halal selepas kawin... kesilapan kita dengan sikap takper sebab dah kawin... kesilapan besar tu... coz tengok citer blue ke buat citer blue (yg haram) memang jawapan dia haram....

natijah keburukan citer blue ni million kali lebih banyak berbanding kebaikan.. takde kebaikan pun... kecuali kalau bertugas sebagai doktor ke yg memerlukan utk melihat anggota sulit... bukan nyer tengok cerita sulit...

masyarakat islam kita hancur sebab benda yg dianggap remeh cam ni la...

kalau boleh, berpesan2 dengan cara berhemah kat adik2 tu... kena bagitau sebab apa... tak perlu selindung... bgtau sebab apa takleh pakai seksi... bagitau sebab pakai seksi tu adik beradik pun boleh sumbang mahram

kita ni takut sangat nak bagitau sbb nak sangat jaga hati orang lain... last2 jadi macam sekarang la... masyarakat hancur sbb pemimpin (esp suami) hancur

Rate

1

Balas #13 mammavoque\ catat

kasi hot gitu..kua..kua...

Balas #14 asz86\ catat

ermm...memang konpem lah budak2 tuh nanti benci kat abg ipar dia....tapi tuh jer lah cara bagi dia org paham utk keluar dari rumah itu..kalau tiba2 suh kuor cari umah sewa tak ke pelik..mesti dia oprg ingat kakak dia benci adik lak kan...

Balas #17 binipasrah\ catat

sebaik nya bawak adik balik kampung atau pun cari umah sewa berdekatan..senang awak leh pantau kan..kat kampung yer lah jauh dari awak susah nak pantau...kalau susah sgt bab perangai nie elok hantar tempat utk budak2 ada masalah perangai nie..utk kebaikan dia jugak tuh...jgn nanti bukan kita mintak kan...cuma takut zaman sekarang nie macam2 ada dik nong...

jgn sampai terlajak jauh wooo

simpati pada tuan rumah, in this situation sebaiknya:

pindahkan adik-adik ke rumah sewa, do it fast! - and try to reason out to them that condition you yang kerja malam tak manis untuk mereka tinggal dgn abg ipar, bagi mengelakkan pelbagai perkara yang tidak manis - in this perhaps boleh berterus terang sedikit pasal pelbagai kemungkinan yang boleh berlaku without having to tell the real thing jadi maruah suami juga dpt dijaga.  Selain dari itu terangkan pada mereka, it is about time they take charge of their life, be responsible, experience life and you are always there to guide them.  You have to be their closest friend, if you can be that...InsyaAllah dlm apa jua perkara, they will want to turn to you so secara tak langsung dpt juga pantau2 activity mereka.

D.T.A - that is the words that kena ada pada diri - even dgn suami kita pun kita kena ada sedikit sangsi, sangsi itu bagus untuk mengelak dari pelbagai perkara....even kak emo nak tinggalkan anak2 dara akak dgn father mereka pun kak emo fikir 2-3 x ending up depa tinggal rumah opah depa.  IN this kak emo berterus terang dgn suami, bukanlah kita nak merendahkan sesiapa dlm soal ini, but prevention is better than cure.  Itu lah cara kak emo dididik dahulu, sbb masa turn akak tidur rumah ayah (parents divorced), father akak pesan supaya berpakaian sopan, lock pintu bilik dan explain to me that so many things can happen between a father and doter if nafsu menguasai. Ni waktu akak umo dlm 11 tahun.  Sounds bad kan? but I am glad, sbb father akak bersikap terbuka in this, to him sebaik mana, sekuat iman mana pun kita...kadang2 kita boleh tersilap...so lebih baik beringat sebelum terlupa....

So, in this case lebih serious lagi sbb ini melibatkan abang ipar dan adik ipar yang dah dewasa....anything can happen - so, kena prevent semua ni sebelum melarat.

Janji lelaki dear, setakat mana kita boleh percaya? Percaya tu mestilah jugak sbb nama pun husband kan....but still, D.T.A ya...

memula video, lepas tu.... jeng jeng
baik pindahkan adik adik tu utk keselamatan dorang..
kalau u betul akak bertanggungjawab sbb u dah tau
apa laki u buat..

dan pasal laki u...
kalau me, tinggalkan dia ngan anak pun me takut was was.

Balas #15 binipasrah\ catat

kesian tuan rumah....

Ampun je lah laki kamu..... tu keje budak nakal...... (oppsss....aku tak le macam tu )...... tapi itu aku rasa normal kut.....Jantan ......

Aku kadang2 tengok pompuan pun geram jugak ......

Banyak aku dengar crite macam ni.....termasuk member2 aku sendiri crite pasal adik ipar dia yang cun lah, seksi lah....tidor terkangkang lah....

normal tu ...tuan rumah....

Kalu aku pun, tergugat jugaklah

Originally posted by binipasrah at 1-3-2009 05:47 PM
aku bukan baru kat dalam forum ni, tapi terpaksa lah jadi newbie sebab kes aku nie aku rasakan agak rumit dan boleh memalukan diri aku sendiri.. tapi aku rasa kat sini sesuai untuk aku meluahkan  ...

Susah juga.. dan I dpt bayangkan kecewanya you bila dapat tau mengenainya...

siannn...best agaknya kot ngendap pompuan mandi.......aku tak tau sbb dah besa sgt tgk pompuan separa bogel kat tepi swimming pool.......

Originally posted by BingkaUbi at 2-3-2009 01:20 AM
siannn...best agaknya kot ngendap pompuan mandi.......aku tak tau sbb dah besa sgt tgk pompuan separa bogel kat tepi swimming pool.......

Benda yang senang untuk ditengokk tak jadi best.. yang terlarang, tersembunyi tu yang lagi orang suka... kat kat swimming pool tu mmg dia bagi u tengok..

tuan rumah gunakan lah advices tuna_sandwic dan kak hemorion tu.

tak perlu nak aib kan suami bagitahu terang2 suami rakam aksi adik2 dalam bilik mandi. tapi guna cara yang disarankan di atas ni.

nanti dah pindah rumah sewa, jangan lupa buat singgahan mengejut kat rumah mereka, utk pemantauan. sebab stgh2 orang akan kurang panjang, cepat terhanyut. so kena ada orang yang sentiasa bagi tunjuk ajar.

wpun i am a man myself, tp rasa jijik plak ngan tindakan ur husband ni..

i pray to Allah semoga i wont be like him..

First at all...

tq for all advice and comment.. saya tak bermaksud nak mengaibkan diri dengan menceritakan keburukan/keaiban husband saya.. and fyi, videoclip tu bukan ada pun aksi adik2 saya yang mengaibkan.. cuma ada CUBAAN memerangkap diaorang jer but now already KANTOI!.. terlalu berat bagi saya yang tengah pregnant nie untuk terima kenyataan ini yang orang yang saya percaya selama ini cuba amik kesempatan atas family saya.. sedangkan husband saya yang beriya-iya nak tolong dapatkan adik saya pekerjaan kat KL ni dan berjanji dengan emak saya untuk jaga adik adik saya...

Arwah bapak saya dulu straight.. memang dia jaga betul-betul batasan kami adik beradik...sampailah sebelum dia meninggal dia sempat berpesan kat kitaorang supaya jaga maruah..Saya jadikan arwah abah saya as role model untuk mencari pasangan hidup yang sesuai dan serasi dengan situasi saya..

Saya memang tengah buntu sekarang ni, cuba bermuhasabah diri dengan advice korang, tapi saya masih tertanya-tanya..

1) apa salah dan kurangnya saya, saya dah rasa low confident dengan fizikal yang tengah membuncit & pregnant ni..

2) perlu kah saya maafkan husband saya.. memang ni first time dia wat perangai macamnie, tapi saya tak dapat jangka apa yang dalam kepala otak dia.. I cannot trust him anymore..

3) Memang betul salah dia  ker? atau keadaan? I am confuse now!

4) Sekarang ni saya hanya memendam perasaan tapi dalam masa yang sama saya tetap memikirnya setiap detik peristiwa itu ..

5) saya rasa macam nak mintak cerai jer dengan dia.. tapi adakah tindakan saya itu betul..nak jer saya lari jauh dari dia,aku rasa dah tak boleh percaya dengan golongan LELAKI dah ni.. kalau boleh saya nak jer idup sendiri balik dan kembali pada keluarga dan tumpukan pada family saya jer..

aku sekarang ni betul-betul dalam dilema.. terlampau banyak nak aku fikirkan sehingga aku untu nak berfikir lagi...

[ Last edited by  binipasrah at 2-3-2009 08:59 AM ]

Balas #30 KaKLaLa_Lost_id\ catat

2 orang adik saya tu nak kata sosial sangat tu takderlah, dioarg tu terlalu naif pada pandangan saya terutama yang baru lepas spm tu.. dah usyar rumah kat atas apartment saya yang sama.. insyaallah nak try arrange untuk diaorang hari ni ..tapi takut pulak mak saya syak apa-apa, sebab actually mak tak kasik diaorang duk asing dengan saya..