CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mummycomel

DRAMARIA : LIMA [Setiap Isnin-Khamis, 5.30ptg & 9 mlm, RIA]

tiap kali tgk cite ni..tiap kali tula..menangis...sedey..sian bebudak tu...semlm dgn penuh kusyuk menunggu..rupanya sampai rabu je yek...ehh bukan nama ayah dia zahim..nape tulis...yazid plak...

Reply #21 namo's post

a'ah citer ni smpai rabu je..

sedih tgk bila anak2 dia kena hntar ke rmh anak2 yatim tu..disbbkan tak de pilihan,dorang terpaksa berpisah...
hampeh tul tgk Watie ngan laki dia tu...da besar panjang pun nak hrpkan mak dia lgi...

Originally posted by defeduck at 4-9-2008 06:16 PM
adik ipar kerr biras? apapun mmg menyampah tgk dier neh...

dah jatuh di timpa tangga....sakit lah plak mak bebduak tu...

huhu... aku pun tak sure..

cite ni mmg sedih

bulan pose neh mmg tv suka main citer2 sedih ek...

drama layaria mlm td tu pun asyik nangis2 jerr....

l

nam ron....aku suka dia couple dgn janet khoo dlm paloh....jantan sugguh!

lakonan irma setakat ni belum ada yg berkesan kat mata aku...tapi, citer wan hasliza mesti beshhh punya....dah tgk satu episod ...kira boleh layan arrrr

Follow Us
baru perasan yg nama husband rubi tu zahim bukan yazid...so sinopsis tu ada silap skit la...

btw,rubi da meninggal la pulak...siannya kat anak dia yg terpaksa tinggal dgn makcik (watie) yg takde perasaan... ,agak2 apa la yg dia nak
buat kat anak2 rubi tu ekk??dia nak jual ke???

ada pngajaran len dlm cte neh, kalo korg prasan..

anak pmpuan irma tu kalo cikgu die panngel ke ape. msti jwb "xpela xpayah.. terima kasih"
aku denga pn bengang jek.. aku rs irma msti aja, kalo ada org nk bg pape jwb cmtu. tp anak die guna utk smua stiuasi.. cuba ko ckp cmtu bila bos korang panngey korang.. ada brani?

Hana pun setiap kali lepas sahur tengok...nak tgk malam anak kecik dah ajak tidur. Sambil gosok baju sambil menangis..meleleh-leleh airmata. Hana tak leh tgk ler kalau citer sedih gini pastu ada budak lelaki yg sebaya anak Hana....badan pun sama besar. Itu yg lagi lebat tangisan.

Nanti Aidan  mentally disabled ker??? Uwaaaa..takmo tgk lagi lah....benci ler gini. tak leh ker citer nih buat yg dorang okay jer...dan nanti sampai saatnya ayah dorang kuar penjara dan berjumpa mereka di pagi raya.

mmg sedih la citer ni,lakonan irma mmg bkesan.
byk pngajaran kat cite ni,kan masa irma g minta keje tu,cleaner ke apa gaji 4rts je.bila dia bgtau masalh masa kat majikan tu,majikan tu maki hamun dia lg kata ni la org  tempatan gaji kecikla,bkira masa la.org asing xkisah pun gaji byk tu..geram je dgr nye.mana la cukup dia nk tanggung ank 5 gaji byk tu.nangis..nangis..
pastu part sedih bila dia  nk antar ank 2org tu gi umah kebajikan,dari part sikat rambut ank dia pun aku dah start nangs.lg nangis bila kena tinggal lam tempat tu,irma kejar ank dia msa drang panggl ibu ibu..sedihh

part yg kene htr kt umah kebajikan tu episod bape ek? aku x tgok la yg tu...pagi tadi je tgok part Watie cashkan duit jual ank Irma yg kecik tu ngan Aidan kene pukul

bila masa lak c Irma tu meninggal?

Reply #31 mek_win's post

malam tadi episod 5...yg irma meninggal tu episod 4...hantar aidan episod 4...hantar ana & laila episod 3

kesian kan...lawa-lawa anak dia

Originally posted by kenari7117 at 10-9-2008 10:56 AM
malam tadi episod 5...yg irma meninggal tu episod 4...hantar aidan episod 4...hantar ana & laila episod 3

kesian kan...lawa-lawa anak dia

ooooo ye ke... maknanye aku termiss episod 3-4 la...

aah, lawa2 ank die, hubby aku kata ank no. 4 die tu cam budak yg masuk kt tom2bak jer

yg sulung tu nampak sweet muka die

nway thx for the info

Reply #33 mek_win's post

ha...ye..ye..tu la aku tengok macam pernah ku tengok budak ini...budak yg nyanyi lagu agnes monica tu kan...pastu dia belakon bawang putih bawang merah kan?

better lagi dia bercakap compare ngan kakak dia yg nampak no membaca..

aku pun nangis tgk cite tu..xbolehlah tgk cite2 cenggini...nk2 pasal bdk2..teringat kat anak aku,kalu aku kat tmpat irma..  
selalu tgk ulangan jam 5.30 am tu..lagi syahdu...

yg aku pelik kan episod 6 tu,xkan lah umah kebajikan tu senang2 je bg bdk kat org..kalu ye pun selidiklah dulu...agaknye bdk tu nk dijadikan peminta sedekah...

Byk kali dah aku termiss cerita ni. Tak tahulah kalu ada kat utube. Jap lagi nak cek.

Pada aku, cerita ni mmg sedih arrr.. sesuai tgk sorang2 esp. bagi org yg cepat benor meleleh cam aku ni.

Part yg aku paling geram tu bila Watie (ntah adir ipar ke biras ntah) jual anak yg bungsu tu, kalu tak silap dengar RM100K ke hape sbb somi nyer si Watie tu ada bayor hutang kat Alang RM90K shot RM10K.

Lagik geram yg membeli nyer tuan punye pusat anak yatim tu gak. Aku ingat dia amik budak kecik tu utk jumpekan dgn kakak2 dia yg lagik 2 org tu, or paling kurang jaga sementara & unite 5 of them.. rupenye idak.

tiap kali nak start citer rasa nk tgk tak tgk.bkn pe byk sgt part sedih dan rasa mcm byk adegan kejam..tp tgk gak..
tiap kali tu la nangis ngk nyer

episod mlm tadi apa citer ek...aku tak leh tengok.. astro aku kena potong...huhuhu

cerita ni terlampau sedih....malang bertimpa2. kekadang tu macam malas nak tengok sebab tak suka sedih sangat................

Originally posted by aqyueetda at 11-9-2008 03:53 PM
tiap kali nak start citer rasa nk tgk tak tgk.bkn pe byk sgt part sedih dan rasa mcm byk adegan kejam..tp tgk gak..
tiap kali tu la nangis ngk nyer

aku ingat aku sorg je rasa nk tgok ke tak..sbb x sanggup tgok kesengsaraan bdk2 tu...tp aku tgok jgk sbb memg follow cter ni..even somi aku pon tnya cemana cter ni kalo dia miss

sedih wooooo....bibik aku tgok cter ni sure nangis nyeee....tp aku still leh controlll...hati kering katanyeeee

cter ni byk ulangan nye,,so x yah risau kalo termiss.....