CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: riss_1688

Herba Maharani :Khazanah untuk wanita

nk ikutkan baca testimoni..cam bagus jer..mana yang pernah guna BFW ni..blhler teruskan update kan penggunaanya...kasi up ckit tajuk ni

saya ada lg 2 kotak maharani... malas nak makan dah... sbb skrg tgh minum susu Igg.

saya nak let go rm40 je... sape nak bgtau ye...

Originally posted by ctredzuan at 29-1-2006 07:13 AM
lama tak jenguk sini..

dah makan 6 kotak semuanya, period langsung tak regular dan badan ni mula keluar mcm bisul kecik2.. kat lengan ler, paha, adoii.... last kat dada ...

hi ct...
tak perasan ada reply kat sini sebab dah lama tak menjengah ke sini...

boleh tak saya tanya skit..? camne aturan ct amalkan maharani ni?..6 kotak tu utk tempoh berapa lama?...lepas stop..dan skrg ni camne keadaan period dan kulit badan ct?

.........jenuh mencari pil maharani ni.........ada nama lain plak....

Originally posted by mrs_teratai at 2-3-2006 09:23 PM
saya ada lg 2 kotak maharani... malas nak makan dah... sbb skrg tgh minum susu Igg.

saya nak let go rm40 je... sape nak bgtau ye...

baru beli kelmarin.........tak jumpa lak seblom ni....

RIS_1688,

Semalam jalan2 di K4 wangsa maju,masuk satu kedai jamu. Saje tengok2. Last2 teruja dan terus terbeli pil maharani ni. Kakak tu recomend makan mende ni pasal saya tgh berusaha nak ada baby. Tapi aturan makan dia cam ni:
Stop aje period, terus ambil 10 bijik setiap pagi before breakfast. Ambil setiap pagi sehingga dtg period. Tapi memandangkan nak baby, dia suruh ambil 25bijik selama 7 hari setiap pagi. Then continue dgn 10 bijik. Apa komen ris. Sebab saya baca posting awal2 tu, cara dia berlainan, cuma makan 6 hari sebanyak 50 biji sehari.

Tolong beri pendapat. Tengkiu

Follow Us
wah..dah lama tak jenguk sini...

hi naz...

masih amalkan lagi ke? mana2 cara pun boleh ikut tapi sesuaikan dgn keadaan badan kita..

[ Last edited by  riss_1688 at 19-11-2006 05:54 PM ]

nk share citer...

2 hari lepas dpt call dr seseorg..dia makan maharani selepas disyorkan oleh kakak ipar dia sebab mengalami senggugut yg teruk..sehingga terpaksa ke klinik utk ambil injection utk hentikan period.

dia mula makan after period, bulan posa aritu..15 biji setiap pagi (masa sahur) sempai habis sekotak. lepas raya ni..period tak datang lagi...last week dia gi check up..alhamdulillah..positif!

yang paling mengharukan...di samping nk hilangkan senggugut, rupanya dia dah 2 tahun try macam2 utk mengandung..anak yg kecik dah 9 tahun dah...mmg berita ni mengejutkan dia sekeluarga..

alhamdulillah....

zazaamir This user has been deleted

ooo la la

produk ni mmg superb la.....sapa2 da makan e yg tau...

mary masuk hari ni 40 hari lepas bersalin. dah try maharani ni 2 hari lepas. ambil 25 biji siang dan 25 biji malam. cadangannya nak makan 6 hari untuk tempoh sebulan. soalannya;

1. setiap pagi lepas makan, mesti mary rasa nak ke toilet. fungsi dia sama dengan julap ke? perut rasa memulas2. so tak rugi ke mary telan 25 biji tu? ke mmg sbb pagi2 tu mmg time mary ke toilet, nature call la katakan. malam bila makan takde hal pulak, ok je.

2. at the same time, mary amalkan pati ayam eu san yang. boleh ke makan sekali dgn pil maharani ni? sbb mary betul2 nak cepat sembuh. maklum la anak meninggal dalam kandungan masa 7 bulan. so kalau boleh dalam masa 5-6 bulan ni mary try nak pregnant balik.

3. dkt kotak tu kata jgn makan 3 bulan berturut2. maknanya maharani ni boleh dimakan untuk 3 bulan je ke? lepas tu takyah makan dah?

sekian.

teruja baca kat cni tapi maharani ni halal ke?

Reply #330 maryjane's post

mary..
maharani tak de fungsi julap tu...maybe tindakbalas permulaan ni je kot..tak pe tu...maybe dlm seminggu ni..ok la...
rugi ke?...kalau immediately makan nk membuang...bukan sebab maharani..takkan masuk je..dah keluar balik..:hmm:

mary..saya bersimpati dgn mary..
teruskan juga minum pati ayam tu...
maharani pulak...cuba amalkan setiap hari dlm masa sebulan-dua ni...pastu..bulan2 seterusnya..cuma kekalkan sekotak tu utk sebulan.

ttg amalkan 3 bulan berturut2 tu..sebenarnya..tak de masalah...kita boleh suaikan sendiri..
kita disyorkan habiskan sekotak sebulan (dlm situasi biasa*)..normally..tak sampai sebulan pun..antara 6-20 hari..(ikut cara kita makan)..habis tu stop..then amik semula..bulan seterusnya..

*utk org berpantang jer..amik setiap hari..selama 2 bulan

p/s: kalau ada dealer lain ada pendapat, sila la share...TQ

Originally posted by ilovea at 14-1-2007 09:08 PM
teruja baca kat cni tapi maharani ni halal ke?

maharani telah disahkan halal oleh Jakim.

kct This user has been deleted

keputihan

salam,

maharani ni bole ke selesaikan masalah keputihan. dan bgm cara memakannya utk keputihan.

Originally posted by kct at 21-1-2007 10:03 AM
salam,

maharani ni bole ke selesaikan masalah keputihan. dan bgm cara memakannya utk keputihan.

kct..
maharani boleh bantu masalah keputihan..cuba dulu...tp alhamdulillah..ramai yg dpt hasilnya.

aturan makan, masih sama...25 biji pagi & 25 biji malam..selama 6 hari berturut2. tapi bagi yg baru mula nk amalkan maharani dan belum biasa makan jamu...mulakan dengan 10-15 biji setiap pagi..tapi perlahan2 tambahkan bilangan sehingga dpt disesuaikan dgn kondisi badan.

ody This user has been deleted
Originally posted by riss_1688 at 21-1-2007 11:45 AM

kct..
maharani boleh bantu masalah keputihan..cuba dulu...tp alhamdulillah..ramai yg dpt hasilnya.

aturan makan, masih sama...25 biji pagi & 25 biji malam..selama 6 hari berturut2. tapi ...

Sorry yer  nak tambah sikit jer...sayapun pernah makan pil maharani ni dulu..tapi awas...kena minum byk air, sbb dulu saya payah nak minum air suam (putih) byk, kadang2 tak minum langsung air cam tu, so bila saya makan pil ni, saya dapat kencing kotor,pertama kali saya kena..jumpa doktor dan saya beritahu doktor...then lepas tu saya mula minum air suam byk2..baru okey...sebab benda ni nak buang toksik2 dlm badan kan....

jamu ni panas... tp bdn tak letih..

susah nak dpt jamu ni skg.. mana nak dpt ye..

Balas #339 tightcherry\ catat

kene cari agen hai o marketing le...dorg smua concentrate jual premium beautiful & bio aura kot tu sbb kurg promosi maharani ni...stgh kedai jamu ada jual...

membe agen haio, tp die mls nak cr, psl penapis air yg die dpt pun tak terjual..kesian..