CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: riss_1688

Herba Maharani :Khazanah untuk wanita

Originally posted by ctredzuan at 2005-7-9 01:07 AM:

setakat 3 hari ct makan ni takde sangat rasa kepanasan nf: spt yg di war war kan org lein.. tapi memang banyak kali buang air kecil., sbb ct memang suka sangat2 minum air masa ...

tak perasan pulak ct posting ni...dah cuba le rupanya ye?...

camne ct..apa perkembangan skrg?

Testimoni dari forum sebelah..positif ada, negatif pun ada gak...boleh baca dan buat penilaian...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
qoute 1:

Pill ni mmg bagus saya sendiri dah mkn 3 kotak.
1st trial mmg bdn rasa sengal-sengal tp sekarang badan dah ok malah rasa lebih bertenaga, klu balik ofis takde lg rasa penat or mengantuk. Mmg sesuai jdkan pill ni supplement terutama wanita yang ada karier. Bangun pagi pun badan rasa fresh sgt2.. Period pun lebih teratur, dan senggugut pun takde lagi alhamdulillah, sbb dulu humaira mmg kalau period sampai takleh bangun katil.. terpaksa berbaring sepanjang hari.. Satu lg yang penting pill ni mmg boleh cantikkan kulit, terutama wajah akan lebih berseri2 kemerahan lagi.. dan buatkan kulit kita lebih lembab.. try lah.. baru tau kebaikan nya!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
qoute 2:

saya dah pun stop makan maharani ni. sebab pada pendapat saya kesesuaian sesuatu produk kesihatan tu hanya boleh dinilai setelah diambil 3 bulan berturut2. kalu ok, ok lah. kalu tak ok.. maknanye tak sesuai le.. badan tak leh terima kot.

saya sendiri dah lebih 3 bulan mencuba..dah 6 kotak makan. tapi period makin tambah haru biru tarikhnye. badan naik lagi. perut tok sah cakap le.. manjang org tanya ngandung ke? kalau period still tak tetap.. susah le saya nak kira tarikh subur. (ni tgh merancang semula jadi.. takut nak mkn ubat)

walau macam manapun... maharani ni ada kebaikannya yang lain. macam senggugut saya dah hilang. sakit2 badan pun tak de. cergas dan bertenaga!!!, tak cukup tidur pun takde le lembik je.. TAPI.... period haru biru dan berat badan naik tu yang saya tak leh terima!!! cukup merisaukan. mungkin lepas ni saya nak ambik produk lain tuk panaskan badan.

tapi sebenarnya ikut tubuh badan masing2... sedara-mare saya ade yang sesuai sgt mkn maharani ni.. cam ipar saya tuh. umur dah 47thn. tapi ngandung lagi..(he he). yang lagi sorang tuh badannya jadi slim. perut pun tak buncit. dah bole pakai kebaya. jeles lak tengok dia. Tapi tu lah saya kata.. badan memasing tak sama. mungkin saya dlm kategori tak seeesssuaaai!!!

apa2 pun... saya tak menyalahkan Maharani.. SELAMAT TINGGAL MAHARANI.. KHASIATMU TETAP DIKENANG...

(ORG LAIN JANGANLE TAKUT LAK NAK MAKAN MAHARANI NI.. TUNGGU DULU SAMPAI 3 BULAN BARU BOLE JUDGE...OK?)

[ Last edited by riss_1688 on 9-8-2005 at 09:24 AM ]

emm..blh saya tau harga nye brape? naper ade yg jual RM48, RM51 and and yg jual RM58..? semuanye produk yg sama ke?

khasiat nye sungguh memberangsangkan...
berminat utk mencuba.

Originally posted by riss_1688 at 9-8-2005 09:18 AM

tak perasan pulak ct posting ni...dah cuba le rupanya ye?...

camne ct..apa perkembangan skrg?

kak riss..
ct makan pagi 25 biji, malam 25 biji .. kiranya sebiji bola ping pong tu tamat dalam maa sehari. sekotak utk 6 hari lah kan. tapi period tetap tak mai, memang duk lagu tu jer.. masuk kotak kedua dah nie. takde kesan2 period nak datang lagi..

ade sesiapa yg tengah amalkan herba ni tak?

rasa mcm nak beli kotak ke 3, tapi takut gak sbb period memang takde tanda2 nak mai.

aturcara This user has been deleted
Ct, hmm...

tak check kat klinik ke...kot2 tak mai tu sebab pregnant ke apa ke...baik pi klinik dulu...kalau test -ve barula consume balik...

ct check dengan pregnant test di farmasi jer kak..
malas dengar doktor duk ceramah kalu kita cakap nak anak,
dia asyeekk duk ceramah suh senaman, etc.. :bgrin:
maluuuuu........ :malu:

Follow Us
saya baru start makan last week sbb tersinggah kat kedai jual jamu... kaki rasa nak menyinggah je, terus terbeli.. tapi akak yg jual tu bagitau saya cara makan dia 10 biji tetiap ari lepas bangun tido... takde lak dia cakap kalo first mth kena makan 50 pagi, 50 malam.. hmmm, so saya dah terkurang dos la ek? ada side effect ke kalo gitu? selama seminggu makan ni saya rasa lebih ngantuk ngan badan rasa sengal2 sikit and kerap gi toilet... mmg gitu ke??

sesapa yang handal leh le bagi nasihat sket..

ct pun rase sengal2 jer badan nie ha...tak selesa sesangat.. mcm urat2 bengkak jer..
maybe sbb period tak mai kut..

ari ni komp lembab.so susah nak selak2 page awl.leh tak?hehe.ni nama lainnya maharani ye?ari tu ada akak tu kt kalau nak muka licin,hilang jerawat lehlah guna produk ni.ye ke?

aish.. bab nak hilang jerawat tak berani nak gerenti nier..

ada akak yg jual beautiful tu.dia yg cadangkan.ntah mawar pun tak berani nak cuba.lagipun badget dah lari ni.hehehe

Originally posted by ummidhani at 9-8-2005 04:04 PM
emm..blh saya tau harga nye brape? naper ade yg jual RM48, RM51 and and yg jual RM58..? semuanye produk yg sama ke?

khasiat nye sungguh memberangsangkan...
berminat utk mencuba.

hi ummidhani...herba maharani ni sekotak RM58. ni harga latest..sebelum ni (last year kot) RM51.

produk rasanya sama...maybe yg jual kurang dr RM58 tu..stok lama..wallahuallam..!

kalau berminat, boleh pm saya..

Originally posted by ctredzuan at 1-9-2005 08:55 AM

kak riss..
ct makan pagi 25 biji, malam 25 biji .. kiranya sebiji bola ping pong tu tamat dalam maa sehari. sekotak utk 6 hari lah kan. tapi period tetap tak mai, memang duk lagu tu jer.. ma ...

ct..saya ada reply pertanyaan ct kat 'forum sebelah'...

kalau ada apa2 nk tanya, pm pun boleh..

tq riss...

saya dah cuba makan..
tp saya amik dos yang sedikit. hanya amik 5 biji pagi n 5 biji mlm( tp kekadang waktu mlm saya selalu skip amik ubat). sbb saya tak pernah amik sebarang jamu b4 ni. so saya tak berani utk amik dgn kuantiti yang byk. but so far, walaupun amik dgn dos yg kecil...kesannya amat +ve. terutama dari segi keputihan. mula2 makan saya tak rasa ape2..  masuk hari ke-3 dan ke-4.. saya dah mula rasa pening2... mungkin disebabkan saya ni mmg mengalami masalah keputihan.. dan Alhamdulillah... bila dah nak abis sekotak ni... saya dah x alami masalah keputihan lagi.. syukur sesangat..
sebelum ni mmg teruk giler...

emm.. saya berminat utk membeli maharani utk mak saya... mak saya dah menopouse.. and selalu sakit2 saraf... so saya nak tanye, maharani sesuai tak utk org2 yang mengalami sakit2 saraf and masalah dgn artritist.

tq.. hope ade yg sudi beri penjelasan.

Originally posted by ummidhani at 12-9-2005 11:08 AM
saya dah cuba makan..
tp saya amik dos yang sedikit. hanya amik 5 biji pagi n 5 biji mlm( tp kekadang waktu mlm saya selalu skip amik ubat). sbb saya tak pernah amik sebarang jamu b4 ni. so saya t ...

ummidhani..nampaknya herba maharani ni sgt sesuai dan berkesan utk ummi...walaupun amik dalam dos yg sedikit..ia tetap memberikan kesan positif.

untuk mak ummi, insyallah..herba maharani sesuai utk diamalkan. insyallah, walaupun telah menoupous..mmg elok dan bagus sebenarnya..begitu jugak utk masalah sakit sendi dll...amat disyorkan. kebiasaannya..kita boleh lihat kesan yg cepat bagi penyakit2 sendi..urat saraf atau lenguh2 badan...ada jugak yg immediately baik pun ada...

selamat mencuba..!

saya dah bg mak saya try mkn... mama saya hanya makan dgn mengambil 10 biji jer tiap2 hari... die dah menopouse 6bln lps.... dan Alhamdulillah... baru jer abis 2 kotak maharani... period die dtg blk... kuasa Allah... berkesan ubat tu.. and now my mum pakai satu set pakaian dalam.. set beautiful... walaupun harganye mahal.... tapi saya berharap sgt penyakit saraf die akan baik dgn cepat.

mula2 kite makan asyik rase letih n  mengantuk jer? nape eh? de sesiape tau nape?

lama tak jenguk sini..

dah makan 6 kotak semuanya, period langsung tak regular dan badan ni mula keluar mcm bisul kecik2.. kat lengan ler, paha, adoii.... last kat dada, perut semua tumbuh cam bisul tu, parut lak jadi hitam kesan bisul tu, maaf ye bukan nak blame maharani, tapi sejak makan dari kotak pertama, langsung brenti semua supplement yg lain sbb nk tengok effect maharani, stop segala vitamins, stop nu age, bidadari dan semua. tapi dia duk tumbuh cam bisul gitu, last sekali stop maharani, jumpa doktor, doktor tanya ade makan jamu apa2 tak? sbb darah mcm kotor, padahal ct minum air banyak dah hari2..

mungkin lain org, lain kesannya, kepada yg berjaya.. best nyerr... kepada yg tak berjaya, jadikan ianya sebagai takde rezeki dengan badan kita..

hai k. ct

teruk gak eh efek die kat k.ct eh? takut gak dgr..mcm kite mule2 mngantuk tak hingat..asyik tido jer..member pon pelik..tapi 3 ari lepas tu ok..rase mcm segar plak..