CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: switnesz

Geng Kucen Berlima - Omel, Omot, Nina, Sinki & Sinchan :)

Reply #259 moimed's post

chomelnyer gamba 2nd tuh.
molatnyerrrr mate, tgk ape tuh?

Reply #238 moimed's post

zorro nih bijak jugak ye, terus tau mane nak membuang sume. zorro jantan ke tino?

Reply #262 budakkura's post

jante....anak2 aku sumernyer jantan nok

nanti akan ku load lagi gambo budak2 nih...

Reply #263 moimed's post

wahhh... sume hero2 belaka..
bleh jadi doremi, 3 bujang lapuk, 3 abdul.. 3 teruna pinggitan pon bleh

Balas #265 budakkura\ catat

mmg pon 3-3 jantan yg tersangat la aktipnyer...derang mlm aktif kemain, siang membuto jer...sinki n sinchan tdo bwah katil sbb redup n sejuk, sampai skrg zorro tak tau lagi tempat rahsia 2 ekor nih tdo, tghari jer sibuk memanggil, huhuhu. derang plak sedappp jer tdo, bangun menguap, makan n sambunag tdo balik...ptg tuh dah relax2 berak semua mula la operasi...berperangggg

Follow Us
rasanya ibu kucing nih dah nak terberanak kot. moi dah siapkan kotak n alas kat luar umah nih...risau tgk dia dok panjat2 grill lompat turun (tinggi gak), pastu smlm dia masuk pon kitorang tak sdar, tau2 ada atas almari dlm bilik, tinggi betul dia panjat, dah tunjuk tempat beranak pon dok tak paham gak adussss...

camner nak ajar ibu nih yer?

lama tak update mendap dah page nih...smlm guinea pig putih injured ada kesan cakar, ingatkan sinchan buat siap setengah jam bebel bagi tazkirah kat tiga2 ekor, tapi hubby kata maybe partner GP tuh kot bergaduh sesama sendiri....huhuhu sian dia...

sinki, sinchan makin besar, badan pon dah tak muat nyorok bawah sofa, sinki siap amik port moi lagi kat atas sofa melandingkan diri smlm , siap tdo plak tuh, terkangkang lagi, nampak panjang giler dah badan dia....mmmm dah besar anak bulu mama nih hehehe....

zorro plak lawaknyer main nyorok, tapi nyorok bawah katil separuh badan jer, masuk kepala bawah katil, kaki ngan ekor terkeluor aduhaiiii macam mana org takleh attack dia, nyorok pesen apa tah, dia ingat dah abis kaver line la tuh hehehe...lawak giler tgk gelagat derang nih./....

smlm zorro bagi jatuh speaker radio tepi tv, abis patah kaki speaker tuh...adusssss. zorro nih kaki panjat plak skrg nih, pantang org bukak pintu grill dia dulu terkam ank keluar...pagi kita pi keja, org lain dok dalam, dia dah zassssss kat luar tgu nak ikut....aduhai skrg kena perati betul2 sblm nak kuar umah

zorro plak lawaknyer main nyorok, tapi nyorok bawah katil separuh badan jer, masuk kepala bawah katil, kaki ngan ekor terkeluor aduhaiiii macam mana org takleh attack dia, nyorok pesen apa tah, dia ingat dah abis kaver line la tuh hehehe...lawak giler tgk gelagat derang nih./....

chomelnye cara zorro nyuruk

moi, mama kucen tuh ape khabar? dah selamat beranak?

moi..hensem-hensem la kucing ko...siap posing lagi tu.. kucing aku jgn harap nak ambik gambar elok camtu beramai-ramai..

moi..ibu kucing dah beranak lum? kawan aku ada jumpe baby kucing 2 ekor..dan semalam sekor dah mati..yang sekor lagi dia tengah carik ibu tumpang..tetiba aku teringat kat ko...

Balas #270 budakkura\ catat

i zorro nih mmg, harap muka jer cute tapi mcm bodo n lembap sket hehehe

Balas #271 kenari7117\ catat

kenari,
ibu ngandung lom beranak2 lagi, aku pon risau gak, laki aku pon tanya kucing ngandung lama mana? sbb tgk ibu nih ngandung punya la lama ya amat, tak beranak2 pon, skrg dah pandai panjat tingkap plak, aku mmg bukak tingkap bagi udara segar kat guinea pig aku, bangun pagi tgk si ibu dah ada dah kat dalam masuk ikut tingkap...

kat opis aku pon ada kucing beranak dalam rak kasut, aku perihatin la kot2 nak kidnap kalo ada kaler oren hehehe, tgk2 ibu tuh dah bawak pindah tempat lain dah hari nih...mmm takper la aku doakan anak2 dia selamat...

Balas #273 moimed\ catat

moi ada kes kadang2 kucing perut dia besau bukan bermakna ngandung tau... tapi tempat peranakan ada masalah, bernanah.... cuba moi pegang perut dia ada baby begerak tak... kalau tak bergerak 2 makna ada masalah dalam perut dia..

slalunya kucing bunting akan beranak bila kandungan dia dah cecah 65 - 68 hari...

Balas #274 FiRe_Fly\ catat

tuh la fly, moi pon pelik gak, tgk perut besar, kalo fly tgk gambo tuh agak2 ada baby ke tak yer? sbb tgk ibu nih aktif semacam, siap boleh panjat grill lagik, kadang tgk dia lari laju giler cam tergedik2 jer...tah la moi pon tak paham ibu nih...rasanya dah lebih 65 hari kot...masa moi jumpa tuh perut dah mmg besar..

Balas #275 moimed\ catat

kalau tengok dari gambar 2 memang nampak macam bunting, perut dia besau...
tapi tak boleh nak pasti lah kene rasa perut dia ...
moi rasa lah perut dia nanti...
kalau ade gerak gerak 2 memang ada baby lah...

skrg nih ibu dah pandai masuk ikut tingkap plak, kita risau sbb perut dia tuh, tgk dia aktif semacam, bgn pagi tgk dah ada kat dalam. makanan dah licin hmmm. nanti moi try pegang perut dia

semalam ibu kucing masuk ikut tingkap, pecah tingkap tuh, tgk takder kesan darah, hmmm skrg nih mlm kena tutup tingkap la, nasib tak kena sangkar guinea pig...

naikkan balik tread nih, kang hilang plak...

moi dah branak ke kucing 2?