CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: alerina

(Merged) Meng'kasi'kan Kucing [Neutering,spaying]

Reply #13 mimi_19's post

semua orang confuse sebenarnye dengan terms kembiri/kasi/neuter (usage for jantan) /spay (betina) /desex (tak digunakan di sini)/castrated (jantan)...kadang aku pon same...tu kak leo dah letak kat atas tu panjang lebar definition...pendek cerita semua ni merefer kepada pemandulan...

Originally posted by DocYana at 29-11-2007 07:44 PM
nie Yana dapat dari thread cengkerang kat kitten.com.my

p/s : call mr krishnan at klinik kembiri (i'm sure you know who he is) and ask him about the spay/neuter program for stray cats. if you  ...

ok..i dah penah jumpe mr. krishnan. baik org nye... kalau kita dah booking tempat utk kembirikan pet kita.. tht day dia akan call & remind kita abt this program. 4 me apa salahnya kita keluarkan duit utk neuter kucing2 kita..sbb charges utk spay or neuter just RM40~RM65 shj. Niatkan saja duit tue utk kebajikan kucing2 dlm kurungan SPCA.

disini saya pastekan artikel apa yg perlu kita buat sebelum kita bawa pet utk dikembirikan:

1.
All spaying/neutering surgeries are by appointment only. Please call our clinic at 03-40243446 or 012-2581041 (Mr G. R. Krishnan) for an appointment. Walk-ins may not be entertained.
2.
Please adhere to the following rules:
a. Your pet should be fasted from 8pm onwards the night before the surgery (applies to food and water).
b. Your pet must be in good health

Originally posted by DocYana at 29-11-2007 10:55 PM
uih...senang jek...
kalau ati dtg dari arah pasir puteh, nak masuk KB, akan lalu istana, kan? Istana belah kanan. kalau ikut jln 4 lane tu, akan sampai traffic light besar kubang kerian tu. kala ...

larr.. yana dok KB yea.... me pon asal KB, di Lundang... Kubang Kerian dah dekat nie... wahhh.. seronoknye kalau ada wakil dr sana, bebila balik KB boleh lar wat survey pet clinic kat KB pulak

IMPORTANT!

POST-OPERATIVE CARE
1. Take care while carrying your pet home, trying not to move or touch the operated area.

2. Your pet may take anywhere from 1

Rate

1

Reply #31 leotazz818's post

best sgt la info kak leo nie!
now Yana tau apa nak expect bila nak bawak booboo ngn adik2 dia pergi kasi...

KB mmg limited pet stores/vet - setkt nie ada 3 tu la yg reputable. kalau setkt pet store yg jual makanan tu ada la 3-4 kot.

tapi KB pun, society dia belum sgt ke arah bela pet secara serious nie. ada, tu ada jugak, kalau tak, takkan vet tu bleh survive jual anak kucing rm500 seminggu sekor..

Reply #32 DocYana's post

hehe sekapal la kite..mi asal pasir puteh..hari tu balik kampung, my mom's cat sakit..keluar nanah dari lubang kemaluan..kesian dia, dok je mana2, mesti ada je tinggalan nanah tu..abis karpet2 my mom..tp disebabkan mi balik pun sekejap je, tak sempat nak bawak dia pegi vet..kat pasir puteh pulak takde..sedih sgt...errr tiba2 teringat dia..

Follow Us
Originally posted by DocYana at 30-11-2007 11:17 AM
best sgt la info kak leo nie!
now Yana tau apa nak expect bila nak bawak booboo ngn adik2 dia pergi kasi...

KB mmg limited pet stores/vet - setkt nie ada 3 tu la yg reputable. kalau setkt pet ...

oh! ye ker? yealah.. i think org2 kat KB blom lagi di educate abt spaying or neutring their cats/dogs. kalau ada yg bela kucing pon diorg bagi makan kucing2 diorg dgn ikan digaul dgn nasi shj .. tak pon ikan lebih2 makan diorg. kalau nak bagi makan dgn dry food or wet food yg branded skit mungkin fikiran diorg rasa mcm membazir duit shj.. ialah, kucing hanya seekor binatang..walhal pada kita nie semua kucing yg kita bela mendapat layanan yg sama spt anak2 atau ahli keluarga kita yg lain.. mm.. my sister pon penah ckp, dari u dah byk berhabis mcm nie kat kucing2, baik u bela anak org ... anyway... i suka xplain kat diorg apa yg i dah buat & my feeling to all my beloved cats. ..i pon bela kucing terbiar jer..

Originally posted by mimi_19 at 30-11-2007 11:28 AM
hehe sekapal la kite..mi asal pasir puteh..hari tu balik kampung, my mom's cat sakit..keluar nanah dari lubang kemaluan..kesian dia, dok je mana2, mesti ada je tinggalan nanah tu..abis karpet2 my ...

lorrr.. mimi pon ore kelate jugok ko?

sianye kat kucing mak ... tanye lah yana kat mana vet terdekat dgn p.puteh.
kat kubang kerian tue ada...

[ Last edited by  leotazz818 at 30-11-2007 11:39 AM ]

Reply #35 leotazz818's post

hoo..mi pure klate, tp hb oghang negori..

tu la..lupa nak tanya khabar kucing tu, dah sihat ke blom..tu pun sebenarnya stray cat, oghang buang kat kedai my mom..pas beranak jadi macam tu, ma kate mungkin sbb kucing tu tak berpantang betul2, maybe sakit dalam kot..

Originally posted by mimi_19 at 30-11-2007 12:23 PM
hoo..mi pure klate, tp hb oghang negori..

tu la..lupa nak tanya khabar kucing tu, dah sihat ke blom..tu pun sebenarnya stray cat, oghang buang kat kedai my mom..pas beranak jadi m ...

ishh..kesihannye....
nasib baik ma mimi perihatin.... sekurang2 terjaga jugak makan minum dia..

Reply #31 leotazz818's post

masa aku kat Brunei dulu, hantar cat waktu pagi.....tghari dah boleh ambik balik.....kdg2 tu masa ambik dia dah sedar pun, tapi  dia tak boleh nak handle lagi body dia yg huyung hayang masa berjalan....pukul 5 atau pukul 6...dah mcm  biasa,....mkn/minum dan jalan. Ada2 masanya lak...dah seminggu  jahitan kat bdn dia tertanggal sendiri.....

Yg bagusnya govt vet kat Brunei ni bukan saja free spray kucing, kucing yg sakit jumpa doktor dan bagi ubat pun free jugak.......tapi satu je masaalahnya, terlalu ramai orang......kena pergi pagi2 dlm kul 8 , sbb nak dptkan nombor terawal....

vet yg Leo bagi tu , aku dah bagi kat anak buah aku, suruh dia gi hantar cat dia lak kat sana......TQ Leo.

Sapa2 yg kat Sban, tolong lah bagi tahu kat mana govt vet kat sban ni....sebelum kucing2 aku ni gatal naik miang, nak gak hantar dia gi spray........

Originally posted by DocYana at 29-11-2007 10:55 PM
uih...senang jek...
kalau ati dtg dari arah pasir puteh, nak masuk KB, akan lalu istana, kan? Istana belah kanan. kalau ikut jln 4 lane tu, akan sampai traffic light besar kubang kerian tu. kala ...

oic..tenkiu.nnt me try gi usha..

Reply #36 leotazz818's post

stkt ni alhamdulillah ma bagi makan minum..tapi kdg2 time dia penat2 urus kedai tu, ada gak dok bebel2..hehe  sbb dia sbenarnya bukan cat lover..just kesian tengok kucing tu dok ngiau ngiau..

kucing aku vomitted lepas operation..bukan vomit ape pon cuma air lior jek..bukan main le banyak...aku call doc...maklom le 1st time panik le kite..pastu dok kate tak ape..itu biase je...phewww...tapi kesian mase dorang baru lepas sedar (blom 100% sedar) mata hitam jadik besar..pastu kita dtg dekat dia hiss as if tak kenal tuan dia...mase kena injek nak anastetik kan dia tu pon same..mcm oang mabok...kepala dia kiri kanan kiri kanan..after quite sometime dummm teros tebaring...

Originally posted by hatemetoday at 30-11-2007 10:46 PM
kucing aku vomitted lepas operation..bukan vomit ape pon cuma air lior jek..bukan main le banyak...aku call doc...maklom le 1st time panik le kite..pastu dok kate tak ape..itu biase je...phewww.. ...

iskk ngerinyerr pulakk uuwuwuwuu..mau haku hamborr terbabo nangeh nengok anak cenggitu jadiknyerrr

Originally posted by hatemetoday at 30-11-2007 10:46 PM
kucing aku vomitted lepas operation..bukan vomit ape pon cuma air lior jek..bukan main le banyak...aku call doc...maklom le 1st time panik le kite..pastu dok kate tak ape..itu biase je...phewww.. ...

btol lar hate.. mase ambik bubu bawak balik tue... dia sedar dlm masa sejam lepas tue...
macam org mabuk todi... bangun jalan..peh tue tersungkur ke lantai... terbaring pulak.. pah tue try bangun lagi...
kaki tue mcm org kebas... kepala lutut lembik x leh jalan...hahaha

nak citer gak.. masa arwah miss uji ada dulu.. dia peknen tak reti nak banak.. bawa vet.. nak pegi gomen.. opis hour kan dah tutup.. last2 bawa gi prebet je.. dah kasi ubat suruh dia sakit banak.. contraction tu ada tapi still tak leh banak.. esok bawa vet lagi.. akhirnya kena operate.. aku tak ikut.. tapi menurut asbenku ada 3 ekor anak arwah comei2 tapi seme dah lemas coz lambat lahir..  dan doktor terpaksa buangkan peranakkan dia coz dah kena inffection.. so kira kasi jugalah kan.. tapi lepas bawa balik memang arwah jadi tak tentu hala hoyang sana sini.. degil plak tu..

siap dia meroyan cari anak dia.. dalam seminggu juga dia meroyan.. sib baik lepas tu dia ok.. hrmm kemudian gemuk gedempul dia..

yg terbaru kami spaykan si oyet.. kat sini oyet dok cam hotel.. 2 ari 3 malam.. tupun duit omak separuh.. coz oyet dok ngan omak.. jadi kami tak nampaklaa effect oyet lepas operate tu coz oyet dok kat "hotel" tu... tapi lepas bawa balik still doktor suruh separatekan oyet dok kandang dan kena sapukan ubat kat jahitan tu.. makan segala ubat sampai abih.. sekarang ni oyet makin buas.. dan nak jadi housecat dah..   tapi lom gemuk2..

Reply #257 leotazz818's post

samale keadaannya cam arwah miss uji kak...   dah tu degil nak gak kesana sini.. pehtu meroyan.. sian sungguh..

smlm bru amek my boys dr klinik..aku anto tuk dikasikan...aku tpakse kasikan gak boys aku coz smejak umo die msk je 1 thn...
die dh start memekak n memancut merata2....yg kencing tu aku bole thn lg coz bole lg dcuci...tp hal memekak nih....aku takot jiran2 ku komplen je...kang x pasai2 management suh aku buang ank2 aku....x sanggup aku....so, aku anto ari senin ptg pas keje pas tu ptg selase aku amek...ssh aku nk amek cuti...mase aku amek tuh si jiro dok bising dlm keter...die mmg cegitu...suke merengek manje...yg si himawari n si akira mantain bergurau....bile sampe je kt umah aku lps kn die org seme jln mcm org mabok todi...sian gak aku tgk...yg x thn tu seme jln x betui menuju ke tpt  mkn...lapor betui....riso aku tgk mater itam die seme beso...aku pujuk r die suh tidor...siap letak atas katil...tp seme dok bgn jln2 dlm umah...rindu sgt kot kt umah n adek2 die....
yg plg best....ble die mule nk tido...tido ats katil aku...aku suh kakak aku tido luar...dh xder space tuk die...kakakakaka..bengang gle sis aku...tp syg nyer pasai...tpakse r...

girl2 aku dh dikasikn mase umo die 8 bln..la ni dh 1 thn...sepnjg penelitian aku xder perubahan pn b4 n after operate....mantain slim, manje n aktif....makan cam bese mebi sbb slalu bsenam tuh...aktif sgt memanjat umah sana sini....