CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

ALL ABOUT: miscarriage, abortion, DnC

Originally posted by bayam at 9-6-2007 03:37 PM
sedih baca citer kat sini...bayam pun buat dnc 5/5 hari tu..sampai sekarang tak period2 lagi..maybe hormoe imbalance.. kena beurut duluke baru senang nak pregnant?? mcm phobia pulak nak pregnant  ...

Sabar bayam. Layla pun pernah miscarriage 2 kali walaupun I dah ada anak umur 5 tahun. Nak dapat yg nombor 2 nih mmg perit. Entahlah, kadang sedih jugak bila org kata ' alah u dah ada anak sorang, apa nak sedih sangat'. Bunyi mcm I nih tak tahu bersyukur pulak. Hmmm ... entahlah susah nak explain kat org. Anyways, tahun lepas mmg a tough year for me. I stress dgn kerja to the point tiap2 hari rasa nak berhenti, gugur 2 kali, financial problems, etc, etc. Masa tu mmg rasa kenapalah besar sungguh dugaan Allah kat aku nih. Dah tak tahan dah rasa nak tanggung. Tambahan pulak 3 of my colleagues yg sama2 pregnant dgn I selamat bersalin. Masa tu rasa down sangat2 to the point hilang keyakinan diri. Rasa mcm dah tak boleh nak ada anak dah lepas nih. Tapi you know what, tahun ni Allah betul2 murahkan rezeki I. Syukur alhamdulillah. I dapat offer kerja baru with almost double pay & pada hari yg sama, I dapat tahu I pregnant. Skrg dah 29 minggu and as I'm writing this, my baby is actively kicking in my tummy.

I guess what I am trying to say is, always believe in Allah. Setiap dugaan & cabaran ada hikmah disebaliknya. Bila kita dah go thru the hardship, dah harung segala perit maung buat kita lebih menghargai apa yg kita ada & insya Allah buat kita lebih bersyukur dan dekat dgn pencipta kita.

BTW, 1st miscarriage I sebabkan CMV - virus infection. Doktor ckp kalaupun baby survived, chances are baby akan buta, pekak & byk lagi kekurangan lain. 2nd miscarriage pulak mcm kes forumner yg lain - blighted ovum. Masa scan nampak kantung kosong tp baby tak jadi. So, pada yg pernah gugur Layla harap u all jangan putus asa. I dulu pun almost give up hope bila gugur kali ke-2. Phobia, takut, marah mcm-mcm rasa. Take your time to heal physically and emotionally. I dulu relaks for 6 months b4 trying again. Skrg dah pregnant dan baby pun insya Allah sehat, tapi I still risau tak sudah2 sampailah I dapat pegang peluk cium dia agaknya. So, best wishes to all of u who are still trying. Jgn stress-stress sangat. Take one thing at a time!

sy br miscarriage selasa mlm 2 hr lepas..21 hb ni kena g check up sekali lagi..takut2 kalau ada yg xkuar abis.So Dr akan cuci katanye. Sebelum tu dh kuar seketul mcm daging secara tetiba je.Dr mintak rehat dulu 2 or 3 month lepas tu bole pregnant semula.Dr suggest still kena teruskan ambik asid folic sehingga pregnant semula.

Originally posted by Kamus at 14-6-2007 02:21 PM
sy br miscarriage selasa mlm 2 hr lepas..21 hb ni kena g check up sekali lagi..takut2 kalau ada yg xkuar abis.So Dr akan cuci katanye. Sebelum tu dh kuar seketul mcm daging secara tetiba je.Dr mi ...

Tetiba ker awak keguguran???awak ader rasa contraction tak??
tak per la kamus...byk sabar ye..
inysallah ader rezeki awak slps ni..

assalamulaikum...
honey baru kat thread.
honey nek kena buat d&c..
maybe mlm ni nak gi daftar kat GH.
masalah honey...dah 2 bulan lebih bleeding.
light,heavy,brownis..
dah berkali jumpa gynea.
semalam baru dpt keputusan pasti..
honey mengandung tapi tak jadi
stop growing but semalam gak darah dah stop.
doc scan,nampak mcm ader dot kat dlm.
doc ckp,gugur,kandungan tak jadi.
so...honey nak kene buat d&c.

Originally posted by syafiea05 at 22-3-2007 11:14 AM
sya pun nak share my story , i penah miscarrige my 2nd perggy, tak tahu la nak kata berapa minggu sebab ketulan yg keluar tu kecik je, coz
kalu mengikut kiraan period dah 3bln, masa tu cuma ada  ...

pelik gak erk...
masa scan doc x dpt detact ada 2 baby ...
mmg biasa ke jadi mcm tuh...
tp mmg surprised sgt kan kalo sekali gus dpt 2...
rezeki...

assalamualaikum..  saya pun baru kat thread nie... saya pun nak citer pengalaman saya miscarriage.. utk pengetahuan anak pertama saya lahir pada tahun 99... setahun lepas tu saya sambung belajar di mana saya ambil keputusan not to get pregnent at the moment. after 3 years dan almost nak abis belajar terpk la nak ada bb lagi so saya pegi le buat check up tahap kesihatan saya kerana masa tu saya dah 30 tahun. masa buat scan the dr found out yg saya nie ada  multiple fibroid where the chances of getting pregnent was very low... tp kuasa Allah... one year after that saya pregnent 5 weeks... so gi la dr lagi untuk confirmkan... mmg cnfrm la i pgnent 5 weeks tp dr kata tak de heartbeat.. tp dr tu kata tak pe.. kita tunggu lagi 2 mggu kot2 lepas nie heartbeat tu ada... tapi after 2 weeks pegi check dr kata mmg cnfirm x dee... so saya mmg sedih sebab dah 5 tahun tggu utk dapat 2nd child.. yg 1st childpun duk tanya bila nak dapat adk. so suka x suka dr suruh buat abortion.. 3 days later saya g hospital balik utk gugurkan... dr masukkan ubat... sakitnya hanya Allah yg maha mengetahui... rasanya sakit bersalinpun tak sesakit ni...(btw anak 1st saya bersalin normal)masa sakit tu terasa betapa agaknya ini adalah kifarah yg Allah berikan pada saya atas dosa2 yg pernah saya lakukan... so malam tu memng dalah keluar banyak ... saya tukar pad setiap 1 jam...sampailah pagi... the next day bila dr dtg check... ada tertinggal lagi so dia bawak masuk bilik utk seluk dan buangkan tinggalan2 di dalam perut saya.....after 3 mths gugur saya buat pulak operation utk buang fibroid dan 4 bulan lepas tu saya ambil pil subur dan 1 bulan lepas tu saya pgnent (kira the 3rd pgnency)Alhamdulillah semuanya selamat tp pengalaman sepanjang 9 bulan pgnent tu amat memeritkan...tp  x yah le saya cite kat c ni sebab x releven dgn tjuk thread...jadi utk sesiapa di luar sana saya masih mencuba.. jgn putus asa... insyaallah segalanya akan berhasil dgn izin Allah...

Follow Us
asslamulaikum...
honey just nak update case honey.
beberapa hari lepas honey ader kata yg honey nak kena buat D&C kan!
so hari ni honey pun pi GH nak buat D&C.
honey minta permission kat gynea honey nak buat kat GH coz
kos kat dia mahal sgt.kalau ikutkan gynea honey,semalam,14/6 lagi dia dah buat D&C tu.
tapi honey nak buat kat GH so today 15/6 baru honey boleg buat.
stelah tunggu giliran dan jumpa doc....
doc gynea GH tu (dr azmiy),ckp tak payah D&C coz takder apa2 dah dlm rahim.
FYI...honey taklah mengalami turun darah byk dan berketul2 mcm org biasa gugur.
honey just keluar light and heavy blood selang 10 hari spanjang 2 bulan tu.
minggu ni langsung dah tak keluar ape2...but...13/6 gynea scan kata ada
dan kena d&C tapi hari ni15/6 kat GH...gynea kata dah kosong.dah keluar habis...

walaubagaimanapun...alhmadulillah...honey tak jadi d&c..
maka tak jadilah bermalam kat hospital tu...yg honey dok risau sgt

just now...honey dok fikir..lama mana honey boleh berpantang ni
honey tahu le kena pantang 2 kali [email=period@2]period@2[/email] bulan..
but....cik abg tu yg susah...dia kira tak ader darah...oooonnnnn jer..
ish...ish....diorang takpelahkan...
kita nii nanti yg nak sakit sana sini...

honey harap....honey tak perlu tunggu lama utk nak preggy balik ni...
dah ler 5 tahun menanti..
baru 1st time lekat dlm tempoh tu,tak jadi lah pulak...
doakanlah honey cepat2 jadi ibu.....
wiiiiiinnnnnnduuuuuuu sgt nak ader baby

coklat, gubra, quenz, lina, emily, honey, bayam, kamus...........sabar ek! insyaALLAH ada rezki lagik.....:pray:
nilam pun penah miscarrige bulan Feb hari tuh masa around 5 weeks pregnant. meula kuar spotting dan terus bleeding. buat test darah, doktor kata dah complete abortion jadi xpayah buat d&c.
skang nilam dah pregnant semula......tapi masih dalam peringkat awal. mudah2-an selamat dan xde aper2 halangan.
nilam doakan sumer yg lain pun murah rezki untuk cepat2 pregnant.....:lebai:

coklat, gubra, quenz, lina, emily, honey, bayam, kamus...........sabar ek! insyaALLAH ada rezki lagik.....:pray:
nilam pun penah miscarrige bulan Feb hari tuh masa around 5 weeks pregnant. meula kuar spotting dan terus bleeding. buat test darah, doktor kata dah complete abortion jadi xpayah buat d&c.
skang nilam dah pregnant semula......tapi masih dalam peringkat awal. mudah2-an selamat dan xde aper2 halangan.
nilam doakan sumer yg lain pun murah rezki untuk cepat2 pregnant.....:lebai:

Reply #250 nilam_puri82's post

insyaallahhhhh...
harap2 kita tak perlu tunggu lelama lagi kan!!!!
exspecially yg dah lima nam tahun menuggu

page cini pun suka stuck ker?
alahaiiiii

Originally posted by nilam_puri82 at 16-6-2007 01:02 PM
nilam pun penah miscarrige bulan Feb hari tuh masa around 5 weeks pregnant. meul ...

Thanks Nilam and all firends ..for u'r  support..bleeding kamus pun dh berhenti..mmg tak payah buat d&c lah kan. 21hb ni Kamus ada appointment dgn Dr dekat Tawakal..dia pun ckp kalau still bleeding mmg kena cucilah.Nilam rehat berapa lama ye br pregnant semula?Selepas kita miscarriage , circle period kita mcm biasa ke ye?Harap2..lepas ni kamus lekat semula..

Originally posted by GubRa_80 at 14-6-2007 03:40 PM

Tetiba ker awak keguguran???awak ader rasa contraction tak??
tak per la kamus...byk sabar ye..
inysallah ader rezeki awak slps ni..

2/3 hr sebelum kamus miscarriage tu kuar setitik drah kaler brown..pastu keesokanye keluar lagi mcm preiod..pastu sakit sangat mcm segugut je rs..tetiba rs mcm ada seketul keluar..kamus tgk mmg dh miscarriage.confirm dgn DR, buat blood test semua, mmg kamus miscarriagelah.skrg bleeding dh berhenti sendiri.bila dh keluar seketul tu..dh hilang sakit mcm sgugut tu..cuma skrg ni kamus rs pedih2 skit dekat ari2..esp kalu beejalan laju..mmg kena sopan2 je jln skrg..kalau rs mmg akan rs cm sakit skit.

Originally posted by honey_nabilah at 16-6-2007 12:00 AM
walaubagaimanapun...alhmadulillah...honey tak jadi d&c..
maka tak jadilah bermalam kat hospital tu...yg honey dok risau sgt

just now...honey dok fikir..lama mana honey boleh ...

sabar ye honey..kamus pun mcm tgh bersabar ni....kalau ikut mak kamus mmg kena pantang mcm org bersalin juga..tp kena lebih berhati2 sbb miscarriage xsama dgn org bersalin ada baby..so sm2 kita berdoa agar Allah memurahkan rezeki kita and cepat dpt baby lagi ye

alhamdulillah masa kiko bleeding dr bg injection trus stop... skang ni kiko dah 6 bulan lebih... 25 weeks... tapi perasaan takut 2 masih ada.... bila baca komen u all sume lagi kiko takut...

Originally posted by Kamus at 18-6-2007 08:37 AM

Thanks Nilam and all firends ..for u'r  support..bleeding kamus pun dh berhenti..mmg tak payah buat d&c lah kan. 21hb ni Kamus ada appointment dgn Dr dekat Tawakal..dia pun ckp kalau st ...

sELaMaT PaGi SeMuA......:pompom: :pompom: :pompom:

lepas miscarrige hari tuh.....nilam rehat 3 bulan sebelum pregnant semula.
masa sebelum miscarrige tuh.....ada kuar spotting dalam 2-3 hari. lepas tuh terus kuar darah berketul2.....mmg dah agak gugur sebab period pun xpenah kuar darah yg macam tuh. bila check....mmg dah xde. bulan berikut tuh, nilam period lebih kurang dari tarikh sebelum tuh.....kirenyer macam bese jek.

thanks nilam...

lina nak tny... after DNC.. biasa nya period dah lewat.. then mmg heavy bleeding ke? lina punya period ari tu lewat dekat 2 weeks.. n lepas dtg tu.. heavy bleeding n berketul2... takut jgk.. skrg ni after 7 days.. dah reduce la.. tapi still ada lagi..
anybody ada experiance yg sama x?

thanks nilam...

lina nak tny... after DNC.. biasa nya period dah lewat.. then mmg heavy bleeding ke? lina punya period ari tu lewat dekat 2 weeks.. n lepas dtg tu.. heavy bleeding n berketul2... takut jgk.. skrg ni after 7 days.. dah reduce la.. tapi still ada lagi..
anybody ada experiance yg sama x?