CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bterflylah

Tangkal Silver di 4 penjuru rumah

Reply 197# shaida84

salam kenal shaida..

Masuk laa....No prob..kungsi jek...

kalau kes mcm seperti berikut, apa maksudnya yer ??

hubungan ngan suami dingin..gaduh2...tak  ...
linamys Post at 2-7-2010 13:13

dari aku yang cetek ilmu ni, setau aku dari pengalaman, benda ini biasanya sihir puja mayat, guna kayu kapan kikis halus halus buat serbuk. kemudian gunakan kapur barus dan serbuk tadi letak atas duit kertas, kemudian kertas tu dilipat dan diikat dgn sejenis daun. tujuannya ialah agar seseorang tu serba tidak menjadi, dengan famili tak mesra, kawan kawan tak suka berkawan, kalau bisnes banyak halangan, pendekkata orang tak suka berurusan dengan kita. kalau orang cina dia kata "suwey" ataupun sial gitu.

Bau busuk itu adalah bau orang mayat yang ikut seseorang, silap silap leh accident.

apapun semua ini kuasa Allah jua. sekadar sharing apa yg aku tahu.

ok la,..lau cam tu, nak start crita dah nih...
sya ada adek pompuan, umur dia 20 thn ni.dolu2, masa dia form 5, dia penah sakit dari pinggang ke bwh, pas tu, mak sya ni, alergik dgr bomoh2 ni, mudah pecaya sket..dia bm la adek p jmpa bomoh tu, tp kat sebelah umah je pun..hehehehe
skali bomoh tu ckp, adek sya ni bpotensi jd perawat, dia ckp, biasa perawat sblm jd perawat, akan sakit dulu..btol ke cam tu?? tp dolu2, ms sya sakit, mlm2 dia yg urutkan, memang dia mcm pndai mengurut..
tmbah lagi, lpas dia dah baik tu, penah satu hari dia lik dr skolah, tb2 msk rumah je, trus dia nyorok blakang pintu, tjenguk2 tgok kat luar, pas tu tba2 dia sergah 'sesuatu'..(ala,..mcm kita nak nyakat member, dok diam blakang pintu, bila member dtg dekat je, kita sergah dia,..haaa...mcm tu la lebih kurang keadaanya)
kejadian ni my mom yg prasan, pas tu, mak sya trus tya dia 'kau kenape?'
apa yg mengejutkan my mom ialah jawapan dia 'ada org kerdil yg ikut achik dr sekolah lagi'...
memang haru biru mak sya masa tu..dah la ada kesah laei ngan arwah datuk,..kejadian ni blaku dlm masa yg sama.kesah arwah atok ni pun agk menarik jg..
so, soalan disini,..ada sesuatu kah??btol kah kata2 jiran a.k.a bomoh sya tu??

dari aku yang cetek ilmu ni, setau aku dari pengalaman, benda ini biasanya sihir puja mayat, gun ...
Saat Post at 2-7-2010 16:07

patutla...makcik saya yg boleh mengubat pernah kata...saya mcm dipuja..dikelilingi api ..dia pun seram dan ngeri...saya masa tu dgr je..masuk telinga kiri keluar telinga kanan...tapi simptom2 yg saya alami tu, tak pernah beritahu makcik...dia tgk2 saya saja2 je, masa saya teman mak saya tgk dia mengubat..wallahualam...
benda ni saya tau sebelum kahwin(lps putus tunang)...tapi yelah, mmg betul la..ikut2 kan diri, mcm "suwey" rasa diri ni.. sebelum putus tunang tu, tak mcm ni tau...tapi saya buat tak kisah je..jalani kehidupan mcm biasa...smp saya kahwin ..

sebelum2 ni semua org suka dekat dan berkawan..apa yg saya nak dpt jer..cepat..tak perlu susah2...mcm ada luck...sejak putus tunang dan sejak kahwin(dgn org lain) mcm takde luck...apapun saya anggap itu Ujian dari Allah..

cuma..sejak mendalami perkara2 mistik..saya sedar dan buat perubahan diri sendiri..dan juga ada buat amalan asas skit2...Alhamdulillah..

Reply 201# bterflylah

timer kacih yea TT...

Reply 202# Saat

cop..cop..Saat..

Kalo yg bdn kta kuar miang rebung ,kaca tu seme..kategori nih jugak ker..

Follow Us
Reply 205# shaida84

same-same..

salam kenalan utk shida.....bter..sorry..lina pun ter OT gak kat sini...

adik shida tu ...mcm ada pihak sana berkenan jer..nanti ceritalah pasal arwah Atuk yer...kalau rasa cerita mistik shida panjang..dan byk cerita2 pendek..boleh la buka benang baru...koleksi cerita2 mistik shida kalau tak byk...utk dikongsi dua...rasanya bter tak kisah kot..kan bter kan....

Reply 208# linamys
huhu..trus meremang bulu roma..tegak bdiri bila bc linamys ckp cam tu..
kesah xpjg mana pun, tapi crita2 pendek tu, kalau gabung, leh tahan gak byk..
td da minta kenenaran TT, da bg green light dah,..ok la kot...
tapi kes adik sya tu, xtau la kebenaran dia btol ke x,..
tapi mak penah ckp, ayah ni dia leh jd bomoh, tp kena p menuntut, tapi ayah xmo n dia x p menuntut..

sya ni jenis suka ngaco sket, sesekali lik kg, duk bkumpul, musti sya tya adik, 'achik, kwn ko da xikut pulang ke??'
pas tu pasti sya akn dpt jelingan maut dr mak..hehehehe
xpun, soklan peberet yg ke 2 'bila ko nak jd bomoh ni?'..

alamak shida...lina cuma cakap je...betul tak betul lina tak tau...jgn la seram...lina pun tak tau sejarah keluarga shida..jadi tak dapat nak bg pendapat...pendapat kadang berdasarkan apa yg dibaca..dan apa2 yg pernah dialami kawan2 kat sini...

Reply 206# bterflylah

maaf nak nyampuk gak..  kalau ikut apa yg lina pernah baca, yg keluar kat badan...miang rebung kaca..mcm kena santau jek...kategori sihir.....bter ada pernah alami ? suami atau keluarga ?

apapun kita tunggu jawapan saat...mungkin dia lebih arif...

hehehe..takut la jg kan,..tapi stakat ni, blom ada apa2 yg pelik tjadi, kesah arwah atuk pun, da thenti lepas dia meninggal..
kesah arwah atuk ni, sya nak citer lelebih pun, xdpt sbb ms ni sya tgh blaja kat uni,..
tapi apa yg menyedihkan, arwah atuk bcerai ngan nenek ms sya tgh sakit, pas tu dia dah kena bgilir duk umah anak2..masa ni la byk citer plik2 kluar..

Reply 211# linamys

Bter ngn ayah alami seme tu..cam x caya tau..tp npk dpn mate mase berubat tu..beterabur atas daun pisang..
Tp pak cik yg dok berubat tu dh meninggal dah..

Reply 212# shaida84

mesti byk kisah pelik dan menarik utk dikongsi...nanti dah dapat koleksi dan ingat semula..boleh la dikongsi bersama kat sini..

Reply 212# shaida84

citer la shaida..citer la ..

Reply 213# bterflylah

Dah lama ke kejadian ni berlaku pada bter dan ayah? skg ni dah baik atau masih berubat ? isk...apa kata tanya pendapat HK ngan Edy...byk yg terpendam yg bter tak cerita...selain kisah tangkal silver ni...mana tau ada kaitan antara satu sama lain dengan apa yg bter alami sebelum ni di samping mimpi ngeri, bau2 busuk dan sebagainya...

kena kupas satu2 mcm ni...

Post Last Edit by bterflylah at 2-7-2010 17:28

Reply 216# linamys

Yg kuar miang rebung ngn kaca tu  lama dah start bter skulah lg..Ayah la yg paling truk skali..
Cara berubat Kita kene niarap atas dawun pisang kalo laki pak cik tu buat kalo puan wife die buat..
Dh niarap cam askar atas  daun pisang tu die tepok blakang kita ada la dlm 15 menet dari bahu sampai punggung..kat blakang yg x bley tahan tu..sakit sampai leleh air mate lah...+ kene menom air kelape sampai kembung dibuatnye..
Pak cik tu ninggal stop trus wife die x mo buat dah coz tekenang kat arwah..

betul ckp linamys, kalau dah miang miang badan keluar rebung, kaca, jarum atau apa saja, itu dah santau namanya, samada dihantar melalui angin atau makan.

hati hati dengan santau ni, boleh membawa maut.

Doakan usaha bter dn yg lain berjaln lancar ..Amin ...

Reply 218# Saat

Dgr dr mak citer kami nih kene santau disebabkan psl tanah..Drg nk kenekan mak (coz tnh tu atas nama mak) kene ayah ngn bter lak..Yang sedih tu org yg terdekat ngn kta lak tu yg buat.. Ayah la paling teruk skali sampai main parang la..