sekel Publish time 12-12-2013 01:21 PM

DumBell posted on 11-4-2013 06:01 PM static/image/common/back.gif
rahasia...huhuhu

bukit botak area Selangor ke ?

Driverbus Publish time 12-12-2013 01:25 PM

sekel posted on 12-12-2013 01:21 PM
bukit botak area Selangor ke ?

Itu dekat selayang. Haha

Kalau tak salah area pahang pon ade nama bukit macam ni.

ninja9 Publish time 12-12-2013 06:02 PM

wah best best ...tak sangka pula jadi best trhead ni.. baru abis baca balik.. ulang balik dari awal sebab start baca ari tu baru ada 3 cerita...

sambung lagi tt...jgn lupa sambung ccerita qarin tu...l..

DumBell Publish time 27-1-2014 03:45 PM

DumBell posted on 22-8-2013 06:11 PM static/image/common/back.gif
sambungan cerita barang hilang...

seperti ditakdirkan,aku bersua muka dengan pak berahim..dia ni...
asalamualaikum....

.....aku dengan tak sabar menanti harinya,dengan tergopoh gapah menemui pak berahim di masjid pada minggu berikutnya..almaklumlah pak berahim ini siak masjid dikampungku,segala urusan pembersihan dll diuruskannya dengan teliti dan sempurna..
"asalamualaikum pak berahim"...aku menyapa nya yg ku lihat tersandar di dinding masjid,seperti orang melepaskan kepenatan bekerja...tersengih-sengih pak berahim sambil menyambut salam ku.."waalaikumsalam..haa..ada apa dtg kesini?"..ujarnya...
"err xde pape nye pon..kalo pak berahim penat..bior jelah..koi malas nok ngaco"..tegasku pada pak berahim..."eh,idok ah..pak cik saje bersando kt sini..sini sejuk,sedak duduk"..katanya pada ku.."kemari lah"..tegasnya lagi..
umpama org mengantuk disorong bantal..aku dengan segera menyusun langkah dan pergerakan menuju ke arahnya..
aku lantas duduk dan memperkemaskan duduk ku dihadapannya...aku mengutarakan apa yg telah bermain dibenakku sekian kalinya...
lantas pak berahim tersenyum..sambil memandang keatas...dia berkata"Dan manusia berdoa dengan (memohon supaya ia ditimpa) kejahatan sebagaimana ia berdoa dengan memohon kebaikan, dan sememangnya manusia itu (bertabiat) terburu-buru."..ini ayat 10-11 surah al isra'..sambil tersenyum memandang wajah ku..aku tertunduk malu,..aku terdengar pak berahim berselawat dan aku mengikutnya berselawat dengan mukaku tertunduk melihat lantai simen masjid..

"mintak maaf lah pak berahim,kalau-kalau pak berahim terasa atau sebagainya.."kata ku tertunduk malu.."tak mengapa,cuma pak berahim teringat kisah asal kejadian nabi adam as..dan sifat2 semulajadi manusia..itu sahaja"ujar pak berahim dengan berterus terang pada ku..
kata-kata pak berahim itu sedikit sebanyak kena tempiasnya pada diriku...

"baik lah..lagipun pak berahim dah janji sama kamu"..kata pak berahim
ceritanya begini.."malam tu lepas isyak,ayah kamu dan pak cik berzikir...ayah kamu suruh pak cik teruskan zikir..setelah itu..kami sambung dengan solat malam..dan kami terus berzikir balik..punyalah lama,sampai seluruh anggota badan terasa kebas dan berat macam batu,tak terdaya nak mengangkatnya..itulah,kalau xde kudrat,sifat2 pinjaman dari Maha Esa,..kita ni ibarat mcm benda kaku mcm batu..xboleh nak bergerak kesana kemari.."kata pak berahim panjang lebar..

"sedang pak cik khusyuk berzikir..tiba-tiba,depan pakcik muncul susuk tubuh perempuan tanpa seurat benang!!"pak berahim bercerita dengan serius,dengan riak menjegilkan matanya serta dahi berpeluh,aku pula tekun mendengar ceritanya lagi..
"perempuan itu menari-nari depan pak cik,meraba-raba tubuh pak cik sambil meliuk lentok menari...pak cik menoleh kiri dan kanan..tp tiada seorang pun disitu..cuma pak cik keseorangan"pak berahim menggelengkan kepala sambil memperbetulkan ketayap yg dipakainya dan menyambung cerita kembali.."pak cik meneruskan zikir dan memperbanyakkan bacaan setakat mana yg pak cik tahu dan ingat..lagi pun ayah kamu ada pesan,jgn tergoda dan jangan terpesona..waspada.."tegasnya lagi pada ku...aku hanya mengangguk seperti faham maksudnya,walhal sedikit pun aku tak faham.."pak cik pejamkan mata sambil meneruskan bacaan..dan perempuan itu hilang dlm kegelapan..pak cik menoleh kiri dan kanan..tiada seorang pun...cuma pak cik dlm suram cahaya lampu gasolin..dan dlm samar-samar cahaya itu,pak cik melihat seperti ada orang sedang bergerak melangkah menuju ke arah pak cik..dan apa yg mengejutkan pak cik ialah..org tu serupa pak cik..berdiri di hadapan pak cik.."katanya lagi yg membuatkan aku lg bingung memikirkannya..

"tak dan pak cik nak bersuara..dia lenyap dan terasa bahu pak cik di pegang..bila pak cik toleh..ayah kamu yg memegang bahu pak cik"..tambah pak berahim lagi.."kata ayah kamu itu nafsu dan diri pak cik,tp pak cik tak dan nak bertanya,ayah kamu menahannya,kerna takut pak cik dikuasainya dan pak cik hanyut ke jalan yg salah,itu yg ramai mengaku tuhan,nabi,nur muhammad masuk ke tubuh tu..ramai yg terpesong..sepatutnya kita yg kawal qarin,bukan qarin yang menguasai kita"terang pak berahim pada ku panjang lebar..

aku melopong mendengar cerita pak berahim tu..dah macam cerita tipu je..dlm hati aku terdetik mengatakan yg pak berahim ni bedaoh jekat aku ni,tp sebab aku segan pulak nak bersuara..."terima kasih pak berahim sebab menceritakan kisah yg dijanjikan tu..
sebelum aku melangkah keluar dr masjid itu, pak berahim ada berpesan,cari syahadah yg betul-betul syahadah..bukan hanya dimulut tapi bersaksi dengan sebenar-benarnya....semua keturunan Rasulullah SAW..islam seluruhnya..carilah selagi terdaya..katanya lagi yg membuat kan aku bertambah bingung..

sesampainya dirumah aku malas nak memikirkan pesanan-pesanan tu.."rasa mcm pelik pun ada..mcm terpesong pun ada jugak..apa syahadah yg aku ucap ni bukan bersyahadah kah?..penin -penin..biarkan je lah"...bisik sanubariku..baharu nak menelentang kan badan di hadapan tv..suara adik bongsu ku berteriakan seperti kesakitan...aku bingkas bangun..rupanya adik ku jatuh,mak lum lah rumah aku tiada tangga untuk ke atas rumah,cuma setinggi lutut sahaja dan dahinya membenjol.."laaa...kenapa tu..ngko ni ada adik seorg pun xtahu nak jaga ke?.."pekik mak aku sambil berlari dari dapur datang ke arah ku yg duduk memeluk adik ku.."adik jatuh"..kata ku.."meh sini..iskh.."mak ku menampar bahu ku tanda geram dan merangkul anak bongsu kesayangannya itu..."laa dah benjol..alaalala..jgn nangis..haa..suku sakat balik pintu,budak nakal memang begitu..fuhhh"..mak ku membaca serapahnya..ku lihat adikku diam tanda senang dengan perbuatan mak ku..kulihat gelagat mak ku memujuk hati adik kecil ku itu.."haahh.." mak meniup bonjol kain dan menuapkannya pada benjol adik ku.."sakit lagi tak?..kata mak ku padanya.."akit"..jawapan pendek yg diberikan adik ku..mak ku tersenyum.."haa,itu lah buas lagi..kan dah kena.."kata mak ku sambil tergelak kecil..aku pula mengambil kesempatan menyakat adik ku dan dia menangis kembali meminta kasih sayang mak aku dan bila aku di tampar mak ku,barulah dia terdiam dan mengejekku pula...aku pulak yg tergelak-gelak....

tammat...

Last edited by DumBell on 27-1-2014 06:09 PM

atikah2013 Publish time 27-1-2014 05:09 PM

sambung lagi TT

DumBell Publish time 27-1-2014 06:12 PM

atikah2013 posted on 27-1-2014 05:09 PM static/image/common/back.gif
sambung lagi TT

dah sambung...td pegi barang..isteri pingin nak makan bubur kacang,lepas tu tetiba pulak anak nak memanja ngan saya..tu yg tidurkan sikecil tu dulu..lepas tu baru menyambung cerita pasal pak berahim tu...selamat membaca...salamunalaik..

manja377 Publish time 28-1-2014 12:46 PM

mohdfauzi posted on 15-5-2013 11:25 AM static/image/common/back.gif
As Salam...cuba cari rawatan Color Vibation Therapy (CVT) perubatan melalui aura ..Hq kat Shah Ala ...

Polis forensic pakai??? Pakai utk apa dan bagaimana yer

elezza Publish time 20-5-2014 02:19 PM

best citer tt ni..takde sambungan lagi ke??

DumBell Publish time 21-5-2014 01:10 PM

elezza posted on 20-5-2014 02:19 PM static/image/common/back.gif
best citer tt ni..takde sambungan lagi ke??

trimas...dbell tgh settlekn masalah sikit..dah ok karang,dbell tulis balik..
salamun alaik

duniaku85 Publish time 21-5-2014 01:38 PM

zehra2 posted on 9-12-2012 01:15 PM static/image/common/back.gif
mmg nenek aku selalu cerita, kalau menekut burung wak wak ni mmg mcm berhantu skit.. laa.
napa ya?...

sama la..aku pun geli jugak nk mkn..tp mak aku suka..dia siap buat kari..yerrk {:fainto

CrowneGlory Publish time 22-5-2014 08:39 AM

Teringat balik sekolah nmpk burung wak2 goreng ..mak aku beli dr gerai satu macik ni... Aku buang sbb aku ingat katak... Dlm hati apahal mak aku beli katak ni... Mak aku bising lps tu mana pergi burung2 tu... Aku diam je padahal aku yg buang... Tp macik tu selalu gak jual burung wak2... Lps tu selalu mak aku borong dr dia... Dh siap masak la tapi... Ada masa dia goreng,ada masa masak kicap, masak bercili...

DumBell Publish time 23-5-2014 12:07 AM

CrowneGlory posted on 22-5-2014 08:39 AM static/image/common/back.gif
Teringat balik sekolah nmpk burung wak2 goreng ..mak aku beli dr gerai satu macik ni... Aku buang sb ...

sedappnyeee..khasiat mcm ayam hpa/organik..rugi xmakan..

DumBell Publish time 23-5-2014 12:08 AM

duniaku85 posted on 21-5-2014 01:38 PM static/image/common/back.gif
sama la..aku pun geli jugak nk mkn..tp mak aku suka..dia siap buat kari..yerrk

sedapp wehh..kurang lemak tuu...mcm ayam hutan jugak..xde lemak..daging lembut..

duniaku85 Publish time 23-5-2014 09:15 AM

DumBell posted on 23-5-2014 12:08 AM static/image/common/back.gif
sedapp wehh..kurang lemak tuu...mcm ayam hutan jugak..xde lemak..daging lembut..

dh try rasa..tak lemak pun..daging dia pejal betul..skeri nk telan..terbayang2 burung tu time nk makan :L..huhu

HAnaNAjima Publish time 23-5-2014 03:20 PM

DumBell posted on 28-2-2013 11:15 PM static/image/common/back.gif
rezeki duit tarik....

petang itu,aku duduk di pangkin bawah pokok mempelam besar di hadapan rumah ...

nk tanya 1 soklan blh???npe kne sebut TULANG IKAN,TULANG IKAN???{:questiono

antara Publish time 23-5-2014 04:59 PM

assalam tt...

petua kita bnyak yg sama...perjalanan cerita sangat menarik..pasal ayh tt ngn pak berahim..ayh an pernh.buat..pasal pempuan.nari bogel..semua die.cite kat anak2 angkt die..
harap tt dapat trus berkarya. tma kasih

zehra2 Publish time 24-5-2014 11:41 AM

duniaku85 posted on 21-5-2014 01:38 PM static/image/common/back.gif
sama la..aku pun geli jugak nk mkn..tp mak aku suka..dia siap buat kari..yerrk

dulu2.. bapak aku aje yg makan.. tp org yg jual tu siap siang sekali laa..
mcm tikus kan?? sebab bulu pelepah dah takde.. isk..

bapak aku suka goreng sebab itu aje yg mak aku sanggup masakkan.. lumur dgn herbs semua.. kalau nak berkuah/tumis bagai, isk.. geli lahhh..

DumBell Publish time 24-5-2014 12:57 PM

HAnaNAjima posted on 23-5-2014 03:20 PM
nk tanya 1 soklan blh???npe kne sebut TULANG IKAN,TULANG IKAN???

salamunalaik
..ooo,,org tua2 bg tau,sebutan tu akan melemahkn dan melambatkn pergerakan lipan..kiranya ayat lemah semangat utk lipan kut..ekekekek

DumBell Publish time 24-5-2014 01:00 PM

antara posted on 23-5-2014 04:59 PM
assalam tt...

petua kita bnyak yg sama...perjalanan cerita sangat menarik..pasal ayh tt ngn pak b ...

trima kasih kembali..
yeke?..boleh la kita berkongsi petua..kut2 ada yg dbell dan sahabat 2 lain xtahu..boleh la share kt thread dbell ni..

DumBell Publish time 24-5-2014 01:01 PM

duniaku85 posted on 23-5-2014 09:15 AM
dh try rasa..tak lemak pun..daging dia pejal betul..skeri nk telan..terbayang2 burung tu time nk m ...

alamak...hehehe...
xpe2...salamunalaik
Pages: 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26
View full version: (koleksi dari pengalaman sebenar)Rezeki