ainnidzan Publish time 14-6-2013 04:56 PM

tt..
mudah2han semuanya selamat
wife dan baby

DumBell Publish time 14-6-2013 06:43 PM

ainnidzan posted on 14-6-2013 04:56 PM static/image/common/back.gif
tt..
mudah2han semuanya selamat
wife dan baby

tq..dah selamat bersalin jumaat lepas..huhuhu..
lelaki..boleh ajak gi mancing..

sue_0684 Publish time 15-6-2013 08:26 PM

DumBell posted on 10-5-2013 12:33 PM static/image/common/back.gif
salam semua,ini saya kongsi petua kemuncup untuk ubat pelupa...

siapa kenal pokok kemuncup?

sy tngh nk mengkhatam tred dbell ni...seronok..bnyk jg info kat sini..:D

tq untuk petua bg nk ilang lupa ni..insyaallah sy nk cuba nnti..
sy mmg mudah pelupa,mula dari sekolah men lg..x tau lah kenapa..
kalau kat mulut ni berkali2 dah sebut nk bwk brg /beli brg ke,org pesan apa2 ke..x sampai stngh jam mesti lupa..
apa yg sy buat,ms ingt tu sy terus take note,@ letak brg kat tmpt nya siap2,supaya sy x lupa bawa..kalo nk mmebeli plak,time ingt nk beli apa tu,sy terus tulis dlm note kecik/type dlm henpon..baru lah ingt bile per gi kedai nk beli tul..

sue_0684 Publish time 15-6-2013 08:47 PM

DumBell posted on 14-6-2013 06:43 PM static/image/common/back.gif

wahh..tahniah untuk dbell...moga2 menjadi ank yg soleh..amin..{:1_545:}{:loveo

AznieBunnie Publish time 17-6-2013 02:08 PM

sue_0684 posted on 15-6-2013 08:26 PM static/image/common/back.gif
sy tngh nk mengkhatam tred dbell ni...seronok..bnyk jg info kat sini..

tq untuk petua bg nk i ...

masalah me... dah tulis note. lepas tu lupa note letak mana.
pakai henpon canggih... pun bleh lupa camner nak retrive note tu.
ini lupa tahap melampau.
my nenek cakap, "nasib baik anu me melekat. klu jenis pasang-buka, alamat terlupa la mana me letak."
sentap tau! :P

edoraixora Publish time 17-6-2013 03:35 PM

DumBell posted on 14-6-2013 06:43 PM static/image/common/back.gif

tahniah che'ah...dpat geng mancing

sue_0684 Publish time 17-6-2013 04:03 PM

AznieBunnie posted on 17-6-2013 02:08 PM static/image/common/back.gif
masalah me... dah tulis note. lepas tu lupa note letak mana.
pakai henpon canggih... pun bleh lup ...

hehe....sentap owh..:lol:..pedih tu..

tu u dah pelupa sngt..note plak lupa letak mn..
baik buat cpt2 petua mcm TT suggest
sy kena crik kemuncup...dah la area rumah baru potong rumput..aduiii..:mad:

yoeKB Publish time 24-6-2013 07:48 PM

DumBell posted on 26-5-2013 08:46 AM static/image/common/back.gif
muhasabah diri,mengenal insan
hablum minallah,hablum minannas...tak sama nilai dengan harga kete...

Uikkkk.... bila pulak kawe nak belik keta ni:o

DumBell Publish time 26-6-2013 02:21 AM

setiap orang kan ada kereta impian....
tp tenkiu semua..pejam celik,dah nak sebulan anak saya tu..

DumBell Publish time 26-6-2013 02:29 AM

dbell dpt banyak petua masa anak kena kuning baru-baru ni
bagi perahan anggur merah
bagi perahan epal hijau
bagi perahan sengkuang cina
bagi setitik susu kambing ori kampung
bagi setitik kat dua belah mata susu kambing ori kampung
bagi mandi dengan daun belimbing sama dukong anak
bagi mandi dengan buah keranda cina
bagi mandi dengan daun kuchai
bagi mandi dengan daun selisih/dedalu/jenalu
...
dbell try anggur dengan mandi daun dukong anak..ade juga 3hari mandi dengan buah keranda cina(beli kedai sensei)..
alhamdulillah..kesemua petua tu boleh dipakai..tp jaga2takut anak perut nipis..baik try jenis mandi dan titik kat mata je..kalau kena thn wad baru leh pakai yg nagi minum tu...

DumBell Publish time 26-6-2013 02:32 AM

isteri operate..tunggu sebulan baru dia nak cuba minum jus limau sunkis..mujarab untuk luka dalaman selain dari usus perut..kalau pakai ikan haruan je nnti takut sembuh diluar cepat,kat dlm kita xtahu..

AznieBunnie Publish time 28-6-2013 03:12 PM

DumBell posted on 26-6-2013 02:32 AM static/image/common/back.gif
isteri operate..tunggu sebulan baru dia nak cuba minum jus limau sunkis..mujarab untuk luka dalaman...

eh TT, me anak 3; 1 normal, 2 operate minum pati ikan haruan 10 hari.
then sambung jeli gamat perisa oren.
insyaAllah ok...

apa-apa pun tahniah!
la ni tak bleh enjoy tidoq lena sepanjang malam dah... hihihi

DumBell Publish time 30-6-2013 06:00 PM

AznieBunnie posted on 28-6-2013 03:12 PM static/image/common/back.gif
eh TT, me anak 3; 1 normal, 2 operate minum pati ikan haruan 10 hari.
then sambung jeli gamat per ...

tq atas petua..nak cuba la...ape brand jeli gamat tu?..

AznieBunnie Publish time 1-7-2013 08:47 AM

DumBell posted on 30-6-2013 06:00 PM static/image/common/back.gif
tq atas petua..nak cuba la...ape brand jeli gamat tu?..

alamak, brand tak ingat. tapi me beli kat kedai yg jual jamu-jamu bagai kat pintu masuk giant shah alamn seksyen 13 tu.

sharkrun Publish time 30-7-2013 03:47 PM

Salam...
fuhhh...gile tak jadi kije buat arini..dok mentelaah citer ko ni TT....
tq..dan banyak info berguna dapat... terutama pengalaman2 dan petua2 tu...
teringin aku nak kenal sua muka sesama org pahang ni..
kwn org pekan...

DumBell Publish time 2-8-2013 08:09 PM

tq..nanti dbell sambung..skrg tgh sibuk kerja..thn ni xcuti..standby kerja..

peachRose Publish time 3-8-2013 12:04 PM

DumBell posted on 26-6-2013 02:32 AM static/image/common/back.gif
isteri operate..tunggu sebulan baru dia nak cuba minum jus limau sunkis..mujarab untuk luka dalaman...

salam tt
kl tak buat jus pun ok...makan sunkist mcm tu ajer dgn serat2 dia...lagi bagus utk supply vit c dan jugak fibre..

DumBell Publish time 8-8-2013 11:15 AM

ooo..yeke..tq sebab share petua baru

DumBell Publish time 22-8-2013 06:11 PM

sambungan cerita barang hilang...

seperti ditakdirkan,aku bersua muka dengan pak berahim..dia ni jenis xpandai bawak motor..kalau basikal tuanya pancit..dia akan berjalan kaki ke masjid atau ke kedai..melalui jalan di hadapan rumah ku..
kebetulan,pak berahim suka berseloroh dengan ku..aku berbual panjang dengannya di pangkin bawah pokok mempelam..lama juga aku dan dia bersembang,dan aku mintak dia ceritakan tentang abah ku..

"demi ALLAH yg menjadikan aku",cerita ni masa muda-muda dulu..kalau aku bohong,petang ni juga pak cik kena bala..kata pak berahim...

"masa tu pak cik sama abah kau,nak ke mentakab(lupa destinasi sebenar)naik moto..dan tiba-tiba,minyak kering,pak cik dah gusar,sebab stesen minyak jauh lagi.abah ko bg tahu kat pak cik..jgn berbunyi dan jangan tegur apa yg aku buat ye..pak cik anggukkan aje..abah ko,masuk ke belukar..dulu tepi-tepi jalan..semuanya hutan..selang beberapa minit..abah ko datang bawak setin milo berisi air..lepas tu dituangnya ke dalam tangki moto.."..pak berahim terdiam seketika.."sekali start je..motor tu hidup.."tak ke pelik tu..bila dah sampai ke mentakab..masa hala balik tu,satu lg perkara aneh..ada roadblock..tp polis mcm xnampak kami..padahal masing-masing tak pakai helmet..abah ko menonong je bawak motor pelan-pelan ..mcm dibuka jalan untuk kami balik."terang pak berahim pada ku..melopong mulut aku mendengarnya..dalam fikiran aku..xkan pak berahim nak kelepet aku pulak?..aku tersenyum padanya..
satu lagi pak cik nak kasi tahu..dulu abah ko warak..sejak dia kawan dengan orang tu..terus perwatakan dia berubah..kalau sekarang dia punya perangai mcm dulu..haisshh..aku lihat pak berahim gelengkan kepalanya beberapa kali.."terima kasih la pak berahim,sebab cerita pasal abah saya dulu-dulu..."tak pe..nanti pak berahim cerita pasal pak berahim belajar sama abah kamu pulak..pasal tengok qarin dan nafsu.."terang pak berahim pada ku.."qarin?..menatang ape pulak tu..jin ke?..setan ke?..bisik hati ku..aku mengangguk tanda setuju dengan perjanjian itu..aku bersalaman dengannya.."baik lah..pak cik nak ke kedai pok pa ..nak beli barang dapur..huhuhu.."kata pak berahim sambil berlalu pergi..aku pula bersandar ke perdu mempelam..dengan hati tertanya-tanya dan berkobar-kobar untuk mendengar lagicerita dari pak berahim...

kebetulan pula..sekarang sudah musim mempelam,dan musim bunga..aku bingkas bangun dan mencapai galah buluh untuk mengait mempelam muda untuk dibuat colek dan sambal pelam..kecur air liur ku..huhuhu..
bukk..bapp..aku smash setangkai mempelam muda..maklum la..galah xde pengait..main smash je lah..
aku kumpulkan mempelam diatas pangkin..sedang dok mengira mempelam..aku terasa sesuatu bergerak di tengkuk ku..aku meraba-raba di tengkuk..dan mencapai benda itu.."alamak..ulat bulu la..kata kuterperanjat..

apa lagi..terasa gatal dan merenyam di tengkuk dan leherku..aku cepat-cepat membawa pelam kedalam bajuku dan berlari ke dalam rumah.."mak..mak..adess.,gatal nye..mak..ah kena ulat bulu..adeh..setelah aku meletakkan mempelam di dapur,aku ke cermin yg dah tinggal separuh tu untuk melihat tempat yg gatal itu..nampak dah membengkak dan berbintik banyak.."makk..oooo makk.."pekik ku.."ha..mende ape ?.."mak ku bercekak pinggang..ni ha..ah kena ulat bulu..gatal merenyam ni ha.."kata ku pada mak ku.."ha meh sini..mak ku memanggil ku dan dia membuka kain telekungnya..dan mengirai rambutnya yg panjang..aku mengikut kata mak ku..dan mak ku menggosokkan rambutnya pada tempat gatal tadi beberapa kali berulang sampai hilang rasa gatal dan merengam tu...
"alhamdulillah..kalau tak di usik hilang la bengkak tu"..kata mak ku..'terima kasih mak..kata ku tersengih tanda gembira..sebab gatal ulat bulu dah hilang..

aku kembali ke dapur..mengambil sebiji mempelam..ku kupas kutil kepala getahnya,lalu basuh...dan aku makan begitu sahaja..ishhh masam..tapi sedap...

bersambung..

edoraixora Publish time 23-8-2013 10:55 AM

DumBell posted on 22-8-2013 06:11 PM static/image/common/back.gif
sambungan cerita barang hilang...

seperti ditakdirkan,aku bersua muka dengan pak berahim..dia ni...

same lah petua kite....kalo kne ulat bulu, mmg cepat2 jer sapu rambut

Pages: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24
View full version: (koleksi dari pengalaman sebenar)Rezeki