jinakji Publish time 16-9-2004 04:18 PM

mende yg bodoh sgt yg ko nak tanya tu...

ko nak pegi baik cepat.. kat tempat aku... BLL dah tak ditayangkan lagi.. cuma 6 hari ditayangkan, sehari 1 show jer... sian betul ler.. ini musti sbb org2 MELAYU yg kononnya nak filem BERMUTU tapi tak menyokong filem lain dari Usop Selam & Prof Razak (M.A. Madras)... satu lagi bukti org MELAYU sbnrnyer cakap jer lebih..

btw, takde ler bermutu bebenor BLL nih, tapi kalu dibanding ngan Anak Momimonster Prof Razak & Sembelit Abg Ucop...emmm..korg bandinglah sendiri

ouch! Publish time 17-9-2004 04:33 PM

Originally posted by jinakji at 16-9-2004 04:18 PM:
mende yg bodoh sgt yg ko nak tanya tu...

ko nak pegi baik cepat.. kat tempat aku... BLL dah tak ditayangkan lagi.. cuma 6 hari ditayangkan, sehari 1 show jer... sian betul ler.. ini musti sbb or ...

la kesiannya...6 ari je??
BLL ngan PGL mana best ek?

thelauncher Publish time 17-9-2004 04:50 PM

Originally posted by ouch! at 2004-9-17 04:33 PM:

la kesiannya...6 ari je??
BLL ngan PGL mana best ek?
for me...
of kos la PGL
dr segi kualiti,jln cerita,pelakon dan lakonan...
walaupon aku lom tgk BLL..esok kot..

TommyHilfiger Publish time 17-9-2004 06:38 PM

Originally posted by thelauncher at 2004-9-16 03:53 PM:
aku baru nak tanya satu soklan bodoh tadi...tapi TommyHilfiger dah jawap..
tenkiu le....

apa soklan yg ko nak tanya tu launcher..?;)

lisa_oren Publish time 19-9-2004 12:20 AM

CITER NIH CAM TAK BEST JERK
CAM BORING JERK

Strawberry Publish time 19-9-2004 12:52 AM

Geram. Siang tadi nak pegi TGV Bkt Raja. Tgk kat internet kul 4.00 ada BLL. Alih2 cancel.. ke pukul 7pm. Benci tul. Esok hope ade show pagi.. Bias gile. GSC lagi teruk, dah tak tayang pun.. kat Summit and Klang.

Strawberry Publish time 19-9-2004 11:40 PM

Finally dpt gak tgk pagi tadi 11.30, siap call confirm TGV tak cancel. Redah hujan, jem ada 3 accident sampai on the dot kat TGV. Mamat tiket tu mcm terkejut bery nak tgk BLL. Dpt teater 7 yg kocikkk jo, cuma bery and ada satu couple kat belakang (mlslaa nak teka apa diorang buat - g00d idea nak projek ambik show awal pagi cerita takde sambutan), tiket pun RM6 jek.
(bangga U-weii or AAR exactly ada peminat cam bery nie).

Bagi bery cite tu best. Eman belakon mmg flawless, tiap patah yg kuar mulut dia very natural.. Bety kureng, tp maybe good exposure for her.. Hasnol tak clear apa sebenarnya watak dia dlm tu. Kenapa ending dia kena cekup.

AAR.. hehehe... aduihh.. sekali lagi bery terpesona dgnnya.. Launnnchh, rambut dia pendek.. Cute jek. sore dia sama jek mcm PGL. watak dia agak kelakarlaa... detektif yg sentiasa ada bila diperlukan. And yupp.. bery perasan masa dia tergelak tu, sah sah takde dlm skrip... so cuteeeeee!!! helplessly in luv with him.

In overall, cerita nie takdelaa seteruk Perempuan, Isteri and dot dot dot tu.. Takde simbolik masa adegan s*x tu. And betty pun more to manipulative woman than bi*ch kot. Tp, bery respect sebab sume pelakon belakon ngan natural..

Apsal laah.. gambar dia tu sekerat2.. mesti tak nampak mata.. sekerat jek. MAybe mmg taktik kot. Tp, tak faham utk apa dia amik gambar sekerat2 kepala tu..

eyka Publish time 20-9-2004 12:30 AM

berry.. tak sempat lagi la nak gi tgk.. ntah ada ke tak lagi minggu dpn.. minggu ni busy giler.. keja direct 7 hari.. nak siapkan report utk meeting lagi.. fuhh..

thelauncher Publish time 20-9-2004 08:54 AM

akkakaka...at last dpt gak menonton cite ni dgn aman tanpa gangguan..sambutan cite ni kat gsc mid valley hebat gak la..
penuh jugak le panggung tu..aku pasan aku satu panggung ngan A Samad Said..sensorang je dia

mmg aku konsentret gile tgk cite ni..takut beb termiss scene yg korang ckp2 tu..adlin gelak la..kiut la..sampai membe sebelah aku tanya soklan pun tak layan..hahaha..fuh nasib baik tak miss scene tu..boleh dia gelakkan polis tu sabo je la..

berry, ensem la dia rambut pendek kan?..sooo kiut..lakonan dia mmg natural..tak dibuat2..macam tak belakon..tapi tak puas le tgk dia..watak dia sikit sgt...
lps ni dia belakon cite Gangster pulak..jd bapak ayam kot..
tapi rasenye cite ni lambat lagi kluar..

[ Last edited by thelauncher on 20-9-2004 at 10:52 AM ]

thelauncher Publish time 20-9-2004 10:53 AM

pasan tak?cume pengarah2 yg berkaliber/ada class je yg 'berani' amik pelakon yg tak berapa popular/hensem/cantik tp lakonan tip top..
tak macam sesetengah pengarah tu nak harap kat pelakon ensem,cun baru nak amik belakon..padahal lakonan cam hampeh jek....budak tadika belakon masa penyampaian hadiah lagi best dr depa tu...
:jeler:

Strawberry Publish time 20-9-2004 11:25 AM

Yuppp launch.. bagi bery, dia takdela hensem tp selain dia cute (muka ala2 blur), dia mmg ada sting.. kita dah disengat la nie.. heheh..

p/s kat sini pun cite AAR.. sori geng.. launch jom kita lari kat topic AAR laa yek.

yupp, agreed..tp, the reality is cite klu takde pelakon cantik dan hensem mmg tak laku... Tgk jekla sambutan BLL kat Klang, suram dan muram..

thelauncher Publish time 20-9-2004 11:50 AM

Originally posted by Strawberry at 2004-9-20 11:25 AM:
Yuppp launch.. bagi bery, dia takdela hensem tp selain dia cute (muka ala2 blur), dia mmg ada sting.. kita dah disengat la nie.. heheh..

p/s kat sini pun cite AAR.. sori geng.. launch jom kita...
jom berry jom..kang ade yg marah pulak..
mcm my friend bile asyik dok cite pasal AAR je...mesti dia balas "ape kes ngan Adlin tu"...
hihihihi sabo..sabo

seek1u Publish time 14-10-2004 08:05 AM

sorry to say

takde apa yg nak dibanggakan dalam pilem..boleh panggil pilem ke:cak:

gambo macam pakai view cam murah je :lol:lol:lol

come onla..sape cakap kualiti gambo tak penting dlm sesebuah pilem..kalau

tak..takkan ada award utk sinematografi terbaik:ah:

tu baru dr segi sinematografi dah kantoi..

meh kita tgk lak pasal the whole ideas about this film..

komen aku..1 lagu cerita stereotaip melayu..

balik2 eksploit pompuan..takde modal lain ke..aku dah naik :puke: tgk pilem

camni

faktor persekitaran pun..tak logik langsung..

pasangan khalid dan beety..duduk kat kg yg agak pedalaman gak..tp kalau

nengok..sosial gila..cam mamat ngan minah kl je:lol:lol

kalau aku nak komen secee demi secene dlm citer ni..mmg letih la..punyalah la

takde continuity..dahla byk x logik..cam tgk citer fiksyen sains lak

yg sebenonya..suwei:bgrin: nak buat citer thrill..tp langsung x jadi

jd lawak banyaklah:geram:

adegan eman gaduh ngan mamat yg amik gambo dia..punyalah x logik..

lagi satu..citer ni..predictable sungguh..mana ada thrill..kalau dah predictable

banyak lagi aku nak nulis ni..belum aku komen watak demi watak..yg mmg

betul2 memualkan..sorry to say la..mmg pilem melayu ni x berkembang sampai

bila2 la..:jeler:

fly_in_d_sky Publish time 30-10-2004 06:33 PM

filem Buai Laju Laju ...
filem ape nih ....
simple sgt sampaikan boleh dipredict at the end ...
baik wat cam cerekarama ....
lakonan Betty n Eman ...boleh la tahan

tp kalau nak suruh bg rating .. maybe dlm 2 1/2 ajer la

c-mei Publish time 1-11-2004 08:28 AM

saper yg nak tgk citer nie and ada astro boleh lah subscribe kat channel 21 and makar pun ada sekali...aku nak subscribe ari nih...chnalle 20 & 21 pasalnyer nak tgk citer nie ngan citer korea the classic ngan mr arrogant...

iscol_klang Publish time 9-11-2004 05:16 PM

akhirnya dpt gak tengok filem nih...
tp aku tak tau nak komen camne...cuma aku senang tengok citer ni,flow elok,takde belit2,kengkadang kelakar,tp mudah sgt aku rasa filem ni...dr awal sampai nak ending filem ni aku bole terima lagi,tp endingnye aku tak puas hati.takkan semudah tu nak kata mayat zaiton hilang...hilang lain...mati terbakar lain..kalo mati terbakar-bole cek dna,kalo hilang-takkan zaiton bole kuarkan duit dr bank camtu je...alih2 elok je gi oversea,senangnye...yg hasnul tu ntah apa le kejernya...yg adlin & member dia tangkap dia last2 apsal lak...serabut tul

tp satu2nye yg aku puas hati filem ni lakonan eman manan...adlin pun best gak...bukan main suka dia time polis tu jatuh..hahaha

jinakji Publish time 9-11-2004 05:21 PM

iscol.....kalu ko suker tengok CSI mmg tak pueh hati punyerlah tgk citer ni... macam ler polis bodoh sgt..

livingstone Publish time 9-11-2004 09:42 PM

cite ni tak best..
kaku sangat..

NonaNaga Publish time 10-11-2004 02:34 PM

aku suka citer nie....
kelako pun ada....anyways good story line

rossa Publish time 22-11-2004 10:45 AM

Citer ni ok la.... ada kelainan, tak macam citer melayu lain.
Pages: 1 2 3 4 [5] 6
View full version: Buai Laju-Laju - di pawagam 9 September 2004