eyka Publish time 10-9-2004 05:19 PM

Originally posted by ashna at 2004-9-10 10:26 AM:
p/s:sesetengah tu bukan nak tgk movie sgt, dok beromen kat belakang, yg pompuannye siap pakai tudung lagi. tapi diorang punya kote danp.antattak jaga. kalau horny/berair sgt pun pegi lah cari bilik dan f.uck your heart out.
...

astaghfirullahalazimmmm...

ryanphillippe Publish time 11-9-2004 10:05 AM

hmmm.tak habis2 filem yg merendah-rendahkan martabat kaum wanita..licik...menggoda..sejak perempuan..isteri..dan....,uwei terlalu sinonim dgn kritikan terhadap kaum wanita....geliiii la plak...

ryanphillippe Publish time 11-9-2004 10:10 AM

filem kita..wajah kita...hmmmm

Daytona Publish time 11-9-2004 10:37 AM

macam boring je film ni...lagi lagi eman belakon....:hmm:

ashna Publish time 11-9-2004 10:42 AM

Originally posted by Daytonać©»/i] at 11-9-2004 10:37 AM:

macam boring je film ni...lagi lagi eman belakon....:hmm:

yes, you may not like this film if you are a fan of yusof haslam and mamak mohaideen movies. :)
hmm wujud lagi ke sekarang ni org yg tgk movie sebab pelakon?

Strawberry Publish time 12-9-2004 01:35 AM

akan tgk filem nie.. Suka gak U-wei nya filem nie..
Tp, sbb utama tgk coz ada AAR.. hahahah..

LuCkY-sTaR Publish time 12-9-2004 08:11 AM

Inilah sebabnya Lucky suka dgn Board ini
byk infomasi ttg filem Melayu
menunjukkan masih ada yg menghargai filem kita

tapi harap filem U Wei lepas ni bukan lagi ttg pompuan/isteri jalang
hehe..
international suka dgn filem U-Wei
spt mereka suka filem pengarah2 dr Iran
tak perlu nak ada surrealism baru nak tarik perhatian

khys Publish time 13-9-2004 10:15 AM

Originally posted by Strawberry at 12-9-2004 01:35 AM:
akan tgk filem nie.. Suka gak U-wei nya filem nie..
Tp, sbb utama tgk coz ada AAR.. hahahah..

pergilah tengok.. Adlin dlm Buai Laju-Laju memang lain, dia jadi detektif, dialog semua slamba jer..

Daytona Publish time 13-9-2004 10:48 AM

Originally posted by ashna at 11-9-2004 10:42 AM:

yes, you may not like this film if you are a fan of yusof haslam and mamak mohaideen movies. :)
hmm wujud lagi ke sekarang ni org yg tgk movie sebab pelakon?

kau silap...aku tak suka film pak usof apatahlagi prof, punya film....

dulu masa sembilu 1&11, maria mariana...aku kira OK dengan film film usof...tapi semenjak tahun 2000 aku dah meluat ngan film dia yg skrip stereotype dan jln cite yg POYO:no:   

mungkin sbb si eman manan ngan khalid berlakon kot....lagipun aku tak suka acting eman yg nampak over confident....

jinakji Publish time 13-9-2004 11:02 AM

Originally posted by LuCkY-sTaR at 12-9-2004 08:11 AM:
tapi harap filem U Wei lepas ni bukan lagi ttg pompuan/isteri jalang
hehe..

pas ni ada lagik satu... u wei cakap nak buat 3 citer camni

khys Publish time 13-9-2004 11:26 AM

sudah tengok Buai Laju-Laju. kualiti gambar dan bunyi letak tepi dulu, sebab filem ni bajet RM1 juta saja - sikit sangat. tak berbaloi kalau nak komplen tentang kualiti gambar dan sound.

tapi bahagian2 lain memang bagus, sampaikan filem ni boleh dapat masuk bertanding di Singapore baru2 ni.

lakonan Eman Manan mantap sebagai mangsa seorang perempuan, Khalid Salleh pun bagus, watak Khalid kali ni ada sikit lawak, terlalu sayangkan bini muda dia. watak Eman pula telah disengajakan tanpa sejarah atau backstory. penonton tak perlu tanya asal usul Amran (Eman). sekali lagi U-Wei membantu menghidupkan lakonan heroin baru, kali ni Betty, lakonan dia mengalahkan pelakon (penyanyi) yg dah berlakon 10 filem. watak lain pun membantu filem ni, Hasnul Rahmat, Badaruddin Omar dan Adlin Aman Ramlie, semua best (Liza Zain yg jadi mak yusry dlm C.Kolestrol pun ada, kali ni dia jadi pompuan snooker.. haha).

cerita BLL ni macam hampir sama dengan Perempuan Isteri dan... kisah perempuan yg sudah kahwin tapi goda laki lain utk kepentingan sendiri. tapi BLL lain sikit sebab cerita ni lebih kepada thriller, banyak tipu muslihat dan jenayah terancang.

walaupun filem ni takde nyanyian dan hiburan biasa macam filem lain, tapi masih tak boring menontonnya. filem ni lebih kepada gambar yg bercerita, perhatikan lokasi, props, kostum - semuanya ada cerita sendiri.

penutup filem ni ditulis: "Untuk M. Amin dan A.R. Tompel"
-dlm filem ni ada 2 org anak Tompel berlakon, Adlin dan Amran.
-elemen seks dlm filem ni merujuk kepada filem2 arahan M. Amin yg selalu ada elemen seks juga.

adegan yg best dlm Buai Laju-Laju:
-masa di kedai kopi, Zaiton bergaduh depan org ramai dengan Amran. Ruby pun ada masa tu.
-Amran dapat tahu pengintipnya dan pergi serang org tu dekat taman, lepas tu polis datang.
-di warung makan, Zaiton pertama kali bagi hint dekat Amran, dia tarik2 majalah Hai, tapi Amran blur tak paham..
-ada lagi yg lain...

khys Publish time 13-9-2004 11:47 AM

Originally posted by ryanphillippe at 11-9-2004 10:05 AM:
hmmm.tak habis2 filem yg merendah-rendahkan martabat kaum wanita..licik...menggoda..sejak perempuan..isteri..dan....,uwei terlalu sinonim dgn kritikan terhadap kaum wanita....geliiii la plak...

dari segi moral, memang nampak macam filem ni merendahkan martabat wanita. tapi sebenarnya, bagi penonton yg sudah tengok akan tahu yg sasaran U-Wei bukannya wanita, tapi lelaki. dalam Buai Laju-Laju, TIGA orang lelaki musnah hidupnya hanya kerana seorang wanita. salah seorang lelaki itu mati. semuanya terjadi bukan sebab wanita itu jahat, tapi sebab lelaki2 itu yg ingat dia takkan tertipu oleh wanita.

thelauncher Publish time 13-9-2004 12:26 PM

khys,nak tanye skit
apa watak Adlin dlm BLL ni?polis ke?
hurai sikit dia punye watak..tenkiu..

eyka Publish time 13-9-2004 12:46 PM

Originally posted by thelauncher at 2004-9-13 12:26 PM:
khys,nak tanye skit
apa watak Adlin dlm BLL ni?polis ke?
hurai sikit dia punye watak..tenkiu..

thelauncher dah jatuh cinta dgn adlin :P

khys.. apa lagi huraikan skitt..

khys Publish time 13-9-2004 03:00 PM

Adlin jadi polis, tak ber-uniform... detektif la tu. kerja dia menyiasat kes jenayah di sebuah pekan kecil, soal siasat suspect, pergi tangkap org jahat. hahah.. aku sebenarnya tak perlu huraikan pun sepatutnya..

partner Adlin dlm filem ni ialah Anwar Idris (selalu ada dlm filem U-Wei). sesuai sangat 2 org ni jadi polis.

aku dah jumpa pelakon BLL masa promosi hari tu. best.. :)

thelauncher Publish time 13-9-2004 03:25 PM

Originally posted by khys at 2004-9-13 03:00 PM:
Adlin jadi polis, tak ber-uniform... detektif la tu. kerja dia menyiasat kes jenayah di sebuah pekan kecil, soal siasat suspect, pergi tangkap org jahat. hahah.. aku sebenarnya tak perlu huraikan p ...
ooo..tenkiu khys
insyaAllah jumpe le kita nanti ye Adlin
tp kau dlm wayang aku dlm panggung
hihihihihi

apakan daya tangan tergantung di langit,kaki terpasak di bumi,jasad tidak setanding mimpi..pinjam sign eyka

Strawberry Publish time 13-9-2004 05:53 PM

launchhhh.. aaaaa, tak aciiiiiiii nieeeee!!! oh tidakkkkkkkk... Klu ko nak minat SM takpe, Tp AAR bagi kat waaaa aaa.. dah cop awal lagik tau..

Bery rasa at certain level, elok gak Uwei berani buat filem macam nie, lagipun babak 18sx tak ketara sgt (lenjan lg dasyat). Coz org melayu nie mmg suka melayan nafsu, yg selama nie tertutup tu sebenarnya dah bernanah lama.. So, dgn adanya cerita2 mcm nie, hope org bleh sedar yg nafsu bukan segala-galanya.

p/s weekend outstation, silap2 ada yg ponteng keje tgk bll nie..

jinakji Publish time 15-9-2004 08:40 AM

Best…tak rugi kalu pi tengok, betul, wa cakap lu..so sapa2 yg dah sokong PGL sambungkan sokongan anda ke BLL

Yg bestnyer…
1. Byk part yg lawak, lawak yg tidak bodoh
2. Lakonan Eman, Khalid & Adlin best
3. Citer kira ok ler
4. Sapa minat Adlin buleh ler pi tgk dier ketawa, musti korang cakap kiut…

Tapi yg tak bestnyer…
1. Kualiti certain part esp. time shoot dr jauh or mlm, rasa macam tengok video amatur lak…
2. Betty tak berapa hidup ler lakonan dier, ada part yg lenggok kepala dier tak sama apa yg dia cakap. Wonder why ambik Betty, maybe sbb nak bagi nampak sama cam Sofea Jane kut?
3. Trademark perempuan U-Wei, duduk terkangkang, pakai kebaya pendek leher luas, pakai kain pelikat terbalik… sama cam citer Perempuan Isteri & …
4. Baju kebaya Betty ada 3 helai jer… asyik2 ulang baju tu jer..err baju kebaya tu recycle filem Perempuan gak ker? Fesyen rambut, kasut pun cam nak sama ngan filem Perempuan gak
5. Ending terlalu mudah, kereta kemalangan, meletup & mayat Betty tak dijumpai.. ada ker kalu kereta meletup takder mayat???Takkan mudah sgt kereta excident sikit dah nak meletup. Kalu kereta Dr. Azahari JI takpe ler..

thelauncher Publish time 15-9-2004 09:46 AM

ekk eee kiut ke adlin ketawa?
olh krn kekiutan dia..eh bukan... olh krn aku ni penyokong filem melayu aku akan pegi tgk BLL ni
sape nak ikut...

aYuGiLeR Publish time 15-9-2004 04:31 PM

aku tengok cerita ni semalam.... sebelum tengok PGL kali ke2.....

aduh.... betul kata khys.... tolonglah tolak tepi kualiti gambar dan bunyi bila tengok filem ni..... hari ni baru aku baca article
Pages: 1 2 [3] 4 5 6
View full version: Buai Laju-Laju - di pawagam 9 September 2004